Jaké fórum vyhraje: staré nebo nové?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jaké fórum je lepší?
Toto nové fórum 98 %  78%  [ 98 ]
Staré fórum na MobilManii 27 %  21%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 125

Odeslat příspěvekod Loco(smazano) 27. 3. 2005 19:38

miho píše:Co se mi nelibi:

1) Forum pocita prispevky uzivatelu. Nekdy je fajn videt kdo je jak aktivni ale na druhou stranu to vede k tzv. posthutingu a casto se ukazuje, ze mene je nekdy vice.


Přesně tak, jeden z hlavních důvodů proč jsem na svém webu nechtěl phbb. Uživatelé se snaží nahnat co nejvíce příspěvků (typu: :lol: l nebo naprostých off-topiců), aby získali větší ohodnocení a měli tak větší prestiž.

Navíc nováčci si mohou myslet jak zkušený uživatel jim radí a přitom neumí třeba víc než oni samotní. Tak jsem zvolil minibb a dodělali jsme vlastní hodnoticí systém...
Loco(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bart 27. 3. 2005 19:40

Mě se toto fórum zatím líbí. Design, funkčnost i přehlednost.
Takže to u mě vyhrává. :)
Bart
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 3. 2005 19:50

Loco píše:Přesně tak, jeden z hlavních důvodů proč jsem na svém webu nechtěl phbb.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas.kulda 27. 3. 2005 20:16

Jsem jednoznačně pro nové fórum. :D Tento typ fóra se používá skoro všude. Pokud vím, je možné psát příspěvky i bez registrace, ale jako registrovaný mám možnost diskuse dále sledovat. Ve starém fóru na mobilmania.cz se mi velice nelíbí způsob sledování, že přijdě mailem každá zpráva a když do sledované diskuse přijde 1000 příspěvků, tak obdržím 1000 mailů. Tady přijde jeden, a dokud fórum nenavštívím, nepřijde už žádný další. A navíc lze sledování zrušit. Ty počty příspěvků u každého uživatele nejsou na škodu, lze si udělat přehled, jak je kdo aktivní. Ale to se dá stejně zjistit i v seznamu uživatelů. Zatím jsem 94. registrovaný. Jsem zvědav, kolik lidí se sem v nejbližší době zaregistruje.
tomas.kulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivo M. 27. 3. 2005 20:52

tomas.kulda píše:Jsem jednoznačně pro nové fórum. :D Tento typ fóra se používá skoro všude. Pokud vím, je možné psát příspěvky i bez registrace, ale jako registrovaný mám možnost diskuse dále sledovat. Ve starém fóru na mobilmania.cz se mi velice nelíbí způsob sledování, že přijdě mailem každá zpráva a když do sledované diskuse přijde 1000 příspěvků, tak obdržím 1000 mailů. Tady přijde jeden, a dokud fórum nenavštívím, nepřijde už žádný další. A navíc lze sledování zrušit. Ty počty příspěvků u každého uživatele nejsou na škodu, lze si udělat přehled, jak je kdo aktivní. Ale to se dá stejně zjistit i v seznamu uživatelů. Zatím jsem 94. registrovaný. Jsem zvědav, kolik lidí se sem v nejbližší době zaregistruje. /quote]

No vzhledem k tomu, že jsme se o tomto fóru jen zmínili v diskusi na MM a nikde ještě oficiálně nevyhlásili, je 100 lidí úctyhodný počet. Co teprve až se to dostane na světlo? :?
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loco(smazano) 27. 3. 2005 20:53

Ivo M. píše:
tomas.kulda píše:Jsem jednoznačně pro nové fórum. :D Tento typ fóra se používá skoro všude. Pokud vím, je možné psát příspěvky i bez registrace, ale jako registrovaný mám možnost diskuse dále sledovat. Ve starém fóru na mobilmania.cz se mi velice nelíbí způsob sledování, že přijdě mailem každá zpráva a když do sledované diskuse přijde 1000 příspěvků, tak obdržím 1000 mailů. Tady přijde jeden, a dokud fórum nenavštívím, nepřijde už žádný další. A navíc lze sledování zrušit. Ty počty příspěvků u každého uživatele nejsou na škodu, lze si udělat přehled, jak je kdo aktivní. Ale to se dá stejně zjistit i v seznamu uživatelů. Zatím jsem 94. registrovaný. Jsem zvědav, kolik lidí se sem v nejbližší době zaregistruje. /quote]
No vzhledem k tomu, že jsme se o tomto fóru jen zmínili v diskusi na MM a nikde ještě oficiálně nevyhlásili, je 100 lidí úctyhodný počet. Co teprve až se to dostane na světlo? :?//quote]


To bude hodně vysoké číslo. Pár tisíc ... :mrgreen:
Loco(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krejča 27. 3. 2005 21:00

Když si vezmete SymbianFórum tak to má něco pře 3000 registrovaných uživatelů a to fórum je jen o Symbianu, takže tohle bude móooooc lidí. A když to bude na mobilmanii tak ještě víc. Ale dobře se to rozrůstá. :twisted:
Laguna Grandtour 2,2dci dynamique
Krejča
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krejča 27. 3. 2005 21:33

Jo a mohlo by se tam dát místo toho počtu příspěvků Typ telefonu tak jak je to na symbianfóru
Laguna Grandtour 2,2dci dynamique
Krejča
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 3. 2005 21:38

[quote="Krejča";Jo a mohlo by se tam dát místo toho počtu příspěvků Typ telefonu tak jak je to na symbianfórui/quote]

To bohužel není tak jednoduché.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loco(smazano) 27. 3. 2005 21:53

Tady je pár vychytávek co by se mohli hodit pro budoucí zdokonalování fóra:

Nějaký zlepšený bodovací systém:
http://www.phpbbhacks.com/viewhack.php?id=435

- Admini a moderátoři přidělují uživatelům body
- Uživatelé dostavají body za příspěvky (snad by šlo zablokovat)
- Uživatelé mohou svým kamarádům přidávat body
- Všechno se dá upravovat v administraci
- Body se zobrazí v member listu a v profilu

Další bodovací systém:
http://www.phpbbhacks.com/download/210
Hodnotí je Adminové (moderátoři)

RSS čtečka pro snadné sledování fóra:
http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?p=862136

Přidání položek do profilu:
http://www.phpbbhacks.com/viewhack.php?id=193

- Umožní přidání toho telefonu, oblíbeného sportovního týmu a všeho možného
Loco(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 3. 2005 22:03

Loco: Díky za tipy, zejména ta možnost úpravy profilu se mi líbí. Jen dodělám zítřejší vydání, hned se na to mrknu. S hodnocením chceme ještě nějakou dobu počkat, až bude jasné, jaký je o fórum zájem.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loco(smazano) 27. 3. 2005 22:14

Marek L. píše:Loco: Díky za tipy, zejména ta možnost úpravy profilu se mi líbí. Jen dodělám zítřejší vydání, hned se na to mrknu. S hodnocením chceme ještě nějakou dobu počkat, až bude jasné, jaký je o fórum zájem.a/quote]


Není zač, takových to věcí je spoustu.
Hlavně pro phbb ...
Loco(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 3. 2005 22:16

Já vím, dnes jsem prolezl celý archiv na phpbb.com, zrovna tohle jsem ale neobjevil nebo přehlédl.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loco(smazano) 27. 3. 2005 22:21

Já jsem si to našel přes http://forum.atmplus.cz/. Těchle dotazů se tam za poslední cca. 2 roky shromáždilo dost a dost ;-).

Ale na "hacky" atp. doporučuji:

http://www.phpbbhacks.com/ - Nejvíc hacků a grafický úprav
http://www.phpbb2-users.de/ - Něco podobného ...
Loco(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McLaren 28. 3. 2005 07:43

Marek L. píše:[quote="Krejča";Jo a mohlo by se tam dát místo toho počtu příspěvků Typ telefonu tak jak je to na symbianfórui/quote]

To bohužel není tak jednoduché.
Audi A4 2.5Tdi Quattro <3
McLaren
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků