Koupit Microsoft?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mickielli15 9. 7. 2016 01:07

Chci vyvrátit názory, že levný android musí být špatný - to je dnes nesmysl. Problém je v tom, že androidích telefonů je strašný množství a vybírat telefon s androidem v nižší cenové hladině BEZ alespoň základního průzkumu je docela ruleta. To zase jo.
Dám příklad - manželka má (vybíral jsem ho dlouho) Acer z530 LTE, verze 16Gb 2GB RAM (ještě existuje verze 8GB/1GB RAM a ta se zadýchat dovede). Takový telefon dnes seženete kolem 3000Kč, možná lehounce nad. Ve svižnosti předčí leckteré "lite" verze velkých výrobců. Povypínatelné aplikace, Nova Launcher a výsledek je naprosto nezadýchávající se 5" s pěkným displejem. Prostě pro ženu radost používat. Ona ho rozbila, tak jsem jí ještě ten den koupil to samé na inzerát za 2200Kč s 1.5 roku zárukou. Ani jsem za tu cenu nic nevymýšlel, do doby, co dostal šupu, pracoval občas plynuleji, než moje Xperia Z1. Ne, nedělám si legraci. Při běžném používání - youtube, net, office. Aceru se toto jako low-end povedlo. Dokážu si představit, že ženě příště koupím Z630s LTE, octacore/3GB RAM.

Takže jde o to dobře vybrat a pak i dnešní low-endy běhají na androidu jako nůž máslem. Ten přebytek výkonu dnešních procesorů je využitelný na činnosti, které každý nepotřebuje (hi-res video, náročné hry atd.).

A Microsoft, jak tu zaznělo, na svůj systém docela prdí...
Naposledy upravil mickielli15 dne 9. 7. 2016 08:28, celkově upraveno 1
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 9. 7. 2016 07:34

Ano pridam se taky, mam Acer Z630, stal neco pres 4k a funguje lepe nez winsows phone ve stejne kategorii, tak to dnes opravdu je, ty casy, kdy lowendy od Nokie nebo ms byly lepsi nez lowendy s androidem jsou pryc. Win10 byly nestabilní a nefunguji tam do dnes zakladni veci, zato anxroid 5.1 mi spadnul za mesic jednou, respektive se mi zasekla aplikace firefoxu, to je vse
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 9. 7. 2016 08:55

A jen ať si koupi mrkev.. Bude mít život pestřejší nebude se nudit.. Bude zapasit s věcmi o kterých ani nevíme.. Já bych do toho šel.. A potom tady vždy muže psát poznatky..
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2016 09:26

re :nechic
nechci ti brat iluze ale jako dalkovej ovladac kodi ktery bezi v jinym zarizeni vcetne
toho ze slouzi jako wifimouse ti asi tva lumie neslouzila, jako vzdaleny ovladani kotle, svetel myslim taky ne, dost silne pochybuji ze kdyz te postavim pred nutnost rozumne pracovat se stovkou static ip ze udelas cokoliv jinyho nez ze lumii hodis z okna :-) a takovych prikladu kdy ani netusis k cemu lidi pouzivaji smarty pokud na nich ovsem nebezi neschopny windows tech je tuny..
Toto ti zvladne s prstem v nose lowend za 3500.Nezvladne bezdratove nabijeni, coz je celkem fuk, co se tyce foceni..cca rok zpet sem mel v ruce cinana, cena 160 dolaru, interpolovanych 20 fotak, svetelnost 1.8.Vyrobce fotocipu sony.Nastesti bez kriplitka sony firmware.V primym srovnani se lumie nechytala v seru ani nahodou, v praci bylo nutny udelat fotku kdys delal normalni fotku, nasledne makro na problem.Nikdy ale fakt nikdy bys uz nerekl ze lumie jsou etalon fotaku, kdybys videl co vylezlo co z toho cinana a co z lumie.Nicmene byl z kovu , skla, bezram :-) ,neprakticky,takze sel bleskove do sveta, bez cz lte, naky umi..to je odpoved na to ze lumie ma kovovy ram, ja ho mel na modelu za 200 dolaru 3 roky zpet,prvni model co sem kupoval v kovu.nic z ceho by se u androida padalo na zadek.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod rhunka 9. 7. 2016 10:31

Já nechci radit, co koupit, ale sám jsem se po 4 androidových telefonech loni vrátil k Windows. Kdysi jsem měl WP 6.1 na HTC Touch HD, ale to je pravěk. Mám Lumii 640 XL DS, která je bohužel bez LTE. Upřímně- to jediné mi na Lumii chybí. Jinak je to po dlouhé době teleon, na kterém vše funguje. U předchozích telefonů jsem měl problémy se sekáním systému, padáním aplikací a fixem GPS. Je ale potřeba říct, že za to nemůže ani tak Android, ale spíš železo, zejm. Mediateky, které jsem v levnějších telefonech vždy měl.
Lumii mám rok a jsem spokojený, uvažuju nad L950 XL DS, která LTE má. Jinak aplikací je fakt míň, chybí mi jen aplikace pro Equa Bank, která na WP není.
Kamarád má Androidový telefon, co kupoval za cca stejnou cenu ve stejnou dobu. Parametry je ve všem lepší, ale když mi ho chtěl venku poprvé ukázat, tak jsem měl smůlu- na displeji na sluníčku nebylo nic vidět, narozdíl od Lumie. V tu chvilku mu nepomohlo ani FHD rozlišení oproti mému HD.
Jak jsem psal, nehodnotím, co máš koupit, určitě se dá vybrat za stejnou cenu srovnatelný, ale i lepší Android, přesto je 640 XL podařený teleon, kterému nic podstatného nechybí a který funguje.
A desítky? Je to moderní systém, který MS pravidelně aktualizuje. To jsem na Androidu nikdy nezažil, funguje to stejně ještě na mém iPadu. Takže vybírej dobře, přeju hodně štěstí ve výběru telefonu.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2016 12:11

htc touch hd sem mel , i htc hd2..to byly casy..jeste predtim hp a palma
btw k vyberu androidu - kamaradova zkusenost je irelevantni..momentalne existuje 25000 android telefonu,neskutecny mnozstvi modelů,spousta total suntu co nakoupis za 50 dolaru a tady prodavas za 3500 korun,display ltps od sharpu neni nic zvlastniho u modelu za 4000 nakupka venku, ehm kdyz clovek nezije v cr, nekupuje v cr, o ogs skoda mluvit ze jich je plny kotel, to bys videl co znamena absolutni citelnost z prudkeho uhlu na slunci..
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod rhunka 9. 7. 2016 12:56

Tak urcite, ale kamos ho mel za 5 z Ciny. Je to Elephone tusim 7000. Ja to myslel tak, ze kdyz tazatel koupi tu Lumii, nebude to zadny prusvih ani zadna bomba. Ale vsechno bude fungovat jak ma, displej je fakt slusny.
Oproti tomu v Androidu ma moznost koupit za tyhle penize slusny telefon nebo taky smejd. Na samotnem systemu tak nezalezi, spis na tom zeleze a podpore vyrobce.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2016 14:04

lol, muj nejcastejsi prispevek, vyhnete se elephone - to bych rad zduraznil, ono na 100 kusu 15 s problemem, nebo na 100 kusu,100 kusu s bonusem o nemz netusite nejste li sitar,je to fakt jen pro honice antutu blbuntu bodu, nasledne i gigabyte a jinym smejdum obecne se vyhnete. pokud vite prd o znackach mimo kamene obchody, o systemu obecne,vyhnete se jim, na recenze na mobilmanii atd nedejte vubec, pisou je lidi co vi velke kulove :-)
smutne je ze kdysi elephone soucasny prasarny nedelal, kdysi.. a vuci samsungu za 4000 byl v jine galaxii
neboli kazdy druhy noname cinan si da s pulkou vykonu, materialu, zpracovanim lumii o 3000 drazsi k svacine..To ze spousta lidi kupuje veci kde nakupka je 50,60 dolaru velkobchod,150 dolaru prodej maloobchod v cechach je kapku jiny pribeh, z myho pohledu fakt legracni..Nicmene globalne plati pro Lumie - za hodne penez nula muziky..
ono to totiz nema co spolecnyho s tim ze kamarad byl uplne mimo…
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod rhunka 9. 7. 2016 16:22

No vidis a ja jsem s Lumii spokojeny. Ale byl bych asi i s Androidem. I kdyz nevim, jaky droid koupit s 5,7-6" displejem za 5.000 misto Lumie. Libil by se mi Mate8, ale ten je cenove jinde. Do mensiho displeje, nez 5,7 jit nechci, i 5,5 mi uz pripada maly.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stein 10. 7. 2016 20:05

mickielli15 píše:Takže jde o to dobře vybrat a pak i dnešní low-endy běhají na androidu jako nůž máslem.

To je ale směrem shora dolů.
mickielli15 píše:A Microsoft, jak tu zaznělo, na svůj systém docela prdí...

Je přijatelnější ptát se na definici docela prdí, nebo rovnou napsat o nulových zkušenostech 95-99% místních diškutérů pomlčka teoretiků s mobilními systémy MS?
Stein
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2016 20:52

zkusenosti jsou..koukam ze uz ses otrepal z toho soku ze zadny dalsi lumie nebudou a castej nez surface uvidis yetiho, kdyz jsme ti tady davno pradavno tvrdili ze ms vycouva z vyroby mobilu,staci mu mit svy aplikace na androidovi,a nikdo jinej telefony s win delat nebude povazovals to za nesmysl.Ted se doprodaj sklady, rozbehly veci a finito.Rika se tomu ustup z boje s kourovou clonou.Cekat ze napisou vazeni opet jsme s vami vypekli, ne tak se to nedela a ms to dela vzdy stejne, plno reci, skutek utek.Ted ale utopili i na ne slusnej balik
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod rhunka 10. 7. 2016 22:05

No, mam z toho rozporuplny pocity. Mam nainstalovanou insider verzi Redstonu, vsechno paradne funguje a jsem rad, ze MS WM10 stale vyviji a vylepsuje. Ale pro koho, to netusim. Nove modely nebude vyrabet a ostatni vyrobci se do jejich vyroby zrovna taky nehrnou. Par jich neco vyrobi a pokud na tom prodelaji gate, tak dalši mobily uz nebudou. Co pak s WM?

Ale vzdycky kdyz si vezmu do ruky manzelcinu LG G2 s Lollipopem, tak ji ho rad vratim. Asi je to o zvyku. Tak at zakladatel vlakna vybere dobre.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.l. 12. 7. 2016 10:32

A co říkáte na to, kdyby si někdo koupil např. 640 XL LTE s Win 8 a neaktualizoval by na 10? S osmičkou prý běhá pěkně, s desítkou už se údajně trochu zadýchává.

Z aplikací si vystačím s počasím, mailem, jednoduchou hrou na pět minut něco na rar soubory. Důvod proč mě 640 XL LTE láká je cena, pěkný foťák, velikost displeje a taky to, že jsem si nedávno pořídil tablet kde Windows používám a jsem s ním spokojený. Taky bych chtěl telefon s vyměnitelnou baterií, ať už kvůli snadnému restartu když se to sekne, tak kvůli možnosti koupě nové. Ta 640 XL LTE má navíc dobrou výdrž. Tím neříkám, že nejsou i jiné které vydrží i dva dny. (proč se každý chytá slovíčkařění? zatím jsem se dozvěděl že jsem blb když koukám po windowsech, zatímco před pár lety jsem byl blb jelikož jsem chtěl Android, a rada nepřišla žádná)

Z Androidů se mi líbila J5 od Samsungu, ale nějak se mi nezdá lepší. Ovšem dražší je, to bych Samsungu křivdil :-) Nebo Huawei P8 lite, tam nevím jestli nepřiplatit za P9 lie, ovšem jestli to jde nějak omluvit, to nevím :-D

Děkuji všem, kteří mi napsali nebo napíšou něco k jádru věci.

(vím že Huawei nemá výměnnou baterku, asi další mínus pro ně(mně) )
pavel.l.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 12. 7. 2016 11:11

Ted je na konkurenčním ..netu recenze Honor 7 lite, což se zdá být lepší volba než P8/9 Lite, jinak z nečínksých leda tak J5 nebo něco z řady LG X
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MrFail 12. 7. 2016 12:08

Ja osobne mám Lumiu 640 s Windows 10 Mobile. Keď mi však umrie budem sa pozerať (bohužiaľ) po Androide...
MrFail
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka