Telefon nejde spustit - co může být špatně?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod bolak 1. 2. 2019 18:24

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Před měsícem jsem vypnul telefon (Doogee X5 max), ráno jsem ho chtěl zapnout a už nenaběhl. Když zmáčknu power tlačítko, tak se zobrazí akorát "Powered by Android" a dál nic, systém nenaběhne, ani žádná chyba že systém nemůže naběhnout, a ani možnost vrátit telefon do továrního nastavení. Jen ten pási "Powered by Android", který svítí asi 20 vteřin, pak obrazovka zčerná, a za pár vteřin se zase objeví "Powered by Andorid" a takhle dál dokola, pořád donekonečna.

Pokud telefon připojím na nabíječku, objeví se obrázek baterie jako se objevil tisíckrát před tím, akorát bez animace nabíjení. Tedy jakože se nabíjí, ALE zároveň nenabíjí. Napadlo mě že by mohla být vadná baterie, nevím jak vypadá schéma mobilu ale nejspíš tam je ještě jeden obvod k tlačítku, aby fungovalo i když je baterie vybitá a šel vůbec zapnout, vyměnil jsem baterii ale žádný efekt to nemělo.

Napadá někoho čím by to mohlo být? V jakém případě může nastat situace, že telefon se sice zapne, ale nenaběhne ani k možnostem továrního nastavení? Kdyby to byl počítač, řekl bych že je vadná základní deska, ale o smartphonech nevím nic. Zajímavé je, že když jsem telefon vypínal (než přestal jít) tak jsem si na 99% jistý že baterie byla témeř nabitá, ale teď když ho zapnu a připojím nabíječku, tak mi to ukazuje obrázek baterie že je vybitá (0%),takže si říkám, jestli nemůže být chyba v nějakém kontaktu k baterii.
bolak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 2. 2019 18:40

Nechal jsi ho nabíjet delší dobu, třeba přes noc?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bolak 1. 2. 2019 18:52

Jde o to že se ten telefon nenabíjí. Vždy když jsem připojil nabíjecí kabel, objevil se obrázek baterie, vyplněné do určité hladiny (dle toho na kolik byla nabitá) a ta hladina se vlnila. A to vlnění hladiny, to byla ta animace která ukazovala že se telefon nabíjí. Nyní když připojím kabel, objeví se sice obrázek baterie, ale hladina je na 0% a žádná animace vlnění hladiny, což znamená že ta baterie se vůbec ani nenabíjí (i když napájecí kabel je připojen).

Také jsem zkoušel několik různých napájecích kabelů, také jsem zkoušel jak z USB počítače tak i nabíjet přímo ze zásuvky, žádný efekt to nemělo. A ano, i po celodenním připojení kabelu se telefon normálně nezapne, a stále svítí obrázek kde hladina baterie je na 0%.
bolak
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 1. 2. 2019 22:47

Kdyby to byl telefon za X tisíc, tak ti poradím servis, ale protože to je telefon za pár stovek, tak ho vyhoď, je jednoduše rozbitý. Easy.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 2. 2019 23:23

Klasický problém levných telefonů ZOPO, prostě přestaly nabíjet. Závada v systému,nejdřív výměny konektoru, poté výměna desky, do čtvrt roku znovu.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bolak 2. 2. 2019 00:22

A dají se nějak zachránit data z interní paměti?

-- 2. 2. 2019 00:25 --

polda píše:Klasický problém levných telefonů ZOPO, prostě přestaly nabíjet. Závada v systému,nejdřív výměny konektoru, poté výměna desky, do čtvrt roku znovu.

A je možné to opravit doma? Vlastnoručně, když to otevřu, poradil byste mi co co vyměnit, aby to zase naběhlo, Jde mi hlavně o ta data z interní paměti, pak telefon klidně zahodím.
bolak
Junior

Odeslat příspěvekod nerval2 5. 2. 2019 13:30

Pokud jsi to jeste neudelal, opravdu ho zkus nechat delsi dobu (desitky minut az hodiny) na nabijecce, jestli se nechytne.
Pokud ne, muzes ho zkusit rozebrat a baterii vymenit za nejakou funkcni. Staci pro potrebu zachrany dat docasne pripajet.
nerval2
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 5. 2. 2019 21:12

Cetl jsi vubec, co tu psal?
P3p3k
Junior