Proč tolik MM.sk?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Matej M. 2. 3. 2006 20:57

jannnn píše:myslis tratoliště? :wink:-/quote]

presne to myslim, dik 8)
* Sony Ericsson K800i owner *
Matej M.
Junior

Odeslat příspěvekod angelika.kockova 8. 5. 2007 07:23

Viem ze je to dost stara tema, ale rada by som prispela. Mam z prace skusenosti, ked obcas spolupracujem s cechmi, nasa centrala je tiez v cechach.. Ako uz bolo spominane, cesi nam naozaj nerozumeju. Viacmenej ti mladsi. My odmalicka pozerame v tv dabovane filmy v cestine, v ramci programov od mesta mame vacsinu ceskych programov a tak nam je prirodzena. Cesi nemaju standardne v tv slovencinu. Filmy maju tiez v cestine. A mne pride smiesne, ked mi zavola cech a poviem mu moj mail v tvare meno BODKA priezvisko a on sa opyta meno CO? hold necudujem sa ale zaraza ma, ze nas cesi nemaju v oblube ked sme im nic neurobili..No iba vyhrali v hokeji :D ad cesi: niektori sa snazia. Napr na pozdrav dovidenia odpovedia tiez dovidenia ;) sice to znie smiesne ale potesi..
angelika.kockova
Junior

Odeslat příspěvekod pan Y. 8. 5. 2007 07:39

angelika.kockova píše:... ale zaraza ma, ze nas cesi nemaju v oblube ...

Nemám v oblibě generalizace ;-) Slováky a jejich krásnou řeč rád mám a určitě nejsem sám.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 8. 5. 2007 07:57

angeliko podívej se na tyto debaty na fóru Pauza.cz
Klesá srozumitelnost češtiny a slovenštiny
Slovenstina
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod angelika.kockova 8. 5. 2007 10:16

hmmm.diskusiu som kukla, ale potom ma zarazaju nazory ludi tu..zeby tu bolo viac deti ako dospelych? ved podla pauzy viete sk dobre..
I'm not anti-social; I'm just not user friendly
-------------------
Linux: be root
Windows: reboot
angelika.kockova
Junior

Odeslat příspěvekod Aleš P. 8. 5. 2007 10:34

angelika.kockova : Já se náhodou z pohodlí domova celkem často dívám i na STV a celkem bez problémů rozumím..

Můj problém s porozuměním nastává právě v okamžiku, když na fórum přichází slovenský teen-ager (který mimochodem nikdy neviděl manuál a ve škole očividně nedává příliš pozor) s nějakým naprosto nesrozumitelným dotazem.. Viz. zde.. A to prosím není žádný extrém.

Navíc si prosím všimněte, že já při psaní příspěvků používám diakritiku, což dle mého názoru velice zvyšuje pravděpodobnost, že mé příspěvky budou i ostatními uživateli bez problémů dešifrovány a pochopeny..
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod angelika.kockova 8. 5. 2007 10:36

tak tomu som aj ja pochopila az na treti krat..
I'm not anti-social; I'm just not user friendly
-------------------
Linux: be root
Windows: reboot
angelika.kockova
Junior

Odeslat příspěvekod matho83 8. 5. 2007 10:42

Ale ved tam nie je problem, akurat tu sluzbu mal dat do " "
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod blino 8. 5. 2007 23:54

zaujimavy thread pani :shock:

ked uz ste ale zacali hovorit o sposobe vyjadrovania mladych slovakov tak tu mate jeden krasny pripad mladeho cecha -> starsi thread na Zive

btw. sam obcas pisem ako... :oops:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 9. 5. 2007 00:40

Odkazy od ales76 a blino stoja naozaj za to. Ten slovacisko ale vedie na plnej ciare :o
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior

Odeslat příspěvekod Pickun 15. 5. 2007 20:36

logyc píše:Já taky odpouštím, ale uznej, že MM nečtou dědečkové babičkám, ale mladý lidi. A ti nemusí umět slovensky. t/quote]

Musim reagovat. Kdo tomu nerozumi je asi fakt blbec. :cry:
Pickun
Junior

Odeslat příspěvekod teplice 15. 5. 2007 21:00

Sakra, vždyť čeština a slovenština je skoro stejná, Musim souhlasit s názorem, že kdo tomu nerozumí, je asi blbec.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania

Odeslat příspěvekod Jaro:) 18. 5. 2007 09:51

osobne my cestina vobec nevadi beriem to ako slovencinu jasne ze zopar slovicok je inych ale pohoda,dost citam ceske diskusie lebo su tam ine problemy,takze tak
Jaro:)
Junior

Odeslat příspěvekod jzajko 18. 5. 2007 10:00

teplice píše:Sakra, vždyť čeština a slovenština je au]skoro[/u] stejná, Musim souhlasit s názorem, že
jzajko
Junior

Odeslat příspěvekod noker1 18. 5. 2007 11:24

cim viac vies jazykov tym viac krat si clovek :P a cestina neni premna ziadny problem
iPhone 6 Plus 16gb
noker1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka