Blokování IMEI ve všech českých sítích - spuštěno!

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 5. 10. 2007 15:13

pan Y. píše:Chápu, že nad společnou databází musí někdo dohlížet, ale mohl by to být klidně někdo jiný než policie. /quote]


taky mám ten pocit, k poldům má spousta lidí averzi a taky nedůvěru, navíc ten systém který měl jen O2 fungoval dostatečně - kdyby se zbylí dva přidali, mohlo to být OK. Mohla by existovat firma, která tuto databázi by spravovala (stejně jako tuším přenositelnost čísel? to má asi taky nějaká firma, ne?)
ale je to dostatečné, blbý je, že ho zablokujou a to mně stejně nepomůže, protože tím pádem už telefon nenajdou a akorát vím, že buď skončí v koši nebo mu někdo přeflashuje IMEI. K ničemu jinýmu to nepomůže.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Szapet 5. 10. 2007 15:16

Děkujeme za zvýšení právního povědomí ... :tleskani Takže - kdo jste všechno zločincem ? :lol:
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Szapet 5. 10. 2007 15:25

pan Y. píše: ... blbý je, že ho zablokujou a to mně stejně nepomůže, protože tím pádem už telefon nenajdou a akorát vím, že buď skončí v koši nebo mu někdo přeflashuje IMEI. K ničemu jinýmu to nepomůže. /quote]

Rada je jednoduchá - kupovat starší telefony jedině s nějakým dokladem !!! A je po srandě ... Přestane se krást alespoň vyloženě na kšeft ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2007 18:49

radim píše:Dobrá duše může myslet ... /quote]


Sláva taky někdo zde normální, já již 3x v PRAZE ztratil peněženku a pokaždé se mi vrátila - mám v ní vizitku s telefonem a adresou(jednou sice bez peněz a karet, ale dělat novou občanku,řidičák atd stojí víc)...... 8)
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 10. 2007 22:24

No, můj názor je, paráda :tleskani . Když mi dneska čornou foun, tak s nim žadný zevlák po týdnu, u nás v ČR nezavolá ani lapiducha :tleskani . Kež by to bylo pocelé EU. Diky za ty dary, pro ten pocit zadosti učinění si rád zajdu vylít serdce na mistní okrsek. jo jo :tleskani
boriscz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Szapet 6. 10. 2007 06:29

Tak to já nechal u benzínky vzadu na kapotě tašku ve které byla peněženka, veškeré doklady od auta i osobní a telefon ... Nemám nic ... Ale nezapšknul jsem - pokud někdy zase něco najdu, budu se zase snažit vypátrat majitele a v pořádku mu ztracenou věc vrátím ... Snad to i on příště udělá taky tak ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 6. 10. 2007 21:56

Szapet : problem je v tom, že takových gentlemanu jako ty a já, je dle statistiky mnohem méně, než ruzných lapků. A na ně je to namířeno. Potíž je v tom, že ztracené nebo ukradené founy budou mít dál svoji funkčnost v sítích zahraničních operátorů, bohu žel. Pro některé hokynáře je obchod z čorkama živobytím a nezbyde jim nic jiného, než hledat odbyt v zahraničí, nejlépe v Rusku. Ve výsledku žádná velká změna. Největší profit z téhle patálie budou mít prodejci a výrobci nových founů, kdo totiž foun z nějakého důvodu pozbyde, půjde pro nový. A to je celé. I přesto všechno je dobré, že existuje možnost blokace IMEI, je totiž bezesporu, že tonto duh kriminality bude aspoň na nějaký čas omezen.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chapi 11. 10. 2007 00:56

Ahoj všem, jsem majitel zastavárny, provádíme výkup, zástavu a i odblokaci telefonů. Chtěl bych se podělit se svými poznatky ohledně této problematiky. Můj pohled na celou situaci je asi takový: Blokace telefonů nic neřeší ba naopak ztěžuje. Pokud zloděj přijde do bazaru a nabídne jeho prodej ihned po krádeži, tak své peníze z krádeže stejně dostane a naopak vznikne škoda bazaru. Takže tento nesmyslnej zákon netrestá zloděje, ale trestá bazarové prodejce, kteří legálně zboží odkoupili samozřejmě s rizikem že může být i kradené. Takže náš výkup telefonů proběhne asi takto: pokud někdo nabídne k prodeji mobil včetně papírů, proběhne prodej standardně, pokud nabídne někdo k prodeji mobil bez papírů (např. ztratil papíry, nebo je prostě nemá) tak výkup telefonu se buď vůbec neuskuteční a nebo se 14 denním zpožděním zpětného vyplacení a to ještě za úsměvnou cenu.
Změna IMEI se nevyplatí a dnes již z 80% telefonů ani nelze.

Nikdo si přeci nekoupí mobil bez papírů, aby čekal až mu nějakej dobrák, kterej si po roce vzpomene že mu ho vlastně ukradli zablokuje.

Než policie zablokuje ukradený mobil, může trvat i týden a nebo i déle a to už mobil bude dávno vystavenej za vitrínou k prodeji a nebo už prodanej. Věřte mi že zastavárny nemají zájem o kradené telefony, už jen z toho důvodu že jsou snadno dohledatelné a police hledá i šunky v hodnotě 1000Kč. Pokud máme sebemenší podezření, že by se mohlo jednat o odcizený mobil, tak telefon prostě nevykoupíme. Ovšem rozeznat zloděje při výkupu opravdu nelze až na procento výjimek :lol:
Policie nám sebrala už pár desítek telefonů a samozřejmě bez náhrad vzniklích škod a tím to zdaleka nekončí, musíte ještě kuli tomu jezdit po soudech, svědčit a další nepříjemnosti s tím spojené.

Takže blokací mobilu Vašeho zloděje nepotrestáte, policii znemožníte aby ho mohla vyhledat a případnému novému majiteli znemožníte jeho používání, pokud ho legálně koupí třeba v bazaru za který řádně zaplatí. A zloději? Budou se jen smát a krást ve větším měřítku, protože za telefony v bazarech budou dostávat pakatel, třeba jako výkup na náhradní díly.
chapi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Szapet 11. 10. 2007 10:13

Ahoj všem, jsem majitel zastavárny, provádíme výkup, zástavu a i odblokaci telefonů. Chtěl bych se podělit se svými poznatky ohledně této problematiky. Můj pohled na celou situaci je asi takový: Blokace telefonů nic neřeší ba naopak ztěžuje. Pokud zloděj přijde do bazaru a nabídne jeho prodej ihned po krádeži, tak své peníze z krádeže stejně dostane a naopak vznikne škoda bazaru. Takže tento nesmyslnej zákon netrestá zloděje, ale trestá bazarové prodejce, kteří legálně zboží odkoupili samozřejmě s rizikem že může být i kradené.
Věřte mi že zastavárny nemají zájem o kradené telefony, už jen z toho důvodu že jsou snadno dohledatelné a police hledá i šunky v hodnotě 1000Kč. Pokud máme sebemenší podezření, že by se mohlo jednat o odcizený mobil, tak telefon prostě nevykoupíme. e/quote]

Tohle snad nemyslíte vážně ??? Legálně zboží odkoupili ... Každý telefon má krabici, každý telefon má záruční list nebo doklad o koupi ... Prostě nastala taková právní situace, abyste VY, kdo telefony vykupují tyto doklady nekompromisně vyžadovali :!: !!! A tom to všechno je ! Nemáš doklad ? Bohužel, nebereme ... :pozor2 Takhle si představuju to sebemenší podezření ... Jinak je veškeré riziko na VAŠÍ straně ... Dovedete si představit, že by vám vzali do bazaru bez dokladů třeba auto ??? Já osobně bych si teď telefon bez dokladu nekoupil už nikde, snad s výjimkou někoho známého ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 11. 10. 2007 11:22

Tak tak, postihne to především zloděje. Majitel nebo pracovník bazaru či zastavárny pokud je klasický gauner a má IQ větší než Richard ( známý gorilí samec), tak takový telefon vezme max. na náhradní díly a ne jako původně např. za 1.000 Kč, ale třeba za 200. A pro zloděje to znamená menší "zisk". Buď se na to tedy zloděj vykašle a nebo musí krást víc! Ale pak nastává začarovaný kruh. Pokud bude krást víc, bude kradených mobilů přebytek a gauneři je přestanou vykupovat. Proč taky, když mobilů na díly bude už dost a kradené bloklé mobily lidi nějak nebudou chtít v zastavárně kupovat! :lol: A co nemá nikdo zájem - to se nekrade. :tleskani
EDIT:
chapi píše:Než policie zablokuje ukradený mobil, může trvat i týden a nebo i déle a to už mobil bude dávno vystavenej za vitrínou k prodeji a nebo už prodanej. p/quote]

Policii to trvá 24 hod.! Ověřeno vlastní zkušeností. A zloději a překupníci to dobře vědí!

8)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chapi 11. 10. 2007 11:53

Je vidět že do problematiky bazarů vůbec nevidíte, ale nedivím se asi většina lidí bude stejného názoru jako Vy. Lidé vnímají bazary a zastavárny jako pohoršující podnikání, ovšem já to cítím spíš jako poslední šanci člověku, který potřebuje nutně finančně založit a to formou výkupu a nebo zástavy. Zákon neukládá bazáristovi jako nutnost aby prodávající předložil stvrzenku o nákupu a proto náš výkup je legální, samozřejmě s rizikem že o předmět můžeme kdykoliv přijít a bez náhrady škod, to je ale věc jiná a naopak to nahrává opět znovu poškozenému, který má možnost svůj kradený mobil získat zpět, právě díky prostřednictvím bazaru, kterým tady opovrhujete. Z 90% nám lidi přijdou nabídnout mobil bez papírů, těch důvodu může být spoustu, mobil třeba koupil od známého bez papírů, nebo našel, nebo papíry prostě už nemá. Další důvod může být např. že se člověk dostal do potíží a je mimo své bydliště takže doklady nemůže ihned doložit a peníze potřebuje ihned. Těch případů se kterými se setkáváme je opravdu velice hodně a mohl bych tu o nich vyprávět hodně dlouho.
Dám Vám příklad, odjedete někam na dovolenou a ztratíte peněženku nebo Vás někdo okrade, jediné co Vám zbyde bude třeba mobil. Co uděláte? Půjdete ho prodat nebo zastavit, aby jste měl finance na přežití a nebo na cestu zpět. Přijdete do bazaru a oni vám řeknou pardon nemáte paragon, nashledanou.
Nebudu zastírat že určité procento předmětů je v bazarech zřejmě z trestné činnosti, ale tento zákon nic neřeší, prostě se krade, krást se bude a možná více než doposud.
Takže až ztratíte od svého mobilu papíry a budete ho chtít jít někam někdy prodat, tak na něj raději šlápněte a nebo dejte dětem na hraní, protože ho od Vám nikdo nekoupí.
Co se týká těch dokladů od vozu, tak v případě ztráty Vám je znovu vyhotoví. Chtěl bych vidět, kdybyste přišel po roce do obchodu s tím, že chcete nové doklady od mobilu které jste někde ztratil. :tleskani
chapi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chapi 11. 10. 2007 11:57

Jste vedle jak ta jedle :-P Lupič telefon ukradne a prodá ho ještě tu samou hodinu. Takže své peníze vdycky získá, sice dostane málo o je pravda a proto začne krást víc :mrgreen:

Mike-biker píše:Tak tak, postihne to především zloděje. Majitel nebo pracovník bazaru či zastavárny pokud je klasický gauner a má IQ větší než Richard ( známý gorilí samec), tak takový telefon vezme max. na náhradní díly a ne jako původně např. za 1.000 Kč, ale třeba za 200. A pro zloděje to znamená menší "zisk". Buď se na to tedy zloděj vykašle a nebo musí krást víc! Ale pak nastává začarovaný kruh. Pokud bude krást víc, bude kradených mobilů přebytek a gauneři je přestanou vykupovat. Proč taky, když mobilů na díly bude už dost a kradené bloklé mobily lidi nějak nebudou chtít v zastavárně kupovat! :lol: A co nemá nikdo zájem - to se nekrade. :tleskani
EDIT:
tquote="chapi"]
Než policie zablokuje ukradený mobil, může trvat i týden a nebo i déle a to už mobil bude dávno vystavenej za vitrínou k prodeji a nebo už prodanej. p/quote]
Policii to trvá 24 hod.! Ověřeno vlastní zkušeností. A zloději a překupníci to dobře vědí!

8)
chapi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Szapet 11. 10. 2007 12:38

Bazary určitě neopovrhuju, jen si prostě myslím, že naprostá většina kradených telefonů končila právě tam ... Pak tedy záleží na schopnosti odhadnout prodávajícího ... To, co jste popsal, je situace, která nastane velmi zřídka - tedy pro ty normální lidi, kteří třeba poztrácí nebo jim ukradnou věci ... Většinou je možnost to dnes řešit trochu jiným zpúsobem ... Já mám většinu těch náležitostí od věcí, které vlastním uloženy minimálně po dobu záruky a ti, kteří to nedělají jsou blázni, protože je jim asi jedno, jestli za opravu zaplatí ze své kapsy (tolik k tomu příchodu po roce do prodejny) ... Prostě to doteď bylo tak a už je to jinak ... lidi si zvyknou, že musí mít v ruce něco, co prokáže původ toho telefonu, jinak mají smůlu a dostanou za něj pár šušní ... A to nejen v bazaru, ale i na inzerát atd. ... A je úplně jedno, jestli tam příjde dvě minuty nebo dva dny či týdny po krádeži ... tedy ti zloději ... A proboha nekalkulujte s tím, že lidi dostanou díky bazaru svůj telefon zpět ... Není lepší vědět, že ten telefon mi prostě neukradnou, protože bez dokladu je naprosto neprodejný ?
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 11. 10. 2007 15:43

2 chapi: Já netvrdím, že všichni bazaristi jsou zloději, stejně jako všichni dročkáři nejsou pakáž. Do problematiky nevidím a leccos chápu. Je to holt riziko podnikání. Mobil není auťák, to je jasný že každý vám nemusí přinést krabici a záručák. Ale třeba to majitele zastaváren a bazarů donutí požadovat doklad totožnosti s vlastnoručním prohlášením člověka, který mobil prodává. A kdo ho neukradl a potřebuje peníze, tak rád občanku ukáže. A kdo ne, tak od toho mobil nevykoupím. :pozor2. To je pánové váš problém.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chapi 11. 10. 2007 16:37

Občanské průkazy jsou povinné k výkupu a to již více jak rok a neznám bazar, který by si toto dnes lajznul. V případě, že by někdo koupil předmět bez prokázání totožnosti prodávajícího, hrozí prodejci pokuta a to do výše až 1mil Kč! Zloději jsou nepostižitelný pokud telefon nemá větší hodnotu jak 5.000Kč a to je dnes drtivá většina telefonů, jinak je to pouze přestupek, který mohou klidně zopakovat. Klidně Vám občanku předloží a vy nemáte sebemenší šanci rozpoznat jestli ho ukradli či ne. Mluvím z praxe, prostě to takto funguje. Zloději v tomhle státě mají stále zelenou a blokace mobilů je neodradí.
chapi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků