Formátováni při reklamaci

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ples 10. 8. 2005 21:28

Tak jsem si poslal telefon do opravy. Siemens M65. Sam od sebe se mi vypinal. Spravili mi ho. Do tydne. Super!! Jenom to udelali tak, že mi zformatovali telefon a nahrali aktualni firmw. Zatim funguje. Takze bych mel byt spokojeny. Jsem. Kdyz pominu to, ze mi zmizely cisla z adresare, vsechny fotky, vsechna nastaveni mejlu, GPRS, mms... A to nemluvim o hrach, ktere jsme tam melasi za 400 Kc. Naivne jsem ocekaval, ze by se me mohli zeptat. Jasne...moje chyba. Mel jsem si to schovat do compu. Ale stejne mi to pripada nejak divne. Copak se to dela bezne, formatovat jenom tak?
ples
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod party boy 10. 8. 2005 21:33

A ty si myslíš že ti tam prdnou novej FW a vše ti tam zůstane?
Při každym nahrání novýho FW se vše ztratí.
party boy
Junior

Odeslat příspěvekod ples 10. 8. 2005 21:35

To se pletes. Kdyz jsem si daval novej z netu, zustalo to tak, jak bylo. Nahrani noveho ti data nevymaze.
ples
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod party boy 10. 8. 2005 21:41

Tak to promiň ale mluvim z vl. zkušenosti, vždy se mi vše ztratilo.
party boy
Junior

Odeslat příspěvekod Nortonek 11. 8. 2005 00:45

Pokud přehráváš komplet celý FW,tak se ti samozřejmě vše smaže.
Siemens C35i -> MT50 -> CX65 -> SX1 -> Nokia N70
Nortonek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Č. 11. 8. 2005 06:33

Vždy když sem šel přímo k Siemensu na přehrání firmwaru, tak mě teda hned upozornili, že vše bude smazáno, takže ať si udělám zálohu.
Oni to vždy udělají tak jak je to nejlepší - odinstaluji starej firmw. a daji new
D.Č.
D.Č.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 8. 2005 06:59

Taky se mi to stalo. Ale mobil jsem posílal do servisu přes prodejce (Oskara), kde mě nikdo na toto neupozornil, ale stejně bych neměl možnost si vše zálohovat. Tohle se mi teda u ME45 nestalo - po nahrání nového FW zůstal adresář, obrázky...

//ConPower: Není třeba citovat první příspěvek.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 11. 8. 2005 07:08

kdyz davas telefon do servisu siemens, tak tam mas primo v podminkach (a je to dokonce v reklamacnim radu), ze si vyhrazuji pravo Ti dat telefonv takovem stavu, v jakem jsi ho koupil, mj. se tam pise, ze uzivatel by si mel udelat zalohu, protoze nezarucuji, ze Ti tam vse nechaji (ono kdyby nechali, tak by to vypadalo tak, ze to nekam Tva soukroma data zazalohovali a ted je muzou mit k dispozici)
Naděje je motorem duše
Ares952
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 11. 8. 2005 07:24

jeste ejdnu poznamku, je pravda, ze by na to mohli upozornovat, pripadne Ti nabidnout kompletni zalohu, poprve jsem se take divil:-) (resp. manzelka)
Naděje je motorem duše
Ares952
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 11. 8. 2005 08:20

[quote="D.Č.";
Oni to vždy udělají tak jak je to nejlepší - odinstaluji starej firmw. a daji newi/quote]

Muzes mi prosimte vysvetlit jak se dela odinstalace firmware? :mrgreen:
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 11. 8. 2005 08:31

ples píše:To se pletes. Kdyz jsem si daval novej z netu, zustalo to tak, jak bylo. Nahrani noveho ti data nevymaze.

To je dáno tím že to co si stahuješ z netu, není zdaleka kompletní FW. Servisní firmware vypadá malinko jinak a taky se při jeho nahrávání přemaže a přehraje i ta část paměti která zůstavá u uživatelského FW staženého z netu nedotčená.
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 11. 8. 2005 08:34

ples píše: Mel jsem si to schovat do compu. Ale stejne mi to pripada nejak divne. Copak se to dela bezne, formatovat jenom tak?


Máš pravdu v tom že kdyby chtěl servis udělat maximum, tak Ti tu zálohu nabídne, ale při tom množství zakázek to akorát zdržuje ( a zrovna u Siemensu bych to nečekal vůbec) a myslet si na to má především majitel telefonu. Navíc dle zákona o Ochraně osobních údajů, mohou takovou zálohu provést pouze s Tvým souhlasem, jistě ne sami od sebe.
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 8. 2005 10:00

Ares952 píše:kdyz davas telefon do servisu siemens, tak tam mas primo v podminkach (a je to dokonce v reklamacnim radu), ze si vyhrazuji pravo Ti dat telefonv takovem stavu, v jakem jsi ho koupil, mj. se tam pise, ze uzivatel by si mel udelat zalohu, protoze nezarucuji, ze Ti tam vse nechaji (ono kdyby nechali, tak by to vypadalo tak, ze to nekam Tva soukroma data zazalohovali a ted je muzou mit k dispozici)


Vzhledem k tomu, že k tak drahýmu mobilu nedají kabel a SW, tak mě můžou s doporučením udělat si zálohu akorát tak nas...! Což se taky stalo. Jak jsem psal, v balení ME45 jsem měl kabel i SW, tady nic.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agent 11. 8. 2005 10:44

Nevím, jak je to u Siemensu, ale u Sony Ericssonů i když mi nahrají firmware, tak data zůstanou. Ale rovnou také provedou tvrdý reset a to se samozřejmě všechno smaže.
Motorola T180, Siemens C35i, A35, A50, Nokia 3330, 6300, N73, E52, Sony Ericsson T630, K700i, Samsung Z300
Agent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nortonek 11. 8. 2005 12:56

Je to přesně jak napsal Luke.To co je na netu na stránkách siemensu je (většinou) pouze upgrade z nižší na vyšší verzi.Z toho důvodu s ním taky není možno flashnout na nižší FW a má menší velikost než servisní (tzv. SWUP) FW.Ve SWUPu se potom dají zatrhnout jednotlivé části FW a na nich potom záleží zda se data v telefonu smažou či ne.
Siemens C35i -> MT50 -> CX65 -> SX1 -> Nokia N70
Nortonek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků