Koupit Microsoft?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel.l. 7. 7. 2016 23:34

Dobrý den.

Chci se zeptat, zda byste mi doporučili nějaký smartphone od Microsoftu. Měl jsem Galaxy mini, Galaxy S3, momentálně používám Lenovo S60. Bylo mi doporučeno od známých podívat se právě na mobily od Microsoftu. Momentálně mně zaujal 640 XL LTE, nevím ale jestli by mi nabídl "něco víc" než teď moje Lenovo S60. Telefon používám hlavně na internet, SMS, maily, hry téměř nehraju, občas použiju fotoaparát, tak bych rád aby byl (na poměry mobilů a dané ceny) dobře fungující.
Ještě jsem koukal po 650, ale nepřesvědčila mě, možná se pletu. 950 je cenou zcela mimo mně a 550 mi přijde jako příliš chudá.
Můj cenový limit se pohybuje někde na 5-6tis., pokud bude blíže 5000 Kč budu radši :) .

Nebo se mám na Microsoft vykašlat úplně? Přiznávám, že se mi celkem líbí, jen k nim nemám zatím důvěru.

Děkuji za rady a zkušenosti.
pavel.l.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 7. 2016 00:20

Co ti chybí na Androidu, že chceš přejít na Windows Phone?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 8. 7. 2016 00:57

Není rozumný důvod kupovat nyní mobil od firmy, která výrobu mobilů končí, se systémem který trpí nedostatkem aplikací a jeho další směřování je ve hvězdách.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod riki 8. 7. 2016 01:16

Není žádný rozumný důvod koupit telefon s mrtvým systémem,který Microsoft zařízl sám...pokud chceš moc tento systém,tak kup Lumii 950 ale je ti to k ničemu...je to na tobě...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 8. 7. 2016 07:09

Kupovat dnes mobil s mobilnimi Windows je naprosty nesmysl a vyhazovani penez. MS ten system zarizl, vyrobu Lumii ukoncil a doprodava jiz vyrobene kusy.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 8. 7. 2016 07:36

Znamej doporucil... Je sice bezva, ale co Ti konkrétně na andoidu chybi nebo te štve? Ja jsem presel z WP na android nedavno, jako spoustu lidi a jsem rad. Opravdu uz neni dnes důvod prechazet, je to mrtvy system
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 8. 7. 2016 08:11

taky jsem přešel před čtvrt rokem z wp8.1/10 na android 5.1 a nemůžu si ho vynachválit. konečně mám všechny aplikace se všemi funkcemi a hlavně spolehlivost a stabilita je už konečně na úrovni, takže to není jako dřív na androidu 4. určitě bych v současné době telefon s os od microsoftu nekupoval. hlavní je teda vybrat si správně telefon, já jsem vyzkoušel 3 než jsem našel právě tu spolehlivost a stabilitu.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod madvorak 8. 7. 2016 09:01

Mě Windows Phone ohromně vyhovuje (hlavně mi přijde skvělé to uživatelské rozhraní, ale i rychlost je dobrá na to, jak levný mobil mám).
Nicméně problém je absence některých aplikací (na WP8 si nezahraju ani hru stolní Go, ani location-based hru Pokémon Go).
madvorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 8. 7. 2016 09:09

No pokud pouzivas telefon tak jak pises tak proc ti nestaci S60?
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.l. 8. 7. 2016 09:18

Co mě na Microsoftu láká? Jednoduchost, rychlost a vlastně vždy dobrý fotoaparát, což u Androidu není vždy zajištěno. A třeba i to, že Android za 3000 Kč bude dost tragický, zatímco Win. bude sice základní, ale dostatečně funkční, alespoň myslím, vlastní zkušenost nemám. Z aplikací používám stejně většinou jenom počasí, jednoduché hry na dvě minuty a maily.
Neobhajuju Microsoft ani Windows, jenom vypočítávám své myšlenky "proč".

Především mám pocit, že nikdo neví co bude s OS Win., nebo značkou Microsoft dál, když " končí " a přitom vydaly 650 a "dál budou pokračovat", jak tvrdí, ale nějak to není znát, v čem chtějí pokračovat. Je toto ten hlavní důvod proč nedoporučujete?
pavel.l.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Myčoken 8. 7. 2016 09:26

Nedávno jsem využil akci O2 a pořídil si levně Lumii s cílem vyzkoušet W10. Nenašel jsem ani jeden důvod k přechodu z androidu na windows.
Myčoken
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 8. 7. 2016 09:30

jde o to dobře vybrat telefon s androidem a hlavně se obloukem vyhnout všem čínským noname značkám, kde je SW naprostá tragédie a po cca půl roce je to o nervy. manželka třeba vyměnila lumiu 920 za vodafone smart prime 6 za 3 tis. a je teď maximálně spokojená, sám jsem ten telefon chvilku používal a neměl jsem s ním problém, má čistý android a je to znát.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 8. 7. 2016 09:44

U všech lumii dobrý fotoaparát, dobrý joke, na to si přišel kde? Kup si ho, aspoň pomůžeš vyčistit sklady. Prostě to chceš vyzkoušet, tak vyzkoušej.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 8. 7. 2016 10:25

640 XL LTE je dobrý stroj, fotky jsou z něj parádní. Jde fakt jen o OS, Windows 10 M jsou rychlé a bez nějakých zásadních problémů, největší problém jsou ty aplikace, ale pokud toho moc neočekáváš, tak bych do ní šel.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.l. 8. 7. 2016 11:13

roy1 píše:U všech lumii dobrý fotoaparát, dobrý joke, na to si přišel kde? Kup si ho, aspoň pomůžeš vyčistit sklady. Prostě to chceš vyzkoušet, tak vyzkoušej.

Většina Androidu má foťák nicmoc, značky se ženou za Mpix za cenu kvality fotek. Výsledky z Winů jsou hezčí, minimálně v poměru ceny.

Celkově hodnotit jiný OS nemůžu (nemám zkušenost), což bohužel dělá spoustu lidí.

Děkuji všem za vyjádření.
pavel.l.
Kolemjdoucí

Další stránka