Google Pixel 4 / Pixel 4 XL - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 3. 2. 2020 16:04

Mám Android 10 s lednovou bezpečnostní aktualizací. Nahrávání hovorů vyzkouším. Ještě jsem neměl příležitost.
Hellfire-Ferry
Junior

Odeslat příspěvekod suram 3. 2. 2020 17:32

Já mám Umidigi F2 se stock Android 10 a nahrávání hovorů nefunguje vůbec, zkoušeny appky Call Recorder od skvalex a Boldbeast Recorder, nenahrají nic ani přes mikrofon. Vytvoří prostě zvukové soubory bez zvuku. Verze a aktualizace viz. screen.

Obrázek

Co mě překvapilo, že operační systém si myslí, že je v telefonu Google Pixel asi. V Menu to píše "Přizpůsobte si svůj Pixel".

Obrázek
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 3. 2. 2020 22:17

Teď jsem zkoušel nahrát hovor s aplikací "Cube ACR" a funguje to bez problémů.
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior

Odeslat příspěvekod suram 4. 2. 2020 01:12

Díky za info.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 11. 2. 2020 14:51

Zkušenosti po 2 týdnech používání:

Pixel 4 se skvěle drží v ruce. Přestože mám na něm gelový kryt, tak jo často nosím bez něho. Skvěle padne do ruky a ovládá se báječně. Jsem šťastný, že ho není třeba neustále leštit, neboť na oranžových zádech nejsou téměř žádné otisky prstů.

Absence čtečky otisků prstů mi vůbec nevadí. Zvykl jsem si na to téměř okamžitě. Ovládání obličejem je bleskurychlé i za tmy. Jen v posteli se občas musím mírně naklonit proti telefonu, aby mě rozpoznal. Platby přes Google Pay jsou přes AirBank a Spořitelnu v pořádku. Stačí jen mít odemčený telefon, ale tak to funguje zřejmě u všech zařízení.

Systém je stále neuvěřitelně svižný. Zpomalení se objevuje pouze vlivem mého tarifu. Mám neomezený tarif od O2 a je vidět, že těch 5 MB vážně nestačí, protože když jsem na WiFi, tak vážně na telefonu na nic nečekám a vše je plynulé a ve srovnání s Note 9 je to jako nebe a dudy.

Baterie je téma, které je prokletím pro Pixel 4. Uznávám, že s Note 9 jsem baterii řešit nemusel. Zde se musím dávat pozor, jak telefon používám, aby mi od rána do večera vydržel. Připomínám, že mám vynucené 90 Herz a všechny funkce zaplé (radar, zobrazení hodin na vypnutém displeji...). Bez těchto funkcí dá Pixel 4 celý den zcela bez problémů, ale proč je mít vypnuté, když tu jsou, že? :) Celý den s Pixelem 4 vydržím a okolo deváté hodiny večer mám cca. 20 procent. S Notem 9 jsem byl vždy na nějakých 40 procentech.

Radar funguje cca. na 90 procent. Je to skvělá fičura do auta, kdy můžete přeskakovat skladby, aniž byste sáhli na telefon. Jen doufám, že to zavedou do více aplikací (např. do Map, fotoaparátu...). Navíc je fajn, že při mávnutí nad zamčeným telefonem se hned objeví veškeré informace (můžete vypnout).

Osobně bych tento telefon neměnil za žádný jiný. Měl jsem v hledáčku Sony Xperia 5, OnePlus 7T a Samsung Galaxy S10 a nakonec jsem šťastný, že jsem vybral právě Pixel 4. Čisté prostředí, rychlost a funkce navíc mě zkrátka baví.
Hellfire-Ferry
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 3. 2020 20:49

Vyšel březnový update pro smartphony Google Pixel. Přináší spoustu novinek

Plánování tmavého režimu
Automatické nastavení na základě vnějších vlivů
Nové emotikony a AR efekty pro Google Duo
Lepší selfies
Nová bezdotyková gesta
Rychlý přístup ke kartám
Live Caption pro Pixel 2
Detekce autonehody
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 4. 2020 08:07

Microsoft OneDrive nově odemknou obličejem i majitelé Pixelů 4 (XL)

Novinka je součástí aktualizace na verzi aplikace 6.2
Odemykání obličejem u Pixelů 4 (XL) zatím stále rozpozná i uživatele se zavřenýma očima
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 5. 2020 14:57

Pixel 4 se naučil nahrávat videa ve 4K při 60 snímcích za sekundu

Obrázek
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 11. 7. 2020 11:46

Pokud si chcete pořídit Pixel 4, tak dávejte pozor u nákupu v Alze. Prodejce mi dnes sdělil, že Alza zřejmě sehnala špatnou šarži a už se jim jen v Plzni vrátili 4 Pixely 4, protože měly nazelenalý displej při tmavém režimu.
Hellfire-Ferry
Junior

Odeslat příspěvekod suram 11. 7. 2020 12:26

Je prodají se slevou znovu.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 7. 2020 11:51

Některým Pixelům 4 XL odpadává sklo

Někteří uživatelé telefonu Pixel 4XL mají problémy se zadním krytem, který se jim odlepuje od postranního rámečku. Asi nemusíme příliš zdůrazňovat, že hrozí nevratné poškození zařízení. Koho se potíže týkají, měl by urychleně telefon reklamovat. Mohlo by totiž dojít k jeho explozi a případnému poranění uživatele.

Obrázek

[Zdroj: Mobilizujeme.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 1. 8. 2020 10:42

Rád bych vyzkoušel betu Android 11. Slyšel jsem, že je již zcela stabilní. Chci se jen zeptat. Když pak dorazí oficiální update na Android 11, tak jak to bude se mnou, když budu v beta testování? Jde mi o to, že bych teď po aktualizaci provedl hard reset a nechce se mi ten hard reset dělat v průběhu září znova, až dorazí oficiální aktualizace.

Děkuji moc za odpovědi.
Hellfire-Ferry
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 8. 2020 17:06

Google oficiálně ukončuje prodej Pixelu 4 (XL). Na trhu se dlouho neohřál

Pixely 4 byly představeny v říjnu loňského roku
V současnosti Google doprodává skladové zásoby

Vzhledem k relativně brzkému příchodu Pixelu 5 a nedávnému představení Pixelu 4a se Google rozhodl ukončit prodej Pixelů 4 a 4 XL. Telefony lze na oficiálním e-shopu Googlu stále zakoupit, avšak pouze do vyprodání skladových zásob.

[Zdroj: Mobilenet.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Předchozí stránka