DOOGEE DG800

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Beavers 20. 7. 2014 17:17

Spaidy96 i ostatní:
Na regulaci podsvícení vyzkoušej Lumos, bohužel je to app placená, ale podívat se na ni můžeš v obchodě https://play.google.com/store/apps/deta ... orce.lumos. Jestli funguje pod 4.4, nevím. Já jsem s ní spokojen.
Pokud jde o GPS, existuje pár návodů, jak ji fixnout. Já mám návod na android 4.1 MT6589, takže nevím, zda to bude stejné ve 4.4. Když tak dej vědět.
Vagi: Jaký navigační SW máš na mysli? Navigaci jako takovou? Pokud ano, vyzkoušej navigaci Aponia, je do konce prázdnin zdarma.
Naposledy upravil Beavers dne 20. 7. 2014 17:23, celkově upraveno 1
Beavers
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 7. 2014 17:21

Myslím Sygic, BOR, TomTom aj.
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 20. 7. 2014 18:01

Automatickou regulaci jasu jsem si nastavyl sám v gravitiboxu.Používám google mapy.O žádné custom rom nevým.Respektive vím ale ta nic neřeší a ještě způsobuje restarty.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 23. 7. 2014 09:22

Po zkoumání jsem nakounec DG800 objednal, tak doufám, že bude v pohodě :-)
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 23. 7. 2014 16:57

Díky aplikaci Lumos nejde telefon do režimu spánku (Deep sleep) tudíž se rapidně zhorší výdrž při nepoužívaní telefonu (ze 100% na 0 % za noc) .

-- 23. 7. 2014 16:01 --

Asi jsem našel způsob jak prodloužit výdrž o 1-2 hodiny na WiFi a 3G.Teď to testuji. Později napíšu návod.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 7. 2014 19:35

Ale no tak na noc freezy Lumos a vyřešeno.Co chceš psat za navody.. :-) Nicmeně je fakt že Lumos je zbytečnost,gravitybox,nebo o level jinde nastavení přes tasker kterej pochopitelně řeši i baterku a to nikoliv v řadu hodiny,dvou ale o podstatně vic v kombinaci s vhodnym nastavenim governors..
Beawers píše:Pokud jde o GPS, existuje pár návodů, jak ji fixnout. Já mám návod na android 4.1 MT6589, takže nevím, zda to bude stejné ve 4.4.
každy jedno MTK a je jedno jakej čip, mimo tedy jedne verze Jiayu ,kde je problem zasadni s umistněnim anteny ,je stoprocentni navod smazani souboru gps.dat,ten je klič ke všemu. Gps.conf a přepsaní,což dělaji aplikace typu faster gps atd je jenom doplněk,všechny rom činanů ktere gps.dat neobsahují fixuji v pohodě,většina novějšich činanů toto zvěrstvo už nemá
umistněni je v data/misc kdo ho tam má tak prakticky fixuje dobře jen do dalšiho restartu i po různych tweacich,kdo ho tam nema stači upravit gps.conf pokud neni v pořadku config ntp servrů a je vyřešeno,plati už od dob 6577
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Spaidy96 24. 7. 2014 07:21

gravitybox mi zral baterku a ty ostatní rady neumím použít.Našel jsem nejakej fix který teď zkousim.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 7. 2014 15:02

gravitybox ma strašnou spoustu nastavení - není to věc k instantnimu použití,špatna jedna volba aktivovana a je to z toho žrout.jedinej fix kterej existuje a funguje je udalost - akce,takže věci typu tasker,nizkourovnový věci ktery umí pracovat s governors - spousta ale neumi pracovat korektně s multicore což spousta lidí něví a tim padem se diví proč to nema efekt jakej to ma mit,potom věci ktere umi pracovat inteligentně s reakcí na přerušení.Drtiva většina ostatnich udělatek pouze řeši největši krpy uživatelů,kdy vyhmatne největšich par potižistů,průběžně je třeba kiluje,je li schopnějši freezne,nebo pozná že v době nečinosti maš nesmyslnou spotřebu a vyhnmatne problem.To jsou věci co jse pořešit bez nich ale podstatnějši zvyšení vydrže bohužel musi byt navazany ne na automaticky udělatko bezmyšlenkovity ale na automaticky udělatko s rozumnym schedulerem schopnym reagovat přesně na danou situaci a činost kterou mobil pravě dělá.A těch je teda sakra malo a každopadně to neni ani jeden z těch batery saverů atd,ty zblbnout je jednoduchý ,jsou snad ještě hloupějši mnohdy než třeba power save mod u huawei atd..
Myslim že než řešit HODINU,DVĚ vydrže pomocí fixu s čerstvě koupenym telefonem, je lepši před koupí nemilosrdně poškrtat z vyběru sráče s obrazovkou 4.5-5 palců s HD,nedejžbůh s FHD a s baterkou menši než 2500.Ja škrtam rovnou cokoliv pod 3000 - 3500.To je nejlepší fix,nepřekonatelnej.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Spaidy96 24. 7. 2014 15:18

No právě že člověk neví kterou aplikaci stáhnout aby fungovala jak má už vůbec neví co má nastavovat a podle ceho.když jsem vybíral tento telefon tak podle zkušeností z minulého telefonu měl mít podle parametrů velmi nadstandardní výdrž ale bohužel opak je pravdou.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 7. 2014 17:47

Kterejs vybral? Ja mam s těma co maji nadstandartni vydrž celkem nezprostředkovanou ale opravdu přimou zkušenost,Lenova řada P,Lenovo K obě,Lenovo S se solidni baterii,Jiayu - prakticky všechny kde se hralo na vydrž a nikoliv na design ,THl ktery mně celkem překvapilo vzhledem k kapacitě baterky.Posledni THL ktery maji ultra kapacitu jsem nezkouššel a popravdě řečeno ani zkoušet nehodlam.Tam už to hraji až moc na tu baterku jako bonus se chlubí že jsou první a jako první použivají určitou technologii v připadě baterie- no slovo první mně evokuje vždycky slovo průšvih a vzhledem k tomu že to druhé co tam mají a chlubí se tím taky,tak jsem se koukl na Corning a ejhle nikde nic,na přimej dotaz mailem mně Corning odpověděl neautorizováno, protože značce ani nedodávají a THL nedodalo zařizení k verifikaci.No a to jsem ochoten zkousnout jenom u jiayu protože vím že modely k verifikaci dodávali dřiv a byly ve full product listu - thl sem tam neviděl NIKDY a popravdě řečeno mirné pochyby u GG jestli tam neni něco jinyho jsem měl už dřiv..
Takže pokud je to na važkach u tak známé věci tak jejich novinka ultra power 5000 mě spiš děsí že za rok z něj bude ultra katastrofa - třetinova kapacita :-D
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Spaidy96 25. 7. 2014 06:25

No doogee dg800 mel mít podle předchozích zkušenosti nadstardantni výdrž ale nemá. Manželce jsem teď koupil Jiayu G4S lite a to je jiné kafe.Ja si jej také koupim ale až s LTE verzí.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 25. 7. 2014 07:08

Spaidy96 píše:Díky aplikaci Lumos nejde telefon do režimu spánku (Deep sleep) tudíž se rapidně zhorší výdrž při nepoužívaní telefonu (ze 100% na 0 % za noc)...

Dovolím si odporovat. Lumos v žádném případě nespotřebovává prostředky a telefon v hlubokém spánku je. Jak jinak bych měl za noc v leteckém módu (22:00 - 6:00) úbytek pouhá 2% baterie ať mám Lumos nebo nemám? Pravda, mám jiný telefon a jeho automatika podsvícení nepracuje pružně a plynule, takže jsem to vyřešil Lumosem. Ten reaguje velmi rychle na změny intenzity okolního světla a ne jako původní regulace, která reaguje pozdě a při rychlejším střídání světla se chová zmateně, takže je pak lepší na regulaci se vykašlat úplně. Na slunci je ale nutno ručně přepnout na nejvyšší jas a ve stínu zase zpátky, což je otravné. Anebo nechat a plýtvat tak energií baterie.
Podobná aplikace jako Lumos, ale mnohem složitější, je Lux. U té jsem ale nedokázal zamezit úbytku o 6% za noc navíc, což měl na svědomí právě on. Údajně je to něčím v nastavení, ale já jsem na to nepřišel a zvolil jsem jednodušší a český Lumos.
Beavers
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 7. 2014 09:05

re:Spaidy,Dodgee nepatri mezi power telefony a to ani nahodou..Takze uz vyber byl ulet.Popravde receno jeho cena 100 dolarů je o 10 dolarů prestrel.4000 co sem videl v cechach je komedie obzvlast od lidi kteri ti nezarucuji nic,ani ten servis i kdyz pisou jinak.
jiayu s full lte evropa a nikoliv nahradni frekvence,no to si pockas,je zajima jinej trh.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Spaidy96 25. 7. 2014 13:36

Ale podle mich zkušenosti s předchozím telefonem měl mít dobrou výdrž.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 7. 2014 16:18

No to je ten rozdil mezi tvojimi zkušenostmi a mojemi zkušenostmi.Ten mobil je skrznaskrz průměrnej až podprůměrnej .Vysvětli mi jakým zazrakem může mit nadprůměrnou vydrž mobil s 2000mAh a 4.5 qhd displayem?čipset žravej není to je fakt,nicmeně lze se dostat na průměr při těchto specifikacich a dál ani tuk.
Otazka je ale co považuješ za power mobily,tedy nadprůměrnou vydrž - drtiva většina HTC,Samsungů a vůbec značek ktere jsou rozšiřene ma oproti lenovu P vydrž doslova směšnou - pokud P vezmeme jako etalon tak Doogee plápolá a z kilometru vidí jeho zadní světla - obrys,většina modelů které se tady prodávají možna tuši že tudy jel model P předevčirem.
To ještě opomijim jednu věc - některým vyrobcům nevěřim ani nos mezi očima ve smyslu že napřiklad baterky mají ošefované aby se tam dostalo to co má a nikoliv vyšeptanej šunt.To byla třeba vyhoda pětičlankovych baterii u notasů lenova,prochazely vystupní kontrolou.Doogee je jeden z výrobců kterýmu to nejde věřit ani nahodou,navíc pochybuji že modely se dělají jinak než na pronajaty lince někoho při volnych vyrobnich kapacitach.
oooooooooo
Android Maniak

Předchozí stránkaDalší stránka