Vodafone 231 (sagem my230v) - připojení k počítači?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 8. 2009 11:30

Zdravím,

nevíte někdo náhodou o tom, jak využít možnost "Propojení s PC" tohoto telefonu?

V návodu je napsáno:

Spojení s PC
Do telefonu je možné z počítače nahrát vyzváněcí melodie a tapety.
Tato funkce vyžaduje použití speciálního datového kabelu a softwaru PC Link, které lze zvlášť dokoupit.

U Vodafone netuší, kde příslušný kabel zakoupit, odkazují mě na Sagem, ale tam se mi nikam nepodařilo dovolat. Z četby zahraničních fór nevyplynulo nic kromě toho, že v různých zemích má Vodafone 231 různé vlastnosti, třeba má navíc Bluetooth. A vůbec si specifikace na webu Vodafone v různých zemích odporují.

Vodafone prodává náhradní nabíječku pod označením SGMY411V CHARG a hadsfree pod označením SGMY411V HFP, tak jsem si řekl, že by se mohl hodit kabel prodávaná E-mobiles pod označením Datový kabel My411 / my600 / my700. 99 Kč mi přišlo přijatelných. Na dodaném kabelu je samolepka s nápisem "SAG 411X". Na přiloženém CD je několik programů, mezi nimi i PC Link, ale všechny jsou jen v čínštině a ještě ne Unicode. Kabel jde do mobilu připojit, samotný ovladač z CD lze nainstalovat, ale při připojení kabelu a mobilu k PC se nic nestane - neobjeví se žádné nové zařízení ve správci zařízení ani nic jiného. Ani když na mobilu zvolím "Propojení s PC" - na displeji se objeví "Synchronizace", a nic. Aplikace PC Link také nic nedělá. Dodavatel (E-mobiles) na dotazy neodpovídá.

Vodafone 231 je zřejmě nejpodobnější Sagemu my230v:
ObrázekObrázek
V návodu pro sagem my230v je také napsáno:
PC link
It is possible to download ring tones and wallpapers from a computer to your phone. This functionality requires the use of a specific datacable and a PC Link software that can be bought separately.
Please refer to the help file of the PC Link software for more details about this functionality and the connection procedure.
Jenomže na webu Sagemu je řada kabelů pro jiné modely, ale explicitně pro tento ne.

Je to velmi levný a hloupý telefon, nicméně jich mám několik a to připojení k PC mě zajímá spíš jako technický problém, nemám rád, když něco nefunguje a nevím proč. :-)

Nějaké tipy?
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 26. 7. 2010 12:10

Tady nějaký kabel vidím: http://www.wexim.com/cgi-bin/shop/m/acc ... y230v.html
Obrázek
Ale dražší, než celý telefon, a stejně nedostupný.

No, stejně mě to zajímá už jen teoreticky jako technický problém. :-)
Petr_S
Junior