Služby T-Mobile, budou někdy?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Andy-CZ 6. 6. 2007 13:15

ahoj, rád bych věděl, jestli spustí někdy T-Mobile službu jako videohovory+HSDPA, push-to-talk nebo něco podobnýho, moderního z 21. století. Snad ve všech zahraničních sítích T-Mobile je to samozřejmost, ale jen v čr nějak zamrzli v roce2000. Jo a ještě dotaz, nejde mi info o buňce, to jim nefunguje?? nebo to pro změnu nemaj? Budou to někdy mít? Dík za příspěvky.
Andy-CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 6. 2007 13:41

1) o Push-to-talk T-Mobile neuvažuje, provozuje ji O2 a to na český trh stačí
2) videohovory+HSDPA je služba sítě třetí generace UMTS-FDD, kterou má zatím jen O2, tuto síť T-Mobile nepostavila, a postavili síť třetí generace UMTS-TDD, ve které funguje Internet 4G. Takže videohovory+hsdpa v ní není možné provozovat ;)

/pro blízkou budoucnost operátoři jednají o stavbě hromadné UMTS-FDD sítě, pokud jim to úřady povolí, v tom případě by byla stejná a spuštěná pro všechny 3 operátory.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Snekac 6. 6. 2007 14:13

Informace o buňce, neboli Cell Info provozuje pouze O2. Z této služby nemá operátor žádný zisk.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 6. 2007 14:15

Snekac: až na případnou reklamu v obchodních střediscích ;-)
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod esquire 6. 6. 2007 14:46

editováno

Snekac: I T-Mobile ještě pod značkou Paegas koketoval s informačními zprávami Cell Info, ale zákazníci si prý stěžovali, takže to po krátké době zastavili a už se k tomu nikdy nevrátili.
Naposledy upravil esquire dne 6. 6. 2007 20:27, celkově upraveno 1
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hangars 6. 6. 2007 17:16

esquire: A u O2 se jich někdo snad dočká když spustí nějakou službu v Praze má s ní problémy a je předražená a Vodafone nestojí ani za řeč. :wink:
Nokia E51 + 1GB microSD + HS-47
Hangars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy-CZ 6. 6. 2007 19:20

když sem psal na tm, jestli budou tyto služby někdy dostupné, odpověděli, že v tuto chvíli neví zda :shock: vůbec tyto služby někdy spustí. Čekal bych, že TM, který je vlastně Deutsche Telekom, což je největší telekomunikační spol. v Evropě bude nabízet i v čr služby, který by měly bejt naprosto normální. V Německu již např. 3G nabízí několik let a pokrytí je na dost slušný úrovni. No jo, dost na to kašlou, od ty doby, co maj nejvíc zákazníku nic novýho.
Andy-CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod esquire 6. 6. 2007 19:39

editováno

Andy-CZ: Vodafone s T-Mobilem v současné době jednají o sdílení svých sítí, takže se zřejmě brzy dočkáme UMTS jak u T-M, tak u VF. A samozřejmě i vzájemného posílení sítí v místech, kde signál nemá T-M, resp. VF. Takže bych neházel flintu do žita. :wink:

jannnn: Nějak jsem se nechal strhnout. Omlouvám se. :)
Naposledy upravil esquire dne 6. 6. 2007 20:42, celkově upraveno 5
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 6. 2007 19:41

Andy-CZ: no co, Vodafone je "největší na světě" a taky v ČR nemá 3G, cell, ptt, atd ;) dokonce ani pořádný internet, podle toho to soudit nelze.
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 6. 6. 2007 20:39

esquire: Prosím k tématu a ne takovéto řeči. Jelikož si Pokročilý, mohl bys to už vědět. :wink:

edit: ok, takle neni problém :)
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goob 6. 6. 2007 23:36

Upřímně řečeno tyhle služby nějak ani nepostrádám. Vhledem k tomu, že doba a vyvinuté technologie předběhly to, na čem chtěla většina států Evropy zaplácnout své díry ve státním rozpočtu - 3G sítě, šáhl T-M raději po jiné technologii, než je klasické UMTS, které je jen o něco rychlejší, než obyčejné EDGE, které má T-M skoro všude.

T-M má UMTS-TDD, což je čistě datová síť a narozdíl od UMTS se dá laciněji a lépe šířit, což myslím ocení více lidí, než klasické UMTS. I nástavb HSDPA, kterou má O2 a která má již rychlost poměrně solidní, není doposud tolik rozšířená, jak by mohla být. Proto se teď operátoři domlouvají na sdílení sítí, aby ušetřili na nákladech, které jsou velmi vysoké (musí se postavit prakticky nová síť).

Takže nakonec tyto služby v budoucnu budou. Co se týče T-M, raději ocením službu Surf+, kde mohu za mrzký peníz surfovat přes mobil, než za drahé peníze provozovat internet, který je rychlejší jen na málo místech země.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X-Brace 10. 6. 2007 10:08

T-Mobile byl vždy trochu za O2. S tím UMTS mě docela sklamali, sice má nějakou datovou, ale pro mobilní telefon nepoužitelnou a na to má O2 CDMA a ta má lepší pokrytí než jejich 4G (alespoň u nás v okolí). Cell info využívám a docela rád a T-M taky nenabízí. O2 to má dražší, ale ne nadarmo je to lídr v oblasti dat. Hold si člověk musí připlatit.
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod goob 10. 6. 2007 11:30

X-Brace: Ale zájem širší společnosti po UMTS od O2 je dost mizivý. Proč nemá O2 své UMTS ve většině aspoň velkých měst, když má licenci již několik let?
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavlek 10. 6. 2007 12:29

ano, o UMTS není zájem, t-m se vydal podle mě dobrou cestou a to pouze TDD, nehledě na to, že tato specifikace se dá lehce a relativně modifikovat na FDD

Informace o buňce je služba o kterou podle mého není velký zájem, protože až na pár situací asi každý ví kde se nechází
Pavlek
Junior

Odeslat příspěvekod Hangars 10. 6. 2007 13:42

Podle mě videohovory nemají budoucnost, když se chce někdo vidět tak si zavolá přes internet a levněji. A O2 na UMTS asi moc nevydělává protože pokrytí je upřímně nic moc.
Nokia E51 + 1GB microSD + HS-47
Hangars
Mírně pokročilý

Další stránka