OnePlus 8 / Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2020 18:15

OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro dnes představeny

OnePlus 8
https://www.gsmarena.com/oneplus_8-10161.php
OnePlus 8 Pro
https://www.gsmarena.com/oneplus_8_pro-9919.php
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 4. 2020 20:45

OnePlus 8 Pro si licencovalo technologii OZO Audio od Nokie

OZO Audio využívají i další telefony výrobce BBK Electronics
OnePlus 8 Pro podporuje funkce Audio 3D, Audio Zoom a Audio Windscreen

Na oficiálních stránkách Nokie se můžeme dočíst, že včera představená vlajková loď OnePlus 8 Pro disponuje technologií OZO Audio, která má společně s trojicí mikrofonů zajistit špičkovou kvalitu zvuku u videonahrávek. A o co přesně se jedná?

OnePlus 8 Pro konkrétně podporuje funkce Audio 3D, Audio Zoom a Audio Windscreen. Funkci Audio Zoom asi netřeba dlouho představovat, při přizoomování během natáčení videa by mělo dojít rovněž k zesílení zdroje zvuku (například zpěváka na koncertě). Windscreen má dle Nokie zase „dramaticky“ vylepšit šum na pozadí způsobený foukáním větru při natáčení videa. Audio 3D je pak jednoduše označením pro obecně vyšší kvalitu zaznamenávání zvuku.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 4. 2020 11:40

OnePlus 8 Pro je nejdražší telefon značky. Známe cenu i dostupnost v Česku

Ceny nových telefonů OnePlus zveřejnil po boku s jejich dostupností a také výběrem barevných kombinací největší tuzemský e-shop Alza.cz.

Základní model OnePlus 8, který slibuje 6,55palcový displej s rozlišením Full HD+, trojitý zadní fotoaparát a 4 300mAh baterii, bude prodáván ve dvou konfiguracích a dvou barvách: černá a zelená – duhová bohužel chybí. Cena základní varianty 8 + 128 GB je 19 999 korun; k mání bude i model s pamětí 12 + 256 GB za 22 899 korun.

Oproti tomu vyspělejší OnePlus 8 Pro nabídne 6,78palcový displej s Quad HD+ rozlišením, čtyři zadní kamery, o něco větší baterii s bezdrátovým nabíjením a také mnohem vyšší cenovku. Základní varianta bude k pořízení za 25 499 korun, její lepší paměťový ekvivalent potom za 27 999 korun. Kromě černé a zelené si budete moci zakoupit OnePlus 8 Pro i v sytě modré.

Alza slibuje dostupnost obou telefonů do 21. dubna, což je příští úterý.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod system444 18. 4. 2020 13:57

Ahoj, telefon mám v nejvyšší konfiguraci už třetí den.
Pokud máte nějaké dotazy tak se klidně ptejte :-)
system444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 19. 4. 2020 08:39

Mám objednáno, 12/256 GB, snad bude ve středu :)
OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OP5 - OP3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 4. 2020 11:42

Za tu cenu to už není ani zajímavé pro kolenovrty jako předešlé verze.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 4. 2020 18:16

I indické ceny řady OnePlus 8 můžeme jen závidět.

Poslední ránou do zad globálním fandům je pak aktuální odhalení cen pro indický trh, které jsou dokonce ještě o fous nižší než v Číně. Takové základní modely OnePlus 8 v přepočtu za 549 dolarů nebo OnePlus 8 Pro za 719 dolarů jsou opravdu extrémně levné. Zejména Pro verze se jen velmi drobně liší od nastavené ceny minulé generace OnePlus 7T Pro, přičemž rozdíly ve výbavě a funkcích jsou masivní. Indie je samozřejmě druhý největší světový trh s telefony, ale i tak jde pro nás i spousta dalších fanoušků po světě o smutné počtení. Protože za podobné ceny bychom milerádi u značky zůstali…

A pro nás opravdové masochisty pak jen přímé srovnání přepočtu cen, ať to máme hezky černé na bílém. Indie OP8 – v přepočtu 505 euro, ČR – 719 euro. Indie OP8 Pro – v přepočtu 661 euro, ČR – 919 euro. To je opravdu mnohém více než obvyklý nárůst kvůli DPH a nejde tak čistě jen o nutné změny ceny v závislosti na specifiku regionu. Smutné.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 21. 4. 2020 13:30

No, vzhledem k tomu, že jsou aktuálně Pro verze vyprodané i na Oneplus.com, tak jim jsou asi ceny pro EU u prd... ( koukněte se na ceny Škody Kodiaq na indickém trhu, v plné palbě... to by se to nakupovalo ;-) a stejně jsme jich 5 do firmy vzali). To je na každého zvážení. Na druhou stranu, bez DPH vyjde na necelých 23k, a to je moc dobrá cena za to, co nabízí. Měl jsem ho dostat dnes, ale nový termín je až 30.4. :grr: Myslím, že Pro verze bude velká trefa do černého, na rozdíl od základní verze 8. I světoví recenzenti Pro verzi opěvují do nebes, na rozdíl od základní verze, kde trochu spekulují vůbec o jejím smyslu. Obzvlášť, když se dá ještě v pohodě a levně koupit verze 7T Pro, která je lepší.
OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OP5 - OP3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 21. 4. 2020 18:24

Když si nechám koupit One8Pro v Indii, přes oficiální shop a někdo mi ho pak doveze, asi to nebude problém tady ne? Počítám že to bude normálně v CZ..,nevíte někdo? :D
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 21. 4. 2020 18:37

Záleží, jakou verzi Androidu tam používají. Vím, že to normálně funguje z USA. Ale také vím, že to nefunguje z Číny. Indie ale asi žádné restrikce nemá, takže by tam mohl být standardní Android i s češtinou. Ale lepší by bylo to zjistit od někoho, kdo tam už telefon koupil. Přece jenom je Indie dost specifický trh.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 21. 4. 2020 20:32

Radši se optám, děkuju. Popřípadě budu brát dva a tady prodám.
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2020 08:28

To se určitě vyplatí. :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 4. 2020 09:58

OnePlus 8 Pro má porodní problémy, objevují se komplikace s displejem

OnePlus letos asi nemá zrovna nejlepší start novinek, jelikož se objevují komplikace s displejem.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 4. 2020 13:15

OnePlus začíná řešit problémy se zeleným displejem u řady OnePlus 8

A jak výrobce slíbil, oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Na světě je už aktualizace, která by měla zmiňované problémy u nových OnePlus telefonů odstranit. Rozjela se aktualizace OxygenOS 10.5.5 pro OnePlus 8 Pro a 10.5.4 pro OnePlus 8. Changelog změn pro verzi Pro zahrnuje zvýšení citlivosti na dotek u hran displeje a optimalizaci pro odstranění nežádoucích artefaktů.

Obrázek

Měl by být vyřešen i problém se zelenáním obrazovky. Po aktualizaci by se měla zvýšit i stabilita systému. Mělo by také dojít i k vylepšení funkcí fotoaparátu, jako je vyvážení bílé a přesnost ostření za špatných světelných podmínek. Zlepšit by se mělo i připojení k Wi-Fi. Aktualizace pro standardní model zahrnuje odstranění problému se zeleným displejem, vylepšuje stabilitu systému, vylepšuje funkce fotoaparátu podobně jako u Pro verze a také vylepší připojení k Wi-Fi. Aktualizaci sice OnePlus neoznámil na svém fóru, ale někteří z uživatelů hlásí, že jim na jejich telefon už dorazila.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 4. 5. 2020 09:26

Tak telefon konečně dorazil (z Alzy), mám modrou variantu, 12GB/256GB. Mám již firmware 10.5.5.IN11BA.I přes naklonování mé S10+ jsem se s tím zase babral celý den. Prostě nastavení všech aplikací je pakárna. Ale už vše šlape. První zásadní dojem, naprosto neuvěřitelný a plynulý display. Dokud to člověk nevidí v reálu, dost dobře si to nedokáže představit. Další věc je rychlost a plynulost systému. Oproti S10+ je to opravdu markantní. Jako vždy u OnePlus. Fotek mám zatím jen pár, vypadají výborně, ale to budu ještě zkoumat. Čtečka otisku vynikající. Pro mě zásadně důležitá citlivost na signál operátora (Vodafone), všude mám o čárku víc než na S10+ (tam je to známé, že Samsung s Exynosem nic moc). WIFi perfektní. Baterie velmi slušná, mám ho v ruce téměř pořád, stále něco hledám, nastavuji a zkouším, večer kolem 45% na baterce. Rychlonabíječka je masakr... Bezdrát mám normální Qi, funguje normálně, nabíjím tak přes noc. Má asi větší cívku naž S10+, jelikož funguje jakkoli položený na nabíječce, S10+ se musel položit přesně na prostředek. Naprosto skvělá interní paměť. Při kopírování několika desítek GB to letělo jak blesk. Následně při listování ve fotkách (desítky tisíc) je to plynulé a neseká se. S10+ se sekala při listování celkem často. Trošku nešikovný je ten zaoblený display, někdy na kraji nemůžu "zachytit" co chci. Čekám na lepší pouzdro, to silikonové je fajn, ale snadno se mu odchlipují boky, jsou dost měkké.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod philmencz 4. 5. 2020 13:59

danbed píše:Tak telefon konečně dorazil (z Alzy), mám modrou variantu, 12GB/256GB. Mám již firmware 10.5.5.IN11BA.I přes naklonování mé S10+ jsem se s tím zase babral celý den. Prostě nastavení všech aplikací je pakárna. Ale už vše šlape. První zásadní dojem, naprosto neuvěřitelný a plynulý display. Dokud to člověk nevidí v reálu, dost dobře si to nedokáže představit. Další věc je rychlost a plynulost systému. Oproti S10+ je to opravdu markantní. Jako vždy u OnePlus. Fotek mám zatím jen pár, vypadají výborně, ale to budu ještě zkoumat. Čtečka otisku vynikající. Pro mě zásadně důležitá citlivost na signál operátora (Vodafone), všude mám o čárku víc než na S10+ (tam je to známé, že Samsung s Exynosem nic moc). WIFi perfektní. Baterie velmi slušná, mám ho v ruce téměř pořád, stále něco hledám, nastavuji a zkouším, večer kolem 45% na baterce. Rychlonabíječka je masakr... Bezdrát mám normální Qi, funguje normálně, nabíjím tak přes noc. Má asi větší cívku naž S10+, jelikož funguje jakkoli položený na nabíječce, S10+ se musel položit přesně na prostředek. Naprosto skvělá interní paměť. Při kopírování několika desítek GB to letělo jak blesk. Následně při listování ve fotkách (desítky tisíc) je to plynulé a neseká se. S10+ se sekala při listování celkem často. Trošku nešikovný je ten zaoblený display, někdy na kraji nemůžu "zachytit" co chci. Čekám na lepší pouzdro, to silikonové je fajn, ale snadno se mu odchlipují boky, jsou dost měkké.

Mám teď 7 PRO a nepodařilo se mi rozchodit VoWIFI u VDF ani přes "skryté" zapnutí co putuje po netu. Je pravda, že OP má super anténu, kde Samsung je bez signálu, tak OP drží čárku a dá se telefonovat. U OP8 je funkční VoLTE i VoWIFI u VDF nebo je to stejné jako u předchozích verzí?
philmencz
Junior

Odeslat příspěvekod system444 4. 5. 2020 15:53

U OP 7 pro musíš udělat trošku víc než zapnout ve skrytém nastavení. Pí tom to u VF jde.

Každopádně u OP 8 pro mi to u VF naskakuje automaticky, u O2 to nejde. Ale to je možná tím že ji mám jako druhou SIM. Mělo by jít obojí, ale nejde ať dělám co dělám
system444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 4. 5. 2020 17:43

Zatím jsem VoWifi nezkoušel, mám signál i tam, kde s S10+ ne (tam jsem to používal). VoLTE je automatické, nic jsem nenastavoval.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 5. 5. 2020 18:23

Dnes aktualizace na verzi 10.5.6. , systém a fotoaparát.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 10. 5. 2020 12:41

danbed, jak je to s ochrannou folií na displaji? Byla už nalepená nebo jsi dostal dvě v balení alá nalep si je sám? Dík
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 11. 5. 2020 13:39

Já na telefonu nalepenou folii nemám, ale 2 jsou v krabici.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 11. 5. 2020 15:59

a to mě štve, měl jsem OnePlus víc kusů a vždycky dokanale nalepená folie která vydržela. Ted si jí asi nechám nalepit u té Alzy...Co display? Není to moc nazelenalé? Čekám až bude zelená Pro 12/256 ale co čtu na xda a oneplus foru tak lidi si dost stěžujou na různé kraviny. Celkovej dojem teda good? :nenapadne
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 11. 5. 2020 17:58

No, to lepení je pakárna, je to ta gelovka... Ale vypadá kvalitně. Dnes jsem to nalepil, na první pokus to ale nebylo :-D Jinak zelenou žádnou nemám, ani žádný další problém, vše funguje, jak jsem čekal (mám už několikátý OnePlus). Jedinou věc, co bych mohl vytknout (a snad se už blýská...) je permanentní AOD, to mě trochu schází. Ale mám k telefonu Garmin Fenix 6x a tam jsou ty notifikace perfektní, takže o všem důležitém vím. Jinak jsem koupil na eBay i kvalitní Armor obal, lépe drží než ten silikonový.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 11. 5. 2020 18:33

Skvělé, tudle kombinaci budu mít taky :-D moc jsi mi pomohl, jsem trošku klidnější.
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 5. 2020 12:29

OnePlus 8 Pro má tajné rentgenové vidění. Nikdo o tom nevěděl

Jak upozornil tipér Ben Geskin, pomocí hlavního fotoaparátu OnePlus 8 Pro lze vidět dovnitř plastových věcí. Stačí fotoaparát namířit například na Apple TV a v aplikaci vybrat filtr Fotochrom (fotochromatický). Foťák je díky tomu následně schopný „prozářit“ šasi a ukázat elektroniku, která se nachází uvnitř.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 15. 5. 2020 13:40

Jen pro info, VoWIFI funguje normálně, bez úprav, nativně.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 19. 5. 2020 20:13

OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

Nedávno světem technologií proběhla informace o barevném filtru modelu OnePlus 8 Pro. Ten na krátké vzdálenosti a za určitých podmínek dokázal vidět skrze různé materiály. V závislosti na tom, že bylo kvůli tomuto filtru možné vidět skrz oblečení, vyvstaly otázky ohledně bezpečnosti a ochraně soukromí. Odpověď OnePlus na sebe nenechala dlouho čekat a na čínské sociální síti Weibo se tato společnost nechala slyšet, že dočasně omezí fungování tohoto barevného filtru na modelu 8 Pro.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 20. 5. 2020 11:46

Přiznám se, že jsem to hned vyzkoušel, asi 3 různé krabičky a kolegové s něčím pod tričkem :-D Ale asi mám "jiný" model, nic jsme "neprosvítili" :D
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 5. 2020 19:06

Aha.. Zajímavé.. :D tak super že jsi to napsal! ^^
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 5. 2020 19:39

Majitelé OnePlus 8 (Pro) si brzy zahrají Fortnite v 90 FPS

Nevýhodou hraní v 90 FPS je snížení detailů na nízkou úroveň
Zároveň je potřeba počítat s vyšší energetickou náročností
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 29. 5. 2020 16:31

OnePlus dočasně vypíná jeden z fotoaparátů vlajkového 8 Pro

Instalační balíček má velikost 2,4 GB
Výrobce zablokoval Color Filter senzor

Nejnovější aktualizace na OxygenOS 10.5.9 pro OnePlus 8 Pro přináší jednu zásadní změnu. Přestože výrobce dříve avizoval, že softwarové zablokování kamerky Color Filter postihne pouze uživatele v Číně (kde tato nadstavba nese název HydrogenOS), došlo nakonec i na zbytek světa.

Pokud tedy OnePlus 8 Pro vlastníte a nechcete přijít o možnost tuto kamerku používat, rozhodně neinstaluje 2,4GB velký aktualizační soubor na OxygenOS 10.5.9.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 6. 2020 15:44

OnePlus 8 Pro sužují další problémy. Na Netflixu nelze přehrávat HD obsah

Aktualizace znemožnila přehrávání obsahu v HD kvalitě
Problém spočívá v podpoře služby Widevine DRM

Po nedávné aktualizaci OnePlus 8 Pro zažívají někteří uživatelé problémy s přehráváním videoobsahu v HD rozlišení na populární platformě Netflix.

[zdroj: mobilenet.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 6. 2020 17:40

OnePlus 8 Pro je solidní fotomobil. Na absolutní špičku však nestačí

Obrázek

[zdroj: mobilizujeme.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Mirko_S 5. 6. 2020 18:56

zumzumzum píše:OnePlus dočasně vypíná jeden z fotoaparátů vlajkového 8 Pro

Instalační balíček má velikost 2,4 GB
Výrobce zablokoval Color Filter senzor

Nejnovější aktualizace na OxygenOS 10.5.9 pro OnePlus 8 Pro přináší jednu zásadní změnu. Přestože výrobce dříve avizoval, že softwarové zablokování kamerky Color Filter postihne pouze uživatele v Číně (kde tato nadstavba nese název HydrogenOS), došlo nakonec i na zbytek světa.

Pokud tedy OnePlus 8 Pro vlastníte a nechcete přijít o možnost tuto kamerku používat, rozhodně neinstaluje 2,4GB velký aktualizační soubor na OxygenOS 10.5.9.

Není pravda, ráno jsem updatoval na verzi 10.5.9. a filtr je pro verzi EU funkční...
Mirko_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 6. 2020 19:28

Mirko_S: Zajímavé :D tak to máš asi štěstí :D :)
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Mirko_S 5. 6. 2020 19:38

zumzumzum píše:Mirko_S: Zajímavé :D tak to máš asi štěstí :D :)

To není štěstí, to je fakt, viz changelog...

Changelog:

IN: Oxygen OS 10.5.10.IN11DA
EU: Oxygen OS 10.5.9.IN11BA
NA: Oxygen OS 10.5.10.IN11AA

System
Optimized the touch and interaction experience
Optimized the expanded screenshot user experience for some scenes
Optimized the power consumption performance of the system, battery life extended to be longer than ever
Optimized the wireless charging stability, providing better user experience
Optimized the pocket mode to reduce mistouches
Optimized the unlocking animation, making the unlock transition smoother
Updated Android Security Patch to 2020.05
Updated GMS package to 2020.03
Added the “Delete” button in the notification bar of incoming messages
Added keyword whitelist option in SMS blocking settings, the messages with the specified keywords will not be blocked
Camera
Newly added H.265 HEVC codec to reduce video storage size seamlessly, capture and shoot more without compromising on quality
Added auto ultra-wide-angle lens feature when shooting at close range to improve the picture quality of edges
Optimized the click animation for camera shutter, boosting the smoothness of photo-taking experience
Improved the shooting experience with camera and improved stability
Network
Network improvements for Europe Operators implemented (EU only)
Improved the stability of communication
Improved the performance and stability of Wi-Fi transfers
Optimized network latency for online games and improved the smoothness
Game Space (India Only)
Added Epic Games in Game Space. With one-step installation, check out Fortnite and many other Epic Games, all from Game Space
Mirko_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iapple 10. 6. 2020 02:33

Este stale su tie zelene displeje?
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 6. 2020 19:16

Android 11 beta je dostupný i pro řadu OnePlus 8. Má ale velké množství chyb

S instalací Androidu 11 na OnePlus 8 a 8 Pro opatrně

OnePlus také varuje, že beta verze Androidu 11 není vhodná pro každodenní použití, a to z důvodu výskytu následujících chyb:

Nefunguje odemykání obličejem
Nefunguje Google Assistant
Nefungují videohovory
Některé prvky uživatelského rozhraní nevypadají, jak mají
Některé aplikace nemusí fungovat korektně
Systém může být nestabilní

[zdroj: smartmania.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod snoop69 25. 7. 2020 15:13

Co znamená u telefonu ze zahraničního eshopu, když má napsáno (CN Ver. with flashed OS)? Kdysi jsem si na stránce www.eglobalcentral.eu kupoval LG V20 určený pro Honkong a byl jsem s ním spokojen.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod suram 25. 7. 2020 15:22

No že je to čínská verze, tedy tam nebudou asi jen služby Google, pokud tedy podporuje frekvence v ČR, jinak tam můžou být také pouze čínské frekvence, ale to zjistíš v popisu zboží. Vzhledem k tomu, že má eshop doménu .eu, tak nejspíš prodává zboží určené pro evropu.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod haens 25. 7. 2020 15:44

v číně se OnePlus prodává s trochu jiným OS (HydrogenOS?) bez google služeb. ale pokud je tam, že je to "flashed OS", tak tam prodejce flashnul normální global OxygenOS, takže google služby tam budou.

ty naše LTE frekvence by tam měly být, 5G nás zatím moc zajímat nemusí, takže největší rozdíl bude asi čínská nabíječka a to, že krabice bude rozbalená (kvůli tomu flashnutí).
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 25. 7. 2020 18:30

LTE frekvence podporuje stejné jako EU verze a 5G mě nezajímá. Ono by asi 5G ani nešlo, když chci využívat dualsim. Bez Google aplikací bych se kvůli placení mobilem neobešel.
edit:

V eshopu píšou
Operators in Czech Republic
LTE Network Frequency
O2 800, 1800
T-Mobile 800, 1800, 2600
Vodafone 800, 900

Ale na gsmarena u CN verze píšou
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 34, 38, 39, 40, 41 - CN
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod haens 26. 7. 2020 11:24

frekvence LTE u nás:
O2: 3/7/20
T-Mobile: 1/3/7/20
Vodafone: 1/3/7/8/20

https://www.alza.cz/slovnik/frekvence-lte-art12660.htm
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 26. 7. 2020 12:16

Vím jaké jsou u nás frekvence to je první na co se koukám u telefonů z Číny . V eshopu mají chybu protože podle stránky frequencycheck podporuje čínská verze frekvence, které uvádí gsmarena
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 8. 2020 10:11

Aktualizace OnePlus na Android 11 pravděpodobně dorazí dřív, než jsme si mysleli

Android 11 se dostane na OnePlus 6, 6T a novější

Výrobce OnePlus potvrdil brzké představení nadstavby HydrogenOS, ke kterému má dojít již 10. srpna. Tato nadstavba je čínskou verzí globálního OxygenOS, což indikuje brzký příchod Androidu 11 také na OxygenOS. Na informaci původně zveřejněnou na weibo.com jako první odkázal server XDA-Developers.

[Zdroj: mobilenet.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 8. 2020 11:26

Na OnePlus 8 a Pro budete moc hrát PUBG MOBILE v 90Hz

Obrázek
zumzumzum
Místní informátor