I-Mobile 310 - nejmensi telefon na svete

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 12. 5. 2007 18:43

Tak ho mam doma. Zatim chvala. Vzhled je daleko lepsi nez na vsech fotkach. Povrh je leskly ze vsech stran coz zapricinuje, ze je na nem videt kazdy otisk prstu.
Menu krasne prehledne a i pritelkyne ktera neumi moc dobre anglicky se orientovala okamzite. Ovladani je pomoci kolecka typu jog-dial. Sem miri jedinna vytka-zda se mi ze neni moc kvalitne zpracovane a jeho zmacknuti jaksi nejiste. Klavesnice je naopak perfektni. Stisk je akorat a doprovazen tichym cvaknutim.

Displej je typu OLED a tudis dost sviti. Problem nastava v okamziku kdy zasne. Na klasickych TFT displejich vidite co je na nich napsane i kdyz nesviti. Pokud zasne displej typu OLED, nevidite vubec nic. Respekt sebe-povrh pak nema daleko k zrcatku. Pocet barev ktery tento displej dokaze zobrazit je 65 000. Zajimavosti je taky ze muzete nastavit psani formou "duha". Kazdy znak ktery potom napisete (telefonni cislo, sms, ...) ma pote jinou barvu. Hloupost, ale zase neco cim budete mit neco jineho nez vsichni okolo.

Baterie v telefonu je typu Li-ion o 830mAh. Obemove je zhruba jak 1/3 telefonu (pomerne dost velka). O vydrzi nemohu soudit, protoze se telefon nabiji pri kazdem pripojeni k PC. Tuto moznost nejde vypnout. Nabijecka v baleni mela nestandartni koncovku a tak je pribalena redukce na euro zasuvky. Pro uplnost pridavam papirove hodnoty- hovor:3h , prehravani:11h , pohotovost:200h.

Funkce telefonu jsou dosti strohe. MP3 prehravac (viz nize), radio, stopky, 2 hry (arkanoid a jednu kterou moc nechapu), kalendar, convertor kalendare (lunarni, cinsky), svetovy cas, budik (bohuzel nejde nastavit libovolna MP3,ale pouze je na vyber ze 3 zvuku), kalkulacka a nahravani zvuku.

Hlavni domenou telefonu je MP3 prehravac. Na telefonu je klasicky 3,5 jack a vedle neho i klasicky usb konektor (petipinovy micro). Pri prehravani MP3 je na displeji ekvalizer (nebo jak se jmenujou ty skakajici pruhy) coz jeste trochu zdurazni stylovost. Telefon podporuje mass storage, takze nahravani probiha bez problemu.
Po pripojeni k pocitaci se nacte jako vymene medium a jako druhy "disk" pak pametova karta SD micro, ktera neni soucasti baleni. Pamet telefonu je 128 MB, ktera standartne temer plna od vyrobce. Vzhledem k nestadatnim znakum v nazvech souboru nejdou vymazat v total commanderu, ale musi se pouzit pruzkumik windows.

Okolo pametovych karte jsem zazil malou neprijemnost-karty znacky Kingston maji s timto mobilem znacne problemy. Casto se nedetekuji vubec a vetsinou je rezim zapisu neskutecne pomaly (vytvoreni adresare-minutu). S kartami jine znacky jsem tento problem nemel. Nejvetsi velikost kterou jsem v telefonu zkusil byla karta o velikosti 1GB znacky a-data.
K pameti jeste doplnim: Telefon ma vnitrni pamet na 500 telefonnich cisel a dalsich 500 na SMS!

K telefonu jsem dale dostal autonabijecku a originalni snurku na krk, ktera neni vzhledove moc pekna a tak lezi v krabici.

Telefon je hlavne velka stylovka. Zatim vsichni co ho videli z nej byli nadseni (jeden z kamaradu uz jsi ho take obednal). Jeste vetsi zajem ale vzbuzuje u zen. Mozna kvuli velikosti, mozna kvuli lesklemu povrchu.


Z telefonu jsem absolutne nadsen. Plne splnuje to co jsem od nej cekal a navic me potesil jeho design. Pokud mate radi hudbu a musite nosit 2 telefony nemohu nic nez doporucit. Stara 6230i kterou jsem pouzival jako mp3 prehravac a kterou jsem nosil pro sve rozmery jde z domu.


Klicove vlastnosti:
-nejmensi telefon klasicke konstrukce
-dobry MP3 prehravac
-pametove karty SDmicro (min do velikosti 1GB)
-vyborna klavesnice
-nema MMS
-nema Javu
-500 mist na ulozene SMS a 500 na kontakty
-klasicky 3,5jack a USB konektor
-displej typu OLED



Klavesnice: 4/5
Ovladani: 4/5
Funkce: 2/5
Vzhled: 5/5
Celkem: 4/5

Me hodnoceni : 4,5/5



Na strankach http://www.uloz.cz/show/file/13103-i-mobile310.avi najdete video. Pokud by byl zajem, natocim dalsi. V pripade dotazu, prosim pouzijte diskuzi.

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek


edit 12.05. : popis jsem trochu aktualizoval
edit 13.05. : znovu aktualizovany popis
edit 15.05. : pridany poznatky o pametove karte a upraveno me hodnoceni (to s budikem a kartou kterou jsem si koupil me nastvalo :c)
edit 16.05. : pridany nove fotky (foceno N6233-omluvte kvalitu) a pridano par drobnosti do popisu
edit 18.05. : zjistena pamet na sms-rovnych 500
Naposledy upravil Nic.Nebude dne 18. 5. 2007 22:17, celkově upraveno 14
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 5. 2007 19:51

Mohl bys dodat pár podrobností k tomu telefonu, případně i fotky? Jo a kde jsi ho koupil? V eshopech jsem ho nenašel.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 12. 5. 2007 20:03

Jake podrobnosti by jste chtel slyset? Fotky urcite doplnim. Prodal mi ho jeden clovek z Prahy za cenu 3500. Pokud by jste mel zajem, napiste mi PM a dam vam na nej e-mail.
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 5. 2007 20:11

no hlavně co to umí...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 12. 5. 2007 20:46

MP3 prehravac, radio, sms, volat, kalkulacka, nahravani zvuku, stopky, 2 hry a vibrace. Nic vic. Je to spise mp3 prehravac s funkci telefonu. Kazdopadne pokud vam jde o MP3 a velikost-zda se mi jako nejlepsi volba.
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 5. 2007 20:57

Aha. a nějaké fotky, případně odkazy by nebyly? Nikdy jsem o tomhle mobilu neslyšel, tak bych si to chtěl i prohlédnout.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 12. 5. 2007 21:15

zasilam PM (kdyby chtel jeste nekdo jiny, tak taky poslu)
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod usersinfo 15. 5. 2007 19:23

Ahoj, koukal jsem na to a vypadá docela solidně, jakože hlavně velikost super. Našel jsem ho na jednom webu a co tam píšou, seznam funkcí mě přijde naopak dost velkej, zvlášť když vemu tu velikost. Tobě tam chybí jaké funkce?
usersinfo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jeník thx 15. 5. 2007 23:22

lidi neblbněte a místo od "člověka z prahy" ho kupte za 2400 vč. pošty z ebay.com;-)
Ericsson 2618 -> Ericsson R320 -> Ericsson T68i -> Motorola mpx200 -> SE P900 -> Motorola mpx220 -> Mitac Mio A701 -> what next?
jeník thx
Junior

Odeslat příspěvekod Cwb 15. 5. 2007 23:25

mno s myma pazurama bych stiskl vsecky tlacitka naraz... nehlede k tomu, ze by propadl do kazdeho kanala...
pro roby mozna dobre, bo maju malo mista pro same serepeticky v te kisne co rikaju kabelka....
dyz uz maly mobil to raci ten v hodinkach, srovnatelny display a hlasove vytaceni...
Dokonaly telefon neexistuje..
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 16. 5. 2007 10:00

usersinfo píše:Ahoj, koukal jsem na to a vypadá docela solidně, jakože hlavně velikost super. Našel jsem ho na jednom webu a co tam píšou, seznam funkcí mě přijde naopak dost velkej, zvlášť když vemu tu velikost. Tobě tam chybí jaké funkce?b/quote]
Specialne podpora javy. Take trebas MMS tento telefon nema. Vim, pro nekoho jsou to nepodstatne veci,ale ja prez java aplikace vyuzivam maily, mapy a obcas nejakou gamesku (nejen praci ziv je clovek).

jeník thx";lidi neblbněte a místo od "člověka z prahy" ho kupte za 2400 vč. pošty z ebay.com;-)c/quote]
K tomu si pripocitejte clo a DPH. Nedostanete se sice na 3500, ale zase o tolik niz taky nebudete (dph je 19% a na clu nevim kolik vam napari). Je treba myslet i na poplatky okolo... Ja jsem ho chtel mit hned a hlavne mit moznost si ho osahat pred koupi. K tomu navic nenavidim postu a tak jsem si radsi par stovek priplatil.

[quote="Cwb píše:
mno s myma pazurama bych stiskl vsecky tlacitka naraz... nehlede k tomu, ze by propadl do kazdeho kanala...
pro roby mozna dobre, bo maju malo mista pro same serepeticky v te kisne co rikaju kabelka....
dyz uz maly mobil to raci ten v hodinkach, srovnatelny display a hlasove vytaceni...

Klavesnice je az s podivem pohodlna a tlacitka maji od sebe odstup nejakym sviticim ovalem (viz foto) a jsou vypoukla. Pravdepodobnost ze se zmackne jine tlacitko je daleko mensi nez trebas u 6233 a nebo 6230i (maji vetsi tlacitka,ale bez mezery mezi nima). Hlavni vyhodou oproti "mobilu v hodinkach" je klasicka konstrukce, nepotrebny bluetooth headset pro volani a klavesnice. Nerikam ze to musi vyhovovat kazdemu,ale myslim ze vetsina lidi radsi macka tlacitka, nez stylusem neco vytukava.
Naposledy upravil Nic.Nebude dne 16. 5. 2007 10:03, celkově upraveno 1
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 16. 5. 2007 12:08

Mel by mi dorazit zitra.

Javy je teda skoda, ve specifikacich uvedena je.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 16. 5. 2007 12:22

Prosel jsem menu jeste jednou polozku po polozce, zda jsem neco neprehlidl. Bohuzel-java tam opravdu neni (nebo se mi ji proste nepodarilo najit a v prohlizeci souboru nelze .jar soubory otevrit).

PS: Az dorazi, napiste vase poznatky a celkove jak jste spokojen (a co vas naopak zklamalo)
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 16. 5. 2007 15:50

A má to reprák? Jak hraje? A nefotí to že ne? Jak to hraje do Porta Pro? jak to basuje? hraje to dost nahlas? můžeš to s nečím srovnat(zvuk)? BTW to video je tak točený 6233?
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nic.Nebude 16. 5. 2007 17:34

Reprak ma. Pokud neni zvuk nastaven na max, necha se snest i z repracku.Na vyzvaneni to ale staci bohate. Zvuk bych mohl srovnat pouze s 6230i a ta je znatelne horsi (ale je fakt ze 6230i po zvukove strance nepatri ani k prumeru). Kazdopadne pokud na cistotu zvuku hodne hledis (dle sluchatek), nebudes unesen...A nepomuzou tomu ani basove rezimy.
To video je tocene fotakem Pentax Optio s30. Mobil jeste dlouho fotak nebude (a ani kamera).

PS: Nefoti to :cD
Mín keců = víc spaní.

Bart Simpson
Nic.Nebude
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků