HTC Desire Z

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 5. 11. 2010 23:09

Proč ne? Já bych tam Swype bral.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 5. 11. 2010 23:26

no dobře ... ehm , a jen malej dotaz.. K čemu je pak ta klávesnice ?? :nenapadne
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 11. 2010 08:32

K tomu, že když chci psát jednou rukou na displeji (za chůze), tak bych rád Swype využil ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revol 6. 11. 2010 10:12

Přesně tak, jednou rukou si toho moc na klávesnici nenapíšu proto by byl swype dobrý. Bude nějaký pidi článeček v brzké době?:)
revol
Junior

Odeslat příspěvekod majkloscz 6. 11. 2010 10:19

Tak jsem překousl tu antičeskou klávesnici bez směrových šipek a zetko se mi válí už doma. Parádní přístup k emailům, uspořádané smsky, slučování kontaktů, přístup na net, snadný přístup na facebook, hromada aplikací, klávesnice na které se píše (pise, a s trochou sebezapření i píše) líp než na obrazovce. Mobil má trochu větší hmotnost, ale je maličký, vypadá to sice že s mechanismem klávesnice budou časem nějaké problémy (už teď při uchopení za vršek se otevírá), zatím jsem ale max.spokojený :tleskani
majkloscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 6. 11. 2010 12:10

majkloscz: Jinak řečeno, kvalita na <> už při odchodu z obchodu, ale koupit se to musí i kdyby na chleba nebylo.
ace2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkloscz 6. 11. 2010 14:11

ace2: to je zajímavý ale trochu scestný názor ;-)
majkloscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crashpc 6. 11. 2010 19:34

Myslím, že jen z tvého pohledu majkle. Mě to přijde dost vtipné a trefné, ale každý jsme v nějaké situaci. Člověk ví, že dělá špatnou věc, a musí jí udělat. Pak jsou totiž na řadě už jen samé horší, především ty od Samsungu a LG :-D
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod ace2 7. 11. 2010 00:49

Tak asi se shodneme na tom, že neexistuje mobil bez vady. Vždy se najde něco o čem můžeme říkat, proč to nebylo udělaný jinak. Nicméně narovinu. Na HTC Desire Z a MM2 čekám od doby co byl představen. Byl jsem jakože rozhodnut, že si pořídím HTC, protože má hezký vzhled, je módní a frčí, což znamená, že na to bude tuna příslušenství. Takže jsem naběhnul do HTC obchodu si ho konečně ošahat. A když jsem viděl to zpracování kloubového mechanismu tak jsem byl značně otráven a následně zjištěním, že ta klávesnice je tam v podstatě k ničemu, protože psat emaily na tom stejně nejdou a už vůbec ne česky. Chtěl jsem to jako kancelář a plánovač do kapsy, prodlouženou ruku domácího počítače. Nicméně za 13 a něco tisíc kč očekávám dokonalý výrobek a ne odflaknutý produkt. Desire Z je v podstatě jen pohodlný SMSkovač na nic jinýho to používat nejde.

Takže looking forward na Motorolu Milestone 2. Která má už podle fotek klávesnici lepší a to jak mechanismem tak i rozložením kláves a kursorem, otázkou jak ještě čeština. Cenu očekávám + - stejnou.

Nacož je i odpověd, že na trhu není jen Samsung a LG. Motorola má dobře našlápnuto a bude to příští rok velký konkurent HTC v Evropě. Na jaro má ohlašený nějaký super hi-tech model Terminátor, což by měla být asi technologická pecka (pro mě ovšem už zbytečností)
ace2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkloscz 7. 11. 2010 11:55

psaní diakritiky - diakritika se z hardwarové klávesnice píše (jak už jsem uvedl) trochu nešikovně, napsat jedno písmeno s diakritikou trvá cca 1,5sec. Bez diakritiky nemám k rychlosti a komfortu psaní výhrad
absence směrových šipek na klávesnici - směrové šipky úspěšně nahradí touchpad fungující jako směrový kříž
mechnismus otevírání klávesnice - z mého subjektivního pohledu můžou nastat v budoucnosti problémy, momentálně (ihned po zakopení) ten uzavírací systém ještě jakžtakž drží nebo spíš takhle - je navržen už od výroby trochu šmejdsky (nebo to byl záměr?). Když přimhouřím oči, tak teď to vezmu prostě jako fakt, že mobil má otevírací mechanismus, který nedrží fest, a se standardní dvouletou zárukou by mělo snad být možné řešit uvolnění toho mechanismu reklamací.

Osobně tedy hodnotím desire z po dvou dnech takto: diakritika je ok (nepotřebuji psát česky extrémně rychle), absence směrových šipek nevadí díky přítomnosti směrového kříže, mechanismus otevírání klávesnice je jako pandořina skříňka, uvídím co se z ní vyklubá..
Na vše ostatní (android 2.2, aplikace, hw stránka a kvalita zpracování mobilu, displej) se vztahuje následující hodnocení: ":-)". Vlastně jedna výtka by tu byla - integrovaný repráček má málo hutný zvuk (kvalitní sluchátka to řeší)
majkloscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kkozi 10. 11. 2010 23:35

Tak jsem si ho byl taky osahat v prodejne htc.Ten mechanismus je katastrofa.Pochybuju,ze to takhle inzenyri mysleli.Z tech videi,co jsou na netu,kde je konstrukce pevna,to vypada ok,a asi to i je ok.Ale ty kousky,co maj v htc na vyzkouseni jsou silene volny,aretace tam zadna neni a kdyz to chytnu displejem dolu,tak to visi jak plny koule:/ Po svym vahani,kterej model poridit jsem definitivne rozhodnutej pro dhd. Mam neco pres tyden wildfire,kde jsem si zvyk na psani na dotykovym displeji,a na dhd to diky velikosti displeje a lepsi odezve jde jeste lip...
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod legopark 11. 11. 2010 22:05

Nemate u Androidu problem s tym, ze sa vam stale pripaja na net a stahuje data, aj ked to nepotrebujete? kamos s tym ma problem u Samsungu Galaxy S. U HTC Desire sa to vraj da vypnut, ale tym padom nemate ziadne spojenie s netom, az kym to zas nepovolite. Je to mozne?

Inak tu si Desire Z mozte kupit na Slovensku.
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 12. 11. 2010 04:14

Podle me to pujde vypnout stejne jako u wildfire delsim stisknutim vypinaciho tlacitka, vyjede ti menu, kde se da krom dalsich profilu nastavit rezim letadlo a nebo prave vypnout datovou komunikaci;-)
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod legopark 12. 11. 2010 11:38

Nie takto som to myslel. Upresnim:
Na Symbiane mam nainstalovanu aplikaciu GMAIL, pripadne prehliadac OperaMini. Som na ulici, chcem si pozriet postu - dam refresh na Gmaile, Nokia sa pripoji k netu, nacita maily a odpoji sa. Odpisem na mail, odoslem - pripoji sa k netu, odosle sa a odpoji sa.
Ale co citam a pocujem o Androidoch, tak tie v kuse komunikuju s netom pri roznych aplikaciach! To je nonsens. Zaujima ma teda, ci je to pravda. Pride mi totiz blbe 20x denne zapinat a vypinat net, ked si chcem pozriet schranku, alebo odoslat mail.
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 12. 11. 2010 13:05

No ono je to tím, že se u androidu tak nějak počítá s připojováním. Když kouknu na svoje aplikace, většina z nich připojení vyžaduje.

A co má konkrétně za problém, že se mu telefon připojuje? Jak jsem psal v první větě, s připojením se počítá(tím chci říct, že internetový paušál je samozřejmostí)
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků