Blokování IMEI ve všech českých sítích - spuštěno!

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aljosha 5. 10. 2007 05:48

wit.cz: Aby mohla policie odeslat operátorovi žádost o zablokování IMEI nepotřebuje žádnej souhlas státního zástupce, to si pletete s jinými úkony, který se provádějí "na telefonní číslo", ne na "IMEI"... :pozor2
"V životě je nejdůležitější PŘEŽÍT, všechno ostatní má nižší prioritu...." ;-)
Aljosha
Junior

Odeslat příspěvekod Szapet 5. 10. 2007 07:13

Křivá výpověď, pojišťovací podvod ... A kdo mi to dokáže ? Svědci nebudou - třeba v parku a pokud by telefon našli, stejně bude dotyčný tvrdit, že ho od někoho koupil na ulici a maximálně mu ten telefon vezmou ... To je asi tak vše, co se může stát zloději ... Na hrubý pytel, patří hrubá záplata ... Pokud jsou limity nastavené tak, jak jsou (krádež něčeho do 5000 je jen přestupek) a věci z krádeže vám pojišťovna prostě nezaplatí, tak mi to připadá jako neslušné vůči obyčejným lidem ... Mmch. těch 5 tisíc je skoro polovina mé výplaty a takových lidí je spousta ... Jak to tedy udělat, abych měl maximální šanci dostat zpět mobil nebo peníze od pojišťovny ? Nechápu ještě jednu věc - proč tyhle blokace tedy nedělají rovnou operátoři ? Když mám krabici, záruční list a chci telefon zablokovat z jakéhokoliv důvodu - zajdu na prodejnu, zkontrolují totožnost a doklady od mobilu a telefon bloknou ... Bylo by to jednodušší, NIKDO by nekoupil telefon bez dokladů a policii by ubylo práce ! Ale proč to dělat jednoduše, že ... ? Kocourkov ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 10. 2007 07:52

Aljosha: máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike-biker 5. 10. 2007 08:40

Takže REKAPITULACE:
Dne 2.10.2007 ca ve 13 hod. mobil odcizen. V 16 hod. nahlášeno na policii. 3.10. vydána nová SIM karta s původním číslem a kreditem ( Twist T-Mobile). 5.10. v 1.00 hod. je mobil zablokován a veden v registru. Zloděj jej může prodat max. na součástky.
iPhone Xs Max 256GB Space grey.
iPhone 7 32 Silver as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Já Osobně 5. 10. 2007 09:05

Jen se chci zeptat, jestli má někdo zkušenost s blokací mobilů, které byly ukradeny před 1.10.? IMHO by v tom problém být neměl, ale pro jistotu. A ještě dotaz jak to probíhá? Sepisuje se normální protokol, takže zabité dvě hodiny, nebo stačí vyplnit lejstro se stručným příběhem a ahoj? :mrgreen:

A jen tak naokraj, proč se nedají zablokovat ztracené mobily?

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike-biker 5. 10. 2007 09:09

Musí se sepsat protokol. Je to kvůli bezpečnosti majitele, aby mu nějaký vtipálek nemohl bloknout MT. Mě to trvalo 2 hod. i s kávičkou a pokecem. :lol: . Jinak je to rychlovka tak na hoďku.
iPhone Xs Max 256GB Space grey.
iPhone 7 32 Silver as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Aleš P. 5. 10. 2007 09:10

[quote="Já Osobně"tA jen tak naokraj, [b]proč se nedají zablokovat ztracené mobilyi/b]?[/quote]IMHO Možná proto, že v takovém případě se nestal žádný trestný čin..
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Já Osobně 5. 10. 2007 09:13

Hmm, tak to ještě pouvažuju, jestli tam půjdu blokovat ty staré šunky ukradené před třemi léty :mrgreen:
No jo, to je fakt. Akorát se na to velice často navazuje neoprávněné užívání cizí věci a zatajení nálezu, ale to až tak závažné pro policii asi není... (právníci nebijte mě za formulace :D)

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 5. 10. 2007 12:29

Aleš P.";[quote="Já Osobně"tA jen tak naokraj, [b]proč se nedají zablokovat ztracené mobilyi/b]?[/quote]IMHO Možná proto, že v takovém případě se nestal žádný trestný čin..s/quote]

[quote="Szapet píše:
Nechápu ještě jednu věc - proč tyhle blokace tedy nedělají rovnou operátoři ? Když mám krabici, záruční list a chci telefon zablokovat z jakéhokoliv důvodu - zajdu na prodejnu, zkontrolují totožnost a doklady od mobilu a telefon bloknou ... Bylo by to jednodušší, NIKDO by nekoupil telefon bez dokladů a policii by ubylo práce ! Ale proč to dělat jednoduše, že ... ? Kocourkov ...
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2007 13:35

.............pokud jej ztratíš a zablokuješ,zabráníš tím nějaké dobré duši(pokud tomu tak bude) umožnit najít v historii mobilu původního vlastníka a vrátit ti jej.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Szapet 5. 10. 2007 14:00

V něco takového člověk doufá tak snad do týdne po ztátě ... Pochybuju, že po třech měsících mi někdo příjde mobil vrátit ... :hm Chtělo by to tlačit na operátory, ať blokují telefony i na žádost prokazatelného vlastníka, ať už má k tomu důvod jakýkoliv ... To by samozřejmě znamenalo že i při koupi staršího mobilu by každý vyžadoval nějaký doklad původu telefonu ...
Naposledy upravil Szapet dne 5. 10. 2007 15:10, celkově upraveno 1
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Já Osobně 5. 10. 2007 14:16

polda píše:.............pokud jej ztratíš a zablokuješ,zabráníš tím nějaké dobré duši(pokud tomu tak bude) umožnit najít v historii mobilu původního vlastníka a vrátit ti jej.a/quote]
Tak to je opravdu MEGALOOOOOOOOOOOOOOOL najivita :lol: :lol: :lol: Nic proti, ale když dobrá duše najde foun, který mu při pokusu o volání říká, že foun je kradený a že ho má odnést na policii, tak fakt nevím co by správná dobrá duše měla udělat :mrgreen:

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 5. 10. 2007 14:24

Dobrá duše může myslet a podívat se do seznamu snad, ne? Z telefonu sice nelze volat, ale zapnout ho lze, a položku mamka, tatka nebo bracha ma snad v telefonním seznamu každý, ne? Já jsem takto nalezený mobil vrátil, přijeli si pro něj a dovezli všimné 200g sklenici Nescafé. Toš neodmítl jsem, i když kafe nepiju, aspoň jsme nemuseli kupovat pro návštěvy.
radim
Moderátor

Odeslat příspěvekod Szapet 5. 10. 2007 15:07

... já se taky snažím nalezené věci vrátit (jednou dokonce u nás pár dní bydlel dalmatin ... ) ale jsou lidi, kteří na to zvysoka prdí a pak se třeba sami diví, když něco ztratí, že jim to nikdo nevrátí ... Každý musí holt začít u sebe ... :idea:
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod wesloo 5. 10. 2007 15:08

[quote="Já Osobně"tAkorát se na to velice často navazuje neoprávněné užívání cizí věci a zatajení nálezu, ale to až tak závažné pro policii asi není... (právníci nebijte mě za formulace :D)a/quote]

Bít tě nebudu protože jsi to vyjádřil více méně přesně :-)

I když.. TČ neoprávněného užívání cizí věci se na mobily asi vztahovat nebude, protože postihuje neoprávněné zmocnění se cizí věci o hodnotě aspoň 25000 Kč, navíc se uplatní jenom tehdy, když dotyčný má úmysl takovou věc užívat přechodně (např. by si ji bez dovolení vypůjčil v úmyslu ji pak zase vlastníkovi vrátit), pokud by měl úmysl užívat trvale, tak jde samozřejmě o krádež, anebo zpronevěru - to záleží, jak se mu ta věc dostala do ruky :-) . Na druhou stranu u krádeže a zpronevěry je ta hranice už na 5000 Kč.

Zatajením nálezu si zřejmě myslel TČ zatajení věci - toho se dopustíš, pokud si přisvojíš cizí věc hodnoty alespoň 5000 Kč, která se do tvojí moci dostane např. nálezem nebo omylem.

Co je moc důležitý - musí jít na tvojí straně o úmysl, nedbalost nestačí, tj. musíš zejména vědět, že je to věc cizí a přesto si ji přisvojíš jako bys byl vlastník. Chráněny jsou tu i věci opuštěné (vlastník je opustil v úmyslu už nebýt jejich vlastníkem - např. hodil mobil do pole) a skryté ("poklady"), protože jejich vlastníkem se stává stát.

Z toho co jsem napsal vyplývá - pokud najdete mobil do hodnoty 5000 Kč a necháte si ho, nemůžete se dopustit žádného trestného činu, maximálně může jít o přestupek, jestli takový existuje, což upřímně netušim. A na druhé straně schválně kolik lidí ve svém okolí znáte, že našli mobil dražší než 5000 Kč, a samozřejmě si ho nechali? Tak to jsou všichni zločinci :mrgreen:

Sazba je za to ale malá, max. 1 rok vězení. A promlčuje se už po třech letech.
Naposledy upravil wesloo dne 5. 10. 2007 15:18, celkově upraveno 1
wesloo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka