Dnešní nedokončený článek na MM...

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AiR 21. 1. 2008 23:22

Souhlasim s vyhodami pro predplatitele. Pokud ale nebylo na zacatku clanku uvedeno, ze clanek je cely jen pro predplatitele, tak jde o marketingovy trik a myslim, ze to pritahne k predplatnemu stejne lidi, jako to stejny pocet ctenaru nastve, ale redakce vi asi sama nejlepe, co se ji vyplati. Ja bych patril mezi ty nastvane, protoze se mi tyto triky nelibi, jenomze me to hned prejde a mobilmanii budu cist dale, mobilitam zato stoupnou predprodeje, ale index spokojenosti ctenaru klesa, pritom oba ukazatele by mely rust ruku v ruce. Primlouvam se tedy za volbu jine cesty, navrh nemam, je mi jasne, ze kdyz by byla hlaska hned na zacatku, ze bude novych predplatitelu mene. Diky
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Najja 22. 1. 2008 00:09

Byste chtěli, aby redaktoři psali celé články na internetu...? Pak by se ale snížil prodej časopisů, tudíž zisk pro CPress... Potom by samozřejmě nebylo z čeho platit redaktory a nebyly by ani časopisy, ani články na internetu...

A nevím co se tu vlastně řeší... Je přeci všeobecně známé, že kvalitní věci něco stojí... Byste taky chtěli všechno zadarmo, né? :mrgreen:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod Apophis.k 22. 1. 2008 00:27

tady nejde o to zadarmo, ale bud zverejnim clanek cely, nebo misto nej vydam bleskovku v ktere bude napsano, ze v mobilitach se dozvite x,y a tim si ty ctenare nalakat... Ja sam jsem si nejaky ten rok mobility taky kupoval, alw nakonec jsem zjistil, ze to nema cenu... Clanky jsou oproti jejich ekvivalentum na mobilmanii podstatne kratsi, a nic navic jsem se tam nikdy nedocetl... Pokud to ale zacnou prezentovat tak, ze v mobilitach bude prave to navic, co se na MM nedoctu, tak proc ne, ale zastancem polovicatych clanku urcite nejsem...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AiR 22. 1. 2008 08:07

Najja: nejdrive si precti prispevky a pak se k tomu vyjadruj. To o cem tu pises, se nikdo ani naznakem nezminil.
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Szapet 12. 2. 2008 10:42

Najja píše:Byste chtěli, aby redaktoři psali celé články na internetu...? Pak by se ale snížil prodej časopisů, tudíž zisk pro CPress... Potom by samozřejmě nebylo z čeho platit redaktory a nebyly by ani časopisy, ani články na internetu... /quote]

A doteď se snad redaktoři chodili pást ? Co příjmy z reklamy a inzercí ? Doufám, že to myslíš ironicky ... Tenhle přístup se mi nelíbí :cry: (ale to je asi tak všechno, co s tím můžu dělat, že ...)
Benefity pro předplatitele beru, jen se mi zdá nešťastný ten způsob podpory prodeje předplatného vůči pravidelným čtenářům a přispěvatelům diskusí tady na webu ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Vencos 1. 3. 2008 00:51

Je to uz starsi zapadla diskuze,ale nevadi,i tak aktualni. Mě to taky přijde jako nesmysl... To musim defacto zaplatit cca tisic korun za precteni clanku o 5 mpx mobilech? to uz mobility nikdo nekupuje?
Lepsi by bylo třeba dát čtenářům MM nějáké benefity v mobilitách...
Kupte si mobility a máte tam blabla a k tomu bleble co se na mm nedočtete...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Apophis.k 1. 3. 2008 01:04

Ja už to pomalu přestávám řešit, mobilmanii pomalu ale jistě přestávám číst, nevím, jestli to je tím, že Dnešní trh s mobilama už je tak přesycen, že za stejnou cenu může člověk koupit X podobných telefonů od X výrobců, skrátka vybrat dneska pořádnej telefon není žádná věda, nebo mobilmania začíná Upadat, poslení dobou, když se kouknu na ty články, co vycházejí, tak mě jejich obsahy zajímají čím dál tím míň..

Jinak proti článkům pro předplatile nic nemám, když jsou ochotní platit za to málo, co dostanou, budiž... Alespon to Redakce vzala s rozumem a neúplné články už označují, což se mi líbí a díky za to..
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 3. 2008 13:48

Vencos: Předplatné Mobilit stojí okolo 300 Kč, nikoliv cca 1000.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 5. 2008 21:59

Nechci rejpat,ale mam to tu zase...krasny titulek "S mobilem v ohrožení?" pro naprostou vetsinu lidi zajimavy clanek,jde o tolik diskutovanou skodlivost mobilu resp. jejich zareni na lidske zdravi.Kliknu ctu a na konci stoji "Pokracovani priste" aneb Zbývající část článku si můžete přečíst v Mobilitách 5/2008, které vyjdou už tento čtvrtek 15. května. Předplatitelé časopisu k němu mají přístup již nyní – stačí kliknout na následující odkaz.

Clanek (resp. jeho cast...)je zde: http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana ... fault.aspx
Nezlobte se ale alespon s timhle by jste mohli udelat VYJIMKU! Pripada mi to ze si delate z lidi SRANDU.
Kdyz uz tak alepsom clanek nejak OZNACTE ze neni cely a zybtek je v M nebo dostupbny pro predplatitele.....

Uroven MM a zejmena fora po zmene dost klesa a chodim sem cim dal mene....naopak na Mobil.cz jsem vic nez casto.

V dnesni dobe lidem nutite casopis v tistene podobe a celkem dost drahy.Ja osobne casopisy moc nekupuji od toho mame snad internmet ne? a pokud nekdo namitne ze sem na MM chodim proto ze je to zdarma...no je to fakt ale zase musim "zkousnout" reklamy ktere tvori 1/3 obsahu mobilmanie a je to cim dal tim horsi.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod eRiper 12. 5. 2008 22:08

S tím článkem by mě to taky naštvalo, číst číst a pak konec, kup si. S tím forem máš asi taky pravdu. Už sem taky nechodím tak často. No nebo spíš chodím ale nějak už moc nepíšu protože je to neustále dokolečka.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomopk 12. 5. 2008 22:10

Keď som videl ikonu mobilít tak som sa pozrel ihneď na koniec či je to pre predplatiteľov a ani som to nemusel začať čítať.
HD2
tomopk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 12. 5. 2008 22:20

Cheetah007 píše:V dnesni dobe lidem nutite casopis v tistene podobe a celkem dost drahy.Ja osobne casopisy moc nekupuji od toho mame snad internmet ne?
Drahy??? 39 korun za 100 stranek Ti pripada moc? Takovy Stuff stoji pri stejnem poctu stranek 65 korun! Nebo si kup nejaky casopis pro zensky - jeste drazsi, vic stranek, polovina z toho reklam.
Navic existence internetu to nijak neospravedlnuje, furt cist neco z displeje se neda a navic take ne vsude to jde.

Navic clanekje oznacen obrazkem Mobilit, takze neni problem.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Expert

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 5. 2008 22:26

TO tomopk
Taky me to melo "trknout"...pak bych to tu nemusel psat..dik.

TO M.
No mas recht....39kc neni moc,ja je kupoval naposledy tusim v prosinci kvuli clanku o iPhone a ziju v domeni ze stoji 59kc...predplatne je samozrejme vyhodnejsi (nevim kde jsem to vzal)

Kazdopadne redakce me timhle a asi nebudu sam pekne Nas.v..a

EDIT:
Vsiml jsem si zajimavy veci.Jak jsem v orvnim prispevku psal ze clanky ktere jsou vyhradou jen predplatitelu ci tech kteri si casopis koupi,by mely byt nejak oznacene....no jsou i nejsou.

Kdyz najedete na titulni stranku MM tak krome obrazku s logem mobilit tam neni nic (me to v tu chvili nenapadlo...) http://www.mobilmania.cz/default.aspx
Kdyz clanek otevrete tak take nic az na konci samozrejme http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana ... fault.aspx
Kdyz ale nahodou zabrousite do sekce casopisu mobility sem: http://www.mobilmania.cz/Casopis-Mobili ... fault.aspx tak u clanku ktere si cele prectou jen "vyvoleni" (predplatitele) je ikona zamku,pokud na ni najedete kurzorem mysi zobrazi se text "Tento clanek je urcen pouze predplatitelum casopisu mobility".
Fakt dobre vymysleny a schovany,no jen tak dal redakce......myslim ze trochu usinate na vavrinech a hazete pravidelnym a vernym ctenarum "klacky pod nohy".
Nejdriv to bylo zruseni moznosti stahnout archivni i nekolik let stare mobility,ted nedokoncene clanky co bude priste? budu hadat Katalog mobilu jen pro predplatitele?.

Temito kroky delate jedine: Vnucujete predplatne casopisu mobility jak to jen jde,ja o ne ale vazne nestojim!!!!! Kdyz vyjde neco zajimaveho koupim si JEDNO cislo a nebudu si je predplacet na cely rok.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Michal P 13. 5. 2008 08:44

Těch 119kč za roční elektronické předplatné je pro člověka co se zajímá o mobily snad pakatel. A pokud ne tak ať se smíří s tím že zadarmo nemůže chtít opravdu vše.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivo Kocera 13. 5. 2008 11:03

to Cheetah007: za redakci se omlouvám za zhoršení nálady při čtení MM, ale pár poznámek:
- jako pravidelný návštěvník MM jste se určitě setkal s bonusovými články, už je to několik měsíců je produkujeme, takže nechápu nynější rozhořčení nad jejich uveřejňováním
- bonusové články vycházejí jednou měsíčně, je tohle opravdu tak podstatný "klacek pod nohy věrným čtenářům??"
- bonusové články mají za úkol sloužit k nalákání nových čtenářů na Mobility a určitě vypadají lépe, než kdybychom tlačili bleskovky ve stylu "Kupte si nové Mobility, dočtete se to a to", nemyslíte, že je to zajímavá propagace kvalitního obsahu časopisu?
- nikomu předplatné nevnucujeme, jde o propagaci našeho dalšího projektu
- nikdo vás nenutí si je předplatit (ale už jste četl nabídku na levné elektronické předplatné? :-) ..díky Michale P
Ivo Kocera
Redaktor MobilMania.cz

Předchozí stránkaDalší stránka