HTC Touch Pro (Raphael) - diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod .soul 5. 11. 2008 00:55

Ne na focení, ale na svícení ve tmě. Treba kdyz mi neco vypadne v noci do travy nebo tak, tak se to hodi ^^ O:-) . Jinak ja bych bral x1 8-D
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 7. 11. 2008 14:19

HTC Touch Pro (Raphael ) používám necelý měsíc a je to můj první telefon s Win Mobile a jsem rád že se nepotvrzují žádné negativní příznaky jak sem se různě dočetl po různých vláknech v debatách jestli jsou výhodnější telefony s OS Symbian nebo WM . Takto naprosto bezproblémový stroj jsem ani ve snu nečekal a jsem z něj přímo unesený co vše dokáže. Zkrátka na co sáhnu to běží jak má, když něco doinstaluji tak to funguje jak má a vše jede jak Švýcary.
Moje jediné výtky: hlasitost kdyby byla v základě lepší (postačuje, ale komu nestačí dá se řešit viz výše) menší výdrž aku (čož je pochopitelné vzhledem k výkonu zařízení - dá se řešit další nabíječkou do auta, případně mnohem silnějším aku) .

Max. výbava, výkon, HW klávesnice, obrovská paměť v porovnání s konkurencí, odladěné WM 6.1 CZ dělají z tohoto telefonu téměř bezkonkurenční stroj, dokonce si myslím že budete stěží hledat něco lepšího!
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 9. 11. 2008 12:00

Zbynek1: má vysouvací mechanismus po tom měsíčním používání větší vůli než když byl nový?
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynek1 9. 11. 2008 16:11

to kamil2268 ... mě se to zdá pořád stejný a celkem klávesnici používám dost. Psaní je skvělé na této klávesnici, rozložení je prakticky stejné jak na noteboocích a pokud zapneš CZ tak včetně českých znaků (ěščřžýáíé atd.)
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 9. 11. 2008 16:37

a je tam citelná vůle? předpokládám, že bude, protože na E65 ten mechanismus po roce nic moc...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynek1 10. 11. 2008 20:20

kamil2268 ... mě to přijde že tam není prakticky žádná. Vysouvá se jen rovně a přijde mi to naprosto tuhý bez vůlí.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 10. 11. 2008 20:25

Když už ho několik z vás teda nějakou dobu má, tak by mě zajímalo, jestli už není na krajích ošoupaný apod. Na tenhle problém si zatím v několika diskuzích stěžovali samí slováci, tak mě zajímá jak je tomu v českém případě ;-)

Kolik dní vám (průměrně) vydrží nabitý? Jsem už z toho zmatený - někdo tvrdí že sotva dva dny a další si zase pochvaluje výdrž až 3-4 dní.. Chci jít do HTC HD, ale z toho velkého displeje a stejné kapacity baterie mám obavy..
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod milanp4 11. 11. 2008 18:14

zdravim mam taku otazku

je to pravda ze cely obal od raphaela je magneticky
totiz vo videjku

http://www.youtube.com/watch?v=CZlsH4I43xw&NR=1


asi na 2:30 minute o tom hovori

ja si myslim ze je to mozne ze by bol magneticky

a dalsia otazka
ake to ma vyhody?

co interakcia s inymi magnetickymi polami

.. nasiel som o tom aj diskusiu na webe ale moc jej nerozumiem
tak pridavam link
http://www.sprintusers.com/forum/showthread.php?p=1983026
milanp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanp4 11. 11. 2008 18:17

este mam jednu otazku
da sa tukat prstom do obrazovky ked je klavesnica otvorena?
dade som pocul ze ta obrazovka potom nereaguje ci co

napr v hlavnom menu ked sa preklopi obraz a je tam 8 tlacitok quick buttonov
tak tam ci sa da kliknut a ci to reaguje?
milanp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanp4 11. 11. 2008 18:22

a este posledne 2 otazky:
ako na tom vyzeraju filmy .. daju sa pozerat .. su tam viditelne detaily. ako sa to da porovnat s Touch HD .. je to velmi zle oproti tomu?

a dalsia
pri browsovani ma touch HD dolu magnifier
taky slider co si prstom mozem nastavit velkost zobrazenia stranky .. ma to aj touch Pro?
alebo ma nieco obdobne?
milanp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom_82 11. 11. 2008 21:05

milanp4: Nechci dělat "chytráka", ale pokud si trochu neumíš "srovnat" co a jak napsat, tak svůj poslední příspěvek můžeš UPRAVIT a případně jej doplnit o další text. Takhle jsou tady od jednoho člověka 3 příspěvky pod sebou, což vytváří trochu menší "cirkus" a málokoho to pak motivuje k odpovědi.
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynek1 11. 11. 2008 23:01

HTC Touch Pro - po měsíci nemá rohy ošoupané (a to ho jistě nešetřím) a zatím žádný náznak, zkrátka nic takového nepozoruji. Taktéž jsem zaznamenal 1x někde na vláknech že si někdo ze Slovenska na to stěžoval ale nic takového zatím vážně nezjistil.

S baterií a výdrží je to bída asi u všech komunikátorů. Moje zkušenost 1 den a dost ! Pravda je že neleží někde jen na dívání :-)

Vznesl jsem dotaz na Vodafone Technoidum ohledně výdrže aku + co by se stalo kdybych někdy potřeboval udělal hardreset -jestli bych přišel o češtinu a dostal od servismanů tuto odpověď:

Hard reset HTC Touch Pro proveďte podle tohoto obrázkového návodu:
[ http://sweb.cz/bzzum/gprs/htc-touchpro-hr.jpg ]
Česká lokalizace je v extROM, čili měla by se nabídnout při inicialiazci systému.

Výdrž baterie záleží na stupni používání, množství běžících aplikací na pozadí apod. - při častém používání je jeden den standard prakticky u všech komunikátorů.

Tento mobil využívá Touch Flo 3d a během brouzdání po Internetu ( defaultně Opera) se dá zvětšovat jak pomocí Touch Flo velice elegantně, tak i pouze poklepem na lcd a opětovným se zmenšuje atd. to samé platí např při prohlížení dokumentů (např ve Wordu) nebo čtení SMS, emailů aj.

Pozor: u některých nových modelů co vybíhají bude jen Touch Flo 2d !!!

Dále tady byl dotaz jestli se dá pracovat s LCD při vysunutý hw klávesnici ... samozřejmě. Osobně tuto kombinaci využívám často v kombinaci.

Další dotaz ohledně filmů: zatím jsem zkoušel online filmy s připojením přes WIFI z "YouTube" . No co na to říct, bez škubání a se všemi detaily - hodnotím na jedničku !

Když už jsme u toho připojení, tak druhým dnem taktéž testuji dárek od Vodafone "Internet v mobilu na půl roku zadara" a zatím paráda ! Po půl roce mám na vybranou jestli budu platit nějakých co vím asi 170 Kč bez DPH měsíčně nebo zruším. K tomu se později vrátím, ale máte vše na Vodafone.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanp4 12. 11. 2008 14:19

dakujem Zbynkovi za odpovede, moc mi pomohli,
ale predsalen je tu este jedna otazka ktora nebola zodpovedana a to nasledujuca


otazka:
1. je to pravda ze cely obal od raphaela je magneticky
totiz vo videjku


http://www.youtube.com/watch?v=CZlsH4I43xw&NR=1



v tom videjku o tom hovori na 2:30 minute
2. ak ano, ake to ma vyhody?
3. mozem si ho napr. prilepit na chladnicku?
4. co by sa stalo keby som ku nemu polozil iny mobil, ?


(som fyzik tak sa na to pozeram skor z el-mag hladisko interakcie premenlivych magnetickych poli a vodicov v nich (premenlive bo s mobilom sa moc casto hybe a ja mam predsalen 2 mobily) ono by to mohlo mat celkom zaujimave dosledky keby tomu tak bolo a cely obal by bol trvalym magnetom, no skor si mylim ze v tom videjku si ten co to tocil pomylil mag. pole vytvorene obalom s mag polom stylusu)


TO Tom_82:
Tom_82 píše:milanp4: Nechci dělat "chytráka", ale pokud si trochu neumíš "srovnat" co a jak napsat, tak svůj poslední příspěvek můžeš UPRAVIT a případně jej doplnit o další text. Takhle jsou tady od jednoho člověka 3 příspěvky pod sebou, což vytváří trochu menší "cirkus" a málokoho to pak motivuje k odpovědi.


TO ALL:

ospravedlnujem sa komukolvek koho moje otazky poplietli ale, nenapadali ma v ten isty moment, a tiez som to radsej rozdelil bo jednoliaty text sa mnohim ludom nezda pritazlivy na citanie, uz mi to bolo viackrat vycitane ze pisem az moc vela, no ked ja mam vela toho na srdci

co sa tyka mojich otazok tak pribudli dalsie a su konkretne spojene s mojim problemom

totizto mam 3 horucich kandidatov na moj novy mobil, a nimi su X1 / Touch Pro / Touch HD

X1 som vyradil bo nema pohybovy senzor a to by ma mohlo mrziet v case ked vyde Windows 7,
samozrejme ak sa bude dat win 6.1 updatnut, lebo keby sa to nedalo tak potom by som nevahal a siel rovno po xperii,
no ja predpokladam ze v shopoch sa to bude dat (samo za nejaky poplatok) spravit

otazka teda znie:
5. myslite si ze sa to bude dat updatnut?


ak by sa to dalo, preto sa rozhodujem medzi touch pro a hd:
no mam dilemu, ci radsej mensi display ale HW klavesnicu, + 5 mserove tlacitko
alebo obrovsky display, tenucku imidzovku, a softwarovu klavesnicu s moznostou rozpoznavat pisany text

takze dalsia otazka sa tyka hlavne tych co uz pisali na SW klavesnici:
6. ako velmi sa lisi pisanie na SW klavesnici,
7. daju sa na pda napisat aj dlhsie texty? a da sa to konkretne aj so softwarovou klavesnicou?
8. daju sa na oboch HTC-ckach upravovat wordovske excelovske a power pointovske dokumenty?
9. ako je to s pohodlnostou takehoto pisania na HW klavesnici a ake je to s SW klavesnicou?
10. je to tazke si zvyknut ze sa mi nic nestlaca pod prstami?
11. su tie tlacidla na 3,8" displai mensie nez ma HW klavesnica?
12. co sa tyka fotakovania, predpokladam ze fotky z tychto dvoch pristrojov nie su velmi kvalitne, (teda v pritmi nie su kvalitne, pretoze maju maly priemer optiky) je to skutocne tak?
13. ako je to s preklapanim displeja u Touch HD,

dade som videl videjka ze to ide len v opere a prehliadaci obrazkov, no na inom videjku som videl ze to funguje vsade ale az po prepisani registrov, a to je zasah do stroja tj. straca sa zaruka.

14. dasa teda to preklapanie displeja spravit tak aby fungovalo podla mojej vlastnej voli?

(chcel by som to hlavne koli tej SW klavesnici, aby bola po celej sirke displeja a nie po tej uzsej strane to sa mi vidi dost neprakticke)

15. da sa prepisat aj u Touch HD pristroja system tak aby vyzeral ako z vyroby, to pre pripad keby som potreboval reklamovat, tak ako je to aj u Touch Pro,


(viem ze dade na nete je napisana moznost ako si odblokovat pohybovy senzor pomocou malej utilitky, no po jej pouziti sa strati zaruka, no na tej istej stranke je aj moznost ako system nahodit spat, pytam sa to preto bo predsalen toto nie je kupenie lizatka za 5 skk ale 500 eurova zalezitost, a nemienim si kupovat takuto hracku kazdych 6 mesiacov)


16. myslite si ze Touch HD PRO vyjde na trh skor nez vo februari?
17. a myslite si ze bude mat fest kvalitne prevedenie fotoapartu?

18. nevie niekto nieco o mobile LG KC910 .. (toto bola moja 4 alternativa, no niekde som sa dopocul ze nema operacny system, tak to pre mna potom padlo, bo ja potrebujem pda a nie mobil hoci henten ma aj 8 Mpix Carl zeiss fotak aj Audio HW booster aj super Touch screen, tiez prstom ovladatelny, no moja otazka sa tyka hlavne toho, ze ci niekto nevie nieco o tom ci toto LG podporuje programy od Win mobilu, a ine programy vyrobene na trhu. bo skor by som ako pohybovy senzor bral supis fotak ale s moznostou Office dokumentov prehliadania)



vzhladom na to ze sa pytam aj na Touch Pro aj na Touch HD tak je mozne ze som toto vlakno strcil do zlej temy
ak je tak, prosim povedzte mi kam to malo ist,

nuz hadam som zas vycerpal vse co som sa cel opytat. fuuu zas je toho mnoho. prepacte, no mam vazne vela otazok a neviem kde by som sa ich mohol opytat, a ako som uz povedal toto nie je pre mna lacna zalezitost :)

vopred dakujem za odpovede
milanp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zbynek1 13. 11. 2008 23:46

Jestli se tomu dá říct "magnetický obal" to nevím. Je to nadsázka. Stylus který má kovový (neboli plechový ) střed se z boku telefonu přichytí jen zlehka (a to kupodivu i z levého boku telefonu a víc nic. Zkrátka dobře drží jedině v otvoru pro stylus, který je magnetický a nemá se tam co vyběhat, nemá jak vypadnout a to je vše. Rozhodně je to magnetismus na vnější straně mobilu naprosto zanedbatelný a o nějakém "přilepení na ledničku" nemůže být vůbec řeč. :-)

Když mě známý přesvědčoval ať si vyberu HW klávesnici na úkor většího displeje (taktéž jsem uvažoval o HTC HD) měl pravdu. Zkrátka mu musím dát za pravdu, že pokud je slušná HW klávesnice, tak ji nic tak honem nenahradí. Rozložení je téměř stejné jak na notebooku ( pozor navíc 5ti řadá !!!) a k tomu je potřeba vzít v úvahu že vám zůstává celý LCD na práci (čtení psaní atd.) což jistě u SW klávesnic nejde a vždy vám bude při práci ukrajovat části zobrazení LCD !

Fotky předpokládám že budou lepší u HTC HD (je to 5timego), ale na focení se dle mého názoru nehodí ani jeden a foťák supluje spíš obrazový pohotový zápisník víc nic. K tomu bych dodal že práce s fotkami je velmi slušná, včetně překlápění dle otočení foťáku (pohybový senzor je super věc) zvětšování zmenšování několika způsoby včetně kroužení po LCD doprava (zvětšuje se) zakroužíte prstem doleva (zmenšuje se) prohlížení jen fotek stačí jeden prst na LCD a je to docela zábava.

Pokud by jsi SW klávesnici na šířku u HTC HD, počítej s tím že ti zůstane na zbytek "práce" asi jen tak 1/3 LCD a mělo by jít opět nastavit běžně dle tvého rozhodnutí .

Otázce "odblokovat pohybový senzor" nerozumím. Ten jde zkrátka zapnout/vypnout, taktéž využít na jiné...(vodováha, hry aj.) .

Otázka...7. daju sa na pda napisat aj dlhsie texty? a da sa to konkretne aj so softwarovou klavesnicou? Noooo když budeš mít trpělivost tak dají, ale dle mého názoru se to nedá srovnat s pohodlným psaním na HW klávesnici a předpokládám že budeš vždy mnohem pomalejší.

Otázka... 8. daju sa na oboch HTC-ckach upravovat wordovske excelovske a power pointovske dokumenty? Samozřejmě že dají a můžeš i přímo z mobilu např spustit prezentaci např. na televizi, projektor.

Otázka...11. su tie tlacidla na 3,8" displai mensie nez ma HW klavesnica? Tak jsem přirovnal mobil ke svojí navigaci Garmin který má 4,3" palcový LCD a můžu Tě ujistit že ta HW klávesnice bude menší ( co je horší že Ti ukrojí odhadem 2/3 z LCD pokud se Ti zobrazí na šířku u HTC HD.

HTC HD je jinak skvělý velkým LCD. IT experti zas už ovšem zvedají prstíček nad nestandardním rozlišení LCD, ale to ukáže čas jestli se na tom dobře zobrazí různé prg.( např. navigace jsou dělané pro nižší rozlišení až po VGA ).

Volba je ovšem na každém aby posoudil dále sám jaké má priority. ;-] Je to jednoduchý, pokud toužíte po HTC HD, asi bych počkal až bude na pultech a šel osahat souběžně oba dva modely. Já porovnával i s Omnií od Samsungu, ale po 2 hodinách mordování s Omnií mi bylo jasné, že ji nechci už ani vidět. A na výběr měl jako Vy dvě mašinky od HTC.

Ještě jednou přeji správnou volbu ;-)
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanp4 15. 11. 2008 18:21

Zbynek dakujem ti za rady
velmi mi pomahaju pri volbe
hlavne ta posledna, podla ktorej som sa rozhodol ze pockam az ich budem moct ošmatlať

to bude asi ta najlepsia volba, bo inac si asi nevyberiem
ale aj tak dik za help
milanp4
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků