Poraďte mi prosím s nákupem náramkových hodinek

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 6. 2010 23:23

Však o tom žádná, ale jen by mě ten jeho postup fakt zajímal, čistě ze zvědavosti.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2010 12:50

V první řadě se rozhodni, jaký účel mají hodinky splňovat. Jestli to má být jen ukazatel času (plus nějaké další funkce), zkus Casio. V ceně do 3000 Kč by ti asi nejvíc vyhovovaly digitálky, ovšem ti nijak reprezentovat nebudou.

Pak jsou různé fashion značky od výrobců módního zboží, které kvalitou často nedosahují ani těch hodinek Casio, ale stojí i několikanásobně více.

Pokud chceš něco reprezentativního, tak v téhle cenové kategorii přicházejí v úvahu snad jen Seiko.

Také se rozhodni, jestli chceš quartz ("na baterku") nebo mechanické. Ty mechaniky jsou zajímavé jen "duší", jinak jsou vlastně ve všem horší (menší přesnost, vyšší cena, větší náchylnost k poškození), ale jak tě to jednou chytne už se toho nejspíš nezbavíš.

Takový článeček o hodinkách jsem psal zde http://www.mesec.cz/clanky/mohou-byt-hodinky-investici/ , třeba ti bude inspirací. Můžeš také zkusit diskusní fórum na http://www.chronomag.cz. Ale bacha, čtení tohoto fóra má tendenci dost lézt do peněz :D

Pro rádiem řízené hodinky bych nebyl. Aspoň trochu slušné quartzky se obvykle vejdou do nějakých 20 sekund za měsíc. Řízení rádiem zbytečně plácá baterku a stejně není úplně spolehlivé - většinou se používá vysílač z německého Mannheimu a ten je od nás poměrně už dost daleko, takže např. v železobetonových stavbách (paneláky) nemusí být signál vždy zachytitelný (záleží na konkrétní poloze a terénním profilu daného místa) v plné intenzitě (a pak závisí na konstrukčním provedení dané značky, jestli jí to stačí nebo nikoliv). Kvalitnější hodinky se pak snaží zachytit signál dále třeba každou hodinu (což plácá baterky), jiné až zase za 24 hodin (kdy budou opět uvnitř a zase chytí prdlačky). S tím souvisí i automatické přeřízení na letní/zimní čas. Většinou mají hodinky nastavenou synchronizaci ve 2:00 ráno, kdy je ale ještě starý čas, takže se stejně automaticky neseřídí. Navíc pokud mají anténu v řemínku, je problém s jeho výměnou. Buď to nejde vůbec, nebo je to vzhledem k ceně hodinek dost drahé.
Pokud chceš fakt přesné hodinky, pořiď si tzv. high end quartz (ty budeš seřizovat jen jednou za půl roku, když se bude měnit čas), ovšem takové hodinky nekoupíš rozhodně za 3 000 Kč :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior

Odeslat příspěvekod AndyF 11. 6. 2010 08:09

Archimede Pilot.
Hodinky na baterku jsou pro deti, holky a sportovce.
Obrázek
AndyF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 6. 2010 22:15

AndyF píše:Hodinky na baterku jsou pro deti, holky a sportovce.

Až udělaj natahovací digitálky, klidně se je pořídím.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod AndyF 11. 6. 2010 22:25

Tfuj, digitalky :D
AndyF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 6. 2010 22:32

Tak něčím potřebuju stopovat, psát si tam taháky nebo hrát hry :-D
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod koulou 12. 6. 2010 00:52

Za všechny inteligentní příspěvky s radami mnohokrát děkuji a jen bych snad ještě dodal, že je mi z Vás až špatně (některých), jak tady z mého mého dotazu na hodinky uděláte úchylnou debatu o balení holek na velké přirození, ale aspoň člověk vidí jací idioti se tady pohybují.
@Frantakoulou: Please follow me on Twitter

HTC Touch HD (Blackstone)
Nikon D60 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6GII AF-S DX
koulou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2010 06:06

Sasakr píše:
AndyF píše:Hodinky na baterku jsou pro deti, holky a sportovce.

Až udělaj natahovací digitálky, klidně se je pořídím.

Ale jo dělají se. Buď tento model
http://www.youtube.com/profile?user=hou ... 1tl49KfjM8
ovšem ten na nošení moc není
Popř. se dělají (dělaly) i náramkové, ale tam už je to i hodně o ceně
Obrázek
Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior

Odeslat příspěvekod AndyF 12. 6. 2010 07:33

Sasakr píše:Tak něčím potřebuju stopovat, psát si tam taháky nebo hrát hry :-D

Jasny, na sport bez digitalek ani ranu. Ale nejak si neumim predstavit, ze bych sel na ples nebo tak s digitalnima Casiama :-D
AndyF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 12. 6. 2010 19:34

Když hodinky tak Breitlingy, vše ostatní jsou kompromisy. Je tedy nutné počítat s cenou rovnající se ceně ojeté ochcávie :-) Jestli se nepletu tak kamaráda stály 3600 euro :-)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tibika 12. 6. 2010 19:39

dejvidek píše:Breitlingy...

Ved tam su uplne obyčajné ETA strojčeky (v PC-terminológii by sme povedali, že je to OEMko ;-) ), a (subjektívne) je dizajn extrémne preplácaný, že sa v tom "sviňa nevyzná". Breitling... to je len "ikona"
vše ostatní jsou kompromisy

no to by asi vela ludí nesúhlasilo... Breitlingy akurát tak vidno v "luxusných" časákoch... znalcami nie sú nijak velmi cenené :-) Jednoducho by som povedal, že nevedia ničím zaujať... taká "obyč sériovka", hoci drahá.
Naposledy upravil tibika dne 12. 6. 2010 19:43, celkově upraveno 1
tibika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2010 19:42

No Breitling už má jeden svůj vlastní strojek B01, ale tam už je katalogová cena 6150 EUR
PatrikChrz
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 6. 2010 19:51

PatrikChrz: V čem jsou otáčející se ciferníky víc digitální, než otáčející se ručička? :-)
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2010 20:18

digitální = číslicový
PatrikChrz
Junior

Odeslat příspěvekod hhitmen 12. 6. 2010 20:25

Natahovacku bych asi nechtel...kdyz jo tak bych za to dal jak za tu oktavku....a uz jsem si zvykl na denne serizenej cas a vse na sekundu presne...a vymenit za 3roky baterku me problem nedela :)
hhitmen
Amatér

Předchozí stránkaDalší stránka