Žabomyší válka

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drnebolito 2. 9. 2009 10:42

Do nedávna jsem si myslel, že někoho ty věčný spory baví. Vyhledávat konflikty, zakládat hádky a flame, a vždycky si přijít s rýpavou poznámkou. Že to Galerii vůbec neprospívá je jasný snad každýmu. Filip K. chce Galerii protěžovat, na jeho podnět se píše Fotografie Týdne (která mimochodem už taky někomu nevoněla), Filip Snowboarder chce Galerii taky pomoc, vymýšlí vzhledy, přichází s inovacemi a realizuje nápady, který doposud nikdo nezrealizoval. Grimjaur se vzdal postu moderátora, a je tudíž normálním uživatelem. Člověk by řekl, že je to dost pádnej argument k tomu přestat tuhle žabomyší válku. Protože se na to jako uživatel už nemůžu dívat, jak se v rámci "politiky" známkuje, neostrá makra jsou na prvních místech, kdejakej výcvak dostává 7,8 a dobrá fotka potom 20 těžko dohledá, dyž je stupnice desetmístná. Fotky některých se hodnotily známkami 9,10, ze dne na den jsou to 5,6. Přitom kvalita i styl jsou stejný. Ale o politice nechce nikdo ani slyšet.

Tak jsem se snažil jen tak lehce nadhodit, jestli se na to nechtějí někteří vykašlat.
http://galerie.mobilmania.cz/showphoto. ... user=81599
No, nikdo z těch, na který to bylo primárně mířeno se nedostavil. Jako na potvoru, protože ostatní moje fotky docela navštěvují. Žádná odpověď, taky odpověď.

No a pak tu máme tohle
http://galerie.mobilmania.cz/showphoto. ... mit=recent
Teď už si nemyslím, že tu jde někomu o zábavu a že ho strašně baví zviditelňovat se a pravděpodobně dohánět komplexy odjinud. Takhle fotka mi skutečně otevřela oči. Teď už to VÍM. Přestože se staly všechny ústupky, kterých se jistí uživatelé dožadovali (Grim není např. moderátor), tak se jede vesele dál. Na srdci jim leží dobro Galerie, to jistě. Politický Werbung jako hrom.

Tahle "hra na tajné agenty" je fakt už dost uhozená, a že to některý baví hledat špínu a zakládat požáry, tak ať jdou zkusit štěstí do bulváru. Ale tohle Galerii jenom utápí. Jestli s tím dotyční něco neudělají, tak by nebylo asi od věci udělat něco s právě dotyčnými.

Jinak Galerie není moje životní potřeba, já se můžu vykašlat na celou Galerii i FT (však oni si ji můžou s pluskami psát naši milí aktivisti), zvednout zadek a jít si po svým, proč ne. A jistě i další... Ale přeci jen, nebylo by lepší udělat přítrž těm věčnejm blábolům? Jestli ne, tak to klidně napište. Já jenom abych věděl, jestli mám dál navštěvovat bitevní pole s naivní myšlenkou míru, nebo jestli mám fakt radši odejít, měl bych hodně jinejch věcí na prácí, věřte mi :-)) Proto bych byl vděčnej za odpověď, jestli tomu bude už konec, nebo ne ;-)
Nokia N73 plum & silver, Fw. 4.0812.4.0.1, Stereo Bt Headset BH-501, 2GB miniSD Kingston
drnebolito
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod snowboarder 2. 9. 2009 12:02

Ahoj ;)
díky za toto téma, protože v tomto případě je opravdu nejideálnější možnost, abyste si to vyřešili už jednou mezi sebou. Zahodili předsudky a přestali se konečně vzájemně chovat "on mně já jemu".
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod strami 2. 9. 2009 16:07

Zdravím
Z dění v Galerii i z článku výše vyplývá (podle mě), že jsou 3 možnosti.
1. Udělat něco s "právě dotyčnými" (optimální řešení)
2. Zkázat komenty u své fotografie a o fotce diskutovat mimo galerii
(SZ, mail) s lidmi, kterým jde o fotku a poučení (jako to dělám já)
3. Odejít z Galerie MM a dávat fotky někam jinam.
strami
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bočo 2. 9. 2009 17:04

Souhlasím se Stramim a to s bodem číslo jedna, ona ta galerie se nebude přizpůsobovat nějaké menšině, která si myslí, že svým chováním něčeho docílí. Nechápu, jak se člověk v tolika letech dokáže chovat jako naprostý idiot, myslím, že víme o koho jde.
Bočo
Junior

Odeslat příspěvekod Michal-Elvis 2. 9. 2009 18:33

U fotky zly sen jsem se hooodne pobavil.Je neuveritelny,jak si nejaky novacek s naprosto silenyma fotkama dokaze vybudovat fanclub s nekolika lidmi,podobnymi jemu a zacina se pomalinku bourit,proti vsem ostatnim.Ja myslim,ze nad tim by se mel clovek jen zasmat.Jedine,co mi vadi je to,ze spousta novych lidi nahazuje uplne vycvaky.Dost mi vadi,ze diky nekolika "mistrum",co se chovaji jako by byli na MM nejmene 5let,se Grim vykaslal na moderatorovani teto galerie.Ale nemyslim jen jeho.Ile i Soniho,Pavla,atd....Dokonce u nekterych nekolika fotek jednoho uzivatele se nemohu zbavit pocitu,ze par fotek neni ani jeho.Ale to je muj pocit a stim bohuzel nic neudelam.Snad to tu vsichni nevzdame,kvuli nekolika "vyzobanym" lidickam :)
Michal-Elvis
Michal-Elvis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MM-N6280 2. 9. 2009 19:45

Evidentne zatiaľ pohľad len z jednej strany. Tak kto je bez viny nech hodí kameňom. Pár dní som tu nebol a nič nové pod slnkom, stále spory. Nechcem obhajovať žiadnu stranu, ale je fakt, že tým trpia fotky a celá galéria. Degradovaním dobrých a velebením slabých snímkov sa Galéria stáva fraškou.

Michal-Elvis: Ty máš nejaké vedomosti, že niekto nedáva svoje fotky a že podvádza? Páčilo by sa ti, keby takto niekto označil tvoje bývalé podarené fotky, že sú podvrh?

Ďaľšia vec: Sympatie a antipatie tu budú stále, a nech mi niekto nehovorí, že keď niekoho oznámkujem nižšou známkou, že ma za to bude velebiť a že sa nebude chcieť pomstiť (či už bodíkmi, či už nevšímaním, či komentom označiť moju snímku ako veľmi slabú.........pri kladnom hodnotení zase naopak). Všetci chcú to poklepanie po pleci - taký jednoducho "človek" je a preto by sme sa mali každý pozrieť najprv na seba a až potom na ostatných. Tiež si prajem nech je to o fotkách, no už tomu moc neverím.
MM-N6280
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drnebolito 2. 9. 2009 20:48

MM - co píšeš je pravda a myslím, že s tím všichni počítáme. Ale to co předvádjí někteří je opravdu něco víc, než to neškodný a přirozený, co popisuješ. Lidi do sebe narážej a handrkujou se, fotky s ošklivou alegorií, nováček co přijde se asi nestačí divit. Galerie je už dlouho prokřiknutá svojí atmosférou a hodně lidí k ní má averzi, ale takhle hrozný to snad ještě nikdy nebylo. A že došlo k hodně ústupkům, snad kromě totálního odstranění Grima z planety Země, je taky pravda. Galerie je víc pro lidi, sekce bez editace, kde se díky bohu nikdo nenaváží do výcvaků a tak. Ale číst ty narážky a říkat si "dostal jsem tu pětku proto, že je to fakt taková hovadina, nebo protože jsem nepohodlnej"... Dost lidí si zakazuje hodnocení a třeba i komenty, a je jich opravdu relatině dost. Zkrátka jsem tímhle doufal, že by si všichni mohli podat ruce a přestat. Jde tu o fotky, a zatím to navenek vypadá tak, že tu někdo dohání dětství a hraje si na tajný špióny a bůh ví co :(
Nokia N73 plum & silver, Fw. 4.0812.4.0.1, Stereo Bt Headset BH-501, 2GB miniSD Kingston
drnebolito
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Jana15007 2. 9. 2009 22:07

Popis: ... všichni bychom asi měli být jako poslušné loutky, mít pána, který nás vede, ukazuje, co je pro nás nejlepší .... Ale přijde doba, kdy se vodící drátek či provázek přetrhne, loutka získá svůj život, svůj názor, svůj pohled na svět okolo ... Ale co když je ten pohled odlišný od pohledů ostatních loutek, které se ještě neosvobodily, které jsou dál na drátkách ... Zaslouží si ta bývalá loutka upálit nebo pověsit ? ? ?

To je popis u zde zmiňované fotky. Docela by mě zajímalo, proč je kolem taková hysterie.... Fotka loutky, název Zlý sen... Nemůžu za to, že je někdo tak paranoidní, že když vidí fotku ode mě, hned hledá útoky a narážky na sebe. Dál se k tomu nemíním vyjadřovat, protože je to zbytečné. Myslím, že inteligentní člověk si o hysterické reakci některých udělá obrázek sám...
SE c903 :-)
Jana15007
Junior

Odeslat příspěvekod drnebolito 2. 9. 2009 22:22

Řekněme, že je to byla jen poslední kapka, Jano. Opravdu by nešlo přestat s některými věcmi? Nešlo by se k sobě chovat hezky? A to platí pro obě strany. Narážky, alegorický fotky, výsměch... Hodnocení taky bije do očí, naštěstí ho Filip teď vypnul. Neříkej, že v tý Galerii tohle nevidíš. A taky mi neříkej, že to tý Galerii prospívá. Nevím, nepřijde Vám to tam jako na bitevním poli? Těm nademnou to přišlo, i MM-N6280. Sice z druhý strany, ale aspoň nepopírá, že něco není v pořádku a hlavně píše "galerii i fotkám to nesvědčí". A to je myšlenka tohohle celýho. Navíc v tom dusnu bejt, nic moc. Já tam chodit nemusim, jen mě zajímá, jestli si pořád tvrdošíjně stojíte za svým, nebo jestli se konečně dobereme na nějakej normální bod.
drnebolito
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Jana15007 2. 9. 2009 22:31

tu kapku jste si v tom našli vy, to není můj problém, já jsem dala normální fotku loutky a napsala její zlý sen. Nenapadlo mě, že někdo bude mít hysterickej záchvat z fotky, která nesledovala vůbec nic, jen jsem zkoušela novou úpravu... A mezi námi, podívej se na mojí fotku time, na hodnocení... Teď se to netýká tebe. Když někdo mluví o nějakým FC, na který přišel ve svý hlavě, tak at si taky zamete před svým prahem.... Takže to i ty ber z druhý strany. Dál se opravdu vyjadřovat nebudu, pokud něco chceš, jsem na ajsku. Diskusi se nebráním, ale bez hysterie a čtení něčeho mezi řádky, co tam vůbec není.
Jana15007
Junior

Odeslat příspěvekod drnebolito 2. 9. 2009 22:42

Aha... Takže po těch nařážkovejch fotkách tipu "Time" a za měsíc zase, teď loutce, spoustě moc vtipnejch komentářích (netvrdím, že to nebylo vzájemný) v tomhle nemáme nic hledat. No, víš, já v tom nic nehledal. A ani jsem nechtěl. Ono to prostě bije do očí, ty souhry okolností na časový přímce. A dokud to bude rozvracet Galerii a dělat napřátelskou atmosféru, tak bych neřekl, že to není tvůj problém. Naopak, je to i tvůj problém, respektive problém všech. Na ajsko nejdu, řešit to globálně mi přišlo lepší, do zákulisí nejdu. Ale když myslíš, že je všechno v pořádku, dobře. Já si počkám, jak se k tomu postaví ostatní včetně administrace a dohledu z redakce, a podle výsledku budu vědět, na čem jsme. Nicméně i tak díky za zastávku a příspěvek
drnebolito
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Jana15007 2. 9. 2009 22:53

ta narážka byla u motýla a byla to narážka na možnost přidávání komentů, pokud se jednou za měsíc nahraje fotka, nic víc, nic míň... A fotka time, víš, mám nafocenou serii fotek o hodinkách, o času, a tahle se mi zdála nejlepší, ik proto jsem jí na MM dala... Mrzí mě, že ve všem hledáte narážky a rýpání, ale jak říkám, je to hlavně váš problém, že vidíte všude bubáky. Takže vlastně tím podezíráním Galerii rozvracíte sami.... Kdyby sis pořádně, s chladnou hlavou, přečetl popis a název u loutky, tak by ti to možná prospělo. Já tam chci někoho upalovat nebo věšet? Kdyby to už bylo na někoho mířený, tak tam píšu o svobodný loutce, a za tu považuju sebe. Stačí takhle polopaticky? Trošku se zamysli, než se budeš za někoho prát... Víc ti k tomu nemám co říct
Jana15007
Junior

Odeslat příspěvekod drnebolito 2. 9. 2009 23:06

No já potom tobě taky ne. A Galerie není někdo, ale něco, a prát se už opravdu nebudu. To už tu bylo, já jsem se jenom ptal, a odpověď jsem dostal, i jsem ti za ni poděkoval. Chápu, že mi pak už nemáš víc co říct, já ani víc slyšet nechci :)
drnebolito
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Jana15007 2. 9. 2009 23:14

Považovala jsem za slušnost ti odpovědět a to jsem udělala. Takže i já ti děkuju za odpovědi a měj se... A jestli za někoho, nebo něco, to víš nejlíp ty sám ;)
Jana15007
Junior

Odeslat příspěvekod Fiho 3. 9. 2009 13:00

Tak jsem se prokousal až k poslednímu příspěvku a nestačím se divit. Připadám si jak na České politické scéně, kde po bezduchém křiku se politici dohodnou, že je třeba se dohodnout. Ani jedno jméno, ani jeden argument, jen se všíchni plácají po ramenou, jak je tady špatně. Proto Vás vyzývám, nebojte se jmenovat (i když se tady všichni skrýváte pod pseudonimy) a argumentujte fakty, ale ne nějakými bolestnými pocity!!! Zatím vidím pouze Stramiho tři body, ke kterým někteří tleslají, vzláště k tomu prvnímu. Že ano, Michale-Elvisi a Bačo? Ještě k Bačovi, nazvals někoho starým idiotem, a že VŠICHNI vědí o koho jde. Třeba já to nevím, jmenuj a argumentuj a proboha neboj se! Pozadu nezůstává ani Drnebolito svým výrokem: "Jestli s tím dotyční něco neudělají, tak by nebylo asi od věci udělat něco s právě dotyčnými. " Jak je to daleko od Janina :" ... Zaslouží si ta bývalá loutka upálit nebo pověsit ? ? ?" Myslím, že jste Janu trumfli na celé čáře, protože Jana mluví o loutce, ale vy o lidech. Chcete nepohodné pálit, nebo jim jen vyřezat jazyky, aby to bylo více humání? Nebo co chceš s dotyčnými NĚCO UDĚLAT ? Přestaňte za vším hledat fankluby a agenty a přijměte jednoduché pravidlo: KAŽDÝ JE POVINEN V KOMENTÁŘI ZDŮVODNIT SVÉ BODOVÉ HODNOCENÍ. A prosím vás nepište , že je to technicky nemožné, jako když jsem navrhoval anonimitu autora, dokud neodešlu koment a body. Toť zatím vše.
Fiho
Junior

Další stránka