odblokování with HTC Sense

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod davson 7. 2. 2014 20:49

Z pozůstalosti jsem zdědil "danajský dar" starší mobil. Ani nevím co je to za přesně typ. Chtěl bych si k němu sehnat nějakou uživatelskou příručku. Na mobilu je napsáno with HTC Sense a nápis T-mobile. Vložil jsem tam svou SIM kartu O2. Chtělo to po mně PIN SIM karty. Ten jsem zadal a po potvrzení to hlásilo, že je karta odblokována. Když na to číslo ale zavolám z jiného telefonu, tak to hlásí, že volaný účastník je nedostupný.

-- 8. 2. 2014 10:54 --

Asi je ten telefon i nějak zamčený. Když ho zapnu, tak se objeví plocha obrazovky, kde je 9 takových malých kroužků. Chápu to dobře, že se pomocí nich zadává nějaké heslo ?
Co se s tím dá dělat, dá se to nějak odblokovat nebo to dát do nějakého továrního nastavení (reset) ?
davson
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr73 8. 2. 2014 13:07

Musíš udělat hard reset - při vypnutém telefonu držíš tlačítko snížení hlasitosti a do toho telefon zapneš, naběhne do HBOOT, kde tlačítky hlasitosti vybereš clear storage a potvrdíš zap. tlačítkem.
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 2. 2014 13:36

Ty kroužky jsou zámek gestem, to se obávám pokud jej neznas či neznas ani gmail předchůdce,tak ten mobil můžeš zase někomu věnovat.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davson 9. 2. 2014 11:58

Kapr73 píše:Musíš udělat hard reset - při vypnutém telefonu držíš tlačítko snížení hlasitosti a do toho telefon zapneš, naběhne do HBOOT, kde tlačítky hlasitosti vybereš clear storage a potvrdíš zap. tlačítkem.

U mého HTC HD2 to tak nešlo. Použil jsem tento návod :
Manuální hardwarový reset
1) Vypněte telefon (ne jenom displej) a následně stiskněte a přidržte klávesy Volume Up a Volume Down (hlasitost). Dále k nim stiskněte a následně uvolněte tlačítko Power (klávesa pro ukončení hovoru).
2) Na displeji se objeví informační zpráva "This operation will delete..." (viz obrázek). Jakmile se tato zpráva objeví, můžete uvolnit tlačítka Volume Up a Volume Down.
3) Stiskem tlačítka Volume Up na obrazovce se zprávou potvrdíte provedení hardwarového restartu. Stiskem libovolné jiné klávesy proces ukončíte.

Bohužel zamčený displej tam zůstal. Už nevím jak se toho zbavit. Poradí ještě někdo něco nebo mně nezbývá než to odnést do servisu ?
davson
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr73 9. 2. 2014 13:16

Aco je to je tedy konkrétně za telefon? HTC HD2 asi ne...
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod davson 9. 2. 2014 15:14

Je to model Nexus HD2 ? s Androidem 4.1.2.
Nyní jsem postupoval podle tohoto(při zapnutí mobilu jsem pořád držel tlačítko zapnutí) :
MAGLDR - v1.13
Popis jednotlivých funkcí:
1. Boot WPH - start WP7 systému z interní paměti zařízení (pro svoji funkci však využívá i paměťovou kartu - pozor dojde k jejímu naformátování/vymazání)
2. Boot AD SD - start Android systému z paměťové karty
3. Boot AD NAND - start Android systému z interní paměti zařízení
4. USB MassStg - připojení interní SD karty jako flash disku - funkce ještě není stoprocentní.
5. USB Flasher - funkce umožňující flešování ROM ve formátu .img do zařízení přes USB
6. USB TTY - umožňuje práci se zařízením pomocí příkazů v programu MTTY. Pro správnou detekci zařízení je nutné mít v PC drivery z bodu #23 zde.
7. AD Hardreset - provede HardReset Android systému v zařízení
8. AD Recovery - obnova Android systému
9. Tetris - původní ruská hra
10. Services - pokročilé funkce, Sevisní menu!!! Nastavení režimu bootování, adresáře, formátování paměti,
11. Reset - reset
12. PowerDown - vypnutí

Dal jsem bod AD Recovery a odsouhlasil wipe data,factory reset a wipe cache partion.
davson
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků