Rakousky tarif v CR?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 25. 7. 2017 10:18

Jde teda s tim novym roamingem mit cizi tarif v CR a neplatit nic navic?

Tedka nemam firemni tarif a platim 800-900 za 10GB dat, coz se musim fest omezovat a volani stoji tak 20kc hovor, silene a verim, ze jinde v EU to pujde lepe.

Zatim jsem se dival jen na A1 v rakousku a tam to teda nejde :D

HoT fix Plus uz je teda lepsi. 14e za 1000 minut a 6e za kazdy 3GB, takze na 12GB za 26e je to furt lepsi nez t-mobile a radeji dam penize nekomu jinymu nez ceskymu opoeratorovi. U hot fix, ale nevim jak moc to funguje v EU z jejich stranek. Maj tam navic EU roamingovy tarif, tak mozna to v EU nefunguje vubec?

Existuje nejaky porovnavac v ramci cele EU kdyz se trh konecne sjednotil?


Kazdopne rakouska 3 treba jasne rozdeluje data pro EU a AT, takze asi nedoslo k sjednoceni trhu, ale naopak.



I kdyz tedka me teda doslo, ze k nim neprenesu cislo a vsichni si budou myslet, ze jim volam z cizi zeme, nebo jde prenest cislo?
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pawe 1. 8. 2017 06:38

V Rakousku jsem měl za 10€ předplacenku yesss s tím,že pokud ji datově nevyčerpám (10GB), zbyde mi do ČR něco přes 2GB. To mi sice zbylo,ale u nás nemají povolené LTE, takže vpodstatě nepoužitelné..3G funguje.. Bohužel tuto informaci jsem na jejich stránkách nenašel. Nevím jak to mají ostatní operátoři,ale yesss funguje tuším u A1.
AMD Ryzen 7 7800X3D, 64GB, GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4080 16GB MASTER
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
pawe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 1. 8. 2017 07:21

evlo píše:I kdyz tedka me teda doslo, ze k nim neprenesu cislo a vsichni si budou myslet, ze jim volam z cizi zeme, nebo jde prenest cislo?

Tak číslo k zahraničnímu operátorovi opravdu nepřeneseš :D
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokudos 1. 8. 2017 11:06

Zdar Lexi,
Evlo mele jeden nesmysl za druhým, protože si myslí, že všechno funguje tak, jak si sám usmyslel. :-)

Například netuší, že Roam like home neznamená, že si v klidu pořídí SIM třeba v UK (kde to beztak ani nebude schopen platit, páč s českou platební kartou neuspěje), a bude ji bez omezení používat v ČR a/nebo EU, ale že roamingové služby jsou koncipovány tak, aby se daly využít příležitostně, například na dovolenou nebo služební cestu.

Dále chtěl přesměrovat českou SIM na zahraniční číslo a myslel si, že to bude zdarma, což ani přímo přesměrovat nejde. I když jeden člověk nastínil možnost přesměrování skrz VoIP číslo, ale ani tak to nebude zdarma. SMS nejdou přesměrovat vůbec.

A v neposlední řadě Tě osočí, že lžeš, protože se mu Tvoje komentáře nebudou líbit. :-)
Naposledy upravil pokudos dne 1. 8. 2017 11:17, celkově upraveno 1
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 1. 8. 2017 11:14

Ano, s tím počítám :-))

OT: V souvislosti s tímhle tématem jsem zjistil, že můžu mít firemní 10GB tarif jen o 70 Kč dražší než současný 3 GB. A taky jsem si spočítal, že se mi ani nevyplatí 300 volných minut a 30 SMS, to si nechám snížit na 30 min. a 0 SMS, což mi při současné spotřebě vyjde cenově lépe. Takže děkuju evlovi za podnět a jdu si změnit tarif.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod evlo 1. 8. 2017 11:53

pokudos - pises lzi, kdybych nevedel, ze to cr operatorum za to nestoji, tak bych rekl, ze jsi nejaky PR zamestnanec co ma od cizich operatoru odstrasovat, trojka ma 12GB vc. lte a jde to normalne koupit, virgin ma az 40gb vc. lte, samo maj tam moznost ti to ustrihnout a jde to vpohode koupit.

Kdyz bych potreboval, tak UK ucet mam, ale nepotreboval jsem.


BTW schvalne jsem tedka to presmerovani vyzkousel, z ciziho cisla jsem si zavolal na moje ceske a presmerovalo se, tak fakt nevim proc tu lzete, jsem idiot, ze jsem tu neco psal
evlo
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod pokudos 1. 8. 2017 14:24

Evlo, nesmysly píšeš ty.

Kdyby sis přečetl moje komentáře, tak pochopíš, že jsem dalek chránit české operátory. Neustále se hádám s obhájcem Šrámkuj. :-)

Kecy, že jde udělat přesměrování na zahraniční číslo, ti fakt nežeru. A kolik budeš za takové přesměrování platit? Jak přesmeruješ SMS?

Četl jsi podpůrné dokumenty 3.UK ohledně EU roamingu? :-)

Jak budeš platit britskou službu? Kreditkou? :-D

-- 1. 8. 2017 15:28 --

Ohledně přesměrování

viewtopic.php?f=1&t=1195129
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod JosseNovak 1. 8. 2017 17:11

Přesměrovat hovory na zahraniční číslo by nemusel být problém, ale ano bude to drahé.

Edit:
schválně jsem se kouknul do své samoobsluhy a je pravda, že u přesměrování se píše, že je možné na číslo z národní sítě.
JosseNovak
Junior

Odeslat příspěvekod pokudos 2. 8. 2017 09:30

Josse:
Přesměrování do zahraničí u žádného českého síťového operátora opravdu nejde. Pokud je mi známo, nejde to u žádného mobilního operátora na světě. Jedinou možností je přesměrování skrz VoIP, ale i to jednak stojí peníze (logicky), jednak potřebuješ HW, který fyzicky přesměrování provede. To už mi přijde trošku overkill. SMS (a MMS) pak stejně zůstanou na původním čísle. :-)

Dále je fakt, že dva ze tří síťových operátorů neumějí nastavit přesměrování na předplacené službě jinam než do hlasové schránky. Jedinou výjimkou je Vodafone, který uměl přesměrování kamkoliv (v rámci ČR) už za dob Oskara od dubna roku 2000, kdy představil Oskartu. Na postpaidech (pořád v rámci ČR) to samozřejmě jde, ale o post paidu tady Evlo nemluvil. :-)

Ten člověk evidentně netuší, co vlastně chce a jak chce. Myslím, že se poněkud shodil tím, jak zjistil, že nelze přenést české číslo do Rakouska... :-D
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 2. 8. 2017 12:26

Borci, mate ve vsem pravdu, lzu ja, uzavereno, kdyz by nekdo dalsi prisel jsem a resil situaci co ja, a ne ze nekdo pracuje ve firme a ma firemni tarif, tak mu doporucim jedinou vec - necht si sam vyzkousi presmerovani a necht si sam zjisti data z virgin.uk 1m konraktu pro pouziti v zahranici.
evlo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků