Oskarta a posilani emailu pres klient

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kaspara 16. 9. 2005 13:57

Je to asi 4 tydny co mi pres klient v telefonu (Samsung D500) nejdou odesilat emaily. Stahovat jdou. V nastaveni jsem nic nemenil, prestalo to fungovat z niceho nic. Zavolal jsem operatorovi a tam mi bylo receno, ze pro majtele oskaret, tato sluzba neni poskytovana, jedine, ze by mi nejaky server pujcil adresu (operatorka plantala neco o smtp, sama tomu nerozumela). Moc jsem to nepochopil, nechtel jsem se ji vyptavat, protoze byla zmatena jeste vice nez ja. Neleze mi to do hlavy, proc by to Oskar zakazal, nikde jsem o tom necetl a navic x mesicu pred tim mi to fungovalo!
Nevite nekdo co s tim je nebo jestli to je pravda?
Pouzivam schranku na seznamu.
Dik
NB:Dell Studio XPS 16,Win7 Home Premium
PC:Intel Pentium D 930;Asus P5WD2 PREMIUM;DIMM DDR2 2048MB 800MHz 2x;VGA HD 4850 512MB;1.5TB+500GB SATAII;DVD±RW/RAM DL8 LightScribe;Chieftec MidT 400W;PHILIPS19";Logitech MX620;Umax OFFICE;Win7 Ultimate
kaspara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod azaseja 16. 9. 2005 14:07

Jake si mel nastavene SMTP když ti to fungovalo? ..... Vím že u oskaret SMTP od Oskara není podporováno a fungovalo třeba smtp.seznam.cz ale jestli seznam stále funguje to nevím :hm
azaseja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agent 16. 9. 2005 14:08

Mně nešly odesílat maily nikdy, Oskar asiu tebe udělal chybu a teď si to uvědomil, tak ti to zakázal, nic jiného mě nenapadá.
Motorola T180, Siemens C35i, A35, A50, Nokia 3330, 6300, N73, E52, Sony Ericsson T630, K700i, Samsung Z300
Agent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vlk 16. 9. 2005 14:35

Agent píše:Mně nešly odesílat maily nikdy, Oskar asiu tebe udělal chybu a teď si to uvědomil, tak ti to zakázal, nic jiného mě nenapadá.n/quote]


Tím to nebude. Taky mám Oskartu a mail na Seznamu a nedávno mi to přestalo chodit.
Ty řeči o smtp znamenají, že Oskarťáci nemohou použít smtp.mujoskar.cz, ale jiné adresy by měly fungovat, např. smtp.seznam.cz. Navíc když použiju klienta v Javě, tak pošta odejde, zvláštní. Fakt nevím, kde je chyba. Mám nastavení přesně tak, jak je popsané na Oskaréně a vše bylo ok cca 3 roky. Asi zajdu k Oskarovi a pořádně je proklepnu.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 9. 2005 14:43

Problém bych hledal na straně nastaveného SMTP serveru. Prostě začal blokovat lidi připojené přes jiného providera.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vlk 16. 9. 2005 15:03

To zní logicky, ale proč mi jde posílat pošta z Javy?
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šaman 16. 9. 2005 18:32

Jaký máš telefon a jakého java klienat používáš?
Šaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 17. 9. 2005 12:55

[quote="Šaman";Jaký máš telefon a jakého java klienat používáš?
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šaman 17. 9. 2005 14:12

Když si jednotlivé klienty nastavoval, bylo v nich potřeba kromě loginu a serveru pro příchozí poštu vyplnit i odchozí (smtp) server?
Šaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 17. 9. 2005 15:43

V Bluemail Seznam ne, v EasyMail a SimpleMail ano. Mám tam smtp.seznam.cz
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomK 17. 9. 2005 21:06

smtp.seznam.cz vyžaduje autentizaci. Umí to vůbec ty programy? A máte ji zapnutou a vyplněno jméno/heslo?
TomK
Junior

Odeslat příspěvekod kaspara 18. 9. 2005 10:38

azaseja píše:Jake si mel nastavene SMTP když ti to fungovalo? ..... Vím že u oskaret SMTP od Oskara není podporováno a fungovalo třeba smtp.seznam.cz ale jestli seznam stále funguje to nevím :hms/quote]

Mel jsem a mam smtp.seznam.cz
NB:Dell Studio XPS 16,Win7 Home Premium
PC:Intel Pentium D 930;Asus P5WD2 PREMIUM;DIMM DDR2 2048MB 800MHz 2x;VGA HD 4850 512MB;1.5TB+500GB SATAII;DVD±RW/RAM DL8 LightScribe;Chieftec MidT 400W;PHILIPS19";Logitech MX620;Umax OFFICE;Win7 Ultimate
kaspara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaspara 18. 9. 2005 10:42

To Agent:
Mně nešly odesílat maily nikdy, Oskar asiu tebe udělal chybu a teď si to uvědomil, tak ti to zakázal, nic jiného mě nenapadá.n/quote]

Mi se nezda, ze by Oskar udelal chybu...
NB:Dell Studio XPS 16,Win7 Home Premium
PC:Intel Pentium D 930;Asus P5WD2 PREMIUM;DIMM DDR2 2048MB 800MHz 2x;VGA HD 4850 512MB;1.5TB+500GB SATAII;DVD±RW/RAM DL8 LightScribe;Chieftec MidT 400W;PHILIPS19";Logitech MX620;Umax OFFICE;Win7 Ultimate
kaspara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 18. 9. 2005 10:52

TomK píše:smtp.seznam.cz vyžaduje autentizaci. Umí to vůbec ty programy? A máte ji zapnutou a vyplněno jméno/heslo?h/quote]


Můj klient to umí, zapnutá je, mám tam jméno i heslo.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šaman 18. 9. 2005 15:24

Chyba urcitě není u Oskara. Jestliže použiješ jiné smtp než Oskara (s oskartou jinou možnost nemáš) Oskar ti pouze zprostředkuje připojení, případná nefunkčnost není jeho problém. Jinak zádrhel bude v tom, že smtp server zřejmě vyžaduje autentifikaci. Máš-li klienta, který ji má možnost nastavit a nebo ji použije automaticky, je to ok. V opačném případě se musíš porozhlédnout po jiném programu, případně použít jiné smtp.
Kaspara: Tady bych ti doporučil přenastavit parametry, případně se obrátit na infolinku seznamu, tedy na provozovatele smtp serveru.
Šaman
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků