iPhone - pokec & flame

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Breaker 15. 6. 2008 20:53

Najlepšie na cene Nokie je to, že si s ňou u nás vážení kúpite aj záruku. Áno, to je taká tá vymoženosť, že keď sa vám tá škaredá škatuľka nie vašou vinou pokazí, tak vám ju niekto zadarmo opraví. To je funkcia, čo? Iste, nepochybujem, že sa to dá do iPhonu nainštalovať, ale aj tak.
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 15. 6. 2008 21:00

Veď to má medzinárodnú záruku, stačí to tam odniesť. :D
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 15. 6. 2008 21:03

Jj, s doprovodným listom, že sa mi tá mašinka pri tom odblokovaní tak nejak zasekla, a nech mi to teda nahodia nazad. :D
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 6. 2008 21:04

No to jo...iPhone se dnes necha sehnat pouzity mirne za solidnich 8k ci novy za 9-10k ale zaruka veskrz zadna a e-shopy co berou zaruku na sebe za nej chteji i 15k takze tak levny zase neni.Nechci videt tu cenu bez "upisu" (pokud to vubec pujde) u nas az se v zari objevi...ki tomu to bude iPhone 2 s 3G a GPS takze pokud bude volne dostupny tipuji 15-20k v lepsim pripade.
Me pred necelym rokem stal iPhone 12k.No pohrali jsem si ale uz bych si ho nekoupil.....casem zjistite ze je to vlastne iPOD Touch s GSM modulem,nic vic,nic min.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod EOSCompany 15. 6. 2008 22:12

nitram47: Kdyby sis to precetl lepe, pochopil bys, co je na iphone foru napsane a jak je to myslene. Neni to za ucelem hadani se,ale vyvraceni nepravd a mytu.

Breaker: No za 1. zaruku mam ja napr. plnou. A kde ji uplatnim? V USA. Pro ty, co tam nejezdi, ci tam nemaji kontakt to je problem. Servis placeny dela zde v CR Maczone - kdyz si nahodou rozbijete telefon vlastnim zavinenim.
Za 2. iPhone je KVALITNE udelany a vydrzi opravdu hodne, na coz spolehaji i nektere ceske e-shopy - kdyby se iPhony kazily jako Nokie, tak takove obchody zkrachuji. Ja zatim jeste nevidel porouchany iPhone. Pouze mechanicky - praskly displej.
A s tim odblokovanim, specialne pro Breakera: Nemam rad, kdyz tady nekdo pise prave takove plky, protoze pak si ctenar mysli, ze na odblokovany iPhone neuplatni zaruku. Upozornuji, ze to je nesmysl - prectete si zahranicni fora. Zaruku uplatni uplne jednoduse. A pokud ho dostane do podoby, ze nelze udelat restore, tak u Applu nezjistuji pricinu a meni rovnou kus za kus - okamzite - ihned, zadne dlouhe cekani.
A pokud se tyka servisu Apple v USA, tak vazeni, kam se hrabe jakykoliv jiny servis. Jeste v dobach, kdy byl iPod 1 generace - mechanicky jasne z boku promacknuty jsem jim ho odnesl a na miste mi ho vymenili kus za kus, to same u iPodu 4.gen. I kdyz take zalezi, do jakeho Apple storu zajdete.

Cheetah:iPOD Touch s GSM modulem,nic vic,nic min. : Ano, je to tak - s malou drobnosti - ma lepsi baterku. A to je na tom to nejgenialnejsi.
A o cene 3G bych zatim moc nediskutoval.


Celkove bych to zhrnul tak, ze kazdy, kdo nema rad Apple ci pro nej neni iPhone dostupny, nebo z jineho duvodu, proste hleda kdejakou blbost, jak si oduvodnit, proc je iPhone naprd.
Kdyby bylo vice lidi jako Cheetah, kteri maji realnou zkusenost a ne jen kecalkove typu - ono to nedela tohle a tamhleto.
A porad si myslite, ze vam nekdo vnucuje, ze je iPhone vsehospasny - dalsi blbost, nepravda,lez.
Neni pro kazdeho, ma sve mouchy, jako kazdy jiny, ale prave vetsina kecalku pise pouhe nesmyslne plky, ktere se snazim vyvratit.
Pokud sem nekdo napise, ze ma fotak naprd, tak dodam vesele: Ano ma...
Kdyz nekdo napise, ze neumi poslat MMS, tak napisu: Umi.
Naposledy upravil EOSCompany dne 15. 6. 2008 22:21, celkově upraveno 1
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 15. 6. 2008 22:18

EOSCompany: To ale nevylučuje to, že sa pokaziť môže. :) Proste to je furt niečo - koľko teenagerov, ktorí si iPhone kúpili od XYZ človeka na Aukre alebo po fórach, ho pôjde reklamovať do Ameriky? Priznajme si, že vy ste v klientele iPhonu v ČR/SR predsa len trošku ojedinelý prípad. A keby ste mi to chceli vyvracať tým, že väčšina vašich známych má iPhone, tak vedzte, že teraz uvažujem v tisícoch, nie v desiatkach.

Edit: odpoveď na edit: No, mám skúsenosť s iPod Touch, po polhodinke som ho mal chuť hodiť o zem - stačí? ;)
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 15. 6. 2008 22:25

Ano. Jak rikam. Neni pro kazdeho. Ten, kdo si to umi zajistit, ma klidnejsi spani. Ale verte mi, ze jsou v CR tisice lidi bez teto moznosti a nijak je to netrapi. On je totiz opravdu kvalitni - s predeslym Kaiserem, ci Touch Cruise, ci E50, N95 - se to neda vubec srovnat. To je proste videt na prvni pohled i dotek. Proste to neni bakelitova hracka, ze ktere se po par dnech sedre barva, ci se poskrabe displej.

Breaker: Tu samou zkusenost mam s N95 i s Kaiserem. ;-)
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 6. 2008 22:34

Co vim tak jista serie iPhonu tusim ze slo o uplne prvni s 4GB pameti mely vadne displeje....resp. dotykovou SAW vrstvu kdy po nejake dobe pouzivani prestala fungovat spodni tretina.Zakaznikum za hranicemi to apple normalne uznaval jako vadu onoho komponentu a zaruka to jistila...u nas vzhledem k sedemu dovozu jste se mohli jit presne klouzat.Nelegalne aktivovane iPhone totoiz prichazeji o zaruku a i kdyz udeklate restore a iPhone je jako po koupi,v servisu poznaji ze se tam nekdo vrtal a zaplatite opravu i s chlupama.Nikoho pak nebude zajimat ze jde o HW poruchu a se SW nesouvisi...vyrobce se bude snazit hledat duvod aby usetril a tohle mu hraje do karet dokonale.

Nekde jsem na netu videl clanek (ted ho samozrejme nenajdu) kolik dodavatelu komponent apple ma a u displeju to bylo LG,Sharp,Philips a jeste jedna nemmecka firma.....dotykova vrstav byla od NEC a jjeste asi dvou znacek.Od kohio ty vadne asi byly?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod EOSCompany 15. 6. 2008 22:37

Ano, to se psalo u prvni serie. Kazdopadne neznam opravdu nikoho, komu by se toto stalo. Ale s tou zarukou jste vedle jak ta jedle. Podivejte na zahranicni fora - aktivovane, odemcene iPhony - a smele se reklamuje.
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 15. 6. 2008 22:39

Ono by to nebolo tak zlé, keby som ho za 30 minút 25× neotieral o tričko, ak by sa dokázal pripojiť k stredne silnej Wi-Fi sieti, keby ten svoj displej viac využíval a tak ďalej... Hrozne mi prekážalo, že pri pesničke bez album-artu bolo na 3/4 displeja defaultne zobrazené okno s husľovým kľúčom, či čo to tam bolo. No proste drobnosti, ale pri tom krátkom "teste" mi dosť prekážali.
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 6. 2008 22:39

EOSCompany :
S tim co jsi napsal v nekterych vecech souhlasim...ano mel jsem iPhone vyzkousel ho (a pekne dlouho) a dal jej pryc.Nehodlam ho nijak hanet ale nekdo ma rad holky,jiny vdolky a me proste tak uplne nevyhovoval.Nejvetsi duvod prodeje byly rozmery ktere jej prilis nepredurcovaly k beznemu noseni a v mem pripade samozrejme..Nejsem manazer co prijde do kanclu a iPhone proste hodi na stul......jej nosil po kapsach a pri mem tempu v praci hrozilo ze ho bud nevedomky rozsednu ci mi nekde vylitne na beton..navic na hrani si s nim nebyl cas.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod EOSCompany 15. 6. 2008 22:47

Breaker: Tak wi-fi chyta lepe nez Kaiser a stejne dobre jako E50 (tak nevim, kde byl problem). Displej 25x utirat - to je hodne blby vtip - i naprosto zapatlany - je 100% citelny, pokud nemate ztlumene podviceni na minimum.
A ten klic? To je duvod k nastvani :D Mimochodem se to da zmenit, ale to chce zasah zkuseneho uzivatele a 20 vterin zivota. ;-)

Cheetah: Jj - velky je, to jest pravda. Ty sis to odzkousel a nesedel ti. Ja bych zase titerneho caparta uz nechtel. Proste uz bych mensi, nez 3,5" displej nechtel. I displej novodobych HTC je proste titerny, malinky a blbe se ovlada. Nutnost vytahovat stylus by me iritovala...

Breaker - pochopil jsem dobre, ze vic vyuzivat displej znamena - titerny text a male ovladaci cudliky? V tom pripade jde o zasadni nepochopeni filosofie Applu. ;-)
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 6. 2008 23:01

HTC Touch se blbe ovlada proto ze ma WM6 resp WM jako takove a ty jsou stvorene pro stylus...MS ry neco na zpusob LG ci iPhone chysta ale kdo vi kdy.

Moje LG PRADA ma take ani ne 3" displej ale diky uzpusobenemu prostredi v FLASH se ovlada vyborne a hlavne vrstva stejne jako u iPhone reaguje pouze na DOTYK....zadna prohybaci membrana jako u naproste vetsiny (vsech) PDAcek.Jediny rozdil je v tom ze to neni sklo a nema multitouch.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod EOSCompany 15. 6. 2008 23:06

Jj - tyto typy displeju maji budoucnost. A to sklo ma taky sva + i - . Pristroj je s nim tezsi, ale neposkrabe se. Jinak - prostredi lze uzpusobit i pro 2" palcovy displej, ale proste me se libi ta jednoduchost iPhonu - cokoliv potrebuji, je rychle, nezdrzuje to. Zadne zdlouhave spousteni - tuknu, jede Safari - u WM i Symbianu - pokud dohraji schopny prohlizec - minimalne 5 - 10 vterin. A takhle je to u Symbianu a WM se vsim - cekat, cekat.
Naposledy upravil EOSCompany dne 15. 6. 2008 23:11, celkově upraveno 1
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 6. 2008 23:10

Nevyhoda je ze displej iPhonu i pri padu z male vysky muze prasknout nebo se vytvori "pavouk" ci pokud spadne sklem k zemi,kaminky nechaji neodstarnitelne stopy (mel jsem tam dve "tupky" ale neprasknul)
Sklo je sice silne tvrzene,vydrzi podle vseho skrabani klicema (i kdyz pri pozornejsim zkoumani pod lampou ani ne vlasove skrabance jak na obycejnem skle jsou videt) ale krehke,takze pady mu nesvedci.

Stale se nemohu dopidit,na jakem principu je zalozena plastova dotykova vrstva u meho LG KE850 PRADA....bud reaguje na zivou tkan cimz se propoji pbvod nebo je svetlocitliva a reaguje na zmenu svetla zakrytim prstem...kdo vi.

EDIT:
Co se mi na PRADe nesmirne libi je kvalita displeje.Rozliseni 240x400 je sice atypicke ale da se prezit,barvy jsou 262k coz je vyborne ,ale predevsim pozorovaci uhly o nichz si i iPhone muze nechta jen zdat.
At se koukate z jakekoliv strany verztikalne/horizontalne a pod jakymkoliv uhlem,i pri maximalnim natoceni zustavaji barvy verne jako zprima pouze nepatrne ubyde jako....skvele!!!!

Zitra kdyz tak hodim fotky,jestli mate nekdo zajem.
Cheetah007

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků