První VIDEOPOHLED - co vy na to?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek E. 14. 3. 2006 12:37

Na naší MobilManii vyšel první videopohled, Videopohled Nokia 6103: první článek, který nemusíte číst.

Co vy na to? Budoucnost, nebo raději čtete? Vyjádřete se nejen tady, ale i v této anketě a udejte tvůrcům MobilManie jasný směr.

A můj názor?
Recenze ve formě "video reportáží" jsou výborný nápad. Vzniká nám tím jakýsi nový "televizní kanál".
Co se týče namlouvání článků, je rozumná varianta jednak streamovaného audia, jednak i stažení jako MP3 pro účely archivace. Nic méně, oblibu si podle mě může získat pouze jeden formát. Zajímavější je určitě nejen poslouchat komentář, ale hlavně sledovat předváděný telefon.
Naposledy upravil Radek E. dne 14. 3. 2006 13:08, celkově upraveno 1
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrew_007 14. 3. 2006 13:03

Tak tohle je určitě krok správným směrem,mě osobně to přijde jako moc dobrý nápad.Z videa je telefon "víc" poznatelný (nebo jak bych to řekl...?),prostě si ho líp představíte než na statických obrázcích a to se může hodit třeba před koupí telefonu na netu,kdy nemáte možnost ho vidět a vyzkoušet v obchodě osobně.Jen nevím,jak to streamované video pofrčí někomu,kdo má modem (třeba já),teď jsem ve škole a tady je to celkem v poho (máme 512kb/s),večer to ještě zkusím doma.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 14. 3. 2006 16:49

Já jsem spokojený, líbí se mi to. Recenze hned dostává nový rozměr a člověk má mnohem lepší představu o telefonu když vidí všestrannou manipulaci...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Driver 14. 3. 2006 17:03

Je to super. Ale jak jsem uvedl už v anketě, videa bez textu by nebylo to pravé. Ale dávat takovéhle videa jako součást megarecenzí by bylo uplně nejlepší...
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 14. 3. 2006 17:40

no je to zaujimave, lenze nemozem posudit ako je to nadabovane ci nahovorene ze ci tomu budu rozumiet aj slovensky obcania :D ale myslim ze hej, a neviem ci sa taketo nieco chysta aj na mm.sk alebo len na mm.cz :)
ale problem budu mat uzivatelia ktory maju pomale pripojenie na internet ako ja :D dufam ze sa uz toho vraku zbavim :D ale beriem to ako vynikajuci napad a dufam ze sa to presadi :) a nezaregistroval som, ci ta videorecenzia sa da stiahnut do PC ako movie? :)
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Driver 14. 3. 2006 18:00

Mohlo by bejt na vyber nekolik kvalit podle typu pripojeni. Me je zase jedno, jak to video bude velky... mam kabelovej 3 megabit :)
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 3. 2006 19:34

Nic méně, oblibu si podle mě může získat pouze jeden formát.o/quote]

S videem je jeden problém: příprava trvá hrozně dlouho. Článek se stejným množstvím informací by byl hotový tak za pětkrát kratší dobu. S tím my musíme počítat, protože máme omezené lidské a časové zdroje.

Na druhou stranu namluvení už napsaného článku je ale poměrně snadné a rychlé. Takže pokud by o tento zvukový výstup byl zájem, můžeme ho dělat i u článků, kde je video ztráta času.

O namluvení článků (tedy podcastu) jsme doposud vůbec neuvažovali. Zájmu o podcast jsem nerozuměl, protože psaný text osobně vstřebám tak čtyřikrát rychleji než vůbec kdo dokáže mluvit. Něco poslouchat je pro mě hrozná ztráta času.

Ale postupně jsem začal zjišťovat, že mnoha lidem naopak poslech vyhovuje víc. Hodně mladých lidí zjevně číst nechce, nebaví je to - a ve sluchátkách by si třeba recenzi rádi poslechli. Jsem zvědavý na výsledky ankety.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Driver 14. 3. 2006 19:37

Ja teda radsi text nez zvuk. Pak se to i lip hleda v tom textu, treba nejaka konkretni vlastnost, staci CTRL - F a je to, ale v MP3 se nic najit neda a komu by se chtelo poslouchat treba 20 minutovou MP3ku kvuli jedny vlastnosti????

Text je nejlepsi....
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Termix 14. 3. 2006 20:44

K urcitym odstavcom textu, kde sa to samozrejme hodi-rozmery,ako vyzera menu,manipulacia s krytmi,baterkou al. simkou a pod. by mohli byt videa dostupne ale cele tak to eee.
Termix
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 14. 3. 2006 22:32

Teprve odpoledne jsem shlédl i druhou část. Jestliže u té první by se dalo ještě říci (což ale neřeknu), že jde o plýtvání časem a fotografie s popisem odvedou stejně dobrou práci, pak druhý díl je neocenitelný.
Vidět logičnost menu na vlastní oči, udělat si představu o rychlosti, struktuře a stylu nabídek, je ten nejlepší způsob prezentace.
Hlas redaktora v této části byl možná maličko unavený, nicméně jeho tří minutový spot zachytil vše zajímavé.
Pro "čtenáře", kteří se zaleknou obřích recenzí (bohužel mluvím tak trochu o sobě) je to možnost jak se vrátit zpět.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zwick 14. 3. 2006 22:41

Prostě super.. Viz příspěvek ve článku :-)
Na to si zvykej.... :D
Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod Ing. FijoK 15. 3. 2006 16:31

MotorolaE680i píše:no je to zaujimave, lenze nemozem posudit ako je to nadabovane ci nahovorene ze ci tomu budu rozumiet aj slovensky obcania :D ale myslim ze hej, a neviem ci sa taketo nieco chysta aj na mm.sk alebo len na mm.cz :)
ale problem budu mat uzivatelia ktory maju pomale pripojenie na internet ako ja :D dufam ze sa uz toho vraku zbavim :D ale beriem to ako vynikajuci napad a dufam ze sa to presadi :) a nezaregistroval som, ci ta videorecenzia sa da stiahnut do PC ako movie? :)
jasne, ze sa tomu da rozumiet :wink: ten hlas je taky troch sklesly, ale ako bolo aj v ankete "nie je to dokonale, ale na videorecenziu to staci" :)
a je tam aj mensie rozlisenie videa, ktore natiahnes skor :)
I saw man who can change my destiny... He stood in the mirror.
Ing. FijoK
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 15. 3. 2006 17:08

Asi budu v mensine, ale me to nijak nezaujalo. radeji si to prectu a prohlednu fotky kterych muze byt mnohem vic... Kdyz se s nekym budu o clanku bavit, neni problem mu preposlat kousek. CTRL+C a CTRL+V je podle mne rychlejsi nez vysvetlovani v ktere casti videa je to o cem mluvime...
Ale mam jeden technicky dotaz. Kdyz si budu cist clanek v telefonu (nemam data non stop) a zapomenu si vypnout obrazky (uz se mi to stalo :-/ ) Stahnu si i ty videa ktere maji velikost nekolik mega? To bych asi pri prichozi fakture vyhodil telefon z okna...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod YAMATO 15. 3. 2006 17:19

Jako nic proti, ale doufám, že nechcete postupně zrušit text, protože nějaké video mě osobně nezajímá.
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 15. 3. 2006 18:03

Ja osobne si radeji take poctu, nejak me to nezaujalo ale nevylucuji ze to nepouziju
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Další stránka