Konec předplacenek? EU chystá plán na omezení fin. terorismu

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2016 09:18

Tohle mě naštvalo, co tomu říkáte vy?

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... rismu.html
Naposledy upravil Fíla dne 18. 1. 2016 05:05, celkově upraveno 1
Důvod: odděleno do samostatného tématu
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod AleshM 17. 1. 2016 10:12

De-anonymizae předplacených telefonních a platebních karet, podle článku výše, dřív nebo později určitě přijde, to je jasné a když to nařídí Evropa, tak se ČR podvolí. I u nás v parlamentu se o tomhle už asi před 2 nebo 3 lety, teď přesně nevím kdy, hlasovalo. Byla kolem toho velká bouře nevole, a pak to spadlo ze stolu.

Když jsem byl před 15 lety v Anglii a koupil si tam předplacenku, nechtěli po mně žádný doklad, ale adresu jsem jim říct musel. Možná to platilo jen pro cizince, nevím. A samozřejmě bez dokladu jsem si mohl nějakou vymyslet, i jmèno, ale to mě v tu chvíli nenapadlo a jinou adredu jsem stejně neznal. Ale Anglie je policejní stát. Hlavně po útocích na Dvojčata v USA. V Anglii už tehdá byla všude kamera, jako u nás dnes. Taky jsme se tomu nevyhnuli.

Horší bude, až někdo nějakou registrovanou SIM ukradne a něco provede; nemusí s ní hned odpálit bombu. A nebo když si někdo zřídí SIM na cizí, kradenou, vypůjčenou občanku, jako se to dnes děje s úvěry. Než se to vyšetří, půjde stejně do vazby nevinný člověk, protože bude hlavní pidezřelý. Ztráta mobilu a hlavně SIM se bude ve vlastním zájmu muset hlásit. Pokud dnes ztratím SIM a nezáleží mi na čísle, koupím si jinou a rozdám nové číslo. Takhle s tím bude víc problémů a bez občanky se tady registrace neobejde, jako tehdá v Anglii.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 17. 1. 2016 12:20

Chudák terorista si bude muset přivést do EU na odpálení bomby SIMku z ciziny nebo si ji koupí na falešné doklady.

Je zbytečné šílet kvůli anonymním platebním kartám. Minimálně u nás mají nízké limit, tak se islamistům vyplatí vozit cash než blbnout s několika kartama.

Zákon, co vyřeší *****, ale ořeže svobodu. :tleskani
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glock69 17. 1. 2016 13:04

Prostě logika EU - slušným občanům vzít všechna práva, udělat z nich ovce a šmejdy tady přece nemáme...
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2016 15:36

Právě. Já si to myslím taky. Předplacené karty tady používá miliony lidí a je podle mě naivní si myslet, že to něco vyřeší. Kdo bude chtít něco spáchat, způsob vždycky najde. Ale nutit miliony lidí násilně přejít na paušál pod záminkou bezpečnosti. Jsem zvědavý, kam až se běžní, bezpeční občané nechají zatlačit a jak dlouho a co všechno kvůli boji s terorismem vydrží. Všechno má své meze. To bychom se taky mohli v budoucnu nechat čipnout, nebo dokonce vycházet z domu jen v určené hodiny. Předplacenky jsou dobrá věc, ale zneužít se dá všechno. Nůž může krájet maso, nebo zabíjet. Zakažme je. Auta vozí lidi. V rukou šílence můžou zabíjet. Zapalovač/sirky dávají teplo. Nebo ničí. Sladkosti, cigarety, dynamit. Téměř vše užitečné se dá zneužít. Je to o lidech, ne o věcech. Takže kvůli bláznům, kterých je menšina, má většina postupně přicházet o svobodu a komfort? Ano, lidé jsou určitě kvůli bezpečnosti ochotni ledasco skousnout, ale nepůjde to donekonečna. Když cestují letadlem, chápu, že musím prozradit identitu. Já nikdy letadlem neletěl. Ale když se spekuluje o tom, že všichni občané EU budou muset odevzdat otisky prstů, to už mi vadí. Sám předplacenku používám, je od O2 a registrovaná na moje jméno. Mně by osobně registrace nevadila, ale vadí mi rušení předplacenek jako takových. Co když někdo volá málo, nárazově a paušál se mu prostě nevyplatí? Je rozdíl platit třeba 250 korun měsíčně, nebo dobít 250 jednou za 3 měsíce, i když chápu, že operátoři z toho budou pištět nadšením.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod AleshM 17. 1. 2016 15:53

Sou tu i paušály za 30 nebo za 50 Kč a nebo nulové paušály. Tak prostě operátor bude mít nulový paušál s ceníkem předplacen karyt, tka to přece platilo i s O2 Zero nebo NaMíru za 0, akorát to bude paušál.

Nebo nechají předplacené karty, můžete jich mít kolik chete, tka jak dnes, jen prostě registrace na občanku bude povinná.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod kbn-001 17. 1. 2016 15:57

A kdo a kde je bude registrovat na tu občanku? V trafice? Vem si kde všude se prodávají. Plno operátorů ani nemá prodejny (hlavně myslím ty malé).
kbn-001
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2016 16:09

AleshM: To sice jo, ale ty sazby u nulových paušálů Velké trojky nic moc, že? Díky aspoň za virtuály.
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod Vodafonek 17. 1. 2016 16:10

Samozřejmě, že to bude řešeno registrací předplacenky.

Registrace funguje už v ostatních státech, tak postupné zavedení u nás by přišlo, tak či tak... Registrace by probíhala na prodejně operátora a dokážu si představit, že i online se skenem občanky, podobně jako když si otevíráte účet u internetové banky.
Vodafonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2016 16:18

Teda já ji nemám registrovanou na občanku, ale při přihlášení do samoobsluhy vidím celé své jméno, příjmení i kompletní adresu. To si pak budou opisovat i rodné číslo? No, asi si holt budeme muset zvykat na to, že budeme pod stále větším drobnohledem. A tím bych tuto politicko-filosofickou debatu asi ukončil, neb mám dojem, že tohle vlákno má být primárně o cenách, akcích či změnách v nabídce a tohle registrační téma s tím úplně nesouvisí.
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod nepss 17. 1. 2016 16:24

Mnoho povyku pro nic. Bude to prostě stejně jako na slovensku, kde to tak funguje a není s tím žádný problém. Někteří tady chcete byt anonymní, jako by ste měli se proč schovávat. Asi máte černé svědomí. Slušnýmu a poctivímu člověku to nemůže vůbec vadit, naopak. Víte třeba, že 70% zločinů u nás se domluví právě, přes anonymní předplacené karty? Nemluvě o internetové kriminalitě... Podle mě je to správný krok.
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 17. 1. 2016 16:39

Jo mám černé svědomí a chci vidět toho člověka, co nikdy nic neporušil. Vlastně slušný člověk nemá co skrývat, kamery do všech domovů, včetně koupelny, však co by viděli, že jo :)
Mě vadí to, že jakmile je předplacenka registrovaná, půjde za tebou odpovědnost i když v tom budeš nevině, můžou ti ukrást telefon a určitě bychom našli další hromadu případů.
Tak se zločiny budou domlouvat přes skype, který se připojuje napřímo mezi počítači a lze jej odposlouchávat jedině po cestě.... cesta se najde vždycky a tohle jsou věci, co mě napadli jenom tak z fleku.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 1. 2016 18:07

Přesně jak píše "paty07". Dřív jsem také říkaval, že slušný člověk nemá co skrývat, ale když to přeženu, tak ani ten nejslušnější člověk by nebyl nadšený, kdyby měl na záchodě kameru a ta ho snímala při vykonávání potřeb. Vždyť vyměšují všichni, je to přirozené.

A co kamera do ložnice? Není co skrývat - sex s manželkou/přítelkyní je součástí života přece. Takže ano, uznávám, že oproti tomuhle jsou registrované předplacenky úplné nic. Také ale nelze zapomínat na to, že to vnímání soukromí je hrozně individuální. Co někdo považuje za nepřijatelný zásah do soukromí, to může být pro druhého naprosto v pořádku a v normě. Někomu vadí registrované předplacenky, jiný by si klidně nechal nastřelit pod kůži sledovací zařízení, je to různé.

A také jde o to, že i sebelepší úmysl může být zneužitelný.
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod glock69 17. 1. 2016 18:21

Ovečky prostě jdou rády na porážku...
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod nepss 17. 1. 2016 18:24

Nezlob se na mě, ale porovnávat vyprazdňování a sex s manželkou či přítelkyní s anonymní / ne-anonymní předplacenou kartou mi přijde přehnaný. Snad kdyby si to třeba porovnal např. s anonymní vkladní knížkou, kterou taky kdysi zrušili, tak třeba...
nepss
Junior

Další stránka