Bezdrátové připojení tabletu (iOS, Android, Win) a projektor

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 18. 12. 2014 11:34

Dobrý den

Vytvářím do školy práci, kde mimo jiné porovnávám systémy mobilních technologií (primárně tablety) z pohledu bezdrátového připojení tabletu k projektoru.
Porovnávám systémy iOS, Android a Windows 8.1. Nejde mi ale o jakési homemade řešení, kdy si subjekt nakoupí z dealextreme nějaké pofidérní krabičky, jejichž nastavení umí jen pár nadšenců a pro připojení se musí projít několika kroky a kličkami. Hledám nějaké řešení, které je například podporované systémem a ideálně se dá nakoupit jako set.

Zatím jsem jen hrubě prohledával:
iOS – K projektoru je možné bezdrátově připojit pomocí Apple TV, která se jen připojí kabeláží, bezdrátově se připojí pomocí WiFi a obraz se zrcadlí na promítanou plochu.
Android – Našel jsem nějaké krabičky právě na DealExtreme, nebo něco měl i Conrad, ale zda má nějaké zkušenosti někdo?
Windows – Údajně by mělo být řešeno stejně jako u iOS krabičkou Miracast. Ještě jsem neověřoval.

Mohu poprosit, máte-li někdo nějaké bližší informace k technologiím, nějaké rady, tipy, nebo třeba i odkazy, napište prosím do odpovědi. Děkuji
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 12. 2014 19:54

Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 18. 12. 2014 22:20

Popravdě, netuším smysl tvé odpovědi.

Investuješ svůj čas při procházení fóra, abys našel můj dotaz a místo toho, abys poradil něco smysluplného k tématu, tak vezmeš nějaký údaj z mého dotazu, vložíš jej do vyhledávače a postneš výsledek.

Ano, před podáním dotazu jsem se zeptal vyhledávače. Díky jeho výsledkům jsem se dostal do stavu, že mám hrubou představu o Apple TV, Miracast, Chromecast, WiDi, AirPlay, DLNA...a přesto jsem si dovolil využít možnosti fóra, které je právě k tomu určené, a zeptal jsem se na zkušenosti ostatních.

Předpokládám, že se teď budeš cítit strašně uražený a začneme flame a budeme si dokazovat, kdo má větší koule, ale není to nic k tématu. Přeskočme to prosím, jestliže druhým uživatelům nechceš poradit a jen se ostatním snažíš ukázat svou vědomostní nadřazenost, vykašli se na to.

Samozřejmě, naopak budu moc rád, když mi pomůžeš a máš-li nějaké zkušenosti, napiš je. S jedním kolegou jsem ten problém řešil a řekl mi, že propojení Android tabletu s Chromecastem zkoušel a popsal mi problémy, kdy bylo velmi malé FPS. Přesně v takové postřehy jsem doufal...
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 19. 12. 2014 08:37

Asi si nerozumíme. Každý velký hráč si zařídil vlastní technologii, ale všechny systémy napříč IT světem podporují DLNA (Symbian, BlackBerry 10, iOS, Android, Windows, Windows Phone). Jediný problém je v tom, že DLNA je příliš vývojářsky nepřívětivé a složité pro programování.

V současnosti je u většiny platforem dostupný Miracast (ta tvoje pochybná krabička).

Jediným exotem je pak jen Apple, který má vlastní protokol Airplay, který je nekompatibilní s jinými zařízeními než je Apple TV.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 19. 12. 2014 14:34

Díky za reakci.

Přestože mám produkty Apple (MacMini, MacBook Pro), jejich OS a celkově politika mi nevyhovuje (vyhovuje mi jejich HW), takže nemohu říci že patřím k těm, kteří produkty Apple vyzdvihují do nebes. Na druhou stranu, v tomto směru to mají uděláno skutečně dobře. Máte jejich aktuální produkt, případně jasně definováno pro které generace to platí, a víte že když chcete připojit něco k něčemu, pořídíte si opět konkrétní typ. Je jaksi zaručeno, že bude vše fungovat.

Myslím, že Windows se této cestě chce začít přibližovat také, ale zatím jsem to úplně nestudoval, protože jsem se zastavil právě na systému android. Roztříštěnost toho systému je tak velká, že i když je na výběr Miracast (který má také velké množství verzí s cenovým rozpětím v tisícikorunách), nemám nikdy jistotu 100% funkčnosti.

Doufal jsem, že by mohlo existovat jakési referenční zařízení od tvůrce (Google), kde by to bylo možné uskutečnit a pak by byla dána volba uživateli.

S DLNA jsem se pokoušel laborovat při zařizování multimediálního centra a narazil jsem na spoustu problémů. Proto mě nenapadá jak k těm variantám přijít, než poprosit o informace ty, kteří ty zkušenosti mají.
Gooorila
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků