Inzerce na MM: Limitovaná nabídka Windows 10 Professional

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 13. 7. 2018 04:10

Milí MobilManiaci,

když už musíte inzerovat, tak by bylo fajn, kdybyste lidi nepodváděli.

Objednal jsem si celkem šest licencí Windows 10 z Vašeho takzvaného komerčního článku, což mě vyšlo na cca pouhých 1600 Kč, ovšem po platbě mi přišel mail, že prý došlo z důvodu podezření z podvodu ke stornu. Přitom jsem nakoupil na běžnou MasterCard firemní kartu a očekával inzerovaný produkt. Inu naivně.

Než budete něco znovu inzerovat, tak si ověřte, že daná firma to, o čem píše, skutečně nabízí a že se nejedná o podvod. Jsem zvědav, zda mi vůbec vrátí na kartu peníze, anebo nezačne z karty další peníze krást, protože pokud dojde k pochybení, tak to budete nejprve Vy, kdo bude na PČR podávat vysvětlení.

Jen tak mimochodem, inzerci ani nemažte, mám vše samozřejmě vyscreenované vč. zdrojáků stránek...

https://www.mobilmania.cz/clanky/limito ... fault.aspx
Raziel-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 13. 7. 2018 09:10

On ten clanek nebyl oznacen jako reklama?
Jinak 6 licenci za 1200 uplne v pohode sezenes na ebayi i s fakturou od overene firmy.
ze.us
Junior

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 13. 7. 2018 11:22

Ha ha ha, článek už je pryč, to dlouho nevydržel. Zajímalo by mě, jak dlouho vydrží toto diskusní vlákno, dávám mu pár desítek minut. Jinak tamta reklama je ještě v pohodě, objevuje se tu i mnohem hrubší zrno, reklamní stránky s falešnými vědeckými studiemi, falešným facebookovým pluginem apod.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 7. 2018 11:55

Jinak 6 licenci za 1200 uplne v pohode sezenes na ebayi i s fakturou od overene firmy.


Jo a za cas se ti zacnou hlasit jako neplatne, boze... :roll:
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 13. 7. 2018 14:08

Ale nezačnou, zejména ne na území Evropské unie, z jejíhož rozhodnutí je toto legální (pokud se to správně provádí), a Microsoft to plně respektuje (jinak by dostal další pokutu). Že to Microsoft aktivně neinzeruje, je samozřejmě pochopitelné, takže o tom moc lidí neví.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 13. 7. 2018 15:49

A ten email o stornu psal kdo? Ten eshop nebo banka?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 7. 2018 21:32

Ladislav_Malek píše:Ale nezačnou, zejména ne na území Evropské unie, z jejíhož rozhodnutí je toto legální (pokud se to správně provádí), a Microsoft to plně respektuje (jinak by dostal další pokutu). Že to Microsoft aktivně neinzeruje, je samozřejmě pochopitelné, takže o tom moc lidí neví.


Zacnou a stavet na hlavu se muzes jak chces.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 14. 7. 2018 11:59

Zajímavé. Takže jsem byl uveden v omyl a okraden o 76.25 CZK (obchod mi po jejich prý stornu vrátil částku nižší).

Milá redakce MobilMania.cz, číslo mého účtu je 55848455 / 2010. Vrátíte mi peníze za uvedení v omyl vlivem klamavé reklamy, na které jste se podíleli zakomponováním Vašeho psudoslevového kuponu, nebo chcete jít vypovídat na PČR a já mám o své zkušenosti napsat do svého webového magazínu? Protože toto není jen přestupek, nýbrž pokus o podvod, což je už trestný čin. Znovu se ptát a psát sem nebudu.

zivan píše:A ten email o stornu psal kdo? Ten eshop nebo banka?
Obchod.
Raziel-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 7. 2018 12:32

Nerozumím této větě :
po platbě mi přišel mail, že prý došlo z důvodu podezření z podvodu ke stornu.

podezření pojal kdo? Robot? Zaměstnanec? A z jakého důvodu? A kdo stornoval? Obchod? Platební společnost? Banka?
X-krát zvl. v zahraničí volám do ČR že jsem opravdu na dovolené a že mě ***** když mi nefunguje najednou karta a nemohu platit. Že mají můj telefon a mohli by mi zavolat a nepřivádět do komplikovaných situací. Zvl. když používání karty oproti dřívějšku ztratilo kursovou výhodu vůči cash.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 14. 7. 2018 12:45

Raziel-CZ: Je dobře, že jsi to na fórum uvedl, alespoň budou uživatelé fóra na internetu opatrnější. Ale vyzývat tímto redakci, je podle mě neadekvátní postup. Vezmi oficiální kontakty na redakci, zavolej, nebo napiš a poté to řeš s příslušnou osobou. Tohle podle mě není správný přístup.
Huawei P9 lite mini - ano, i v Číně vědí, že čučím do mobilu i na toaletě
3x český sen jménem Škoda :-)
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 7. 2018 12:21

Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 7. 2018 22:27

@uiqjirka: Diskutovat o tom, jak jsem uvedl, nebudu, nicméně děkuji Vám za informaci potvrzující, že firma provozující zdejší portály o záležitosti dobře ví a plně ji svým (ne)jednáním podporuje. Teď, jelikož se podle mého názoru již prokazatelně jedná o podvod, trestní oznámení podle zákona podat musím, jinak sám poruším zákon. Dokud jste mi to nenapsal, měl jsem na vybranou. Nyní nemám. No a Vy také ne... Rozhodnutí je však na každém zvlášť.

Pak sem postnu číslo jednací. Pokud tedy nedostanu ban...
Naposledy upravil Raziel-CZ dne 15. 7. 2018 22:30, celkově upraveno 2
Raziel-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 7. 2018 22:30

Je to vazne odpad, jak se k tomu stavi a na vsem se jeste podili. Tohle uz je opravdu za hranici.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 16. 7. 2018 19:33

Pokusil jsem se dnes kontaktovat redakci přímo, leč bezúspěšně:

Dnes odpoledne docela trvalo, než mi to někdo zvedl na telefonním čísle 225 977 111 získaném z FB Stránky držitele domény a provozovatele Mobilmania.cz (https://www.facebook.com/CzechNewsInvest/), kde jsem se před tím snažil získat telefonní kontakt na jakoukoli odpovědnou osobu.

Když jsem se dovolal, nejprve se mi paní vymlouvala na jakýsi schovávaný maličký text kdesi prý někde na webu, který údajně tvrdí, že redakce neodpovídá za obsah komerčních článků (o čemž mimochodem nerozhoduje provozovatel webu, nýbrž zákon a soud). Když jsem paní konfrontoval slovy, že žádný takový text nikde u článku není a nevidím, nedokázala mi sdělit, kde přesně bych jej našel. Trvala na svém. Argumentoval jsem dále účastí provozovatele Mobilmania.cz na akci podvodného obchodu (k této chvíli je již nabídka internetového obchodu Goodoffer24.com stažena, ačkoli komerční článek na webu Mobilmania.cz stále visí) tím, že je s inzerentem domluven na slevě pro uživatele, kteří nabídky využijí, při zadání slevového kódu (viz komerční článek). Jelikož paní neměla co na to říci, nasměrovala mne na telefonní číslo 225 911 534. Toto číslo mi nezvedl nikdo celé dnešní odpoledne. Nikdo mi nezavolal zpět.

Dovoluji si zde veřejně provozovatele Mobilmania.cz, jelikož to evidentně jinak nejde a nejsem ochoten ho nikde extra nahánět, informovat o mém pokračování v získávání důkazů. Vše si screenuji, nahrávám a připravuji pro podání trestného oznámení. Milá Mobilmania.cz, tím, že se vyhýbáte odpovědnosti, si jen zhoršujete situaci. O tom, že Vás sháním, víte z tohoto fóra prostřednictvím svých moderátorů, víte o tom prostřednictvím Vaší Facebookové stránky a víte o tom též od paní na telefonním čísle 225 977 111. Kontakt na mě je veřejný, a to 777 228 288. Již jsem Vás informoval na Facebooku, že očekávám Váš kontakt nejpozději do pátku 20.07.2018. To je datum, do kdy jsem ochoten s Vámi vůbec jednat. Nehodlám Vám věnovat více ze svého času, který opravdu na Vás nemám.

Milá redakce Mobilmania.cz, patrně si neuvědomujete, že se na internetu pohybují i jiní novináři a žurnalisté. Dle mého názoru už jste se svým chováním za hranou. Nejedná se v tomto případě nikoli pouze o přestupek, v rámci kterého došlo k nenavrácení mi celé částky za stornovanou objednávku ze strany internetového obchodu, ale též o trestný čin podvodu. Ocenil bych, kdybyste si vyhrnuli kalhoty, nasadili koule a postavili se k věci čelem. Pokud tedy nechcete lítat po služebnách policie. Je Vaším záměrem přeci maximalizace zisku, nebo ne?

Mé texty zde nejsou podnětem k diskuzi, pouze zde informuji Vaše ostatní uživatele o mém postupu. Samozřejmě můžete toto vlákno vymazat a eventuálně mne zabanovat, nicméně pak se vše v širším podání objeví na jednom z mnou provozovaných webů. Takže skutečně Vám doporučuji spíše ty koule.

Takže jak píši, telefon na mě je 777 228 288 a čekám do pátku na Váš telefonát. Volat pouze mezi 11-13 hodinou.
Raziel-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 7. 2018 12:57

Předal jsem odkaz na toto vlákno kolegům z obchodního oddělení. Viníte redakci, která ale s touto věcí nemá nic společného – toto byl inzerát, nikoli redakční obsah.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků