Poslední nejlepší model HTC s výměnnou baterií a SDHC slotem

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Shemik 1. 6. 2012 02:36

Zdravím ve spolek.

Možná už víc jak rok si říkám, že by nebylo od věci vyměnit moje staré HTC Touch HD za něco novějšího, nicméně Touch HDčko pořád jede, tak mě do teď nic netlačilo. Ovšem po vyjetí nových modelů řady ONE, prohlášení prodejců v pražské prodejně HTC a také dle spousty vyjádření všech možných i nemožných odborníku na internetu, jak koukám (a nejen u HTC) nastupuje nová móda a to (možná kdysi od jablek "opsaných") na pevno zabudovaných, tedy pro laika v domácím prostředí nevyměnitelných baterií a také napevno vestavěných pamětí, tedy beze slotu pro microSDHC karty.

Někomu to neva, tak v poho, ale já to vidím za krajně nepraktické řešení. Říkal jsem si, že ONE X bude parádním nástupcem mého Touch HDčka, ale za těchto podmínek prostě ne. Protože nepatřím mezi nadšence, co měmí telefony s každým novým modelem, plánuji nový telefon používat opět několik nemálo let. Když bude dobře sloužit, nebude mě mrzet, že jsou na pultech zase lepší modely, jenže ...

BATERIE

a tím se dostávám k jádru věci, baterie je jen spotřební zboží a jednou za čas ztratí kapacitu a potřebuje vyměnit (od pořízení neomezeného tarifu mívám až 30 odchozích hodin měsíčně, takže baterka dostává nemalý záhul). A kvůli takové banalitě, jako je výměna baterky za novou, posílat telefon do servisu, který jak se sám vyjádřil servis HTC (teď už nevím, zda jsem to četl na tomto nebo jiném fóru, ale bylo vyjádření přímo zástupce HTC servisu), že výměnu provedou "nejpozději" do 5ti dní, tak po přičtení pár dní na cestu poštou, je z toho při nejlepším něco kolem týdne.

U telefonů, co uměly jen volat a psát to problém nebyl, protože ty nebyl problém nahradit prakticky čímkoli jiným, ale u smartphonů je to o něčem jiném. Pokud v telefonu mám část firmy, diář, potřebný mobilní přístup k internetu, hafo osobních dat a další hafo dalších potřebných dat a informací, tak v tom telefonu tak trochu bydlím a posílat ho někam na skoro týden, kvůli s prominutím takové ptákovině, je pro mě oproti nákupu a půlminutové výměně baterie, jako tomu bylo doposud, fakt děsivá představa. Tolik k nevýměnné baterce.

SDHC slot

A za druhé vestavěná paměť. Mám rok a půl starého synka a druhé na cestě. Znáte děti a těch příběhů, jak mi malej mrsknul mobil támhle nebo tůdle a stalo se mu tohle či ono, asi není potřeba zmiňovat. Ano nepůjčuji mu mobil, ale někdy je těžké ho uhlídat, nebo také na cestách pomůže pohádka z mobilu atd atd. No a nehoda mobilu nemusí být zas tak daleko. A co takhle vetší závada samotného zařízení? Opět servis a spousta dní, ale tentokrán nejen bez mobilu, ale i bez důležitých dat. Já vím, zálohovat zálohovat zálohovat a občas to i dělám, ale ne vždy čovek zálohu udrží úplně "čerstvou" a pak co si budem povídat, myslet na to, myslet na to, myslet na to ...

No nebylo lepší při podobné situaci vyndat kartu s daty a být hepy? Prostě další kus svobody pryč a další kus závislosti na servisu na stole. O cenách servisu při takové situaci, poštovném a podobných navícových nákladech nemluvě.

microSIM

Co si budem povídat, taky žádná sláva nápad. Telefony se v posledních letech zvětšují, ale baterky a simky je z jakýchsi důvodů nutno zmenšovat. Opět nijak nereálná situace, kiksne telefon, dojde baterka atd atd a na nutnou dobu to jistí telefon manželky či něco za pár kaček z bazoše při cestování atd atd, ale s microsimkou mám jaksi smůlu, protože nic co používá mikrosimky nestojí pár stovek. No ta simka je i když je to taky opruz, alespoň částčně řešitelná jakýmsi adaptérem, keterý jsem nikdy neviděl, ale prý existuje.

-------------------------------------------------------------------------------------

Co s tím?

A tahle otázka je tím důvodem, který mě najednou postavil před otázku, která je v názvu tohoto tématu. Záměrně nepíši o "posledním dobrém telefonu", protože uznávám, že model od modelu jsou lepší a lepší, ale díky tomu, že nemám potřebu honit takty procesorů, přepočítávat pixely displejů či fotit s tím do žurnálů (na to mám pořádný foťák), na muziku zase pořádné audio mimo telefon, atd atd ..., mi dnešní telefony plně vyhovují, ale nějakou tu potřebu přece jen mám a to aby dobře vypadal, fungoval a plnil výše popsanou firemní a rodinnou potřebu bez přestání a pokud možno a do teď to možné bylo, bez nutnosti telefon někam posílat kvůli banalitám a bez rizika, že s telefonem mohu přijít i o data.

Co si budem povídat One X je fakt paráda, já úplně zaplesal, když jsem prvně četl ty parametry a viděl ho a říkal si "bude na hodně let zase vystaráno", ale když jsem se dočetl k nemožnosti výměny baterie a absenci SDHC slotu, tak mě přešla chuť a uvědomil jsem si, že u dalších modelů to asi nebude jinak. Čili je mi jasné, že i pokud teď koupím mobil s výměnnou baterií a SDHC slotem, tak mi do důchodu nevydrží, ale i tak si asi budu muset dát práci s nalezením toho mometálně nejlepšího, co bude tyhle požadavky splňovat a to by mi mohlo pomoci překlenout dobu, po kteou budu doufat, že výrobci dostanou rozum a vrátí se k poskytování svobody co se baterek a SDHC týče (i když počítám i s tím, že to možná nikdy nenastane. :)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pro výše uvedené pro mě nemá moc cenu pitvat, z bezpečnostních důvodů neustálé přetahování dat od někud někam, ani tu baterku, ale byl bych přátelé rád za Vaše názory, jaký poslední telefon od HTC, kterému jsem už léta věrný a nechce se mi od něj (proto nechme u ledu i SGS III se slotem a výměnnou baterkou), je podle vás nejlepší a co do hezkého designu a parametrů co nejpodobnější tomu nejnovějšímu čili One X. Nějak jsem se tímto v posledních mnoha měsících nezabýval, tak jsem ztratil přehled a i několik měsíců starý model pro mě není problém. Dík všem za názory.
Shemik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 1. 6. 2012 21:14

celý jsem to ani nečetl. požadavky by šly shnout do 5 vět.

takže můj tip na mobil, nikoliv na životního partnera:
SGS III se slotem a výměnnnou baterkou

-- 01 čer 2012 21:16 --

takto dlouhé poplakávání ohledně nového mobilu patří na blog. To je utopené v balastu i na mě, a to je co říct.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Shemik 1. 6. 2012 23:12

JJ, dik za hodnoceni, za tip a sorracek za tu delku, ja jsem takovej kecka, no :oboze Priste se polepsim :lol:
Nicmene prave na konci prispevku pisi, ze bych rad zustal u HTC a proto dotaz zni, jaky je podle ostatnich posledni nejlepsi HTC splnujici tyto parametry? 8-)
Shemik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 6. 2012 06:52

Já to přečetl, ale fakt zbytečně okecané. Sensation XE?
Bablbam.
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2012 11:59

HTC evo 3D. oproti SENAZATION XE o chlup menší frekvence processoru, ale o chlup víc RAM. RIziko, že již nejde sehnat.

jinak odpovědí pomůže katalog mobilmania a vyfiltrovat. zbyde 14 přístrojů všech značek.

-- 02 čer 2012 12:00 --

http://www.mobilmania.cz/default.aspcx/ ... section=63

lpětí jen na htc je hloupé. Htc nemá výsostné ukrutně duležité služby, kvuli kterým by přechod jinam byl předělávací opruz z jiného androidu. Opruzy to jsou z jiných platforem na jinou platformu.
Naposledy upravil audis dne 2. 6. 2012 17:25, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 6. 2012 17:04

Jde sehnat, pouze šedivky, bohužel, Evo už nebude.
Bablbam.
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Spirit. 5. 6. 2012 12:31

ako to? ja som normalne z o2 vybral htc evo 3d, to uz sa fakt nepredava? inak suhlasim, do tejto ceny nadupanejsi smartphone nezozenies. osobne by som vsak bral miesto 2x 5Mpix jeden 8mpix a miesto 3d tn displaya 2d IPS. Nakladovo by to vyslo vyrobcu este menej a (nie len)premna by to bol epicky telefon v cene 7k. ja vlastne dodnes nechapem, preco ho voci sensation vyrobca zlacnel o sialenych 40 percent...
Spirit.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 6. 2012 12:34

Už se jen doprodává, výroba je ukončena. Co se týče ceny, tak se neprodával tak dobře, jak si v HTC mysleli, prostě 3D netáhlo, proto razantní snížení ceny a vidíš, jak to dopadlo. Skoro vyprodáno.

Displej.. Na to sis měl koupit jiný model, bez 3D.
Bablbam.
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Spirit. 6. 6. 2012 07:54

sice pekna rada, no najblizsi HTC o rovnakych (resp. velmi podobnych) HW parametroch je pokial viem jedine sensation s cenovkou 11k. Ja by som kludne bral Evo 2D, ak by existoval, mohli si cele to 3d odpustit a telefon zlevnit (este viac), alebo ako som pisal miesto 3d kvalitativne kompromisneho displaya pouzit 2D, no kvalitny. Ja som si evo kupil kvoli pomeru cena/parametre, nejake 3d mi je popravde uplne ukradnute. Len sa naozaj udivujem, pretoze IPS panel stoji o pouhych 30 percent viac nez TN a rovnako tak 5Mpix vs. 8Mpix sa bavime o rozdiele nejakych 2 max 3 dolarov. Ved evo bol cenovo spravodlivo postaveny do urovne sensation a to, co vyrobca usetril na slabsych snimacoch a pouzitom displayi investoval do funkcie 3D. Kazdopadne som rad, ze som ho stihol vychytat v tejto akcii. Osobne som nasiel inzerat-ponuku, kde mi typek vybral na pausal z o2 evo 3d za 5500,- No neber to za tuto cenu :)
Spirit.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 6. 2012 08:01

Ty 3 dolary a o 3Mpx víc ti kvalitu fotek nezvednou. Mohli by použít kvalitnější čip. Rozlišení 5Mpx naprosto stačí.
Bablbam.
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pota 6. 6. 2012 09:56

Navíc...s tou baterií je to hrozné halo a nevidím důvod. Měl jsem 2 roky starý HTC HD2 a nepociťoval jsem nějakou nízkou výdrž.
pota
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 6. 2012 09:58

Taky v tom nevidím problém. S baterkou mám problém jen u vážně starých telefonů.
Bablbam.
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Spirit. 6. 6. 2012 10:59

ja tu samozrejme neobhajujem +3Mpix, ale cip ako taky. Nahradny 8Mpix cip s optikou do iPhone 4S s konecnou cenou pre teba ako zakaznika sa da objednat za necelych 10 dolarov. A to sa bavime a hodne kvalitnom cipe s koncovou cenou s dph za 1ks. Takze vyrobca ma cenovy rozdiel v nakladoch zlomok tejto ceny. Stacilo by mi, keby mal htc evo tak kvalitny fotak, ako napr. sensation ci one x. Netvrdim, ze sucasny 5Mpix nie je pouzitelny, alebo zeby nestacilo rozlisenie, no rozdiel je vo vysledku kvality znacny a i fullHD video potesi. Rovnako tak display, na iPhone 4s zozenies ako koncovy zakaznik S-IPS retina display + digitizer za 36 dolarov. Nemyslim si, ze cena za 3D display ktory je v Evo 3D bude omnoho nizsia, skor si myslim opak, ze sa za tuto technologiu priplaca viac, nez za kvalitnejsiu 2d obrazovku. Takze vo vysledku sa bavime o maximalne par smiesnych korunach, ak vobec a mohlo ist o epicky smartphone v tejto cene. Stacilo ozeliet 3D zbytocnost a usetrene goldy investovat to uzitocnejsich komponentov.
Spirit.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 6. 2012 11:02

To napiš do HTC. Kdyby udělali to, to a toto, máš úplně jiný model. Neměl sis vybírat Evo, když tě teď "serou" tady ty věci. Proč nepoužili jiný foťák, proč je tam 3D displej...

Debata o ničem :roll:
Bablbam.
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Spirit. 6. 6. 2012 12:09

nene to ma iba ty nechces pochopit.. totiz tu NIE je ina volba podobne dobreho smartphonu za tuto cenu. To je alfa a omega. Ja som si ho nekupil kvoli 3D ale kvoli parametrom ako takym. Len proste nechapem vyrobcu, preco ho tak brutalne zlacnil a tym padom zabrzdil predaj svojich drahsich modelov. Ano to co od Evo 3D by som najradsej ocakaval mam v podobe sensation, akurat, ze o 4 tisice navyse :roll: A nesuhlasim ani s tym, ze vymenou displaya za kvalitny 2d a namiesto 2 cociek 1 lepsia by nemusel vzniknut diametralne odlisny model. Bol by sice este podobnejsi existujucemu sensation, avsak pri zachovanom designe, velkosti i hmotnosti. Evo 3D je znamy tym, ze je to tehla a je riadne tazky. S tymito vlastnostami som ale pocital a nevadia mi. Ak by mal mat pri zachovani tychto vlastnosti o 30g menej a byt o 3mm tensi, az to by bolo pre vyrobcu teprve riadne obmedzenie a musel by pouzit mnoho komponentov tensich, mensich a lahsich. Miniaturizacia je jedna z najdrahsich veci, takze vyssia cena modelov ako sensation ci rady one je namieste. To len ta cena po zlave toho evo 3d nie je (nebola) relevantna voci ostatnym modelom. A to je to, co riesim a zaroven dovod, preco som do tohto modelu siel. Takze spis tvoje rady typu "mal si si kupit model bez 3d" su onicom. Ako som uz vysvetlil, okolo tejto ceny nie je NIC 2D s podobnymi schopnostami. Ani novy One V, ktory sa predava v rovnakej cene sa neda zrovnavat... Ja viem, ze tymto nic nevyriesim, skor mi slo iba o polemiku nad nepochopitelnym obchodnym tahom HTC, ktorym si viac uskodil ako pomohol.
Spirit.
Kolemjdoucí

Další stránka