Globální stěžovatelna na T-Mobile [T-M nikdy a nikdy jinak]

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kalion 7. 4. 2009 07:22

Tichus píše:Jenom kratce zareaguju na prvni prispevek, podobne veci uz jsem slysel taky, takze na tom asi neco bude (ale mam dojem, ze to je vesmes podobne u vsech tri operatoru), takze pouze jedina rada - chodit na prodejny...
Jinak promlcene to (podle me) uz je,

Dovětek k té promlčenosti.. .. mou náplní jsou exekuce.. a excekuce na pohledávky z roku 1999,2000 a atd od T-M, nebo Dopravní podniky HMP jsou zcela bežné.. Tak to jen na okraj..
Lidi hradte si svoje závazky at jsou jakékoliv výše... Berte na vědomí, že ve výsledku je vymahaná částka až o 600% vyšší než původní dlužná suma.
kalion
Junior

Odeslat příspěvekod kalion 7. 4. 2009 07:34

K T-Mobile.. mám s tímto operátorem zkušenosti od roku 2000.. Za tu dobu jsem uplatňoval asi 6 reklamací co do vyúčtování, co do vad telefonu , co do změny tarifů.. vždy, vždy proběhlo naprosto vše k mé spokojenosti. Dokonce se jednou stalo, že při prošetření reklamace se zjistilo, že není chyba na straně operátora ( což jsem si uvědimil až později). Přesto v rámci dobrých vztahů jak uvedli v korespondenci reklamaci uznali..

Tedy z mé strany je T Mobile mým operátorem...
Naposledy upravil kalion dne 8. 4. 2009 05:34, celkově upraveno 1
kalion
Junior

Odeslat příspěvekod JQK 7. 4. 2009 22:47

kalion píše:... a excekuce na pohledávky z roku 1999,2000 a atd od T-M, nebo Dopravní podniky HMP jsou zcela bežné.. Tak to jen na okraj..


Ale to asi bude na základě rozsudků pro zmeškání, nebo ne?

kalion píše:...ve výsledku je vymahaná částka až o 600% vyšší než původní dlužná suma.


Tady bych se neomezoval tím sedminásobkem. Copak nejste schopni vymáhat třeba i dlužnou korunu (když na to přijde a bude exekuční titul)? Za úkon ale je pořád minimálně 3500 Kč (pokud se to nezvedlo). Dlužné popelnice - 200 Kč a nakonec úhrada třeba 6500 Kč jsou běžnou realitou.

Jinak nic proti tomu, že závazky se mají vyrovnávat.
JQK
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 4. 2009 22:51

kalion píše:Přesto v rámci dobrých vztahů jak uvedli v korespondencim reklamaci uznali..

Tedy z mé strany je T Mobile mým operátorem...

Já nevím, ale pod toto se prostě můžu jen podepsat. Asi jsem divný, ale T-Mobile mě (vtipně jako jediný z operátorů) nikdy "nevzal na hůl". Dokonce i když jsem sám udělal botu a chyba byla na mé straně, poté, co jsem jim napsal dopis, posypal si hlavu popelem a požádal je o prominutí platby, mi vyšli vstříc a vystavili dobropis.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kalion 8. 4. 2009 05:32

JQK píše:
kalion píše:...ve výsledku je vymahaná částka až o 600% vyšší než původní dlužná suma.


Tady bych se neomezoval tím sedminásobkem. Copak nejste schopni vymáhat třeba i dlužnou korunu (když na to přijde a bude exekuční titul)? Za úkon ale je pořád minimálně 3500 Kč (pokud se to nezvedlo). Dlužné popelnice - 200 Kč a nakonec úhrada třeba 6500 Kč jsou běžnou realitou.

Jinak nic proti tomu, že závazky se mají vyrovnávat.


Sice to sem nepatri...ale jen upresneni.. mimo odmeny exekutora.. jsou zde naklady soudu na soudni jednani, naklady opravneneho a naklady soudniho exekutora k provedeni exekuce...
kalion
Junior

Odeslat příspěvekod CoolPoker 9. 4. 2009 20:42

No sice se to týká jiného operátora... ale... Mě se zasu O2 stalo že jsem si koupil nový telefon
plně dotovány asi tak za 3000 tenkrát to byla Nokia N70 už je to pěkných pár let--- No a co nezjistím ten u přepážky asi zapoměl zadat dotaci do systém takže jsem měl dotovaný mobil bez úvazku... a O2 utřelo nos... :mrgreen:
CoolPoker
Junior

Odeslat příspěvekod wesloo 13. 4. 2009 13:18

JQK píše:
kalion píše:... a excekuce na pohledávky z roku 1999,2000 a atd od T-M, nebo Dopravní podniky HMP jsou zcela bežné.. Tak to jen na okraj..


Ale to asi bude na základě rozsudků pro zmeškání, nebo ne?


No to máte tak. Jedete na černo v MHD dejme tomu v roce 1999 a chytí vás čert :-) Vznikne vám dluh vůči dopravnímu podniku, který nezaplatíte. DP ale samozřejmě nijak s vymáháním nechvátá, naskakujou přece úroky, to by byli hloupí :-)

Čili téměř za tři roky, těsně před promlčením pohledávky, žalují váš závazek (pův. částka + úroky z prodlení) u soudu. Soud obyčejně vydává v takových případech platební rozkaz, protože věc je jednoduchá a vámi podepsaný protokol vypsaný při kontrole revizora celkem jasně dokazuje váš závazek. Výhodou rozkazu je právě rychlost, nemusí se konat ani žádné slyšení vás jako žalovaného. Vám přijde jen ten rozkaz. Pokud ani na základě takového platebního rozkazu nezaplatíte (můžete také podat odpor a pak musí být klasické řízení), platí, že DP má dalších deset let nové promlčecí doby, během které na vás může kdykoli podat návrh na výkon tohoto rozhodnutí (návrh na exekuci).

Klidně tedy i v roce 2012, přestože původní závazek vznikl už v roce 1999 :-) A je jasné, že už to bude podstatně mastnější částka, než původní pokuta od revizora, protože musíte zaplatit kromě jistiny a úroků i další už zmíněné náklady (žalobce - DP, soudu, exekutora) - a všichni víme, že exekutoři za hubičku nedělají :-D

Poučení - plaťte včas ;-)
wesloo
Junior

Odeslat příspěvekod Zdibrid 11. 9. 2009 22:38

Obyčejně takové věci nedělám, ale chci tímto důrazně varovat před jednáním T-Mobilu. :pozor

Přítelkyně se před dvěma lety nechala ukecat pro změnu z twistu na paušál (kredit 250). Samozřejmě to bylo vzhledem k malému používání velmi nevýhodné, ale měli jsme si to spočítat a ne věřit lžím operátorky o tom, jak je to v tomto konkrétním případě výhodné, naše blbost :-l .
Za 2 roky se tam tím pádem nastřádala téměř tisícová částka neprovolaných korun které nejdou převést zpět na twist. Na zákaznické lince nám nabídli přechod na nižší tarif 150. Přítelkyně souhlasila, ovšem s několikrát zdůrazňovanou podmínkou, že tarif bude na dobu neurčitou :!: , neboť hodlá přejít na Twist jakmile se podaří vyčerpat volné minuty. 8-P
Pak už jsme se jen nestačili divit:
- Po návratu z dovolené přišel dopis s gratulací ke smlouvě na 2 roky. :shock:
- Voláme na infolinku: Arogantní operátorka řekla přítelkyni, že má smůlu a nic s tím už nejde dělat. :grr:
- Zavolal jsem tam já, sdělil, že udělali chybu a ať jí napraví. Operátor si vyžádal několik minut na poslech záznamů a pak mi řekl, že operátorka udělala při objednávání chybu a tudíž záležitost odešlou na reklamace - vyjádření máme čekat do 3 dnů.
- Zavolali jsme třetí den a bylo nám řečeno že ty 3 dny byly myšleny pracovní :eh
- zavolali jsme 3 pracovní den a dozvěděli jsme se, že reklamace se vyřizují měsíc :oboze
- pak se dlouho nic nedělo, pouze jsem v mezičase zjistil, že na vyúčtování přibyl poplatek za zaslání výpisu, který se u tarifu 150 platí, což nám operátorka "zapomněla" sdělit.
- No, a protože měsíc už byl dávno pryč, se přítelkyně rozhodla opět přeptat jak si stojí naše záležitost, nebo jestli opět neprodloužili lhůtu na reklamace. A světe div se, po přezkoumání soudruzi z T-Mobile najednou obrátili, slečna na co sjednávala smlouvu prý chybu neudělala a mají prý od přítelkyně nahraný souhlas se smlouvou na 2 roky. Nahrávku s údajným souhlasem nám prý nepošlou, můžeme si prý stěžovat písemně a pak se možná dočkáme. :grr:
Nikdy jsem si o našich operátorech nedělal, žádné iluze ale jsem opravdu zhnusen. S takovou arogancí a lhaním jsem se ještě nesetkal.

Teď zvažuji co dál, a jestli má vůbec smysl něco dělat, když všechny nahrávky jsou u T-Mobile, který je může zničit, nebo upravit dle libosti - času si na to získal dost. ]:-<
Zdibrid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josh.viklef 12. 9. 2009 06:03

A co prenositelnost cisel? Prejit na O2 Zero nebo Vodafone Odepis a pak zpet.
josh.viklef
Junior

Odeslat příspěvekod bart.homer 12. 9. 2009 06:57

Těžko může někam přenést tel.číslo pokud má stále platnou smlouvu na dva roky.... :roll: :roll:
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josh.viklef 12. 9. 2009 07:36

bart.homer píše:Těžko může někam přenést tel.číslo pokud má stále platnou smlouvu na dva roky.... :roll: :roll:

To je problem vypovedet smlouvu? :shock:
josh.viklef
Junior

Odeslat příspěvekod Zdibrid 12. 9. 2009 07:54

josh.viklef píše:To je problem vypovedet smlouvu? :shock:

Ne, pokud by se jednalo o smlouvu na dobu neurčitou.
Zdibrid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 9. 2009 07:55

josh.viklef:
To jsou vážně rady spadlé z nebes a za všechny prachy
1) jednak smlouvu vypovídat nechce, protože jí nepodpsal a musel by platit odstupné ve výši jednoho tarifu násobeno neukončenými měsíci smlouvy (to už se vyplatí ten tarif vyplatí využít nemluvě o převedeném kreditu)
2) u T-Mobile smlouva na dobu určitou vypovědět nejde, má trvat celou dobu smlouvy
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bob 13. 9. 2009 02:14

Zdibrid:
Ještě před rokem bych řekl, že tvá přítelka je koza (jako většina ženských 8-) ), neví, co plácá a teď se vymlouvá

V prosinci/lednu jsem ale řešil případ kolegy, kterému jsem chtěl prodloužit smlouvy, získat provizi za podpis a jemu vánoční výhody - a dozvěděli jsme se, že smlouvy prodloužil sám přes operátora (kolega to vylučuje), má HIT bez dalších výhod, hovor se sice nahrává, ale nearchivuje tak dlouho, takže ho už nemají. Oznámení o prodloužení smlouvy dřív posílali doporučeně, teď už jen obyčejnou poštou a dopis se prý může občas ztratit. Takže podpis nemají, nahrávku nemají a doručenku také nemají. Komedie. Kolega jako podnikatel to nechápal a měl chuť jít k soudu, že nemůže prohrát. Nakonec se na to vykašlal.
Podobné případy se prý TM občas stávají. Zřejmě jsou na infolinkách a telemarketingu příliš motivováni uzavírat a prodlužovat smlouvy
Bob
Junior

Odeslat příspěvekod Zdibrid 14. 9. 2009 14:37

Bob: No omyl nelze nikdy vyloučit ani na jedné straně, a pokud jsou oba smluvní partneři slušní, dá se vše napravit a vysvětlit. Ale pokud někdo výslovně několikrát zdůrazní, že chce smlouvu na dobu neurčitou a TM pak udělá několik veletočů a nakonec si dovolí tvrdit, co jsem napsal níže, tak opravdu nevím, co si mám myslet.
Zdibrid
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků