Co dělat s prodejcem, který vydává fake telefony za originál

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 1. 8. 2015 08:20

Zdravím, včera jsem málem koupil fake místo originálu ,když jsem to zjistil na místě tak se mi prodejce omlouval a dělal, že nic neví. Když jsem přijel domu tak, jsem mu zkoušel napsat z jiného emailu a domluvit si prodej. Opět mám dneska domluvenou schůzku. Má cenu řešit takového člověka? Kontaktovat Policie, výrobce telefonu nebo velký obchod z jakého zfalšoval fakturu? Nebo to mám nechat být?
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 1. 8. 2015 09:03

Nebuď vůči ostatním lhostejný a běž na policii ;-) Pokud chce podvádět lidi, nemělo by mu to jen tak projít.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 1. 8. 2015 09:33

Klidně bych šel ale jak znám Policii, tak stejnak to dneska nevyřeší a pak by to dopadlo, že bych musel jezdit někam na výslechy a soudy do Prahy, do které to mám hodinu cesty, protože prodejce je pražák. Nejlepší by bylo, kdybych dal anonymní tip a tajný policista by si šel vyzvednou dnes telefon místo mě ale to bych, chtěl asi od Policie moc.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod tslaný 1. 8. 2015 10:09

Moc se koukas na americke akcni filmy. V CR nemuze policie ziskavat dukazy pomoci provokace.
http://www.pravniprostor.cz/judikatura/ ... -provokaci

Prodej fake telefonu ani neni trestny cin, maximalne spravni delikt, ktery resi Ceska obchodni inspekce a ne policie.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 1. 8. 2015 10:24

No a když mi k tomu dodával zfalšovaný nákupní doklad od velkého eshopu? To není trestní čin?
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2015 10:29

tslaný píše:V CR nemuze policie ziskavat dukazy pomoci provokace.

To jen teoreticky.. Praxe policie je poněkud jiná.. Jinak by se nikdy nic nevyšetřilo. Podvodného prodejce nahlásit ČOI
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tslaný 1. 8. 2015 10:31

Praxe neni jina, policie si nikdy nebude hrat na kupce mobilnich telefonu. ;-)
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2015 10:34

Nemyslel jsem tady ten případ, ale na rozkrytí rozsáhlé trestné činnosti se použijí všechny dostupné i nedostupné metody..
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 1. 8. 2015 10:39

Takže vlastně nemůžu skoro udělat nic. Trošku lituji, že jsem mu včera mobil nesebral nebo mu ho nehodil, aspoň o zem. Protože než to vyřeší ČOIka tak telefon prodá...

Jinak kopie telefonu byla dost povedená, protože jednu chvíli jsem mu dal i peníze..
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod pavouk28 1. 8. 2015 10:50

Samozrejme ze je to trestné, pokud je to nad 5000 může se jednat o trestný čin dle §268 TZ, oznamte to na policii nebo na celní úřad. Řeším podobné věci celkem pravidelně.
pavouk28
Junior

Odeslat příspěvekod michal Žilka 1. 8. 2015 11:02

Co s tím dělat? Ideálně useknout ruce...
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 1. 8. 2015 11:02

Ano bylo to dost nad 5000 Kč. Pokud to hlásíte na Policii tak máte pak s tím nějaké "problémy"? Protože opravdu nemám chut ani čas se někde tahat na policii nebo soudech v Praze. Nejlepší by bylo kdyby tam dneska, místo mě šel nějaký policista a vyřešil to ale jak tu někdo psal, moc koukám na kriminálku na Nově...
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod pavouk28 1. 8. 2015 11:08

Klidně to sepiste jako anonym pokud nechcete nikam chodit a nikdo vás nebude dal obtěžovat. Pokud má dotyčný obchod nebo tak něco poslal bych to spíš celnikum, rádi se toho ujmou, pokud se jedná o jeden kus bude to horší s dokazováním
pavouk28
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 1. 8. 2015 11:18

Jedná se o inzerát na jednom inzertním serveru. Možná jich má více, protože když jsem s ním byl už domluvený na 100% tak mi psal na jiný email, že kdy proběhne obchod. Škoda, že je sobota a celník se nedovolám.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod pavouk28 1. 8. 2015 12:36

Jen inzerát a jednotlivec, tak to bude složité..To asi půjde do kopru. V tom případě bych zveřejnil co je to zač alespon zde at si ostatni najdou informace o podvodu.
pavouk28
Junior

Další stránka