Firmware pro SX1

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 27. 3. 2005 18:19

V současné době mám FW14, ale má ještě docela hodně chyb (např.: zamrzá modem při připojení přes Bluetooth). Prý se chystá nová verze, neví někdo, kdy bude počeštěná a jaké problémy řeší?
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 28. 3. 2005 13:42

Existuje zde "neoficiální" a nepočeštěná verze 15. A taky se šušká, že by se mohla chystat česká 16.
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huncut 28. 3. 2005 14:24

fw verze 15 je officialni, da se stahnout a nainstalovat normalne ze stranek siemensu. Akorat neni zatim ceska verze (a ani moc nevypada ze by se na ni pracovalo). Ale treba je neco pravdy na te 16 :)

Jinak 15 je zatim opravdu asi nejlepsi.
huncut
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 28. 3. 2005 14:39

huncut píše:fw verze 15 je officialni, da se stahnout a nainstalovat normalne ze stranek siemensu. Akorat neni zatim ceska verze (a ani moc nevypada ze by se na ni pracovalo). Ale treba je neco pravdy na te 16 :)

Jinak 15 je zatim opravdu asi nejlepsi.


psal jsem neoficialni do uvozovek, tim jsem myslel, ze neni pocestena, a kdyz jsem sel s 15 do servisu tak se na me "zle divali" :wink:
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 28. 3. 2005 14:41

huncut píše:Jinak 15 je zatim opravdu asi nejlepsi.


Máš s fw15 praktické zkušenosti? Hlavně by mě zajímalo, zda řeší už zmiňované zamrzání modemu.
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilem.mikeska 28. 3. 2005 19:01

standa píše:psal jsem neoficialni do uvozovek, tim jsem myslel, ze neni pocestena, a kdyz jsem sel s 15 do servisu tak se na me "zle divali" :wink:


co to znamená že se na tebe zle dívali ? Ztrácí se firmwarem 15 záruka ? Díky

(Editováno moderátory: zkracujte prosím příště citované příspěvky sami)
vilem.mikeska
Junior

Odeslat příspěvekod tomashl 29. 3. 2005 10:35

Deny píše:Máš s fw15 praktické zkušenosti? Hlavně by mě zajímalo, zda řeší už zmiňované zamrzání modemu.r/quote]

FW15int jsem používal asi tak 3měsíce, teďka mam 14cz, ale to proto, že sem si hral s fw, Fw15 je mnohem lepší, telefon se mi zda možna o trochu rychlejší, ale hlasitost je uplně někde jinde, stabilita je lepší, používat telefon jako modem jsem zatim sxko nezkoušel-nepotřebuju, takže jestli to je vyřešený nevim, každopadně Fw15 je nejlepší fw pro sx a vřele ho doporučuju, když si ho upravíte, abyste měli czechT9, tak už neni skoro co řešit :wink:

vilem.mikeska: no když přehráváš update toolem, tak o zaruku nepřicházíš, jelikož ho nabízí sám siemens, když swupem, tak možná, to si nejsem jistej, ale myslim, že ne, o zaruku teoreticky přijdeš, když si ho nějak upravíš(kvuli themes třeba), ale tak neni problém tam nahrat zpatky ofiko fw :)
tomashl
Junior

Odeslat příspěvekod huncut 29. 3. 2005 11:56

S fw15 sem naprosto spokojeny. Velmi znatelna je u me opravdu predevsim rychlost telefonu. Mam fw upraveny na ceskou t9, ale temata a jine veci jsem uz nedelal.
Telefon normalne nezamrza, nezasekava se, krome par pripadu kdy za to podle me muze nejaka spustena aplikace, kdyz se na ni kladou vetsi naroky :)
Zda se mi lepsi zvuk mp3 prehravace a hlavne prehravani jde uz plynule a nezasekava se.
huncut
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty 2. 4. 2005 17:00

prosím tě chtěl bych se tě zeptat, jak se nechá u SX1 změnit barva podsvícení jak to máš na tom obrázku a jestli to vůbec jde, a ještě sem se chtěl zeptat, jestli nevíš jak poslat z SX1 do nokie něco přes infra. Dík moc
Maty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-men 2. 4. 2005 20:11

To zelený podsvícení je fakt Cool. :twisted:
"Nenutim nikoho, aby mi uvěřil,já dukaz nepotřebuji. . ." Bram Stoker
X-men
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-men 2. 4. 2005 20:17

Normálně pustíš infrav položce nastavení samořejmě i na nokii a oni se najdou,nebo na tom souboru co chceš poslat dáš poslat přes infra a tu nokii si taki najde. :wink:
"Nenutim nikoho, aby mi uvěřil,já dukaz nepotřebuji. . ." Bram Stoker
X-men
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MITA 2. 4. 2005 23:05

X-men píše:Normálně pustíš infrav položce nastavení samořejmě i na nokii a oni se najdou,nebo na tom souboru co chceš poslat dáš poslat přes infra a tu nokii si taki najde. :wink: /quote]

No tak to zas až tak pravda není.Z SX1 jsem to testnul a na Nokii 6610 se to nepodařilo ani náhodou ale možná na jinej model to půjde.
MITA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MASH 3. 4. 2005 00:24

Diskuze se staci koukam trosku jinam.
Tak k FW: FW15cz pry nebude. V zahranici prosakuji informace, ze by melo byt (snad brzy) FW16. Jelikoz FW15 existuje snad ve vetsine jazycich (rusky,italsky,portugalsky,anglicky,řecky,turecky,německy,španělsky i ji maji treba v Singapuru) velmi bych se divil, kdyby u češtiny zustala jen verze FW14, ktera v sobe ma opravdu jeste par drobnych (za to silne neprijemnych) bugu!

Co se tyka prenosu IrDa: Z SX1 lze bez problemu prenaset vse (kdyz si sbastlis IrDa modul do PC, uvidis...). Dulezite tedy je, aby to, co posilas umel prijimaci telefon prijmout (resp. aby umel pracovat s posilanymi formaty). To same plati i u BT. Napr. na SonyEricsson T610i/T630 neposlete zadnej soubor *.txt (ani pres IrDa, ani pres BT), protoze Ericsson tento format proste nepodporuje! To same s vetsinou Ťamťungů (ty neumeji prijmout pres IrDa snad vubec nic!). Podobnej problem muze byt i s *.wav, atd.

K zaruce: Pokud budete mit v telefonu jen anglickou verzi FW a telefon byl zakoupen v Cesku, je riziko, ze o zaruku prijdete. Tzv. updatetool (FW, co je na webu Siemense) lze updatovat jen na stejnou jazyk. lokalizaci! Verze typu winswup je jen servisni verzi a normalni clovek s ni nema co manipulovat! To ovsem neznamena, ze pokud je "oficialni" a ve spravne jazyk. lokalizaci prijdete diky winswupu o zaruku.
MASH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 3. 4. 2005 00:39

Sx1 nepomuze ani fw 40 v hebrejstine,uz mam druhou,prehrato kde co,vymneneno kde co a....zamrza furt.Je to problem vsech siemensu vseobecne.Neco prehravat je jen ztrata casu.Ten foun nema sanci,bohuzel.
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod Hans 20 3. 4. 2005 00:46

Mimochodem v prvni recenzi na siemensmanii,bylo sx 1 vytykano zamrzani s fw6 a slibovano,ze se to zcela jiste odstrani s fw 7 nebo 8...Mame 14 a nic,asi soudruzi z DDR vzdycky na neco zapomenou.
Hans 20
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků