Konec předplacenek? EU chystá plán na omezení fin. terorismu

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2016 18:26

Ale vždyť píšu "když to přeženu". Tak daleko to doufám nikdy nedojde..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod nepss 17. 1. 2016 18:38

Ok. Taky doufám. Určitá (přijatelná) ztráta soukromí výměnou za bezpečnost je dnes bohužel nutností. A konec anonymních předplacených karet, je dle mě ta přijatelná ztráta i když se nám to nelíbí... Natáčení videí na záchodě a v ložnici už ne.
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 17. 1. 2016 18:49

nepss: Mohl by se dozvědět, jak zajistí neanonymní SIM bezpečí? Jako nějaký větší kriminálník všechnu komunikaci povedu přes data, šifrovaně a skrz několik zemí ve 3. světě, takže moje cílová IP bude pro státní složky končit v Maroku a pro mnou volaný kontakt se jim bude ukazovat Brazílie. A jelikož půjde o šifrovaný vícekrát spojovaný tunel, nebudou ani vědět, kdy se komunikovalo a kdy jsem jen sledoval na internetu Mobilmanii.
Caderom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nepss 17. 1. 2016 19:05

A ty si myslíš, že kdejaký zlodějíček a darebák má znalosti jako ty nebo já? Či schopnost tyto věci pochopit? Ano, není to 100%, ale mnozí toto neumí a mnohým se to alespoň zkomplikuje. Žádný opatření není takový, že se nedá obejít.
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod nepss 17. 1. 2016 19:11

Mimochodem, pokud pojedes komunikaci zpusobem, kterym si popsal, bude sice anonymni, ale budes prvni podezrelej a ten ktery na sebe pritahne pozornost, takze ve vysledku na tom bude neanonymni predplacena karta, ale s beznou komunikaci lip pac se v tom mnozstvi dat ztrati.
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 17. 1. 2016 19:45

Tak pokud by se to mělo používat na chytání drobných zlodějíčků
1.) tak by se musely opravdu hodně posílit policejní stavy
2.) to opravdu nestojí za tu ztrátu soukromí

Čím víc se budou lidi sledovat, tím větší bude snaha skrýt se. Software se přitom silně posunul směrem k uživatelské přívětivosti, jednoduchosti a zároveň funkční komplexnosti. Dnes nemusí být člověk odborník, stačí znát problematiku jen obecně. Stačí vědět co stáhnout, jak nainstalovat, pár parametrů a zbytek se zařídí sám.

Pokud nebude šifrování bez zadních vrátek postaveno mimo zákon, jsou všechna opatření jen málo účinná. Ale pokud by se prosadil jeho zákaz, mělo by to fatální následky a ocitli bychom se uprostřed čiré totality. K tomu to ovšem salámovou metodou spěje.
_____
By museli online sledovat všechno. A navíc šifrovanou komunikaci používá spousta lidí.
Caderom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nepss 17. 1. 2016 20:02

Takže navrhuješ nedělat nic a nechat těm, co anonymní karty zneužívají volnou ruku?
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 17. 1. 2016 21:14

V ČR chybí především policisté v terénu, deanonymizace SIM by ani sebemenší revoluci v bezpečnosti nezpůsobila. Ony ani ty anonymní SIM dnes nejsou vůbec tak anonymní, když policie opravdu chce, jen je pro to něco potřeba udělat. Volnou ruku tak pachatelé rozhodně úplně nemají.
Caderom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 17. 1. 2016 23:02

nepss píše:A ty si myslíš, že kdejaký zlodějíček a darebák má znalosti jako ty nebo já? Či schopnost tyto věci pochopit? Ano, není to 100%, ale mnozí toto neumí a mnohým se to alespoň zkomplikuje. Žádný opatření není takový, že se nedá obejít.

Moment, ale tady se bavíme o protiteroristickém opatření. Kdejaký zlodějíček vyvolá a pošle do věčných lovišť u té neanonymní udělá to samé.
nepss píše:Nezlob se na mě, ale porovnávat vyprazdňování a sex s manželkou či přítelkyní s anonymní / ne-anonymní předplacenou kartou mi přijde přehnaný. Snad kdyby si to třeba porovnal např. s anonymní vkladní knížkou, kterou taky kdysi zrušili, tak třeba...

No dobře tak ne sex, aby ses nemusel pak stydět za své číslo, které by běhalo někde po netu, ale sledovací čip pod kůži. Díky SIMce se taky dá zjistit, kde se pohybuješ.

Edit: Mě by stejně kriminálka rychle našla, číslo uvádím často v mnoha institucích a při online nákupech, ale vadí postupné ukrajování svobody ve jménu boje proti terorismu, když trochu technicky znalý člověk tohle opatření obejde a profíka by napadlo XY dalších daleko lepších postupů, takže skončíme u toho, že se jenom ořeže svoboda a efekt 0.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 1. 2016 07:39

Dělá se z toho úplnej tyjátr, jsou země kde už dnes musíte předložit doklady při koupi SIM karty a nikomu to tam nepřijde divné. A jsou třeba země, kde si SIM kartu ani s vašimi doklady nekoupíte, prostě dokud nebudete mít BLR pas, tak máte smůlu.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Topes 18. 1. 2016 08:45

Já jsem proti tomu. Sice mám paušál ale jde o princip. Pokud někdo tvrdí že nemá co skrývat tak by měl bydlet v proskleném bytě a chodit nahý jinak je to pokrytec. Už takhle mi vadí všude přítomné kamery kdy se člověk boji cestou z hospody vychcat do křoví aby nepřijela hlídka a neplatil pokutu. Je to jen buzerace a omezování. Tehdy mě okradli dvě čubky o mobil. Spolupachatelku jsem zadržel a po příjezdu policie mě poslali do pr*ele s tím že sem pil a nikdo se mnou nic řešit nebude dokud nebudu střízlivý takže samozřejmě spolupachatelka v klidu odešla a já byl bez mobilu. Takže tyhle kydy o bezpečnosti jsou jen záminka pro sledování. Pokud se někdo ohání teroristy tak ať sem nepouští imigranty a bude klid. Já se nehodlám omezovat kvůli nějaké lůze z Afriky a Arábie.
Topes
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 1. 2016 15:26

posli rodne cislo,heslo k mailu,pokud bys byl ve stejnym meste tak at clovek nemusi zbytecne dlouho sniffovat i udaje at se muzu prihlasit do lan a do tri dnu bych ti ukazal zes toho mel tolik co skryvat az ti neni libo.Vis skryvat neni rovno pacham neco,takze skryvat,skryvat je treba o tom ze prd je ponekterych vecech kazdymu jimu nez tem komu je chci sdelit.Pouzivam vpn,torr,na mobilu transparent proxy,orbot a sifruji.Nic slozityho ale neuskodi to.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod nepss 18. 1. 2016 16:24

Zbytečná diskuze. Pohledejte doklady, páč vám stejně nic jinýho nezbyde, ať se vám to líbí a nebo ne :).
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 18. 1. 2016 17:23

No ono to bude nějakou dobu trvat, než změní zákon.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 1. 2016 12:04

Mnoho povyku pro nic.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka