Spolehlivost a spokojenost s M65

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod D.a.r.k 10. 8. 2005 11:27

Uvažuji o koupi M65 a protože v různých diskusích se o ní psalo velmi pochvalně co se vybavenosti týče,ale na druhou stranu velmi hanlivě ohledně zamrzání a samovypínání, tak bych vás chtěl poprosit o napsání vašich zkušeností s tímto telefonem. Hlavně za poslední dobu, s nejnovějším firmware co se funkčnosti týče a budu rád i za informace o skutečné "odolnosti" telefonu a ještě poprosím o informaci o výdrži baterky.
Děkuji všem za odpověd
D.a.r.k
Canon EOS 70D, EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM , EF 70-200mm f/4,0 L USM, EF 50mm f/1.8 II, SpeedLite 430EX II
D.a.r.k
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 10. 8. 2005 11:55

1) Mám verzi FW 43, oficiální od Siemensu. Zamrzání a samovypínání se nekoná. A to jsem si už nahrál pár Java aplikací a grafických schémat. Jen je trochu línej po ukončení Java aplikace, ale za pár minut se práce menu opět urychlí.

2) K odolnosti nemám moc co napsat, dávám na něj pozor, ani jednou ještě nespadl. Jen jednu věc jsem vylepšil: sehnal jsem si silnou samolepící průhlednou fólii a oproti té originální je ta moje fakt "festovní".

3) Sice moc nevolám ani nepíšu SMS, občas nějaké to ICQ krz GPRS a IRDA...výdrž asi 3 dny (ale ještě se úplně nevybije). Podsvětlení mám na 70 %.

= zkušenosti k této chvíli jen kladné
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 8. 2005 12:01

Ja uz mam toho svyho taky asi 3/4 roku a musel jsem ho jednou reklamovat prave kvuli zamrzani. Po nahrani noveho fimware je vsechno v poradku. Vydrz je tak 3 dny (nekdy 4).
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Tichondrius 10. 8. 2005 13:21

Vlastním tento mobil už rok a musím říct, že oproti předchozímu(M55) sem s ním vcelku spokojen. Nejvíc asi s displayem, ten velký je opravdu návykový. Pomalý se mi na standartní věci jako volání a psaní SMS ani nezdá.
Mám sice FW12, ale nezamrzá, ani jinak nepadá.
Odolný je vcelku dost, proti vodě, nárazu i špíně. Trochu se škrábe display, ale to se dá vyřešit fólií. Jedině, co mě trochu štve je, že při psaní SMS v jedné ruce trochu vrže zadní kryt baterie(i když je pod hliníkovou kostrou).
Výdrž je taky docela slušná, zhruba stejně, jak píší ostatní. Dneska bych si ale už asi počkal na M75, sice neni tak pěknej, ale má BT, což mi u M65 začíná pomalu ale jistě vadit.

No, takže M65 neni tak špatnej telefon. Na prvním místě taky neni, tam je pořád ME45, ale vede si slušně.
Tichondrius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hondaq 10. 8. 2005 19:10

Já ho mám 3/4 roku a naprostá spokojenost nezamrzá(a to tam mám hafo patchů) a s fw50 který mám je i dostatečně rýchlý na displeji mám fólii pro PDA a vydrží mi asi 3 - 4 dny(na noc vypínám), kryt nevrže. Můžu ti ho jen doporučit
pouze bych být tebou počkal na M75 jak psal Tichondrius má MP3 a BT jediné mínus je snad displej který je u M75 menší.
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 8. 2005 08:02

Hondaq píše:Můžu ti ho jen doporučit pouze bych být tebou počkal na M75 jak psal pb]Tichondrius[/b] má MP3 a BT jediné mínus je snad displej který je u M75 menší.n/quote]

Další mínus M75 je zkracování SMS při psaní s T9 a poměrně špičatý hrot joysticku (bolel mě pak prstíček :-)

//ConPower: Citujte prosím jenom tu část příspěvku, na kterou reagujete.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tlumex 11. 8. 2005 08:47

ja ho mam v verzi rescue s modrym podsvicenim a mam pocit ze ten displej i vic vynika a je to hezci! A vyzkousel sem S65 CX65 a s M65 sem nejvic spokojeny! Je to mazlik je to slusne vybaveny telefon rekl bych az skoro manazersky a navic odolny /taky se k nemu hezky chovam takze zatim sem nevyzkousel jak moc je odolny :nenapadne / Obcasne zamrzani mi probihalo u vsech typu teto modelove rady x65 takze uz sem zvykly ale tento vydrzi nejdele nezamrznout mam rekord cca mesic v kuse :tleskani
S25->ME45->S65->CX65->M65 ->SE750i -> P1i -> Gigabyte gsmart S1205, Gigabyte 1345, Samsung galaxy duos, Samsung Core
Skoda 125L ->Opel OmegaB 2.0 16V GL-> Toyota Auris 1,6 LUNA
Opel te musi bavit :-)
A me uz nebavi :-D
Tlumex
Junior

Odeslat příspěvekod chalmi 14. 8. 2005 13:45

M65 mám půl roku-a nedám na něj dopustit.Koupil jsem ho jako jetý,mírně poškrábaný,ale jinak v pohodě.Jen s baterií je to slabší-používám denně BIKE-o-METER (v průměru 3-4 hodiny)takže každou noc musí na nabíječku.Jo,a ještě poznámku: vypínáním na noc baterku neušetříš.Spíš dopotučuji snížit osvětlení-já mám nastaveno 10% a bohatě postačuje.M75 zkracuje SMS-takže nic moc!
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod johnys 9. 10. 2005 15:15

Já mám tenhle telefon měsíc a sem s nih hodně spokojenej, co se odolnosti týče tak vydržel pár sekund v kaluži uplně ponořenej a je to bez problemu ale docelaproblem dělá nastavení mms, e-mail klientu a internetu. Přez konfiguratora u t-mobilumi to nefunguje na 100% a když se to povede tak až dojde kredit tak to je zas špatný a co vím tak nejsem jedinej ale jinak dobrej telefon hlavně v tom že má velkej display a baterka vydží taky dost při normálním používání.
johnys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standa_pochcalpadlo 9. 10. 2005 15:46

Mám ho rok a naprostá spokojenost. Předtím jsem měl M55 a to se nedá srovnávat. Nebe a dudy. Na M65 mám fw50 a spoustu patchů a co si vybavuju tak mi zamrz jen jednou. S tou výdrží... mohlo by to bejt lepší. Většinu času mam podsvícení na 2% (slovy dvě), pokud venku svítí slunce, tak podsvícení vypínam úplně a vydržim tak 2-3 dny. Ovšem pokud si člověk hraje nebo fotí nebo s nim něco dělá delší dobu tak se vybije hodně rychle.
Ke konstrukci mam následující výhrady: velkej displej je super ale náchylnej k poškrábání, to se holt nedá nic dělat. Druhá výhrada je k té kovové sponě. Po roce používání musím říct, že moc praktická není. Zaprvé dostat se k sim-kartě je docela operace a za druhé právě na sponě jsou nejpatrnější šrámy. Z plastu se škrábance časem "vyleští" ale na kovu už zůstanou. Navíc pokud by nedejbože došlo ke zkřivení rámu tak už ho na telefon nedostaneš.
Takže v tomhle ohledu je M75 určitě lepší.
Odolnost je dobrá. Pády jsou téměř na denním pořádku a nic se neděje. Několikrát i zmoknul a pak se mi ho taky podařilo zahrabat na pláži do písku. Všecko přestál bez úhony - až na zmíněné šrámy na kovové sponě.
Suma sumárum je ovšem M65 fakt dobrej telefon a určitě mi eště dlouhou chvíli vydrží.
Motorola AMIO (bez fw zásahu) -> Siemens m35i (kompletně fw přizpůsobený) -> Siemens m55 (začátek patchování) -> Siemens m65 (patches rulezzz), Twist -> Slyším Vás -> Odepiš + Twist
standa_pochcalpadlo
Junior

Odeslat příspěvekod Honzat 9. 10. 2005 19:35

Kamarád ho koupil nový, má ho v uvozovkách už pů roku, ale problém je v tom, že už 4 měsíce se reklamuje :tleskani . Zamrzání, vypínání a restart display, chybný příjem MMS,... verzi firmu nevím, ale byl to T-mobile..
A odolnost? při pádu z metru se rozpadnul a chyby pokračovaly..
Honzat
Junior

Odeslat příspěvekod Gabry 10. 10. 2005 14:24

2 Honzat: tak nevim jeslti by se rozpadnul,to je divne

TAk ja ho mam tedka uz rok a jsem spokojenej. Vydrz aku 2-4 dny,podle toho jak volam,nevypinam na noc.
Posviceni jede na 30%, a mam tam uz nekolikatou folii pro ochranu,vyborna vec. Uz me nekolikrat spadnul i na dlazbu z ruky a pohoda.
Mam tam FW 12 ofic. a obcas se drive vypnul,ale ted uz zase pohoda. Super je, ze se da posilat MMS o velikosti az 300kB

M75 je dobra masina a nedocenena podle mne,ma BT, RS-MMC a MP3, se sluchatkama,to je dobre za ty penize. Uvidi se jak je odolnej :-)
Toshiba A100; C2D T7200, 2GB Ram,HDD 160GB, NVIDIA Go7600 256MB + Maxtor One Touch 4 Mini 160GB
MDA Vario + 2GB UltraII, GPS Nokia LD-3W +
TomTom 6, iGO 2006 Plus
Nokia N73
Sansa e250
TomTom One (1st) v7 + mapy 680
Gabry
Junior