Úvaha: Iphone a ti ostatní

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Polsonside 15. 9. 2013 08:43

Nezlobte se ale nemohu si pomoct abych sem to moji úvahu nezařadil, chce to prostě ven jako ranní hov.. :-))
Předem podotýkám, že jsem vlastně odpůrce telefonů Iphone především z jejich uceleného ega a vytvoření jakési aury, která dává lidem neodmyslitelnou pýchu a pocit něčeho velkého.
Ale za poslední čas, kdy sleduji vývoj všech výrobcu (a zaměřím se právě na uhlavního rivala Samsung) nemohu prostě pochopit politiku těch ostatních.
Právě takový Samsung a jeho vlajková loď v podobě Galaxy nese už několikatý modem s čísleným označením, sám stále a spokojeně zůstávám asi u esteticky nejhezčího modelu S2, který upřímně stále nabízí pohodlný výkon a nikterak mě neomezuje. Novější nástupci se vlastně liší jen počtem jader v procesoru, velikostí úhlopříčky a více Megapixel u fotoaparátu. Už teď samozřejmě víme, že nová S5 bude mít 8 jáder (proboha, proč když u herního PC mám na dlouhý čas dostačující 4 jádra) a v telefonu se dvěmi jádry nepozoruji žádné výkonostní nedostatky, účel telefonu je nám snad všem zřejmý a pokud má zařízení sloužit promárně na hraní, pak to patří jinam, více megapyxel, lépe vypadá ale dle mého úsudku jsou fotky stále stejným hnusem a každý další nástupce to jen potvrzuje, kvalita fotky se vyznačuje jiným parametrem a Samsung asi nehodlá se poučit od chytřejšího jablka (zmíním později). Velikost displeje, podle mě by telefon měl nabízet pohodlnou úhlopříčku napříč všemi možnostmi, z toho mi vyplývý s přihlédnutím na všechny velikosti dlaně a prstů 4,5 palce a méně, sám považuji svých 4,3 palce za ideální a dnešní Galaxy a ostatní a jjich 5 a více palců považuji za nesmysl, jednak se to prostě nedá považovat za pohodlný telefon do jedné ruky a jednak tu mám tablety, jako poslední nedostatek považuji materiál, kdy stále ti ostatní volí plasty a pokud si člověk jen jednou vezme do ruky Iphone a ohmatá ho, zjistí, že se výborně drží, skvělé vypadá a jeho materiál zůstane asi nadále velkou exkluzivitou. Když už jsem nakousl pravě to jablko a jejich materiál, který dodnes stále vidíme jen na jejich zařízení, tak si dále můžeme uvědomit, že jejich vývjáři nezvedají dostačující hodnotu megapixelů ale zameřili se na samotný čip, světelnost, ohniskovou vzdálenost a také dva blesky s jinou hodnotou expozice, výsledkem bude spokojený kklient s kvalitnější fotkou než má nějaký Samsung a jeho 27 megapixel apod. Také třeba dlouhodě testuji z hlediska uživatele, jaká velikost displeje všeobecně vyhovuje nejvíce a tak zůstávají u ideálná úhlopříčky a dokonce uzších tvarů aby lépe sedl do dlaně, když to pak vezmete do ruky, nelze si nevšimnout, že u toho někdo opravdu přemýšlel, dále novému modelu zvedli a to dost kapacitu baterie zatímco ostatní zvedají velkisot displeje a baterie s nízkou kapacitou zaručuje neustále nabíjen snad i v brůběhu dne. Myslím, že to celkem dává smysl a fakt mě mrzí, že právě Samsung volí politiku naprosto k hov..
Vemte si řadu Glalaxy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, a blabla a rozdíl každé modelu? Více jader v procesoru/silnější grafické jádro, větší uhlopříčka, více megapyxel, déle trvající podpora, takže je jasné, co opět můžeme čekat od S5, tvary a materiál jsou stále stejné (šeredné) a telefony nemají nic nového, kvůli čemu bych měl pocit změnit stávající. Je to asi právě ten důvod proč většina upřednostní jablko před jeho vysokou cenou, protože za to stojí a protože opravdu vědí, co uživatel ocení.
Tak ať žije nová plastová lopata od Samsungu, které se jistě brzo dočkáme (jestli vůbec poznáme rozdíl oproti stávající řadě).
Je to jen můj názor a to bohužel přiznávám, že jsem odpůrce jablek ale tohle se jim upřít nedá.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exBURN 15. 9. 2013 09:36

Docela zajímavá úvaha. Je pravdou, že když teď apple představil 5S, tak jsem si říkal že nic moc nového pod sluncem, ale s odstupem pár dnů si říkám, že to zase tak špatné není a že představené vylepšení jsou celkem fajn. Je třeba si uvědomit, že asi takovou revoluci jako u iP4 už člověk jen tak neuvidí a díkybohu za to, že apple nešel tou zmíněnou cestou Samsungu. Přeci jen full HD nebo 4K na 4 palcích? K čemu...

Jedna věc o které píšeš jsou ty materiály, ale to je jen špička ledovce. Vem si, že 18. vyjde IOS7 i pro iP4 což je 3 roky starý model. Pravda nejnovější hry na čtverce už zadrhávaj, ale jinak je to pořád ještě velmi svižný telefon. Takhle bych mohl pokračovat dál. Není to jen materiál a zpracování, ale i vše okolo. Jeden příklad - mám wifi tiskárnu s podporou airprint. Windows musím co chvíli kalibrovat, ale z iPhone můžu tisknout kdykoliv, cokoliv bez kalibrace.

Měl jsem adnrdoida od první G1 přes HTC Desire až po Xperii S. Byli to fajn telefony, ale pak jsem zkusil iP4 a najednou to bylo jak vstup do jiného světa. Žádné řešení romek, žadné stresy, baterka při mém využití tak o cca 30% lepší atd...

Druhá věc je ta, že se okolo Apple motají fakt exoti co se pasují za něco víc jen pro to jablko na krytu atd.. to už je holt o lidech, já mám spoustu známých s iPhone a jsou normální a je to pro ně jen telefon se kterým jsou spokojeni.

Už jen to, že když si BFU a nechceš se v tom hrabat - u všech telefonů se musíš dívat na střeva co a jak jak ti to bude fungovat, jak to bude fotit, přehrávat hudbu, zvládat hry atd... To u Apple defakto nemusíš.

Ale zase chápu, že kdejaký technický nadšenec zase má rád android a spol jelikož se v tom může vrtat, měnit ROMky atd.... Každý si může vybrat cestu.
exBURN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubosek824 15. 9. 2013 10:09

Takových řádků o ničem :D :D :D
Navíc se to mu nedá ani říkat úvaha .... http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Avaha
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 15. 9. 2013 10:25

sice si svoju uvahu z iphone vs ostatny zmenil na apple vs samsung :) ale budiz.

z mojho pohladu zabudas na jednu jedinu vec.
ako sam pises samsung pri kazdom novom modele vlajkovej lode meni vela veci, (rozmery,display,fotak,procesor atd atd atd) cize kazda vlajkova lod je ina ako predchadzajuca.
na jednej strane to odsudzujes ale zabudas na druhu stranku mince a to politku apple.
zober si 4 vs 4s, rozdiel? siri
5 vs 5s rozdiel? citacka otlackov prstov pre NSA. a ano viem ze tych zmien je viac ale sami zastancovia firmy apple tu radi pisu ze 90 percent ludi ti kasle na technicke parametre.

nejsom zastanca samsungov (nemam rad tie kolotoc style farby :) ) ale treba si uvedomit ze kym apple ide ako ty pises stylom pre par vyvolenych, samsung ide stylom rozsirit sa masovo.
za par rokov sa uvidi koho strategia bola lepsia. to netusim ani ja a ani nikto tu.

co sa tyka premiovych materialov, zabudas napr na htc one.
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 15. 9. 2013 16:40

lubosek824 píše:Takových řádků o ničem :D :D :D


Já jsem přečetl pár prvních vět a naprosto souhlasím :-D :-D

Proč je to v diskuzi Samsungu?

Zažádám o přesunutí na Smetiště.

Polsonside píše:Předem podotýkám, že jsem vlastně odpůrce telefonů Iphone především z jejich uceleného ega a vytvoření jakési aury, která dává lidem neodmyslitelnou pýchu a pocit něčeho velkého.


.... tohle může napsat jenom člověk se Samsungem. :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 15. 9. 2013 19:24

Polsonside píše:proboha, proč když u herního PC mám na dlouhý čas dostačující 4 jádra

Pokud je systém napsaný neefektivně - obdobně jako Android a jeho nekonsistentnost (vykastrovaný Linux, na něm nabalené jádro v C a nabastlený java emulátor aplikací a prostředí), tak pak potřebuje telefon k rychlému běhu při vyšší zátěži silný HW. Akorát pozor (!): ARM chipsety se výkonem stále nechytají na počítačové x86 a to i přes hromadu jader a atd.
Polsonside píše:Velikost displeje, podle mě by telefon měl nabízet pohodlnou úhlopříčku napříč všemi možnostmi, z toho mi vyplývý s přihlédnutím na všechny velikosti dlaně a prstů 4,5 palce a méně, sám považuji svých 4,3 palce za ideální a dnešní Galaxy a ostatní a jjich 5 a více palců považuji za nesmysl, jednak se to prostě nedá považovat za pohodlný telefon do jedné ruky a jednak tu mám tablety

Nejde tolik o pohodlí držení, ale o pohodlné ovládání - pokud používám stejně řešené prostředí jak na 3" telefonu a to samé na 6,3" telefonu, tak je něco špatně. Někteří Androidí úpravci už tvoří různé úpravy pro jednoruční ovládání, ale pořád se pohybují jenom na úrovni některých aplikací. Za to například Jolla se svým Sailfish OS razí metodu gest s malou nutností hmatat do určitého místa displeje napříč systémem.
tak si dále můžeme uvědomit, že jejich vývjáři nezvedají dostačující hodnotu megapixelů ale zameřili se na samotný čip, světelnost, ohniskovou vzdálenost a také dva blesky s jinou hodnotou expozice, výsledkem bude spokojený kklient s kvalitnější fotkou než má nějaký Samsung a jeho 27 megapixel apod.

Apple nemá nějak extrémně inovativní "vývojáře". Nokia razí tuto metodu již delší dobu - viz. poslední telefony 808, 920, 925 nebo 1020.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 16. 9. 2013 08:52

lubosek824 píše:Takových řádků o ničem :D :D :D

Bohužel tu nemají smajlíka s palcem nahoru ;-)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků