OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2020 17:15

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 4. 2020 19:45

OnePlus 8 Pro si licencovalo technologii OZO Audio od Nokie

OZO Audio využívají i další telefony výrobce BBK Electronics
OnePlus 8 Pro podporuje funkce Audio 3D, Audio Zoom a Audio Windscreen

Na oficiálních stránkách Nokie se můžeme dočíst, že včera představená vlajková loď OnePlus 8 Pro disponuje technologií OZO Audio, která má společně s trojicí mikrofonů zajistit špičkovou kvalitu zvuku u videonahrávek. A o co přesně se jedná?

OnePlus 8 Pro konkrétně podporuje funkce Audio 3D, Audio Zoom a Audio Windscreen. Funkci Audio Zoom asi netřeba dlouho představovat, při přizoomování během natáčení videa by mělo dojít rovněž k zesílení zdroje zvuku (například zpěváka na koncertě). Windscreen má dle Nokie zase „dramaticky“ vylepšit šum na pozadí způsobený foukáním větru při natáčení videa. Audio 3D je pak jednoduše označením pro obecně vyšší kvalitu zaznamenávání zvuku.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 4. 2020 10:40

OnePlus 8 Pro je nejdražší telefon značky. Známe cenu i dostupnost v Česku

Ceny nových telefonů OnePlus zveřejnil po boku s jejich dostupností a také výběrem barevných kombinací největší tuzemský e-shop Alza.cz.

Základní model OnePlus 8, který slibuje 6,55palcový displej s rozlišením Full HD+, trojitý zadní fotoaparát a 4 300mAh baterii, bude prodáván ve dvou konfiguracích a dvou barvách: černá a zelená – duhová bohužel chybí. Cena základní varianty 8 + 128 GB je 19 999 korun; k mání bude i model s pamětí 12 + 256 GB za 22 899 korun.

Oproti tomu vyspělejší OnePlus 8 Pro nabídne 6,78palcový displej s Quad HD+ rozlišením, čtyři zadní kamery, o něco větší baterii s bezdrátovým nabíjením a také mnohem vyšší cenovku. Základní varianta bude k pořízení za 25 499 korun, její lepší paměťový ekvivalent potom za 27 999 korun. Kromě černé a zelené si budete moci zakoupit OnePlus 8 Pro i v sytě modré.

Alza slibuje dostupnost obou telefonů do 21. dubna, což je příští úterý.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod system444 18. 4. 2020 12:57

Ahoj, telefon mám v nejvyšší konfiguraci už třetí den.
Pokud máte nějaké dotazy tak se klidně ptejte :-)
system444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 19. 4. 2020 07:39

Mám objednáno, 12/256 GB, snad bude ve středu :)
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 4. 2020 10:42

Za tu cenu to už není ani zajímavé pro kolenovrty jako předešlé verze.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 4. 2020 17:16

I indické ceny řady OnePlus 8 můžeme jen závidět.

Poslední ránou do zad globálním fandům je pak aktuální odhalení cen pro indický trh, které jsou dokonce ještě o fous nižší než v Číně. Takové základní modely OnePlus 8 v přepočtu za 549 dolarů nebo OnePlus 8 Pro za 719 dolarů jsou opravdu extrémně levné. Zejména Pro verze se jen velmi drobně liší od nastavené ceny minulé generace OnePlus 7T Pro, přičemž rozdíly ve výbavě a funkcích jsou masivní. Indie je samozřejmě druhý největší světový trh s telefony, ale i tak jde pro nás i spousta dalších fanoušků po světě o smutné počtení. Protože za podobné ceny bychom milerádi u značky zůstali…

A pro nás opravdové masochisty pak jen přímé srovnání přepočtu cen, ať to máme hezky černé na bílém. Indie OP8 – v přepočtu 505 euro, ČR – 719 euro. Indie OP8 Pro – v přepočtu 661 euro, ČR – 919 euro. To je opravdu mnohém více než obvyklý nárůst kvůli DPH a nejde tak čistě jen o nutné změny ceny v závislosti na specifiku regionu. Smutné.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danbed 21. 4. 2020 12:30

No, vzhledem k tomu, že jsou aktuálně Pro verze vyprodané i na Oneplus.com, tak jim jsou asi ceny pro EU u prd... ( koukněte se na ceny Škody Kodiaq na indickém trhu, v plné palbě... to by se to nakupovalo ;-) a stejně jsme jich 5 do firmy vzali). To je na každého zvážení. Na druhou stranu, bez DPH vyjde na necelých 23k, a to je moc dobrá cena za to, co nabízí. Měl jsem ho dostat dnes, ale nový termín je až 30.4. :grr: Myslím, že Pro verze bude velká trefa do černého, na rozdíl od základní verze 8. I světoví recenzenti Pro verzi opěvují do nebes, na rozdíl od základní verze, kde trochu spekulují vůbec o jejím smyslu. Obzvlášť, když se dá ještě v pohodě a levně koupit verze 7T Pro, která je lepší.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 21. 4. 2020 17:24

Když si nechám koupit One8Pro v Indii, přes oficiální shop a někdo mi ho pak doveze, asi to nebude problém tady ne? Počítám že to bude normálně v CZ..,nevíte někdo? :D
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 21. 4. 2020 17:37

Záleží, jakou verzi Androidu tam používají. Vím, že to normálně funguje z USA. Ale také vím, že to nefunguje z Číny. Indie ale asi žádné restrikce nemá, takže by tam mohl být standardní Android i s češtinou. Ale lepší by bylo to zjistit od někoho, kdo tam už telefon koupil. Přece jenom je Indie dost specifický trh.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 21. 4. 2020 19:32

Radši se optám, děkuju. Popřípadě budu brát dva a tady prodám.
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2020 07:28

To se určitě vyplatí. :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 4. 2020 08:58

OnePlus 8 Pro má porodní problémy, objevují se komplikace s displejem

OnePlus letos asi nemá zrovna nejlepší start novinek, jelikož se objevují komplikace s displejem.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 4. 2020 12:15

OnePlus začíná řešit problémy se zeleným displejem u řady OnePlus 8

A jak výrobce slíbil, oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Na světě je už aktualizace, která by měla zmiňované problémy u nových OnePlus telefonů odstranit. Rozjela se aktualizace OxygenOS 10.5.5 pro OnePlus 8 Pro a 10.5.4 pro OnePlus 8. Changelog změn pro verzi Pro zahrnuje zvýšení citlivosti na dotek u hran displeje a optimalizaci pro odstranění nežádoucích artefaktů.

Obrázek

Měl by být vyřešen i problém se zelenáním obrazovky. Po aktualizaci by se měla zvýšit i stabilita systému. Mělo by také dojít i k vylepšení funkcí fotoaparátu, jako je vyvážení bílé a přesnost ostření za špatných světelných podmínek. Zlepšit by se mělo i připojení k Wi-Fi. Aktualizace pro standardní model zahrnuje odstranění problému se zeleným displejem, vylepšuje stabilitu systému, vylepšuje funkce fotoaparátu podobně jako u Pro verze a také vylepší připojení k Wi-Fi. Aktualizaci sice OnePlus neoznámil na svém fóru, ale někteří z uživatelů hlásí, že jim na jejich telefon už dorazila.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danbed 4. 5. 2020 08:26

Tak telefon konečně dorazil (z Alzy), mám modrou variantu, 12GB/256GB. Mám již firmware 10.5.5.IN11BA.I přes naklonování mé S10+ jsem se s tím zase babral celý den. Prostě nastavení všech aplikací je pakárna. Ale už vše šlape. První zásadní dojem, naprosto neuvěřitelný a plynulý display. Dokud to člověk nevidí v reálu, dost dobře si to nedokáže představit. Další věc je rychlost a plynulost systému. Oproti S10+ je to opravdu markantní. Jako vždy u OnePlus. Fotek mám zatím jen pár, vypadají výborně, ale to budu ještě zkoumat. Čtečka otisku vynikající. Pro mě zásadně důležitá citlivost na signál operátora (Vodafone), všude mám o čárku víc než na S10+ (tam je to známé, že Samsung s Exynosem nic moc). WIFi perfektní. Baterie velmi slušná, mám ho v ruce téměř pořád, stále něco hledám, nastavuji a zkouším, večer kolem 45% na baterce. Rychlonabíječka je masakr... Bezdrát mám normální Qi, funguje normálně, nabíjím tak přes noc. Má asi větší cívku naž S10+, jelikož funguje jakkoli položený na nabíječce, S10+ se musel položit přesně na prostředek. Naprosto skvělá interní paměť. Při kopírování několika desítek GB to letělo jak blesk. Následně při listování ve fotkách (desítky tisíc) je to plynulé a neseká se. S10+ se sekala při listování celkem často. Trošku nešikovný je ten zaoblený display, někdy na kraji nemůžu "zachytit" co chci. Čekám na lepší pouzdro, to silikonové je fajn, ale snadno se mu odchlipují boky, jsou dost měkké.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků