Fůra dotazů o M65

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Terorista al-Katel 11. 5. 2005 17:51

Mám v merku Siemense M65 a tak jsem se dal do hledání zkušeností (ne)spokojených uživatelů. Přečetl jsem desítky stránek na různých místech webu a získal jsem z toho velice smíšené dojmy. Proto se chci zeptat na pár věcí (hledal jsem to samozřejmě i tady ve fóru, ale některé věci mi asi unikly nebo se tu neřešily nebo se nevyřešily :)).

Pro přehlednost to budu číslovat.

1. Běžné použití

1a. Telefonování. Recenze na MobilManii je v tomto ohledu milostivá, ale pokud jsem o telefonování s M65 našel zmínku, pak jen v negativním kontextu. Reproduktor prý zní "ploše" (?), druhá strana vám při hovoru nerozumí a po pěti minutách telefonování vás prý určitě bude bolet hlava. Setkali jste se s tím?

1b. Zamrzání/vypínání telefonu při práci se SMS. To je, myslím, hodně častá výtka. Řeší to aktualizace firmware? Řeší to vůbec něco?

1c. Zvonění. M65 zvoní nejdřív tiše a postupně zesiluje, což je prý u Siemensů obvyklé (nevím, žádný jsem zatím neměl). Údajně se to v nastavení nedá změnit. Jde to aspoň nějakým "nestandardním" způsobem, i za cenu obětování záruky?


2. Výdrž

2a. Baterie. O té jsem četl nejrůznější věci - udávaná výdrž se pohybovala od 3-4 dnů při "střídmém využití" (parafráze) až po 8 hodin při "30 minutách hovoru a vypínání na noc". Každopádně je jasné, že Siemensem udávaných "300 hodin pohotovostního režimu" se jednoduše nekoná (nebo Siemens definuje "pohotovostní režim" jako "telefon je připraven k zapnutí" ;)). Když nastavím v barevném profilu světlá písmena na černém pozadí, zruším podsvícení displeje a budu telefon používat jen minimálně, jak se to odhadem projeví na spotřebě? Jsou k mání silnější baterie?

2b. Fyzická. Je hezké mít telefon, který funguje i po přejetí autobusem, ale častěji se mi spíš bude hodit, když do telefonu den po koupi nevnikne prach nebo se neodporoučí po telefonování v dešti, a i na takové zkušenosti jsem narazil. Jiní si naopak nemohli vynachválit. Tak jak? Předpokládám, že se tohle liší telefon od telefonu (i když až tak moc?), ale zajímaly by mě vaše zkušenosti.


3. Firmware. Můžete mi popsat, jaké jsou ještě neodstraněné chyby? Na jaké nejčastější problémy se mám připravit? Něco už jsem samozřejmě našel, ale nevím, nakolik jsou to časté věci.


4. Klávesnice. Jsem zvyklý na Alcatel OneTouch 303 (věrný sluha po pět let) a klávesy na M65 mi proto připadají strašně titěrné. Jak se vám s tím zachází?



To by snad zatím stačilo. Předem dík za odpovědi. (A neraďte mi, prosím, abych si počkal na M75 - počkám, ale nejmíň rok a půl. :))
Alcatel OneTouch Club db (2001) -=> Alcatel OneTouch 303 (2001) -=> Nokia 3310 (2005) -=> Siemens M65 (2005) -=> Sony Ericsson K800i (2008)
Terorista al-Katel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rohlik 11. 5. 2005 18:25

1a. s tím nemám moc zkušeností ale kámoš mi z M65 volal několikrát a bez problému.
1b. aktualizace řeší téměř dokonale
1c.to zasilování spočívá v tom, že první asi 2 vteřiny zvoní potichu a pak podle hlasitosti kterou si zvolíš
Rohlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 12. 5. 2005 06:17

I když nemám Siemens M65, pokusím se odpovědět, protože se do toho nikomu nechce: 8)
1a) Tak s tím se setkáš jedině při usazeném reproduktoru, normálně by se t nemělo stávat.

1b) Zamrzaní je častá výtka všeobecně pro Siemens. Řeší to přehrání FW, ale pouze zčásti, ale výrazně to urychlí práci. A pokud si přikoupíš kabel můžeš to dělat doma.

1c) Tak tohle je taky u většiny Siemensů, první 2 sec to pouze vibruje a pak až zvoní.

2a) Výdrž baterie by se měla pohybovat kolem 2- 3 dní, samozřejmě podle toho, jak často budeš s telefonem pracovat, pokud ho necháš tak se výdtž zvětší třeba na 4 dyn, ale v opačném případě ti vydrží třeba jen den. Větší kapacita baterie (takových 1000mAh) by určitě výdrž prodloužila.

2b) Prach by se teoreticky podle Siemensu neměl dostat pod kryt, nebo alespoň do citlivých míst telefonu. PRavda je taková že se sice prach dostane pod kryt ale dá se snadno vyčistit.

2c) Největší chyba je asi zamrzání telefonu, jinak víc chyb by se nemělo objevit.

2d) Klávesnice je dostatečně velká, akorát joystick je poměrně zapuštěný.

Pokud jsem něco popletl doplňte mě. Ale poradím ti počkej si na M75. :wink:
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 12. 5. 2005 06:20

Tohle ukazuje Siemens:
Obrázek
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terorista al-Katel 12. 5. 2005 08:09

Díky za odpovědi, vypadá to povzbudivě.

radekm píše:Pokud jsem něco popletl doplňte mě. Ale poradím ti počkej si na M75. :wink::/quote]

Nemám Siemense natolik rád, abych mu betatestoval telefony, a za zaváděcí cenu už teprve ne. :pozor2 :) I když vypadá nádherně, to zas jo.

quote="radekm"]Tohle ukazuje Siemens:


No tak pochopitelně, že si nebudou hanět vlastní výrobky, že... :)
Alcatel OneTouch Club db (2001) -=> Alcatel OneTouch 303 (2001) -=> Nokia 3310 (2005) -=> Siemens M65 (2005) -=> Sony Ericsson K800i (2008)
Terorista al-Katel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 12. 5. 2005 08:20

Mam S65 a vydrz 5 dnu. A momentalne na reklamaci kvuli problemum s fw :(
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hondaq 12. 5. 2005 09:47

Telefonování je v pohodě(já slyšim všechno a druhá strana taky)
Zamrzání telefonu se s fw43 alespoň u mě nekoná. - Telefon mi zamrzl
asi jenom jednou s fw12 a jednou s fw25 (telefon mám už přes půl roku)
To zesilování sice naštve, ale že by mě to nějak moc vadilo...
S výdrží (3,4 a někdy i 5 dní) jsem spokojen
Prach se mi do telefonu ještě nedostal.
Telefonování a psaní SMS v dešti je u mě běžné a žadný problém(upozorňuju že nenosím deštník :) ).

Jediná chyba je podle mě snadno poškrábatelné sklíčko nad displejem, to jsem ale vyřešil zakoupením fólie pro PDA a opět spokojenost a to i přesto že fólie k smrti nenávidím ale tahle prostě ani není vidět(skoro) :wink:.

Už z toho co jsem napsal vyplývá že s M65 jsem naprosto spokojen a máš i mé doporučení, přesto si neodpustím - MP3, paměťová karta a BT by se hodily(M75) :D
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOne 12. 5. 2005 11:29

1.reprák je určitě lepší než z 303(mám ji teď,musel sem ho reklamovat-kvůli mejm experimentům:). jednoiu jsem volal 19 minut a hlava mě nebolela
B) při SMSkách mi telefon nikdy nestuhnul. ani při 12, ani při 25 a ni při 43.
C) Zatím se nepřišlo na nějakej způsob,jak to zrušit. bohužel
2a) baterie se myslím že dá sehnat, myslím 1100mah Li-Pol
měj si klidně na displayi všechny barvy,tohle ovlivní jen minimálně.
2b)já sjem s ním házel na dlažbua nic,nosím ho každej den v kapse(hodně prašný kapse) taky nic. Kámoš ho vkyoupal bez tý krytky na konektor,stačilo jen vysušit a zase mu funguje
2c)právě mě nic nenapadá.-... asi jen čeština v mailu,to se nedá číst:)
2d) podle mě je lepší klávesnice na siemensu než na alcatelu,sice je menší,ale líp se stiskávaj
Ká sedm set padesát i:)
HOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Venda 12. 5. 2005 13:18

Vcelku jsem s ním spokojený - M65, tak jednou do měsíce sice zatuhne při nějakém přepínání až do resetu, ale hlava mně z něj nikdy nebolela, baterka vydrží tak 6 dní, klávesy mi docela vyhovují, po přehrátí FW na 43 ale nešel Bike-o-Meter což jsem vyřešil stažením On Air s vypnutým GPRS na www Siemensu za 18 Kč a vše funguje.
Najde někdo nějaký naprosto dokonalý výrobek, aby s ním neměl problémy - zvláště elektronický :-))
Venda
Venda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heduš 16. 5. 2005 12:48

BYLA JSEM od 24.12.2005 hrdou majitelkou M 65 v krásném oranžovém provedení.
I. reklamace proběhla v únoru, telefon neustále zamrzal a baterie nevydržela víc jak 24 hodin, přehráli software. Nezměnilo se nic.
II. reklamace proběhla v březnu, telefon stále zamrzal a na výdrži baterie se taky nezměnilo vůbec nic. Servisem vyměněna baterie. Nepomohlo.
III. reklamace byla opět ohledně téhož. Servisem opět vyměněna baterie. Nepomohlo.
IV. reklamace, neboli odstoupení od kupní smlouvy jsem hodila na hlavu prodejci. Teď čekám na vrácení peněz.

Podle kamarádů jsem PRÝ měla vadný kus. Stává se to, chápu, ale pak nechápu, proč když kohokoliv s tímhle telefonem potkám, tak říká, že mu vydrží taky maximálně jeden den nabitej. Ale že si už na to zvykl a každou noc nabíjí. Jestli si na to zvykli, tak já si na takovýhle věci zvykat rozhodně nechci. Siemens tím pro mne ztratil důvěru. Přecházím k Sony a budu chtít SE K 700i.

Kromě výše uvedeného to byl jinak výborný telefon. Snadné ovládání, přehledný, výborná slyšitelnost, fajn funkce.....

Jen ještě upřesňuji, že telefonovala jsem s ním naprosto standartně (2-3 pár minutové telefonáty denně), cca 10 smsek denně, žádné hry, žádný internet.
Fakt nevím, nechci vás zrazovat, jen sděluji svou zkušenost :-)
Heduš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heduš 16. 5. 2005 12:57

ještě dodávám, že sklíčko se mi taky poškrábalo celkem rychle, ale zjistila jsem, že to je od naušnic, asi jsem si ho moc "rvala" k uchu :-))) Klávesnice je fajn, zvykla jsem si hned.
Zvonění se dá nastavit jakkoliv. I postupně i normálně nebo jenom vibrace.
Při rozhovoru jsem i já i druhá strana slyšela výborně, horší to bylo při nahrávní videa se zvukem :-(
Fotky dělal celkem dobré, ani děs ani vynikající :-))

Tak a to by bylo už asi fakt vše :-)
Heduš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petroubek (novy) 16. 5. 2005 14:18

Tady jsou moje zkušenosti se Siemensem M65:
1a: Vše je v pořádku, hlava mě někdy bolí z toho, co jsem právě slyšel :)
1b: S FW43 nezatuhl ani jednou, předtím zatuhl jen výjimečně.
1c: Zesílení je téměř okamžité, vůbec mi to nevadí.

2a: Baterie vydrží 2-3 dny, s telefonem často něco dělám - hraju hry, občas hovor, ICQ
2b: Vše je dokonale utěsněno, je to skutečně odolný telefon

3: Firmware 43 je vyladěn velmi dobře, chyby nepozoruji.

4: Perfektní, jistý stisk a velikost dostačující. Píše se velmi rychle.

Co z toho vyplívá? Siemens M65 mohu jednoznačně doporučit, jsem s ním spokojen. A navíc jeho cena je opravdu výborná.
Petroubek (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 16. 5. 2005 15:15

[quote="Heduš";ale pak nechápu, proč když kohokoliv s tímhle telefonem potkám, tak říká, že mu vydrží taky maximálně jeden den nabitej. Ale že si už na to zvykl a každou noc nabíjí. Jestli si na to zvykli, tak já si na takovýhle věci zvykat rozhodně nechci. Siemens tím pro mne ztratil důvěru. Přecházím k Sony a budu chtít SE K 700i.
o/quote]

Určitě jsi měla vadný kus. Ale už při FW 12 se telefon chová skoro bez chyby, s výdrží baterie i přes 3 dny, pokud ho moc "nerasuješ".

A přechod na SE K700i? Dobrá, ale připrav se na výdrž baterie 2-3 dny a na naprosto brutální ovládání. V tomhle směru je M65 x-kráte lepší. Toť můj názor.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syrrius 16. 5. 2005 15:40

founek sem mel 3 dny doma(pujceny)
1a. Telefonování: vklidu slyset je jen to co ma jit slyset.i po 2 hodinovem hovoru me hlava nebolela.

1b. Zamrzání/vypínání telefonu :1mi zamrzl pri foceni 2pri otevirani seznamu smsek,ale jinak se neseka vic nez kterykoli jiny siemens.

1c. Zvonění:me to zvysovani vyhovuje aspon to nerve kdyz nekdo prozvani :-)

2a. Baterie:Me vydrzela po cele tri dny s 3 hodinami hovoru,22 fotografiich a 30 sms

2b. Fyzická:je obravdu odolny. se koupal(mesic zpet) i v pivu a funguje jako novy akoram mi vadil kovovy krit sundat jej pri apsolutnim zamrznuti kdyz sem vytahoval baterii byl nadlicky vykon.

3. Firmware:prehranim FW je vsecko ok aspon na mesic :-)

4. Klávesnice:z te sem mel strach (plast uprostred,pryz na krajich)ale psalo se na dost dobre.
Er.Ga 628_Alc.Ot maxdb_Nok.3210_Nok.3310_Nok.3315_Nok.7110_Nok.5510 Nok.6210_Nok.3300_Nok.7250_Nok.3650_Nok.N-gage_Nok.6260_Nok.9210 Nok.6230i_SE.W810i_LG.Chocolate_SE.W880_SE.C902_Nok.E50_Sam.Star_Nok.E90....
syrrius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _eF_ 17. 5. 2005 00:06

krtenek píše:A přechod na SE K700i? Dobrá, ale připrav se na výdrž baterie 2-3 dny a na naprosto brutální ovládání. V tomhle směru je M65 x-kráte lepší. Toť můj názor.T/quote]


Ovladani je vec zvyku, osobne se mi ovlada stejne pohodlne jako ME45... A rozhodne intuitivneji, nez C60, kterou jsem mel kdysi na par hodin pujcenou.
Co se vydrze tyka, vydrzi dyl. Rekl bych tak o den az dva, v zavislosti na pouzivani, bez vypinani na noc (a dokazal bych ji vymlatit za den (: ).
_eF_
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků