O2 a volání z pevné linky

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mario 28. 6. 2007 09:35

Rád bych pochopil, proč se O2 snaží za každou cenu vnucovat na pevných linkách volání? Nějak to nemohu pochopit. Právě se budu stěhovat do bytu, kde řeším TV a NET, a zjistil jsem, že nemohu mít na pevné lince jen televizi a internet jak to běžně jde na kabelovce. Prostě to musí být volání a k tomu net nebo volání, net a TV... Nechápu, proč je pro O2 výhodnější raději zákazníka nemít vůbec, když nechce volat, než aby mu nabídli jen internet a volání?? Vzhledem k jejich dosahu linek by se mohli stát společností nabízející internet a TV i na vesnicích, kde si běžně o kabelovce můžete nechat jen zdát. Když mohu mít CDMA bez mobilu, proč nemohu mít net bez volání? Prostě tomu nerozumím, mohli by mít zákazníků mnohem víc... Lidé si ruší pevnou přeci jen kvůli volání, kdyby na ní mohli mít třeba TV nebo net, celkem dost by si jich pevnou nechalo... :roll:
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aleš P. 28. 6. 2007 09:39

Mario : No to je prostě jejich politika.. Právě proto to dávají do balíčků, ale alespoň s nimi ušetříš nějakou tu korunu za pevnou samotnou..

Jestli o to máš zájem, tak si dej třeba O2 Trio a pevnou odpoj a ulož na bezpečném místě ve sklepě, kde se na ni může prášit 8) A je to.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mario 28. 6. 2007 09:46

No tak to si dám raději net a TV přes kabelovku, cenově Net i TV jsou stejné jako od O2, akorát nemusím platit paušál za pevnou, ve kterém ani není oprášení přístroje ve sklepě...
No jejich problém... Možná tam cpou tu pevnou proto, že by z paušálu jen za net a TV prostě nevyžili... Proto raději nemají nic, než aby měli málo.
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 28. 6. 2007 11:40

Oni se nesnaží vnucovat na pevných linkách volání, to je základní funce pevné linky. Navíc na ní umožňují další služby. Paušál za telefonní linku není paušálem na volání ale paušálem za přípojné místo, za"dráty".
Je to podobné jako třeba u elektřiny, kde je taky pevná sazba přípojné místo, lidově za elektroměr a dál se platí spotřeba.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _brandon_ 28. 6. 2007 11:53

přesně jak to říká Michal P, navíc by mě zajímalo, komu z vás by se líbilo půjčovat dráty konkurenci zadarmo? Kdyby ten paušál za pevnou nebyl, museli by ho udělat nulový i pro alternativní operátory. Vy byste si koupili pekařství a pak v něm nechali konkurenci prodávat stejné rohlíky?
_brandon_
Junior

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 14:08

_brandon_: Tady ale nikdo nechce nulový paušál za pevnou linku. Jde o to, že chci službu ADSL nebo TV, tak proč musím platit ještě za telefon, který nechci? Jinak nevidím důvod, proč by neměl bývalý Telecom pouštět někoho do své sítě. Ačkoliv Telecom koupil komerční subjekt a stát za něj inkasoval peníze, tak na druhou stranu stát do Telecomu nacpal poměrně dost peněz, když se prováděla v 90. letech masivní obnova infrastruktury, což byly investice v řádu desítek miliard korun (v tehdejších penězích - miliarda dnes a v době před více jak 10 lety je úplně něco jiného), takže má právo nařizovat, aby byly do jeho sítě vpuštěni jiné subjekty - pochopitelně za náležitý peníz.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 6. 2007 16:24

Zasadni chyba je, ze jeden z operatoru vlastni infrastrukturu vybudovanou vicemene za penize vsech jeste v dobe kdy to byl statni podnik.
Mel vzniknout spravce "tech dratu" a od nej si meli pronajimat vsichni vcetne telecomu.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 17:36

Docela by mne zajímalo, jestli se státu vůbec vyplatilo to, že Telecom prodal, protože to co dělal v 90. letech, to moc na světě obvyklé není, aby se vyměnila v podstatě kompletní infrastruktura celého telekomunikačního operátora. To stálo desítky miliard, které měly jinou hodnotu, než miliardy, které stát za Telecom utržil teď.

Měli to rozdělit a udělat jako u železnice, kde mají koleje, pozemky i budovy ve své svém vlastnictví, resp. správě SŽDC (Správa železniční dopravní cesty) a dopravní cestu si musí jak ČD, tak soukromí dopravci pronajímat a platí za každý ujetý kilometr určenou částku.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _brandon_ 28. 6. 2007 18:07

s tím bych také souhlasil, jakýsi podnik Správa Telekomunikační infrastruktury. Určitě by to fungovalo. Jenže se chtělo ze Španělů a privatizace vytřískat víc, aby si mohli socdemáci žít na vyšší noze a tak se to prodalo i s "kabelama" .
_brandon_
Junior

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 18:14

Mohlo to být stejně jako u té SŽDC, že by se o infrastrukturu staral Telecom (v případě drah to dělají ČD) a ty by za to dostávali nějaké peníze zpět. Když to funguje u železnice, mohlo i u telekomunikací.
goob B-]

goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Violet 1. 7. 2007 14:09

O2 nikdy nezruší paušál na lince. Bude z lidí ždímat peníze doaleluja. Kdo chce jen internet, musí platit aspoň Mini na lince. To je 355 kč vč DPH, za rok to dělá 4260 Kč navíc. Je to humus. Balíčky jsou výhodné, ale zvýhodňují jen tak "na oko", protože se vždycky vážou k volání z linky, ale kdo nevolá, těžko to může chápat jako zvýhodnění. Možná tak u služby Duo mobil. Tam je paušál za linku levnější a volat můžete z mobilu.
Violet
Junior

Odeslat příspěvekod CRAP 28. 7. 2007 22:16

Tady někdo špatně chápe pojmy. Paušál za linku neplatíte proto, že se vám práší na telefonní aparát, vy platíte paušál za to, že vám SPT TELECOM/Telefónika O2 natáhla dráty od ústředny až k vám do bytu a spravuje tuto cestu. Tedy platíte za pronájem těch měděných drátů.

To co platíte je pronájem telefonního aparátu a ten nestojí moc peněz. V dnešní době je lepší si koupit telefon než ho pronajímat. Já jsem si třeba koupil bezšňůrový telefon Panasonic a platím jen za ty měděné dráty. :hm
CRAP
Junior

Odeslat příspěvekod robert1 28. 7. 2007 22:56

takže a) technologie IPTV a XDSL využívá zjednodušeně řečeno volných frekvencí, které nechává hlasová linka. tudíž, aby ti mohli dovést signál, je potřeba mít aktivní hlasovou službu.

pokud máš mít hlasovou službu, musí ti O2 dát na výběr z tarifů, které jsou posvěceny ČTÚ, který rozhoduje o tom, co si O2 může jako dominantní operátor dovolit, aby neomezoval konkurenci dump. cenami.

je to trochu začarovanej kruh, kterej se ale dá vyřešit třeba přes službu Duo Mobil.
Realme X2 Pro. Auta: Peug. 308 SW Dříve: Scala 1.0TSI, Megane kom. III 1,5 dci, Astra kombi J, 1,6 CDTi 81 kw, Rapid 1,6 TDI 77 kw, Mondeo I 2,5 V6, FoFo III 1,6 Tdci 85 kw. ŠFII 1,4 TDi, OII 1,9 Tdi, OII 1,6 Tdi, FoFo II 1,6 Tdci, Lada 2110, Favorit 136
robert1
Junior

Odeslat příspěvekod (CZ)Mirek 29. 7. 2007 11:56

No jestli ten paušál na volání není způsoben tím, že "telefonní přípojka" obvykle slouží k volání a ne ke sledování TV... To je podobné, jako kdyby sis koupil mobil a nadával na to, proč nefunguje i bez SIM karty - přece si chtěl ten mobil na MP3 a foto, tak proč platit ještě za SIM?
mobily: T2288R > OT311 > T192 > S25 > MT50 > M55 > MC60 > CT65 > OT303 > K300i > ME75 > K750i
Internet: garantovaná linka 4 Mbps
Disky: 200 GB Seagate, 250 GB Seagate, 640 GB Western Digital
(CZ)Mirek
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 7. 2007 14:30

robert1 píše:takže a) technologie IPTV a XDSL využívá zjednodušeně řečeno volných frekvencí, které nechává hlasová linka. tudíž, aby ti mohli dovést signál, je potřeba mít aktivní hlasovou službu....
Fido+
Expert

Další stránka