HTC Desire Z

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod stichy 8. 4. 2012 18:45

Nechám to asi zatím být. Věta "chodilo to, ale neběhalo", jak Tě cituji, je dostačující na to, abych nedělal zbytečné pokusy. Každopádně mě z 512 MB zůstává při stávající verzi 2.3.3 a Sense 2.1 volných asi 75 MB, což není moc. Kolikrám mi to připadá stejné, jako když jsem v roce 2007 nacpal Visty do počítače z 512 Ram, kterej makal dobře na XP. Dopadlo to stejně : chodilo, ale neběhalo !
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 8. 4. 2012 19:12

Ta analogie s PC je docela vystihující.
Jinak já jsem Sense dával šanci asi 30 minut, a pak jsem přešel na Launcher PRO, na který jsem zvyklý ze ZTE a teď co jsem se koukal mam asi po 3 dnech, co jsem dělal poslední start telefonu 155MB z 368 jak mi hlásí Android asistent. Launcher mam nastavený prakticky stejně, jako by se chovalo Sense, jen v seznamu aplikací nemám ty 3 záložky "oblíbených" a "nainstalovaných".
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stichy 8. 4. 2012 21:08

Já jsem tedy Sense úplně nezatratil, používám ho s tím, že využívám některé aplikace z Go Launcheru. Go Launcher jsem měl nainstalován celý, ale nějak mě to nešlo pod rukama, prostě mi úplně neseděl. Stáhnu si Launcher Pro a porovnám to, neznám ho. Počítám, že bude podobný jako Go. Android Asisten používám taky a myslím, že je to jedna z hodně dobrejch aplikací. Mám dotaz k launcheru. Když má správně fungovat, měl by být aktivní asi ve všem co se používá ne? Protože, když jsem měl nainstalovenj Go, tak mi při každém spuštění aplikace, jako například: sms, volání, změškané hovory, apod. mi vyskakovalo okno co chci použít, jestli Go a nebo Sense a to mě dost štvalo a zdržovalo. Taky si myslím, že vlastně v tom tel. jedou dva systémy současně Sense a Go. Nebo se pletu?
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 9. 4. 2012 02:51

S launcherem je to tak jako se všema jinejma aplikacema, který obslujujou stejnou věc... stejně jako když máš víc prohlížečů, tak se tě to taky bude ptát, v jakém z nich chceš otevřít odkaz z mailu.
Takže pokud chceš naplno používat jiný launcher, než je Sense, tak stačí při prvním dotazu pod nabízenými launchery zatrhnout "Používat vždy" a pak už se tě nebude ptát. Když by sis to pak rozmyslel, tak stačí ve správci aplikací u launcheru kliknout na "vymazat výchozí akci" (nebo tak něco v tom smyslu)
Launcher pro je podobný tomu GO (taky jsem ho zkoušel, ale nejak mi nesednul)
Já osobně mám nastavení podobné Sense, jen u Sense mi chyběli dole těch 5 ikon pro moje často používané aplikace (tuším že až Sense 4 to tak má taky)
Screeny jsou sice ze ZTE, ale na Zetku to mam prakticky stejně:
Výchozí plocha :
Obrázek

Po stisknutí domečku na výchozí ploše :
Obrázek
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stichy 9. 4. 2012 17:28

Jasný, díky za podrobné info. Dnes si z marketu stáhnu Launcher Pro a pokusím se ho přizpůsobit. Ono je to vlastně jedno, sense v HTC je nafurt a tak když to nepůjde tak to prostě odinstaluji a bude to v původním kabátě. Jde mi vlastně jen o to, abych uspořil nějaké volné MB, protože pokaždé, když tel. odpojuji z netu nebo mi běží nějaká aplikace náročná na RAM, tak telefon se zasekne a běhá tam kolečko s načítáním. Něco jako přesýpací hodiny na PC. Asi víš co myslím. Chtěl jsem udělat Root, odblokovat CPU, nastavit si frekvenci na 1,5GHZ, ale zatím tel je v záruce a tak to zatím nechám v originále. Stejně si nejsem jistý o tom, zda-li to telefonu pomůže, protože paměť RAM se tím nezvětší. To zasekávání mě někdy pěkně štve, zrovna když jsem na netu a někdo do toho zavolá, tak kolikrát to celé spadne, popř. ukončí se hovor. To nemluvím o volání po Skype, pokud mám vše vypnuté a jedu jen na wi-fi, není nic spuštěno jiného, tak si zavolám, ale jinak to nejde. Telefon to nestíhá. Pokud to tento Launcher umí stáhnout o takových 100MB tak je to ok. Díky za náhledy. Jdu na Market a něco postahuju.
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 10. 4. 2012 10:22

stichy píše:Jasně, něco jsem taky už někde četl. Na FC mi psal jeden, že to nebude stíhat RAM, tak právě čekám na nějakou diskuzi k tomuto, abych se nepustil do něčeho zbytečně a pak s tím akorát nebyl problém. I tak díkes za reakci.

Koukni se na parametry novýho HTC One V. Zjistíš, že je to stejný jako Zetko(takt procesoru neni problém zvýšit na stejnou hodnotu). Takže z toho mi vyplývá, že Zetko stíhat musí. Jenom je třeba si počkat na nějakou kvalitní a vyladěnou ROM. U mě je teda největší problém, že se nechci vzdát Sense, takže mi nezbejvá než čekat.
TS
Pajjoun
Junior

Odeslat příspěvekod stichy 10. 4. 2012 20:17

No nevím jestli srovnání Z-tka s HTC One je to pravé. čtyřjádro Tegra 3 na kterém to běží je úplně jiná dimenze. Já mám jako druhý foun Sensatione a i to dvoujádro co pod tím šlape je o dost lepší. Bohužel nemá klávesnici. Prostě chyba. Z-tko je pro mě nejlepší mobil s klávesnicí a proto se snažím ho mít co nejvýkonější, jelikož na něm dělám spousty agendy. Když ale srovnám rychlost odezvy jednotlivých aplikací jednotlivých telefonů, tak Z-tko je prostě pomalé. Myslím, že zvýšením taktu procesoru se trochu zlepší odezva, ale dvoujádro, nebo ONE z něj nikdy nebude. Ale myslím si, že srovnáváš nesrovnatelné :-)
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 10. 4. 2012 21:22

Přečti si ještě jednou, co jsem napsal - One V. One je jenom řada a písmenkama se rozlišujou jednotlivý modely.
X má tegru a čtyři jádra.
S má qualcomm a dvě jádra.
V má jednojádrovej qualcomm o taktu 1000Mhz a paměť RAM 512MB - takže po malym zásahu do Z naprosto identický.

http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 52%2c37450
TS
Pajjoun
Junior

Odeslat příspěvekod stichy 11. 4. 2012 20:16

Oki, Oki, jasný jsi na tom líp než já :-). V záplavě nové informace o HTC ONE jsem zrovna objevil :-), že jsou to 3 různé verze. Tímto se Ti omlouvám a dávám za pravdu :-)
Tzn. díkes za odkaz, aspoň jsem měl i možnost srovnání. Co se týká procesoru, tak asi je po zvýšení taktu lepší odezva od jednotlivých aplikací. Určitě stojí za to si upravit procesor na těch 1,5 GHz. Měl by to v pohodě ustát. Až budeš mít možnost získat někde nějakou dobrou ROM, určitě se přijď o to podělit. Zajímá mě to. Mimochodem SENSE jsem se vzdal (po minulé diskuzi) a tel. je na tom o dost lépe. (týká se to rychlosti aplikací apod.)
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 4. 2012 21:10

Se neomlouvej, nic se neděje. ;-)

To že je telefon bez Sense o trošku svižnější věřim, ale zase to funguje tak skvěle, že já si ho tam necham. Navíc je to jeden z důvodů, proč si za HTC připlatit. :-)

A o tu ROM se klidně podělim, až a jestli vůbec bude. Každopádně budu sledovat XDA a doufat, že se brzo objeví něco použitelnýho, sice vyloženě nic jinýho než to co tam je nepotřebuju, ale rád bych to vyzkoušel. Ikdyž kvůli tomu, že chci Sense, tak si asi počkam nejdýl... :-)
TS
Pajjoun
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 12. 4. 2012 00:57

Mel bych dotaz na ostatni majitele. Nejde nejak vypnout to otravne spojovani kontaktu? Snad kazdy druhy den mi to nabizi ke spojeni 9 kontaktu, ktere k sobe rozhodne nepatri a at dam co dam, tak se mi dalsi den ukaze nabidka spokeni znovu!
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stichy 12. 4. 2012 20:22

Spojení kontaktů zrušíš v menu - nastavení - účty a synchronizace a pak je to jedno, buď zakážeš celou synchronizaci, nebo zruš účty co máš níže uvedeny. Skype, G-mail, FB, atd.
Já tuto synchronizaci používám, ale musel jsem si v PC - Outlok přepsat všechny kontakty cca 320 lidí tak, aby jsem měl stejná jména, nebo příjmení. Např Jan - Honza jsem musel sjednotit apod. Dnes mi to funguje super, přidám si někoho pod jedním jménem a ihned se mi to propojí s FC a dalším co ten člověk má a pak se mi to tak zobrazí i telefonu jako jedna vizitka. To celé pak jednou za čas hodim do PC prostřednictvím Outloku a mám to napořád.
Je to paráda, ale ta práce s přepisem asi před půl rokem ..... už bych to asi nedal :-)

-- 12. 4. 2012 20:29 --

Jo ještě k té synchronizaci. Když dlouho nepoužíváš třeba Skype v telefonu, tak Ti automaticky z té synchronizace vypadne a odpojí Ti to i kontakty v mobilu. Pak ho třeba po měsíci zapneš a a najednou se Ti objeví spojené kontakty.
Dělá to ta automatická synchronizace. Pokud jí vypneš celou tak zase nemusí fungovat správně nějaké aplikace, jako například co používám já: wi-fi fixer apod.
Prostě asi se tomu nevyhneš pokud si to
a. buď nezakážeš jak jsem napsal nahoře
b. nesjednotíš jména v kontaktech
c. i tak to funguje na 90%, protože i mě někdy nějaké spojení vyskakuje znovu a znovu
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 12. 4. 2012 20:55

Diky za odpoved. Vypinat si to prave nechci, takze mi nezbyde nez si kontakty upravit. Nastesti jich mam jen asi 9, tech co se mi nabizi a nesouhlasi mi.
Jen jeste nevim jak, nektery jen podobne zneji, ale jedna se o uplne jineho cloveka a i pres to mi je to nabizi ke spojeni.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stichy 12. 4. 2012 21:03

jo to mě taky, ale bohužel jak jsem napsal funguje to dobře ,ale na 90% :-)

-- 12. 4. 2012 21:13 --

v případě, že někdo má i jinou možnost jak dosáhnout 100% úspěšnosti, tak budu taky rád za návod. Pořád třeba nerozumím úplně programu HTC sync, protože nastavit to nijak moc nejde a jednou jsem si dal synchronizovat data s Outlokem a vše se mi zdvojilo. Pak jsem to pracně odmazal a opět synchronizoval a naopak mi to zase smazalo nějaké telefony a zůstaly mi jen jména bez čísel. Je to nějak divoký. Prostě od té doby používám Mobil Edit a je to ok. Jsou tam sice taky nějaké věci, které se musí dost složitě nastavit, ale aspoň to funguje. HTC sync mě docela zklamalo. Nejde tam nic moc dělat, jen zálohu a to tak napůl.
Jo ještě je dobrej Air droid z Marketu, ale ta úprava kontaktů taky nejde. Umí to posílat sms, mms a je tam správce souborů a složek, ale taky by to chtělo ještě nějaký update.....
Ač nemám rád Nokii tak PC Suite fungovalo dobře (asi jediné co u Nokie fungovalo). Má někdo jiný tip na synchronizaci ?
stichy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 14. 4. 2012 01:00

Ja pouzival uz na Skatu My phone explorer, ktery umi pro me zasadni vec - a tou je synchronizace poznamek z Outlooku. Navic pred kazdou synchronizaci muzes potvrdit jake polozky se maji synchronizovat a jakym smerem, nebo to "odbouchnout" vse bez kontroly, ale pak si clovek nesmi stezovat za nasledky :-)
Dobre je, ze se umi spojit pres USB, BT ale i wifi!
Rozhodne ho doporucuji alespon vyzkouset. Jen se poprve nelekni, vychozi synchronizace neni nastavena s Outlookem, ale s MPE.
Zelych
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka