HTC Desire X - zřejmě mrtvý

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod keboom 1. 3. 2014 08:54

Dobrý den,
s kámošem jsme porovnávali rychlost bootování (ON: Desire X, JÁ: Xperia M). Jelikož jsem měl od HTC už nějaký ten telefon, vím, že je v nastavení možnost tzv. rychlého spuštění. Samozřejmě že s touto funkcí zapnutou, jednoznačně Desire X vyhrál. Proto jsem funkci vypnul, aby Android normálně naběhl, od základu jak má, telefon vypnul a ---... Od té doby se nezapnul. Při nabíjení indikační dioda svítí oranžově, ale i přes noc v nabíječce nezezelená. JE to jediná věc která je (až na baterku) v telefonu funkční, a to ještě ne zcela. Ale baterie se nabila, byla proměřena. Byl ve dvou opravnách (jelikož má prasklé sklíčko od pádu, v T-Mobilu reklamaci neuznali), kde mi sdělili, že je mrtvý. Zkoušeli prý vyčistit desku (která je prý ve výborném stavu), jiný displej, přehrát FW, jinou baterii a čištění konektorů. Vše prý proměřovali a je jak má, takže prý neopravitelný. I přes to, že mi toto sdělili, se chci zeptat Vás, jaký na to máte názor, popř. nějaká možnost záchrany. Klidně pište i metody, kdy se může telefon i zničit, pokud nějaké jsou. Teď už je to fuk... Dík
keboom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kapr73 3. 3. 2014 12:31

Může být poškozený zavaděč, nebo pokud se telefon nabíjí a nejde zapnout může být poškozený flex pwr tlačítka, u tohoto modelu je na čtečte SIM + microSD
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod majklhns 6. 3. 2014 09:18

Souhlas s KAPR73. A oficiální servis jsi zkoušel? Pokud jsi z jižních čech, doporučuji se domluvit a osobně se stavit. Pokud je jen vadné tl. power, tak to nebude ani moc drahé.
Otázka ohledně SW: Pokud telefon vůbec nereaguje na power - tzn. nerozsvítí se displej, tak to SW asi nespraví, protože jej není jak nahrát. Na to se musí dát dostat do Bootloaderu.
Jestli umřela deska, tak to se už asi nevyplatí opravovat.
Kdybys ho ale nedával do nějakých "servisů" , ale rovnou kontaktoval VSP Data, tak by ti možná telefon zprovoznili i přes prasklý displej, pokud není nějak jinak mechanicky poškozen, příp. vytopen. Rozebíráním v těch "servisech" jsi přišel o poslední možnost levné/bezplatné opravy.
majklhns
Kolemjdoucí