Decustomizace HTC Wildfire (návod - nyní Froyo!)

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 9. 2010 11:43

Koupili jste si HTC Wildfire od T-Mobile a nechcete čekat na updaty firmwaru? Velmi jednoduše si můžete z telefonu úpravy pro T-Mobile odstranit. Dostanete tak telefon takový, jako byste ho koupili u HTC.

Následující návod je posbírán z několika zdrojů, osobně vyzkoušen. Upozorňuji však, že jej provádíte na vlastní riziko. Mohou nastat potíže s uplatněním záruky. Taktéž si zálohujte data, telefon bude ve výsledku jako byste jej zrovna koupili.

Co potřebujete:

1) HTC Wildfire (aspoň částečně nabitý, s povoleným USB laděním), kabel
2) PC s Windows
3) Připojení k internetu
4) V návodu jsou výzvy ke stažení:

:idea: SDK také na: http://developer.android.com/sdk/index.html
:idea: Pokud někdo potřebuje USB ovladače od Googlu, tak tady

Nejprve si vytvořte Goldcard

Jde o speciálně upravenou paměťovou kartu. Doporučuji vzít nějakou náhradní, budete ji totiž muset formátovat, takže na ní nemohou být data. (inspirace z tohoto návodu)

1) Naformátujte MicroSD kartu na FAT32 - běžně v PC (klik pravým myšítkem na kartu a volba formátovat), nezapomeňte vybrat opravdu FAT32
2) Naformátovanou kartu vložte do telefonu.
3) Stáhněte si SDK software (obsahuje ADB). Po stažení jej rozbalte někam v PC, nejlépe rovnou na disk C. Složku pojmenujte jednoduše, třeba jen android.
4) Připojte zapnutý telefon přes USB k PC (s pam. kartou uvnitř). Při výběru typu připojení dejte Disková jednotka (volba kdy se vám zobrazí telefon - resp. paměťovka) jako další disk.
5) Zmáčkněte klávesovou zkratkou Win+R. Otevře se okno, kde do řádku vepište cmd a potvrďte tlačítkem Enter nebo myší klikněte na OK a zobrazí se vám příkazový řádek.
6) Do příkazového řádku, který se vám po zadání příkazu cmd zobrazil, nyní napište adresu, vedoucí k souboru adb.exe ve vašem PC, které se nachází ve složce tools (tedy pravděpodobně C:\android\tools\) a připište za mezeru shell. Takže výsledný text vypadá takto (bez uvozovek) “C:\android\tools\adb shell“ . Potvrďte tlačítkem Enter.
7) Do příkazového řádku dále napište (bez uvozovek)
„cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid“ a potvrďte opět stisknutím tlačítka Enter.
Pokud je vše v pořádku zobrazí se vám dlouhá změť čísel a písmen.
8 ) Navštivte tuto stránku: http://hexrev.soaa.me/, vložte ono dlouhé číslo, které se vám zobrazilo v příkazovém řádku (pečlivě opisujte!) a stiskněte Submit. Stránka vám na oplátku vyhodí opět trochu jiné dlouhé číslo.
9) Navštivte tuto stránku http://psas.revskills.de/?q=goldcard, zadejte číslo, které se Vám zobrazilo a e-mail, kam vám v mžiku dorazí soubor Goldcard.img.
10) Ze stránek http://mh-nexus.de/en/downloads.php?product=HxD si stáhněte HxD - vyberte si slovenskou verzi, klidně můžete i portable.
11) Otevřete HxD hex editor. Pokud používáte Windows Vista nebo Windows 7, je třeba spustit aplikaci jako správce.
12) Jděte na 'Extra' a zvolte 'Otvor disk'. Podle fyzického disku, zvolte vyměnitelný disk (vaší MicroSD kartu - bude ve fyzických discích, abyste ji snadno poznali, nemějte připojené jiné další zařízení přes USB jako jsou flashky apod.), zrušte zaškrtnutí 'Otvor len na čitanie' a klikněte na OK.
13) Jděte na 'Extra' menu vyberte 'Otvor obras disku'. Najděte uložený soubor GOLDCARD, který jste obdrželi e-mailem, otevřete ho a potvrďte výběr 512 pevné disky.
Nyní byste měli mít dvě karty - jedna je váš vyměnitelný disk, druhá je vaše GOLDCARD image.
14) Nyní buďte na kartě s Goldcard. Jděte na 'Úpravy', vyberte 'Zvol všetko', pak vyberte znovu 'Úpravy' a zvolte 'Kopíruj'.
15) Nyní vyberte první kartu - FYZICKÝ vymenitelný disk, který jste otevřeli jako první a klikněte myší do prvního řádku prvního sloupce, respektive druhý sloupec, druhý řádek. Kurzor už tam pravděpodobně bude blikat, takže ani klikat nebude nutné. Nyní dejte CTRL+V.
16) Změny uložte (Súbor > Uložiť), ukončete program. Tím máte hotovou Goldcard.

Nyní tedy máte Goldcard, nechte ji vloženou v telefonu a můžeme začít s aktualizací. (inspirace z tohoto návodu)

1) Stáhněte si aktualizační nástroj (výše odkaz)
2) Jakmile bude stažen, spusťte jej a řiďte se pokyny. Proces je v češtině, jen občas se zobrazí drobné chybičky.

Nezapomeňte, že telefon musí mít vloženou vytvořenou paměťovou kartu "Goldcard" a musí být připojen volbou Disková jednotka (tedy ani pouze nabíjení, ani HTC Sync, ani sdílení internetu). Stalo se mi, že když jsem po vytvoření Goldcard paměťovku vyndal a následně znovu zandal do telefonu, nepřijal ji (jeví se jako poškozená), proto doporučuju po vytvoření ani neodpojovat telefon a hned jít na aktualizaci.

Aktualizace trvá cca 10 minut, po dokončení je první start telefonu o něco delší než je běžné.

Testováno s Win7, na běžném notebooku, s nainstalovanými ovladači, bez instalovaného HTC Sync.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fantomas6907 15. 9. 2010 17:50

Diky!!!
T-mobilu jsem dal timto pa pa
Vse funguje jak ma!!!!
fantomas6907
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doliva 15. 9. 2010 18:34

Ahoj, nezjišťoval jste nááhodou někdo, jak je to se zárukou při decustomizaci? O:-)
doliva
Junior

Odeslat příspěvekod fantomas6907 15. 9. 2010 18:42

Zaruka je zrejme nadobro fuc!!!
Vyhoda ? Nebudes trapne cekat na pripadnou aktualizaci.
fantomas6907
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doliva 15. 9. 2010 21:51

No jo, přece jenom 5 tis jsou peníze... Ale to čekání mě docela štve! >:-( Hlavně kdyby mělo přijít Froyo... Mno uvidíme. :oops:
doliva
Junior

Odeslat příspěvekod josr 16. 9. 2010 14:33

Behem aktualizace se mi nahral nejaky ovladac a pak se napsalo ,ze nejde pripojit
k mobilu, aktualizace bude ukoncena.
Tak jsem restartoval pocitac a znova spustil aktualizaci, vse probehlo OK.
Mam Windows 7.
Uz jsem jednou delal goldcardu na root G1 podle navodu nahore.Vse se povedlo i root G1.
Ted jsem znova goldcard neudelal, protoze po posledni operaci byla vzdy poskodena SD karta.
Nevim proc, postupoval jsem stejne.
Tak jsem na vytvoreni goldcardy pouzil program GoldCard Tool v0.0.5 http://www.klutsh.com
josr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fantomas6907 16. 9. 2010 15:33

Jo taky me karta sla vytvorit pouze s GoldCard Tool v0.0.5. Je to rychle a v pohode.
Aktualizace vcetne posledniho updatu prabehla za cca 5min
Naposledy upravil Snekac dne 20. 9. 2010 23:58, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek není nutno citovat
fantomas6907
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 20. 9. 2010 23:57

fantomas6907 píše:Zaruka je zrejme nadobro fuc!!!

Rozhodně ne. Pokud bude hardwarový problém tak 100% nemůže být neuznán, pokud SW, pak bude záležet na daném středisku.

-- 23. 9. 2010 19:31 --

Tak po pár dnech užívání jedině spokojenost. Konečně jsem se zbavil problému s klávesnicí, které občas byly u T-M verze. Ne že by se vyřešilo vše k dokonalosti, ale nic se nezhoršilo.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod a12190 25. 9. 2010 01:45

Postupoval jsem podle návodu a už jsem se těšil že už mám vše hotové a během nahrávání nové ROM mi to to asi po 5ti minutách napsalo:
Chyba[131]: Chyby ID zákazníka
Nástroj pro aktualizaci ROM nemůže aktualizovat váš telefon android.
Prosím získejte správný nástroj pro aktualizaci paměti ROM a opakujte akci.

Nevíte někdo co s tím ?
a12190
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josr 25. 9. 2010 05:26

Nemas goldcardu. Udelej ji znova podle navodu, nebo pomoci GoldCard Tool.
josr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sinn3r 28. 9. 2010 21:42

zdravim,
mam wildfire, normalne nie z t-mobile a zaujimalo by ma ci je mozne tam dat android 2.2 a ci to ma dake vyraznejsie vyhody preco sa to oplati robit.
Dik
sinn3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 28. 9. 2010 22:11

Není to možné, taková verze nebyla pro Wildfire zatím vydána. Musela by to být skutečně neoficiální ROM, pravděpodobně bys našel na xdadevelopers.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SteveCZ 29. 9. 2010 21:08

a12190 píše:Postupoval jsem podle návodu a už jsem se těšil že už mám vše hotové a během nahrávání nové ROM mi to to asi po 5ti minutách napsalo:
Chyba[131]: Chyby ID zákazníka
Nástroj pro aktualizaci ROM nemůže aktualizovat váš telefon android.
Prosím získejte správný nástroj pro aktualizaci paměti ROM a opakujte akci.

Nevíte někdo co s tím ?

Já mám stejnou chybu, delal jsem vše x-krát, goldcard tool proběhl regulérně a zahlásil úspěch :-|

-- 1. 10. 2010 08:40 --

Buď přechodem ze systému Win7 na WinXp nebo změnou karty se to vyřešilo. Podstoupil jsem tyto dvě změny najednou (prostě jsem to udělal v práci :-) ), tak nejsem schopen to blíže specifikovat. Jelo to ale jako na drátkách, za 10 minut bylo vše hotové.
SteveCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod virtuoso 1. 10. 2010 09:47

Zdravím,
trochu jsem Googlil a narazil jsem na informaci, že není možné zazálohovat původní ROM pro případ návratu (např. pro případ uplatnění záruky :). Chtěl jsem se zeptat, neví někdo jestli opravdu není možné zálohovat původní ROM?

A ještě, k přeflashování ROMky jsou zřejmě potřeba práva ROOTa? Bude takto přeflashované HTCčko "rooted"? :)

Díky za odpověď.
virtuoso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 10. 2010 21:45

Na to odborník nejsem, ale domnívám se že nebude mít root. Výsledek by mělo být HTC jako koupené v nezávislé distribuci.
Snekac
VIP uživatel

Další stránka