HTC Sensation

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 24. 8. 2011 14:45

Nazdar lidi, mám dost velkej zájem o tento tel., i když mě začaly odrazovat některé negativní ohlasy tady... Chci se zeptat, nevíte, jak je to s šedivkama tady? Je distribuce pro ČR nebo jenom pro Evropu? U některých prodejců je napsáno "oficiální distribuce pro Evropu".... Jak je to s češtinou, případně s doinstalací? Díky
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 24. 8. 2011 15:26

Nenech se odradit, ale počítej s několika věcmi - foťák není nic moc (spíše nic než moc), baterie dlouho nevydrží a displej vedle Samsungu SGS2 je fakt svým obrazením o třídu horší - především na slunci (zase má ale vyšší rozlišení). Zvonění není nijak zvlášť hlasité a zvuk ve sluchátku by mohl být lepší (ale není zlý). Pak již ale zůstávají jen samá pozitiva a jistoty vyplývající z velkého displeje, velkého rozlišení, rychlého procesoru a nového Sense (tady bych zmínil lockscreen).
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 24. 8. 2011 15:52

"foťák není nic moc", to je jedna z věcí, která mě dost zklamala... chtěl jsem HD2 a pak se objevil Sensation, tak sem kvůli videu 1080 ustoupil od HD2 a teď váhám.... jinak na focení mám foťák,ale občas něco mobilem vyfotím a lákalo mě to video...
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 24. 8. 2011 19:53

Na nějakém fóru jsem četl, že jednomu uživateli se při nabíjení galaxy S2 roztekla sim karta a baterka byla úplně zapečená. Super telefon, člověk ho nechá bez dozoru a vrátí se do vypáleného bytu. Na zahraničním fóru je fotka, kde je také popálený galaxy s2. Suma sumárum si člověk nevybere, každý má něco.
Mobil: Samsung Note 2
PC: notebook Acer Aspire 4830TG
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod douda78 4. 9. 2011 20:11

Ahoj,
po aktualizaci androidu na verzi 2.3.4 se mi začal objevovat problém s občasným přehříváním tzn. že zničeho nic se začne v té oblasti pod baterií přehřívat a během hodiny to "vycucne" celou baterii. Nevím jestli to má spojitost s verzí androidu ale se starou verzi 2.3.3 to nedělalo.
Jedině co pomůže je to, že musím vypnout telefon a vyjmout baterii, pak stím zas není problém. Zvlaštní ještě je že se to neděje stále, někdy za den 2x a někdy ani jednou. :-\

PS: přijde mi, že po té aktualizace androidu na 2.3.4 mám nějaký slabší signál a hodně kolísá ???? :grr:
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarazitt 8. 9. 2011 13:31

Koupil jsem 5. 9. 2011 HTC Sensation a jsem s ním zatím spokojen. Má někdo větší zkušenosti s tímto telefonem? Připadá mi, že baterie je trochu slabší. Samozřejmě záleží na používání mobilu ale i tak.
Původně jsem si chtěl koupit Samsung GALAXY S II.
Na konec mě známý ukecal a já koupil HTC. Neudělal jsem chybu?
Klady a zápory těchto dvou telefonů?
Díky za vaše reakce
Jarda
:oboze
jarazitt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 8. 9. 2011 13:34

Přečti recenze a diskuze, tlachá se o tom denně :oboze:
Navíc mi připadne zbytečné to řešit teď, když už telefon máš a jak píšeš, jsi spokojen.
Co s baterkou? Při používání takového telefonu počítej s malou výdrží.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jarazitt 8. 9. 2011 13:42

Asi máš pravdu když telefon už mám
ale aj tak dík!
jarazitt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ptth 8. 9. 2011 15:05

hm podle rady...pročti si recenzne...je sensation slabší než galaxy
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 9. 9. 2011 12:26

Recenze se musejí brát s rezervou. Ano sensation může být výkonnostně níže, ale vynahradí to odladěnou ROM, kterou nemám potřebu měnit. Každý telefon má své pro a proti. Já jsem se pro sensation rozhodl až na prodejně, jelikož mi lépe padl do ruky i do oka a nelituji toho. Nezaznamenal jsem jediný problém až na vůli konstrukce, kdy tento problém byl v rámci záruky odstraněn. Při zpětném čtení diskusí, jsem například narazil na problém některých uživatelů u Galaxy S2 a to nemožnosti tel. nabít, když je v zátěži a u některých dokonce dochází k vybíjení nabíjeného telefonu. Jeden uživatel dokonce psal, že se mu při nabíjení roztekla SIM karta a zapekla se mu baterka a na xda developers dal jiný uživatel foto, kde je rovněž popálený plast u SIM karty. Může to být vada několika kusů, ale kdybych to četl již před koupi sensationu, tak nad koupi Galaxy S2 bych neuvažoval vůbec. Mohlo to být způsobeno chybou softwaru, ale v dnešní době by hardware neměl připustit takový nárůst teploty a napájení by měl odpojit. Osobně bych uvítal, kdy se výrobci nepředháněli a své výrobky dělali pomalu, ale kvalitně. Byl by to přínos pro mé nervy i pro mou peněženku, jelikož bych si nemusel tak často kupovat novinky :-D a když už bych si nějakou novinku koupil, tak by byla již odladěná. To je můj názor a nechci tím plivat špínu na Samsung. Nejsem zastánce jedné jediné značky, ale vybírám si podle toho, co se mi líbí.
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 9. 9. 2011 13:19

DavidBarborka :arrow: lepsie by som to uz nenapisal :tleskani
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior

Odeslat příspěvekod Bourn 19. 9. 2011 19:40

Chtěl jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s touto baterií ?
http://www.sunnysoft.cz/zbozi/160PMU-01 ... ation.html
Poslední dobou se mi začal vycucávat jako hrom, ale bojím se aby to nebyly vyhozené peníze.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 9. 2011 19:45

Snejvětší pravděpodobností budou, výdrž se nijak dramaticky nezvyší
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 19. 9. 2011 20:18

Na jiných forech o ní někteří psali. Co jsem zatím četl, tak výdrž bude o něco málo větší a spíš u velké zátěže, ale za těch 11 stovek to nestojí za to. Raději si kup druhou baterku jako rezervu a k tomu dokovací stanici, která nabíjí jak žařízení, tak druhou baterku. V nouzi jenom vyměníš a jedeš dále. Ještě jsem četl, že do sensationu pasuje baterka z evo 3D, má větší kapacitu, ale také o 0,1V větší napětí. Podle diskuse jí jeden z uživatelů používá, tak pohledej na jiných forech a zeptej se jeho.
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod Stillson 19. 9. 2011 20:40

Zdravím
poslední dobou velmi uvažuji o koupi nového telefonu.Mezi vybranými je HTC Sensation či Sensation XE a Blackberry Torch 9810.U blackberry se mi líbí výsuvn klávesnice (nyní mám Nokia N96 a jsem zvyklí) a bojím se,že si nezvyknu na dotykové psaní,ikdyž pochybuju a časem se to poddá.

Ale mám trochu obavy ohledně těchto 2jádrových telefonů.S výdrží počítám tak 1den a prostě každý večer nabíjet.Což by nebylo také zase tak zlé.Občas mě od HTC odrážejí některé komentáře na různých forech,ale je to stejné asi se vším a všude.Každý má jiný vkus a chce něco jiného.A nevím zda nemám počkat na nějaký HTC s větší Ram,protože dost uživatelů píše,že 768MB Ram je dost málo nebo že zbývá málo paměti.U N96 jsem zvyklí cokoliv vypínám,tak vypínám úplně (nenechávám v pozadí protože potom je telefon zasekaný).Jinak určitě bude jakýkoliv nový telefon v hodnotě cca 12tisíc lepší než nynější N96,takže si moc nelámu hlavu s foťákem,displayem atd... budu prostě o několik generací vpřed oproti staré N96.Takže neberu ani moc špatné komentáře na display HTC oproti Galaxy S2.

Telefon používám hlavně na volání,sms,hudbu a občasné spouštění internetu.Takže nevím zda není zbytečné kupovat HTC nebo jiný smarthphone za 12tisíc.Ale chci telefon rychlí,aby se nezasekával a nebyl nutný častý restart což mám u Nokie (odjakživa mám Nokii) odzkoušené že po delší době se mi tohle stávalo zamrznutí,restart bezdůvodný a to jsem měl spuštěnou jenom hudbu.

Snad jsem to napsal nějak srozumitelně a neukamenujete mě za toto.Dost se dívám na recenze a videa k HTC což mě vždy potěší,ale ty komentáře pod tím mě tak trochu odrazují od koupě.Jinak o Galaxy S2 ani o jiném neuvažuji krom tedy toho Blackberry Torch
Stillson
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka