Android: HTC Dream T-Mobile G1 [obecná diskuze]

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod milennium 30. 4. 2009 22:33

To: hhitmen

Nikde nepsali,že 1.5. vyjde verze 1,5. Ale psali "v květnu"....a to je rozdíl. Takže moc bych se neradoval,zítra vstaneš a nic...
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod hhitmen 30. 4. 2009 22:49

Kód: Vybrat vše
"Slyšel jsem, že od května 2009 je dostupná nová SW verze pro G1. Pokud ano, jaké obsahuje změny?"
    Ano, od začátku tohoto měsíce se majitelům G1 přihlášeným v domácí síti postupně zasílá do jejich přístrojů nová softwarová verze. Tato aktualizace je pro uživatele bezplatná. Po stažení je uživatel informován, že byla stažena nová softwarová verze a je vyzván pro potvrzení její instalace do přístroje (trvá několik minut). Uživatelské data a nastavení přístroje zůstanou po instalaci aktualizace zachovány.

    Nová verze obsahuje tyto hlavní změny:
    možnost ovládání přístroje v češtině, klávesnici na dotykovém displeji, nahrávání a přehrávání videa, možnost nahrát vlastní video na YouTube, nový správce aplikací, nové funkce Gmailu, další vylepšení uživatelského rozhraní, podporu bluetooth stereo sluchátek, automatickou změnu formátu displeje při otočení G1, přístup k placeným aplikacím v Android Marketu. Kompletní popis změn si zájemci můžou přečíst zde http://source.android.com/roadmap/cupcake. Ano, od začátku tohoto měsíce se majitelům G1 přihlášeným v domácí síti postupně zasílá do jejich přístrojů nová softwarová verze. Tato aktualizace je pro uživatele bezplatná. Po stažení je uživatel informován, že byla stažena nová softwarová verze a je vyzván pro potvrzení její instalace do přístroje (trvá několik minut). Uživatelské data a nastavení přístroje zůstanou po instalaci aktualizace zachovány.

Nová verze obsahuje tyto hlavní změny:
možnost ovládání přístroje v češtině, klávesnici na dotykovém displeji, nahrávání a přehrávání videa, možnost nahrát vlastní video na YouTube, nový správce aplikací, nové funkce Gmailu, další vylepšení uživatelského rozhraní, podporu bluetooth stereo sluchátek, automatickou změnu formátu displeje při otočení G1, přístup k placeným aplikacím v Android Marketu. Kompletní popis změn si zájemci můžou přečíst zde http://source.android.com/roadmap/cupcake.


Neni napsano 1.5 ale napsano zacatkem mesice takze klidne to muze bejt i prvniho 8-)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod u2kuba 1. 5. 2009 07:30

shotik píše:prosim bych nazvy tech aplikaaci s tim ze ti to vokaze ty mista pamatky atd , pak ten hledac kovu a souhvezdi dik

Omlouvam se, ze to tak trvalo. Tady to mas:
Sky Map
Metal Detector
Wikitude AR Travel Guide
a jeste pridam My Tracks (pomoci GPS ti do mapy zakresli trasu, kterou si ujel/usel)
Nokia 3210 > Siemens S35i > Siemens ME45 > Siemens CX65 > Sony Ericsson K700i > Nokia 6230i > Nokia 6120 classic > Samsung U800 Soul b > Nokia 6120 classic > iPhone 2G 16GB > iPhone 4 16GB
u2kuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 1. 5. 2009 08:31

Tak bud to pujde postupne ty aktualizace a nebo to bude trvat kdovi do kdy mno a ja se tak tesil.Asi si zakoupim gold kartu a budu si tam davat co chcu a kdy chcu nebudu se omezovat nez T-M neco vypusti
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vonTossis 2. 5. 2009 12:02

Zdravim, tenhle telefon mi za par dnu prijde, jelikoz u t-mobile prodluzuju smlouvu na dva roky, tak ho mam za par korun. Zajima mne vsak, jestli nejak muzu vypnout tu neustalou synchronizaci. Mam FUP na mobilu 100Mb a emaily na mobilu nepotrebuju, kalendar vubec nevyuzivam. Navic nevauzivam ani Gmail. Idealni by bylo, pokud by to slo propojit s outlookem, a ne ze by se nove maily stahovaly automaticky, ale jen ve chvili kdy si o to sam zazadam. Je to u tohoto telefonu mozne nebo musim byt nutne otrokem googlu a ani si tu synchronizaci nemuzu vypnout? Pry se sycnhronizuji s googlem uctem i kontakty v telefonu. A jak uz jsem rekl, gmail nevyuzivam a i kdyby, ani nahodou nechci sve kontakty z telefonu mit kdekoliv na netu :) Zadne kalendare a kraviny. predem moc diky
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhitmen 2. 5. 2009 12:10

Pri prvnim zapnuti je potreba zadat ucet na gmail kde se provede poprve synchronizace s uctem pak se da vlezt do menu a synchronizaci veskerou vypnout ale zatim G1cka neumi se synchronizovat s outlokem prave proto je potreba gmail :) ja to treba vnimam jako plus :) takze tak kdyby byl dalsi dotaz sem s nim
Mozna casem pro outlook bude apps a spis ano nez ne ;)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vonTossis 2. 5. 2009 12:17

A kdyz tu automatickou synchronizaci vypnu, muzu presto vybirat maily rucne? nebo to funguje jen takto? Nekde jsem cetl, ze nejake programy na outlook uz jsou, tak by to bylo dobre :) Google mam sice rad, ale k jeho sluzbam jsem se zatim poradne nedostal a zatim se nechystam :) Jinak se mi phone hodne libi, takze bych byl rad, kdyby to slo nejak vsechno obejit :)
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhitmen 2. 5. 2009 12:50

rucne muzes vzdy vlezes do nastaveni zaskrknes fajfku na synchronizaci ono se synchronizuje a muzes to zase odskrknout :)

Jestli si cetl ze apps uz je tak je to mozne ja se po tom moc nedival :)

Jinak ta synchronizace je dobra ze clovek kdyz ma PC a net tak ma prakticky vse u sebe kalendar kontakty a kdekoliv muze neco pripsat a nasledne synchronizovat i smsky jdou ukladat na google :) takze nemam strach ze bych o neco prisel :)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vonTossis 2. 5. 2009 13:06

a jaky mas mobilni internet? :)
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhitmen 2. 5. 2009 13:11

zatim zadnej mel sem chvili surf+ ale docela dost lidi nadavalo ze to taha data s jinych portu a pocita jim to prachy takze mesic budu u T-M a utekam k VF kde jako student mam net za polovic nejakych 90kc a neomezene na porty takze tam budu v klidu neminim aby me za mesic dosel ucet na 15litru :)

T-M s netem zaspal stoji to furu penez a jeste to maj takto omezene
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vonTossis 5. 5. 2009 10:46

Tak dnes jsem si ho poridil a hend mam nekolik dotazu, pokud bude nekdo vedet, moc diky :)

1)Mam od T-Mobile Surf@Mail+, dava mi to 100Mb mesicne a pote snizeni rychlosti u WAPU a INTERNETU. Jenze APN Internet v tom zapocitan neni a je uctovano 0,06Kc za Kb. jaky je rozdil mezi Internet a Internet APN, nevim co G1 pouziva a nechci zbytecne platit, kdyz mam limit.

2) Vaznejsi vec: Pokud jsem pripojen pres wifi, jde nejak vyresit, aby pri padu site nebo zkratka kdyz je sit slaba a vypadava, se telefon neprepojoval do edge? Browsim po nejake strance a jede to pres wifi a po nejake chvili si vsimnu, ze uz je to edge,, protoze wifi byla prilis slaba. Zbytecna data. Nejde u telefonu nastavit, aby oznamoval, ze se neco takoveho stane a dal mi na vyber, nebo jeste pred kontaktem s internetem mi dal na vyber, jak se pripojit?

3) Prestoze mam veskerou synchronizaci vypnutou, netmonitor u gprs/edge pomnalu pripocetl data, aniz bych neco na netu provadel? sice jen par kilo, ale nevim proc.

4) Nemam na mobilu ten update 1.5, mam stale 1.1. Myslite, ze mi jeste pridje, kdyz jsem ho vcera koupil nebo jsem ho koupil v blbou dobu a na muj telefon uz bude ztapomenuto a budu to muset vyresit jinak?

5) Nejaka offline navigace asi zatim neni ze? nebo alespon polo-offline, ze by si stahla mapy treba z googlemaps, ale pak uz by jela podle toho stazeneho

6) jde nejak v menu vytvaret slozky? jelikoz mam postahovanych XY programu, tak v tom zacina byt pekny bordel a rad bych si to roztrdil treba na hry, organizaci, multimedia atd

predem moc diky
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda512 5. 5. 2009 11:17

1) APN Internet je zahrnut normálně do paušálu. Ty se musíš spíš ptát, jaké porty ty aplikace využívají, protože TM omezuje na porty...
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vonTossis 5. 5. 2009 11:21

No stejne tomu nerozumi, v tom prospektu od t-mobile je, ze INTERNET A WAP je normalne neomezene, ale s fupem 100mb, pak dochazi ke zpomaleni rychlosti. Pod tim je ale, ze APN internet je zpoplatnen 0,05 (ne 0,06) kc za kb, ale ja porad nevim, co je ten APN internet a jak vim, ze zrovna vyuzivam INTERNET a ne APN INTERNET :)
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda512 5. 5. 2009 11:32

Přečti si tohle: http://t-mobile.cz/FileStorage/OP_SurfP ... ilPlus.pdf


Jsou tam nějaký blbosti, třeba že to nesmíš využívat na IM, ale pokud máš klienta, který umí jet přes port 80, tak to neni problém.

Vůbec nechápu tu poslední část.. ze zrovna vyuzivam INTERNET a ne APN INTERNET

Ty prostě využíváš ten přístupový bod, který si nastavíš ne? Nastav si jako příst. bod internet a máš klid. Opera mini jde používat v poho, emailový klient taky...máš to v podmínkách.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vonTossis 5. 5. 2009 11:45

Jo uz tomu zacinam rozumet,, a nejaky ICQ kleint na androida, ktery umi pres port 80? nebo jde nejak zjistit, jake proty urcite aplikace vyuzivaji? ja si zadny pristupovy bod nenastavoval, koupil jsem telefon a internet jel :) V edit acces point mam pod APN: internet.t-mobile.cz a pak hroamdu dalsich nastaveni :) diky za trpelivost
vonTossis
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků