ZTE Skate - obecná diskuse

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zelych 29. 12. 2011 12:58

Obrázek
rozměry a hmotnost: 126 × 67 × 11,3 mm, 140 g
displej: 4,3'', TFT LCD, 480 × 800, kapacitní
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (tři pásma), GPRS, EDGE, HSPA (?|? Mb/s)
konektivita: USB, Wi-Fi, Bluetooth, 3,5mm jack
paměť: 512 MB, 512 MB RAM, microSDHC
baterie: 1 400 mAh, procesor: ARM1136 800 MHz
hardware: GPS, digitální kompas, akcelerometr
operační systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)
fotoaparát: 5Mpx (2 560 × 1 920), video (640 × 480), autofocus, diodový blesk

Pořídil jsem si tento telefon a jsem s ním nadmíru spokojený.
A říkal jsem si, ktyž tu může být "klub majitelů Ideos X5" tak proč ne "klub majitelů ZTE Skate"? :-)
Jaké máte s tímto telefonem zkušenosti, případně problémy, nebo jiné poznatky? Jaké aplikace vám funkgují, jaké ne, jak jste na tom s výdrží baterky, nebo s používáním alternativních ROM?
Moje poznatky jsou zatím takové, že fotit je potřeba bez blesku, jinak mají fotky modrý nádech, nebo je videt přímo odraz diody v pravé části fotky, také jsem měl problém že mi okamžitě po vytočení hovoru zhasl displej, takže jsem pak už nemohl hovor nijak ovládat a ani ukončit - pomohlo překalibrování proximity senzoru.
Jinak jsem nadmíru spokojený, až na to vysvětlování mému okolí, že to nemám "nové HTC" ale ZTE a cože to je ZTE vůbec zač, ale říkám si, že majitelé Huaweie na tom budou přeci jen hůř :-)
Osobně jsem vyzkoušel asi 6 různých ROM včetně ICS 4.0.3 ale ještě nebyla moc odladěná, takže jsem přes CM7 v3.0 prozatím zůstal u Atomic ROM v 2.5 kde mi jdou takové hry jako třeba NOVA/NOVA2, které mi tuším na oficiální ROM nešli.
A dokonce jsem rozchodil přehrávání videí na stránkách přes Flash player 11.1, který by díky ARM6 jít neměl :-) (což je hodně Skatu vytýkáno)


Doplněno: Zdravim, mám takový problém se senzorem přiblížení na ZTE Skate. Po vytočení hovoru mi do vteřiny zhasne displej a přestane reagovat vše až do doby, než se hovor ukončí. Problém je když chci třeba jen prozvonit, nebo když volám na infolinky. Mám podezření že je nějaky problém s proximity sektorem. Nainstaloval jsem si program Androsensor, a ten mi stále ukazuje vzdálenost 4 cm. Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo podobně problémy?

EDIT: Tak jsem zkusil google, a našel jsem diskusi kde někdo řešil stejný problém na Bladu a i mě pomohlo zadat kód *#26***# a u proximity jsem měl fail, stačilo zkalibrovat - zakrýt palcem.
Naposledy upravil Fíla dne 17. 6. 2014 10:05, celkově upraveno 4
Důvod: příspěvky sloučeny
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 29. 12. 2011 13:17

Konečně hezký téma o vydařeným mobilu! :tleskani

Taky jsem si pořídil ZTE Skate (po úvahách například o Samsung Nexus S - ale nechtěl jsem si připlácet za něco co mi navíc nic moc nepřinese, ba naopak bude mít menší displej) a jsem velice spokojený.

Baterie vydrží i více než tři dny, při velkém náporu her či stahování se ale dá vybít i za necelý den. Rychlost telefonu je více než dobrá, displej (jas a pozorovací úhly) výborný, rovnež reakce dotykové vrstvy...

Velmi oceňuji informační diodu na tlačítku "zpět" - konečně nějaký telefon co tohle umí!

Se zhasínámím displeje při volání jsem problémy neměl, vše funguje jak má. K focení v šeru jsem se ještě nedostal, dám pak vědět jaké jsou fotky.

A na často uváděnou vlastnost telefonu "plastový" nemám co dodat. Telefon je z plastu, nemůže tedy být kovový nebo kožený :-D K mobilu jsem ale dostal jako dárek karbonový skin na záda telefonu, s ním působí velmi nevšedně a rozhodně ne plastově.

Hry mi fungují zatím všechny co jsem do něj chtěl dostat - Angry Birds, Asphalt 5, GT Racing, Fruit Ninja, Hungry Shark 2, Talking Tom - vše bez úprav systému (root).

Jsem se Skate plně spokojený a neměnil bych!
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 29. 12. 2011 13:32

Jsem rád, že nejsem jediný spokojený majitel :-) Reakce mého okolí na to, když jsem zmínil, že zvažuji koupi čínského telefonu byli převážně negativní, ale nyní obrátili.
Mohl by jsi sem dát fotku, jak vypadá zadní kryt s nalepeným skinem? Začínají se mi delat trochu škrábanečky na spodní hraně zadního krytu od pokládání na stůl.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 29. 12. 2011 13:44

Tak takhle vypadá Skate s karbonovým samolepícím skinem 8-)
Přílohy
DSCF6082.JPG
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 29. 12. 2011 14:09

Nemůžu si pomoct, ale připadá mi to jako taková ta pěnová podložka do auta :-)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viribus Unitis 1912 29. 12. 2011 14:21

TO JE PRAVÝ CHINA CARBON VOE
Viribus Unitis 1912
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr H.. 29. 12. 2011 14:24

Tak pěnový to není, je to tvrdá samolepka. Když už jsem jí dostal, tak jsem jí zkusil jak to s ní vypadá. Časem jí stejně dám dolů... ;-)

A pro Viribus Unitis 1912 : co dneska není Čína...? Vždyť i iPhony a´la USA jsou Made in China pokud vím. Takže vydechni a připaž :pozor
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod xondrax 29. 12. 2011 18:12

Ovsem ale uz i ten bude za chvilku z Ciny :)
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 30. 12. 2011 12:37

Povedlo se někomu stabilně rozchodit Flash player 11.1 v Opeře Mobile? On mi chodí, ale jen do te doby, nez restartuju telefon, pak se mi dodatečně nakpirovane soubory, ktere jsou nutne pro chod smazou. Zkoušel jsem verzi 10.3, ktera netrpi problémem s mazanim souboru, ale zase nefunguje v Opeře, jen v Dolphin browseru (ten vestaveny jsem nezkousel)
Nevite nekdo o nejakem postupu pro ARM6 a Flash player 11.1, resp. Operu mobile?
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 5. 1. 2012 17:51

Jak na tom je Skate s rychlostí s ROM výrobce? Nemám teď na mysli omílanou plynulost menu a hlavní stránky, ale třeba prohlížeč, video, jednodušší hry (Angry Birds...)? Uvažuju o něm jako o levnějším kompromisu mezi velkým mobilem a malým tabletem.
Není velikost už na překážku užívání?
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 5. 1. 2012 21:32

Problém jsem s originál ROM neměl, ba me prekvapila rychlostí prvního startu. Byl to po dlouhé době muj druhý Android, tak jsem zkoušel kde co a system si poněkud zaplevelil, ale zpomalení systemu nebylo nijak zasadni. Spíš jsem mel problém s místem v interni pameti (vyřešeno rootem a Link2SD)
Velikost mi přijde optimalni, rozhodne bych ho neoznacoval jako maly tablet, to spíš koleguv 5" Dell Streak (kolega dostal přezdívku Teletabís), jiný kolega ma IP 4S, který v porovnani se Skatem působí jako levna hracka z tržnice, ono se vubec pak změní vnímání telefonů v okolí.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 6. 1. 2012 11:59

Ještě si jen ujasním - má snímač okolního světla nebo nemá? Někde píšou, že má, jinde opak...
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 6. 1. 2012 18:14

Má, takže lze nastavit automatická regulace podsvětlení. Dokonce v jedne z neoriginálních ROM (CM7) bylo možné nastavit hodnoty ze senzoru a k nim uroveň podsvícení a bylo si možné přidat po kolika stupních se má jas regulovat.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 7. 1. 2012 17:46

K přesnému nastavení reakcí světelného senzoru a intenzity jasu podsvícení slouží nařpíklad i jednoduchá aplikace LogGraph kde vše lze nastavit plynule a k obrazu svému ;-)
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků