HTC HD2 vs. HTC Desire

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod zuzkys 2. 2. 2011 20:36

Jasně, byla to jen nabídka.. O:-)

Pokud se stále rozhoduješ tak si pořádně prohlídni zpracování Desire HD. Jak se tam spojuje vzadu plast s kovem tak je tam hodně často špatně slícován a hodně lidí si ztěžuje na vrzání a ne moc precizní zpracování. Mě se to třeba vůbec nelíbí jak je ta zadní část nakouskovaná kousek plast, kousek kov. Do ruky určitě lépe padne menší Desire. Tak přeju šťastný výběr!
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod freeddy33 2. 2. 2011 23:22

Děkuji! Doufám, že si vyberu správně :) Psala si, že prodáváš Desire a jdeš si pro něco většího, tak se chci zeptat, co si měla konkrétně namysli?

-- 3. 2. 2011 19:21 --

Tak jsem dnes měl oba v ruce a musím říct, že mě velmi zaujal Desire HD, je opravdu velikej a to se mi na něm i líbí a přitom jsem schopný ho ovládat jednou rukou, takže se mé rozhodování vrátilo opět na nulu a stav je nerozhodný..:/
freeddy33
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 3. 2. 2011 20:54

freeddy 33, syn má Desire, ja mám Desire HD, takže môžem porovnávať. Desire HD /DHD/ je nielen väčší ale aj výkonnejší ako Desire. Jeden mínusový markant oproti Desire je u mňa ten, že DHD zvoní dosť potichu ale odporúčam ti DHD a ak si ho mal už v ruke, tak si myslím, že dlho váhať nebudeš. Alebo sa mýlim ?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod freeddy33 3. 2. 2011 21:03

Nemýlíš se, ale stále se rozhoduji. Odrazuje mě ta baterka, četl jsem recenzi na DHD a při zátěži vydrží maximálně jeden den, což je tedy šílený, nerad bych ho dobíjel 2x za den, jaké máš zkušenosti s baterkou? Jinak bych byl asi rozhodnutý...:)
freeddy33
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 3. 2. 2011 21:11

Nechcem, aby si si myslel, že nie som objektívny ale baterka vydrží toľko ako v iných rovnako výkonných smartfónoch. Baterky sa určite báť nemusíš. Samozrejme záleží ako budeš DHD používať ale určite to nie je vec, ktorej by si sa musel báť v porovnaní s inými telefónmi. A Desire versus DHD by som si netrúfol vsadiť na víťaza.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod freeddy33 3. 2. 2011 21:35

A můžeš mi napsat zhruba co vše jsi schopný udělat na jedno nabití?
Příklad: 30 hovorů, 20 sms, 2 hodiny wifi...apod. Abych měl nějakou představu
freeddy33
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 3. 2. 2011 21:52

Pozri, mal som Samsung i8910 HD s 1500-kou baterkou. Pri práci na nete cez wifi stavové paličky ukazovateľa baterky len tak padali. DHD používam hlavne na surfovanie po nete cez wifi, okrem telefonovania a nejákych mailov. 2 hodiny na wifi + nejáke hovory a SMS vydrží určite. Ja som to nejak nemeral a ostatne nezaoberám sa baterkou, pretože na to nemám dôvod. Podarilo sa mi samozrejme vybiť mobil za deň ale to som používal GPS, wifi, nejáke fotenie a hovory. Ak máš skúsenosť s dotykovým smartfónom aspoň približnej triedy, tak nemaj obavy. Ja nabíjam v priemere raz za 2 - 2 a pol dňa. Internetové pripojenie mám len cez wifi ale doma stále aktívne / počasie, gmail a pod. /, live tapetu na pozadí, denne telefonujem a doma tak hodina na nete denne a zabudol som, občas pripojím sluchátka / dosť veľké / a hudba.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod freeddy33 3. 2. 2011 22:58

Děkuji, že si mi odpověděl, je vidět, že zařízení nešetříš..:) Já na tom s využitím budu asi cca stejně. Do auta si pořídím autonabíječku, pro navigaci a běžným používáním by mi měl den vydržet. Vidím to tedy asi jednoznačně..:)

Ještě se zeptám, bude mi stačit na aktualizace počasí, sociálních sítí apod. widgetů, např. jednou za hodinu, datový tarif FUP 100Mb? Netuším, kolik si tyto aplikace vezmou při jednom připojení. Děkuji
freeddy33
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 4. 2. 2011 00:00

Malo by to stacit. Zelam spokojnost s novym DHD.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Zheiko 4. 2. 2011 19:55

mam puvodni Desire, Picos zrovna ten telefon na plno nevyuziva, ja dobijim 2x denne, rano ho vytahnu z nabijecky, na netu jsem porad, kdyz nekde chvilku cekam, hned mam telefon v ruce, jakmile jedu busem nebo jinym MHD hned mam telefon v ruce a budto ctu clanky, pisu emaily atd, kdyz se nudim stahuju aplikace a zkousim je, telefon ma do obeda 25% baterky, jenze to hned vytahnu USB kabel a zapojim do PC kde ho necham na hodku dve(za obcasneho pouzivani) a vydrzi do vecera do nabijecky... Wifi ani tak moc nevyuzivam, protoze v praci nemam kam se prihlasit, zato ale vyuzivam datovy prenosy od operatora, a mesicne s mym pouzitim je 250mb zalostne malo, minulej mesic jsem prolital dokonce 600mb... takze 1gb tarif je minimem, a budu doufat a modlit se abych neprelit(tady v irsku neni FUP ale jakmile prelitnes, tak platis za data)
Zheiko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 6. 2. 2011 19:19

Mám stejný názor na výdrž. Pokud mobil nehodláš šetřit tak se rozhodně neobejdeš bez každodenního nabíjení a budeš vůbec rád, že dožiješ večera. To platí všeobecně o všech současných dotyk telefonech. Jestli někomu vydrží 2 a půl dne tak jedině s vypnutými daty, vypnutou synchronizací a velice lehkým používáním.
100mb FUP stačí v pohodě na běžné používání. Pokud nebudeš stahovat programy, či aktualizace, ale jen klasika net, emaily, youtube tak je to v pohodě. Stahování si nech přes wifi.
Btw freddy na tvou otázku, již mám větší a to obra - Dell Streak.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod kacir007 6. 2. 2011 21:09

Vlastním jak HTC HD2 tak HTC Desire HD a jednoznačně ti doproručuju HTC Desire HD.Je to super telefon.V pohodě vydrží 2 dny bez nabití a to sem denně tak 30 min na netu,poslouchám denně 2 h hudbu a bežně volám a smskuju.Mám tam původní originální baterii,tak nwm co tu melete o každodenním nabíjení.To spíš budeš nabíjet HD2 každý den.Telefon HTC HD2 už bych si nikdy nekoupil,je nespolehlivý.Některé aplikace se ovlivňují a tak mi např se sekne,když mám qip puštěnej a hudbu.To Desire HD,tam je to vše v pohodě ;-)
kacir007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PepiQ 8. 2. 2011 13:05

Myslel sem, ze je pro uzivatele HD2ka uz z obliga. :-)

Co se tyce toho "v pohode vydrzi x-dnu", ono jde o to, ze neni v pohode jako v pohode. Hlavne zpocatku sem byl schopnej HTD Desire (klasik) vybit za par hodin (tam prichazi do uvahy taky to, ze se ta baterka teprv vzpamatovava z lezeni v regalu) a nabijecka mi tak musela byt vzdy po ruce. Aktualni stav je takovy, ze mi bezi mobil pres 24 hodin a baterka ma 58 %...

Takze stejne jako sem schopnej udrzet pri zivote Androidi telefon kolem 2 dnu, tak sem schopnej ho vystavit behem par hodin (jak Desire tak Desire HD...). Vzdycky to bude o kompromisu aktivni pouzivani vs baterie. Kdyz si nastavis synchro treba na manual nebo na rozumny casovy interval a nebudes surfovat "zbytecne" na mobilu, kdyz mas po ruce notebook, tak to oba zminovany mobily do vecera urcite prezijou. Jestli hodlas hrat hry a uzivat dat (wifi), tak to bude horsi. A pokud planujes navigaci (geocaching, v aute nebo tak), tak to taky pujde strme dolu.

Uz sem ti to tusim nabizel, jestli chces skutecne vedet, jak ten telefon pri tvym zpusobu pouzivani obstoji, sjed si do Prahy do HTC, kde slozis plnou cenu zarizeni a muzes si ho (myslim, ze na tyden) pujcit. Mam to do Prahy kolem 180 km, ale za tu moznost si vyzkouset vsechny ty zarizeni mi to rozhodne stalo a nelituju, ze sem vybral Desire. ;-)

Pozn: DHD se mi taky libil tou velikosti, ale zaroven me zklamal tou (ne)kvalitou provedeni, ktery je reseny z myho pohledu nestastne. Ohaneji se hlinikovym telem, ale zaroven setri na zpracovani pristupu k baterii a SIM. Samozrejme se te to pravdepodobne nebude tykat, kdyz to nebudes porad otvirat/zavirat, ja jen, ze ten problem tu existuje, zminenej je treba tady: viewtopic.php?p=8023580#p8023580
PepiQ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod freeddy33 13. 2. 2011 01:00

TO Zuzkys: Hmm, ten Dell vypadá krásně, napiš mi prosím, nějaké zkušenosti. Docela by mě zajímal, láká mě něco většího než je Desire, proto pořád přemýšlím o to DHD, líbí se mi hlavně velikost, teď mám Samsung S8000 a to je prostě prcek :)
freeddy33
Junior

Odeslat příspěvekod morki 7. 3. 2011 03:59

Cusik a co HTC HD7 osobne si myslim ze WP je podle me lepsi system nez Android, ale to asi diky tomu ze se me vyzualne a nejen vyzualne android nelibi. WP me pripominaji svou jednoduchosti IOS. Ale tak kazdej vybira to co mu sedne nejlip :)
morki
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka