Alcatel končí! Jakou teď vybrat značku?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Ajdamek 18. 5. 2005 16:36

Alespoň zmizí ty jejich krámy z trhu a jistá německá firma by je mohla následovat. Co teď budou asi rodiče svým dětem kupovat???
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Junior

Odeslat příspěvekod MASH 18. 5. 2005 16:40

Caddy píše:Tak to nevim, co je tezkeho na Samsungu, prijde mi hodne podobny Nokii svym stylem ovladani....Ja dokazu celkem bez problemu ovladat vsechno, krome Siemensů...vse ostatni mam do dvou dnu v rucee/quote]

Tak to si snad delate legraci, ne? Nic horsiho (totalne neintuitivniho), nez je Samsung jsem snad v zivote nevidel. A srovnavat Samsung s Nokii je snad skoro az drzost!
Pouzivam predevsim Siemensy,ale bez problemu behem par chvilek najdu to,co potrebuju i u Nokii, SE, ale i Alcatelu. Napr. infraport u naprosto nelogickeho Samsungu jsem hledal asi 10 minut (pak stejne nefungoval- neumel prijmout obrazek).

Ale abych nebyl uplne OFTOPIC: Byt jsem osobne Alcatela ikdy nevlastnil, presto muzu kolegum majitelum doporucit znacky: Nokia, Siemens a nebo SE. Myslim, ze ovladani menu u techo znacek je velice prehledne (nekdy i podobne poslednim modelum Alkáčů) a intuitivni.
MASH
Junior

Odeslat příspěvekod MASH 18. 5. 2005 16:44

Ajdamek píše:Alespoň zmizí ty jejich krámy z trhu a jistá německá firma by je mohla následovat. Co teď budou asi rodiče svým dětem kupovat??? /quote]

Hmmm, jeden z dalsich imbecilnich nazoru. To nevim, co Ti ted budou kupovat rodice, ale tim, ze zmizi Alcatel se zase o neco zhorsi konkurence. A kdyz neni konkurence, tak se ostatni vyrobci nemusi tolik snazit (jak ve vylepsovani a kvalite, tak ale ani ve snizovani ceny)-to Ti asi nedochazi, vid, ty blbe*ku.

P.S. ...(už trochu pochroumanej) je asi i Tvuj mozek, vid?
MASH
Junior

Odeslat příspěvekod Demon 18. 5. 2005 16:57

Jo, Alcatel měl originální nápady, ale neuměl je na 100% využít! Hlavním problémem byla ta doba, za jakou se telefon dostal od oznámení do prodeje. během té doby už konkurence přispěchala na trh s celou řadou nových telefonů a Alcatel pak měl z původně výborného mobilu už jen mobil průměrný.
Mobil: SE C903
Comp: Gigabyte MA790X-DS4, 620W Corsair, AMD Athlon 64 X2 5600+ (2.9GHz), 4GB DDR2 Kingston, Ati Radeon HD 4850, HDD 2x WD Caviar320GB
Konzole: XBOX 360 (60GB HDD) @ Samsung 32" Full HD
Car: Peugeot 306 1.9TD
Demon
Junior

Odeslat příspěvekod Beckham 18. 5. 2005 17:31

V zahraničních článcích je napsáno: "Značka samotná (Alcatel) ale nekončí, práva na ní zůstávají společnosti TCL."
Beckham
Junior

Odeslat příspěvekod Beckham 18. 5. 2005 17:59

Vyjádření slovenského managera TCL&Alcatel (Jaroslav Kmeť): "Vzhladom na to, ze mi mnoho z Vas smskovalo a pisalo, kratke vysvetlenie: TCL and Alatel Mobile Phones je uz skoro rok majoritne vlastnena cisnkou spolocnostou a od januara ju riadi cinsky management, teda je logicke, ze TCL chce byt 100 % vlastnikom tejto spolocnosti. V dnesnej svete zvysujucej sa konkurencie jedine specializacia a sustredenie sa na core business, teda robit veci ktore vieme najlepsie, moze zarucit uspech spolocnosti. Ak je TCL mobile phones dobra vo vyrobe elektroniky s vysokou pridanou hodnotou sustredi sa na jej vyrobu a spolocnost Alcatel zas na komunikacne a sietove riesenia. Transakciou dojde len k vymene akcii medzi oboma spolocnostami."

A na moji otázku, zda končí Alcatel, mi odpověděl: "nekonci, len sa zamienaju akcie v ramci spolocnosti, alcatel uz dobry rok nema majoritu v mobilnych telefonoch, spolocnost je davno riadena cinanmi"
Beckham
Junior

Odeslat příspěvekod OneTouch 18. 5. 2005 18:40

Takže Alcatel nekončí :tleskani HURÁÁÁ (přejdu tedy z francouzského Alcatelu na čínský Alcatel :D )
OneTouch
Junior

Odeslat příspěvekod Beckham 18. 5. 2005 19:07

Živé fotky nových Alcatelů nižší a střední třídy: http://www.mobile-review.com/articles/2005/alcatel-blt.shtml
Už jste viděli OT757 v černo-červeno-stříbrné kombinaci?
Beckham
Junior

Odeslat příspěvekod lefkada 18. 5. 2005 22:14

Marek L. píše:Myslím, že nemáte pravdu. Horizontální záložky byly už u Ericssonu T28. A ten byl představen ještě pár měsíců před tím, než se u Alcatelu objevila řady 30x, 50x.i/quote]

:pozor2 neviem ci skor, ale to mal aj erik T20
lefkada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaroslavp 18. 5. 2005 22:27

Ano, souhlasim. Mam OT715 uz dva roky a doufam ze vydrzi jeste dalsi 2 (i vice). Do noveho telefonu jit neplanuji.
Alcatelu zdar a OT715 zvlast!!!!
jaroslavp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aress 18. 5. 2005 23:12

zahraničních článcích je napsáno:
aress
Junior

Odeslat příspěvekod aress 18. 5. 2005 23:16

MASHi,to te to furt bavi navazet se furt do samsungu,kdyz (dle tvych prispekvu soude)si zadnej samsung uz peknou dobu v ruce nemel!!!Vic o mobilech vi i muj pes(viz foto)!Ovladani je samozrejme mnohem lepsi nez siemens,idkyz naucit se da na vsechno,samozrejme ze ty to nesvedes,ale to neva,casem se to naucis,staci kdyz budes chtit!
Lidi jako ty fakt nechapu.Navazis se do kvalitne zpracovanyho samsungu,kde neni potreba menit firmware,kdyz ty sam mas SX1,kde je snad uz 15.generace firmwaru a furt nedokonala,tak nevim co je sunt!
A ty si k smichu.Nalep si na triko napis:Bojovnik proti samsungu,idkyz o tom prd vim!Docela to na tebe sedi!!

Nazdar.
aress
Junior

Odeslat příspěvekod Hondaq 18. 5. 2005 23:57

Je pravda že řešit ovládání je nesmysl protože na každý se dá zvyknout. Ale samsung je na tom s ovládáním IMHO opravdu bledě. protože kterýkoliv telefon jsem držel v ruce se mi ovládal líp než samsung.
Musím ovšem podotknout že moje 72 letá babička má samsung E300 a vůbec si nestěžuje :mrgreen:
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Junior

Odeslat příspěvekod gatta 19. 5. 2005 07:39

AT 511 znám a opravdu ho nelze s N6230 srovnávat, ale o tom nebyla zmínka. :mrgreen:
Jinak, na ovládání AT 501 mi stačil jojstyk a (c) s tím, že telefon inetigentně nabízel nejčastější operace. A to v době Nokii 3310. Nemluvě o synchronizaci do Outlooku v podobě do níž se PC Suite Nokií do dneška nedostala. Nebýt SW Oxygen, tak je dodnes synchronizace Nokií s PC (i přes jisté pokroky) pěkná pakárna.
gatta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod COLT 20. 5. 2005 06:59

Tak Alcatel tedy nekončí na čemž se všichni shodnou. Mě by ale více zajímalo jestli bude možné vyhledávat podle více písmen, jestli do SMS bude možné přidat číslo ze seznamu abych jej nepřepisoval OT535. Jestli bude použita T9? Jako každý MT má i Alcatel své mouchy ale přednosti to vynahradí. Jen jestli se zlepšuje či stagnuje? Toto jsou dlouho vyčítané chyby. Budou odstraněny? Možná bych ještě uvažoval o Myx 6-2 ale Sagem mi neseděl ovládáním. Myx6. Na vánoce nejdříve uvidíme.
COLT
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka