HTC Touch HD

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod djscorpion 29. 12. 2008 10:51

To som skúšal, ale keď si posuniem na touchFLO na internet a kliknem na launch browser, tak sa mi nič nespusí. Tam treba tú Operu z HTC.
djscorpion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 12:48

Zdravim,
chtel bych se vas, majitelu HTC Touch HD zeptat na nekolik veci.

1) jak je to s nahravanim hovoru. Docetl jsem se, ze HTC nahravat hovory neumi, jinde jsem se zase docet, ze umi, ale jen pres mikrofon, takze se musi pouzit hlasite telefonovani a na dalsim miste sem se zase docet, ze umi nahravat hovory i nterne. Proto bych potreboval vedet, zda to nekdo z vas vyzkousel, a jak to tedy doopravdy je, protoze tahle funkce je pro me hodne dulezita a nejak nedovedu pochopit, ze jine zarizeni s WM6 to normalne umi a zrovna HTC ne.

2) Jak je to s kontakty. Docetl jsem se, ze lze u kazdeho jmena ulozit jen omezeny pocet polozek, mobil, work1, work2, home1, home2, company, pager, car, assistant, radio, ale napriklad dva nebo tri cisla na mobil to neumi, je to pravda? A co poznamky, kolik tech se tam da dat, je to nejak omezeny?

3) Je pravda, ze nelze odeslat vizitku nekoho z adresare napriklad pres SMS?

4) Je pravda, ze prehravani videa je probematicke a vysledek neni zrovna koukatelny?

5) je pravda, ze kdyz z nekym volam, a potrebuju si pridat nebo ubrat hlasitost, ze tlacitka pro regulaci proste misto hlasitosti hovoru nastavuji hlasitost vyzvaneni?

6) je pravda, ze kdyz mam HDcko treba v kapse, nelze nijak zamknout tlacitka pro regulaci hlasitosti a hrozi jejich nahodne zmacknuti?

7) je pravda, ze pri pouziti hlasiteho HF je spatne slyset, protoze reproduktor mluvi prislis slabe?

8) rozhoduji se mezi HD a Pro, kazda me sve plus i minus, co je nejvetsi prinos HDcka krome velikosti displeje?

Za odpovedi vsem moc dekuji
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 29. 12. 2008 13:30

1) To presne nevim, ale na smartmanii je o tom diskuze, zkus se tam podivat

2) U kazdeho kontaktu (pokud jsem se neprepociatl, +/- 1) se da ulozit 39 polozek, je jich opravdu mnoho. Vic mobilnich cisel se da myslim ze vyresit pomoci "/", poznamky jsem vkladal 2 a v pohode. Jinak jeste v tech polozkach jsou i veci jako narozeniny, svatek, deti ci manzelka, tudiz moc poznamek neni treba.

3)Neni, jednoduse se najede na kontakt -> nabidka ->poslat kontakt-> pres SMS

4)Prehravani videa je problematicke jen s W Media playerem, s Coreplayerem je vse v poradku, jen se za nej musi priplatit. Vcera jsem si na zkousku stahnul cely film ***.avi, 720mb a bez jakekoli konverze jsem ho nandal na pametovku a bez jakehokoli nastaveni v mobilu jsem ho bez sekani prehral, cely dokoukal, kvalita je opravdu super. Tady zadne problemy nevidim.

5) Nemel jsem sanci vyzkouset, ale kdyz si ubirate/pridavate hlasitost, nahore mate moznost mezi System a Vyzvaneni, tedy je mozne, pokud jste naposled zeslaboval vyzvaneni, ze se tam pak zeslabuje prave to i pri hovoru, vyzkousim a dam vedet.

6) Tlacitka hlasitosti nereaguji, pokud neni zapnuty display (tlacitkem power)

7)Ten reproduktor na uchu je dost hlasity, HD nema problemy jako prave Touch Pro, ktere je dost potiche, u hlasiteho HF odzkousim, ale zadni reproduktor mi prehraje hudbu hlasiteji, nez Nokia N93, takze si myslim, ze zadne problemy nebudou.

Presne jako ty jsem se rozhodoval i ja (jeste s Xperii) a vyhralo HD a nelituji toho, na SW klavesnici se pise v landscapu libove, je rychlejsi nez Pro, kvalita hudebniho vystupu je taky na skvele urovni, dokonce se mi zda, ze mi hudbu do sluchatek prehraje kvalitneji nez iPod classic 80gb (ale to je mozna jen z te euforie :-) ). Pokud ti nevadi, ze si nezahrajes zadne FPSko a ze pri posouvani mapy v Age of Empires musis nejdriv odznacit jednotku a az pote se posouvat manualne klikanim po mape :D .., tak ti radim HD.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 13:55

No ja sem na 90% rozhodnutej pro HD, ale jeste musim zjistit, jak je to s tim nahravanim, to je pro me opravdu hodne dulezite.

1) jeste se zkusim podivat jinde, ale kdyste to nekdo mel odzkousene, dejte mi prosim vedet.

2) tim "/" je to mysleno jak?

3) myslel jsem si, ze je to nesmysl

4) tim si me potesil

5) asi lidi co o tom pisou delaj nekde chybu

6) takze kdyz je telefon v pohotovostnim rezimu, tak nereagujou ta tlacitka ani displej? Nehrozi tedy nahodne zmacknuti neceho?

7) ja mam N73 a tam je hlasitost hlasiteho HF myslim dostatecna, tak jestli je to aspon jako na N73 neni problem

A na te SW klavesnici, se da psat slusne a rychle? Sem docela psavec:-) Hry nijak moc nehraju, maximalne kdyz nekdy nekde cekam, tak si tim kratim dlouhou chvili, ale to mam radsi logicky hry nez nejaky strilecky atd.

A co synchronizace s Outlookem, jak to funguje, neni nejakej problem? Kdyz je u kontaktu vicero poznamek, jak se prevedou do Outlooku? Pouzivam Outlook 2007 (mimochodem, tam jde taky jen od kazdyho cisla jedno a silene me to stve) a synchronizuji kontakty, poznamky, ukoly a kalendar.

Jak je to u tehle stroju s Firmware, taky vydavaj updaty a jak cca casto? Je sance, ze kdyz treba vyjde WM6.5 nebo dokonce WM7, ze to pujde do HDcka nainstalovat?

------------------------------------------------------------

Mam moc otazek, omlouvam se, ale doted sem se z zadnym zarizenim s WM nesetkal a tak toho moc nevim. Navic se uz nechci spalit jako pri koupi me N73 a tak se snazim zjistit vsechny nedostatky driv, nez investuji 15.000,- abych pak nebyl zklamanej.
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 29. 12. 2008 14:17

Taky je to muj prvni stroj s WM, ale vsechno slape jak hodinky, opravdu jsem necekal, ze to bude takovy bezproblemovy, rychly a spolehlivy stroj.

Na te SW klavesnici zatim moc rychle nepisu, ale to je u zvyku, navic po nainstalvoani jednoho programku ti to po stistku kazde klavesy zavibruje, coz imituje HW klavesnici. Preklep jsem snad jeste zadny neudelal, tlacitka jsou luxusne velka. Outlook na pocitaci nepouzivam, sorry, ale tady ti neporadim.

HTC se docela snazi a vydava nemalo firmwaru, uz vysel novy (ale zatim ne pro Evropu?), na strankach HTC je ofic. hotfix na zamrzani displaye (opravdu se to delo docela casto, na 3-5 sek.)

To s tim doinstalovani novych WM je ve hvezdach, nezbyva, nez se modlit :) Taky bych uvital Androida...

/Edit: 2) No myslim jako ze zadam cislo xxx xxx xxx pak dam / a dalsi cislo (xxx xxx xxx/xxx xxx xxx). Ale to je asi blbost ^^
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ossobne 29. 12. 2008 14:43

Mě by zajímalo, jestli to umí záznam zvuků do MP3, tzn. například zaznamenat hovor v místnosti. A ty telefonní hovory se také zaznamenávají do MP3?

A až to budu kupovat, jak se ten název "HTC touch HD" správně vyslovuje? (Neumím anglicky, ale nechci být v obchodě za trotla).
:-) :-) :-)
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 15:03

To .soul: No zatim si me informacema potesil, moje rozhodnuti pro HD je ted na 99% akorat jeste to nahravani, jak budu vedet, ze to nejak jde, hned jdu objednavat:-)

To ossobne: Ten zvuk se vetsinou da zaznamenat do MP3, Wav atd. ale to bych nevidel az tak podstatny. Nahravat hovor z mistnosti, funkce diktafon funguje docela urcite, ale to nahravani hovoru je prave s HTC problem. Ja to potrebuju, protoze jsem stale v pohybu a navic sem hlava derava, takze kdyz vecer prijdu domu, nahraju vse do PC a vim, ze treba clovek XY mi diktoval adresu, tak si to pustim, napisu adresu, termin schuzky atd. a pak to smazu. Je to mnohem pohodlnejsi, nez si tyhle veci zapisovat na papir tuzkou, kterou vecne nekde hledam, nebo rovnou primo do HTC. Je ale pravda, ze nektere kdyz predpokladam, ze to bude potreba si schovavam a smazu az kdyz vim, ze uz je potrebovat nebudu. Napriklad nedavno jsem resil neco s GE Money po telefonu, kdyz sem pak byl na osobni schuzce a deset minut sme se dohadovali o tom, ze to mi TO mi dotycna osoba urcite nerekla a delali ze me pitomce, vytah sem mobil a prehral hovor, to byla legrace kdyz sem udelal pitomce z osoby se kterou sem jednal pred jejim sefem. Najednou vsechno slo a nic nebyl problem:-))

Jinak ja teda taky anglicky neumim, patrim ke generaci co se ucila gavarit parusky:-) Ale rek bych, ze se to vyslovuje "Tač":-)
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ossobne 29. 12. 2008 15:12

Takže "híí týý síí tač híí dýý"?

Jinak jde mi o to, jestli to umí rovnou nahrávat do MP3, abych to pak mohl rovnou pouštět na PC bez úprav. Můj současný mobil to neumí, nahrává to do nějakého vlastního formátu i když MP3 jinak normálně přehrávat umí a i umí používat MP3 jako vyzváněcí tóny.
:-) :-) :-)
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 29. 12. 2008 15:18

na smartmanii o tom pise Jirka (redaktor)
Nahrávání hovorů ve Vito Audio notes na Touch HD
Vyzkoušel jsem nahrávání telefonních hovorů přes Vito Audio notes, bohužel aplikace zvuk protější strany nahrává přes mikrofon, takže hlasitost není úplně ideální. Zkusil jsem zavolat na linku operátora, na pozadí jsem si pustil hudbu v přehrávači, abych emuloval nějaké rušnější prostředí. Jak je vidět z přiložené ukázky, hlasitost protější strany je dost nízká.

(Vito Audio Notes je nejpouzivanejsi program prave na nahravani hovoru)
ten soubor je tady

Jinak HTC se vyslovuje bud hátécé, anglicky ejdžtýsí tač hádé, anglicky ejdždý
- anglicky ejdžtýsí tač ejdždý
- cesky hátécé tač hádé ;-)

jiank jeste :
6) takze kdyz je telefon v pohotovostnim rezimu, tak nereagujou ta tlacitka ani displej? Nehrozi tedy nahodne zmacknuti neceho?
Ano, nic takoveho nehrozi. Sam se aktivuje jen pri prichozim hovoru, ale tam je takovej posuvnik na prijmuti a odmitnuti. Pri SMS se display neaktivuje (da se upravit registrama, jen nevidim duvod proc, vsak si pak budu mackat vsechno v kapse)
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 15:50

To sem prave cet taky, ze to nahrava pres vnejsi mikrofon a to je prave celkem na nic. Navic si neumim predstavit, jak by takove nahravani probihalo, kdybych telefonoval pres BT HF a telefon mel nekde v kapse pod bundou. Tohle fakt nechapu, vzdyt jiny telefony s WM nahravaj naprosto v pohode.

No ja si vsim, ze se da spousta veci upravit pres registry, coz vidim jako dobrou vec, ze ta moznost je. Akorat by to chtelo nejakej seznam co kterej registr dela a bylo by to v pohode:-)

BTW: Ja jak sem uz psal neumim anglicky, ale nepodival by ses na nejaky zahranicni fora jak to s tim nahravanim je, zda to nejak nejde obejit? Kdyby se to nejak podarilo vyresit byl bych ti moc vdecnej a tvuj cas bysme vyrovnali treba nejakou lahvinkou s necim dobrym ;-)
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 29. 12. 2008 18:57

ted jsem na hadecku
v hospode, ale zitra se vam na to podivam ;-)
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 19:17

Tak to si dej jedno i za me :-)))
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 12. 2008 20:02

To nahrávání půjde i nativně, protože v novinářských pre-produkčních Touch HD byla i aplikace "HTC In Call Recording", u které je jasné, co asi dělala.. Nicméně současné verze Vito a Resco to neumí (nahrávají přes mnikrofon, což je většinou nefunkční).

Chce to asi chvíli počkat, než se něco objeví na xda-developers.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 20:20

Zdravim Radku. Takze myslis, ze to je jen otazka casu, nez se tohle vyresi? Mimochodem, muzu se zeptat jakou k tomu pouzivas BT klavesnici?

Jeste bych se chtel zeptat na jednu vec. Na pohotovstni obrazovce jsou ruzne veci a me by zajimalo, zda se to da editovat, protoze ja potrebuju na uvodni obrazovce videt hlavne zaznamy z kalendare, popripade ukoly. Jenze jak sem se nekde docet, tak to zobrazuje jen jednu polozku z kalendare a to si myslim, ze je malo. Da se treba vyhodit pocasi a tim rozsirit misto pro zaznamy z kalendare?
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 29. 12. 2008 20:50

Tady o tom neco pisou: http://forum.xda-developers.com/showthr ... 408&page=2 ale ja neumim anglicky, tak nevim co:-(
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků