Síťové služby u různých operátorů

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 21. 7. 2007 18:15

Zdravím,

nemáte někdo zmapované, jak se liší služby sítě, poskytované jednotlivými operátory?

Docela mě překvapilo, že když jsem zapnul na mobilu "Automatická aktualizace data a času", tak po vyjmutí a vložení baterie u většiny mobilů (např. Nokia 3120, 6230i) naskočí na zlomek sekundy dialog žádající ruční nastavení času, ale v okamžiku, kdy se mobil naloguje do sítě, tak ze sítě převezme čas a ten dialog zmizí.

Jenomže překvapivě tohle funguje jenom u Vodafone, u T-Mobile i u O2 se musí čas zadat ručně, což je při častějším přehazování SIMek docela opruz. Nedá se u nich ta služba nechat zapnout? Nebo prostě smůla?

A nevíte někdo, kolik je takovýchhle služeb, které fungují jen v některé síti? Mohlo by se to hodit vědět.
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod paja3 21. 7. 2007 19:42

Ten čas je stejně špatněj - hází to chyby a nedá se na to spolehnout (u kamrádovy N70). Takže lepší to nastavit ručně a vím, že se to samo nezmění na nějakej nesmysl.
paja3
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 21. 7. 2007 21:30

No spis je otazka jestli Nokie ma zapotrebi tolik setrit (sidit telefony) ze do toho neda ani obycejnej kondenzator, kterej by udrzel hodiny aspon par minut. Nejen kvuli vymene karty ale treba i baterky. Pritom cena toho kondiku, zvlast v tak velkych seriich, je halerova polozka.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 7. 2007 21:36

Fido+: No lepší Nokie to mají...
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paja3 22. 7. 2007 08:05

¨Je to jako budík DCF - sice řízený z centrály, která je synchronizovaná atomovými hodinami, ale má to jednu velkou chybu.
Při ručním řízení času se budík zpozdí třeba o sekundu denně.
Ale při tom příjmu DCF, pokud dojde k chybám, se najednou ukáže čas třeba o 20minut špatně, o hodinu špatně a tak a přitom zasynchronizováno podle DCF ukazuje. Takže to může udělat mnohem větší škodu než ruční řízení času a přesně tak se to projevuje i na tom Vodafonově časomíře na Nokiích.
Neboli přesný na sekundy, ale nepřesný na hodiny :-)
Jediný dobře udělaný čas byl v NMT - ta mi za 4 roky používání N550 ukázala jednou jedinkrát chybu -5minut v hale, kde rušily nejrůznější zdroje.
paja3
Junior

Odeslat příspěvekod Martuška 22. 7. 2007 08:47

Tak já to taky používám na N73, před tím na 6131,6230i a na 3100 a ani jednou jsem nezaznamenala problémy, vždy ukazuje přesně, To budík, který je řízený radiem ukazuje kolikrát kraviny a kvůli tomu malá kolikrát zaspala. :lol:
nokia 5110, 3330, 6610, 3100, 6210i, 6131, N73
Martuška
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 22. 7. 2007 12:35

To já z takovýchto služeb používám jen Cell info a jsem s ním moc spokojenej. Jsem jeho uživatel už od úplnýho začátku. Škoda jen těch reklam co tam maj.
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod Andy-CZ 22. 7. 2007 13:24

já myslím že je to celkem zbytečnost včr to cell info, protože snad každý asi ví, kde přibližně je. koneckonců to cell info taky neni uplně přesný....
Andy-CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krycatko 22. 7. 2007 13:29

Ale zase na druhou stranu, když já bydlím v Plzni a dostanu se třeba příklad do Práglu, tak se mi to tam hodí, pač opravdu si člověk, kterej tam nebydlí, nemusí vybavit kam se dostal. Proto tudle službu využívám a jsem s tím spokojenej. :D
Krycatko
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 7. 2007 13:49

[quote="Fíla";No, ten čas se aktualizuje při každém zapnutí telefonu, lépe řečeno když se znovu přihlásí do sítě. Pokud někdo tedy telefon téměř nevypíná, tak se čas může po pár dnech zpožďovat. Jinak u Nokií jsem měl s touto funkcí také problémy, např. Nokia 6234 mi ukazovala nesprávný čas u doručenek, pokud byla automatická aktualizace času zapnuta.u/quote]

Muze. Nebo taky predchazet. Ale o kolik. Ja si na telefonu synchronizuju cas podle ntp serveru tak nejak nahodile jak me zrovna napadne. Rozdil za mesic je jen par sekund.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 7. 2007 13:51

[quote="Martuška";Tak já to taky používám na N73, před tím na 6131,6230i a na 3100 a ani jednou jsem nezaznamenala problémy, vždy ukazuje přesně, To budík, který je řízený radiem ukazuje kolikrát kraviny a kvůli tomu malá kolikrát zaspala. :lol:"/quote]

Souhlas. Mam dvoje hodiny rizene radiem a obcas tam nabehnou fakt totalni nesmysly. Nikdy ale na obou najednou takze to spis bude nedostatecny signal (a s nim spojene chyby).
Fido+
Expert