OnePlus Nord - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 7. 2020 09:41

Známe české ceny OnePlus Nord! Budete překvapeni

Původní evropská cena telefonu OnePlus Nord, která byla oznámena na tiskové konferenci včera odpoledne, činila 409 eur za model 8 + 128 GB a 519 eur za konfiguraci 12 + 256 GB. Tuzemský e-shop Alza již během včerejšího večera – ještě, než stačilo téma Nordu vychladnout – oznámilo české ceny telefonu.

Obrázek

[Zdoj: mobilizujeme.cz & alza.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 7. 2020 19:59

OnePlus Nord dostává první softwarovou aktualizaci

Tato první aktualizace by měla v prvé řadě vylepšit výkon fotoaparátu OnePlus Nord. Jde o kameru se čtyřmi snímači. Primární senzor Sony IMX586 má rozlišení 48 MPix a světelnost f/1.75 s podporou Nightscape. Sekundární 8 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem až 119 stupňů. 5 MPix snímač je určen pro makro fotografie a poslední, 2 MPix senzor, je určen pro snímání hloubky ostrosti. Fotoaparát má podporu AI, OIS a EIS. Velmi dobré výstupy by měly být i ve špatných světelných podmínkách nebo v noci.

Podle informací známého tipaře Ishana Agarwala, které zveřejnil na svém twitterovém účtu, má aktualizace označení OxygenOS 10.5.1AC01DA a je určena pro indický trh. Jde o poměrně velký 103 MB update. Vylepšen by měl být bokeh efekt hloubkového snímače nebo také kvalita fotografií v interiéru. V rámci systému došlo k optimalizaci výkonu u video hovorů a nahrávání videa při 4K 60 fps. Vylepšen byl celkový výkon kamery a také by se měla zlepšit stabilita systému. Pokud výrobce v rychlém sledu neuvolní další aktualizaci, bude tento update úplně první, který dostanou majitelé telefonu via OTA v příštím měsíci.

[Zdroj: gizchina.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 30. 7. 2020 10:45

OnePlus Nord překvapil první majitele vadným displejem

Nazelenalý displej Nordu
Jak informuje server 9to5Google, fóra na webových stránkách výrobce OnePlus a také Reddit se zaplnily snímky, kdy se obrazovka telefon OnePlus Nord při snížení jasu pod hranici 25 nebo 20 % zbarvuje do fialova, žluta či do zelena.

Zákazníci se bouří a chtějí, aby čínský výrobce zjednal nápravu – podobně jako dříve u OnePlus 8 Pro. Jak ale tvrdí někteří zřejmě zkušení uživatelé na fóru OnePlus, oprava tohoto problému zřejmě nedorazí tak rychle. Chyba není v takové míře rozšířená a co víc, možná právě proto se týká hardwaru, nikoliv softwaru.

Obrázek

[Zdroj: mobilizujeme.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 8. 2020 17:03

OnePlus Nord získava ďalšiu softvérovú aktualizáciu. Reč je o aktualizácii pre OxygenOS, konkrétne na verziu 10.5.4. Aktuálne je dostupná len pre Indiu, no v priebehu najbližších dní by sa mala dopracovať aj do Európy, píše publikácia Android Central.

Čo je nové?
Aktualizácia so sebou prináša presnejšie farby a kvalitnejšie vyvažovanie bielej pri fotení prednými fotoaparátmi v horšie osvetlených prostrediach. Zlepšiť by sa mal aj výkon makro snímača.

Okrem toho sa však aktualizácia zameriava aj na zrýchlenie spustenia Galérie, vylepšenie kvality video rozhovorov a aj opravy drobných chýb.

Aby sme si to zosumarizovali, nižšie nájdete prehľad všetkých zmien, ktoré so sebou prináša nová verzia OxygenOS.

Systém
Rýchlejšie spustenie Galérie
Vylepšenie displeja
Oprava problému s pripájaním sa do Red Cable Club
Oprava problému s pozastavením prehrávanej hudby pri aktivácii predného fotoaparátu

Fotoaparáty
Vylepšenie kvality video rozhovorov
Presnejšie farby a kvalitnejšie vyvažovanie bielej pri fotení prednými fotoaparátmi v slabšie osvetlených prostrediach
Kvalitnejšie farby pri fotení makro snímačom

Cloud
Oprava problému so synchronizáciou Poznámok

[Zdroj: techbyte.sk]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 8. 2020 17:27

OxygenOS 10.5.5 vylepšuje fotoaparát i nabíjení OnePlus Nord

Vylepšen má být makro snímač i selfie kamerka
Aktualizace rovněž odstraňuje chyby v prostředí telefonu

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 24. 8. 2020 18:09

Testy telefonů střední třídy, vítězí OnePlus Nord.
https://www.techadvisor.co.uk/test-cent ... ne-3627209
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 25. 8. 2020 16:56

Ahoj, mohl by prosím někdo poradit, kde nastavím, aby se čtečka otisku aktivovala když dám prst do místa čtečky? Nějak na to nemohu přijít, asi jsem slepej. Nyní musím 2x klepnout na displej aby se rozsvítil a teprve poté se aktivuje i čtečka. Na předchozím Xiaomi se při vložení prstu na místo čtečky hned odemkl displej.

Děkuji moc
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 26. 8. 2020 09:36

Toto by mohlo pomoct.
https://www.hardreset.info/cs/devices/o ... isk-prstu/
Pozn. Bez ověření, telefon nemám, pouze o něm uvažuji.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 8. 2020 14:14

OnePlus Nord obdržel certifikaci YouTube Signature. Co to znamená pro uživatele?

Uživatelé mohou sledovat 360° videa i těžit z HDR obsahu
Využívat je možné také pokročilé kodeky, například VP9 od Googlu

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMI5 1. 9. 2020 20:53

DirtyKing píše:Ahoj, mohl by prosím někdo poradit, kde nastavím, aby se čtečka otisku aktivovala když dám prst do místa čtečky? Nějak na to nemohu přijít, asi jsem slepej. Nyní musím 2x klepnout na displej aby se rozsvítil a teprve poté se aktivuje i čtečka. Na předchozím Xiaomi se při vložení prstu na místo čtečky hned odemkl displej.

Děkuji moc


Vím co myslíš taky to nejde u OP 7T Pro a mrzí mě to musíš zapnout obrazovku a až pak funguje čtečka škoda Samsung to umí na vypnuté obrazovce.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 1. 9. 2020 22:03

Pravda, děkuji. Co jsem četl, tak v novém OxygenOS 12 by to snad mělo fungovat i bez aktivace displeje.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 11. 9. 2020 18:21

Zdravím, máte někdo poznatky z používání? Mám dilema mezi Nordem a pixel 4a. Přecházím z Honor 8x a zatím se více přikláním k Nordu.

Zajímá mě především čtečka v displeji, že které mám trochu strach.
Vím že 4a má asi lepší foťák ale podle testů je to skoro na stejné úrovni a nord to může dohnat softwarem.

Díky za každou radu nebo postřeh.
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 9. 2020 18:49

Můj táta má Honor 8X a to je sloní telefon jak čip.. :D
To já bych se přiklonil radši k Pixelu 4a ^^
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 11. 9. 2020 18:53

Jo je to opravdu pádlo ale zvykl jsem si. Proto mi velikost Nordu nevadí
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků