Výpověď smlouvy s operátorem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuk321 16. 8. 2014 23:41

pokud ti stačí 3000 minut tak mrkni sem http://www.7call.cz/catalog/7
Kuk321
Junior

Odeslat příspěvekod Suky. 17. 8. 2014 08:41

Já myslím, že snížení sankcí je platné i pro firmy a to i na staré smlouvy.
Jak jsem vnímal, spor byl jen, jestli to platí od platnosti změny zákona loni v srpnu nebo až po šestiměsíční lhůtě od února 2014.

V každém případě my (firma) vypověděli předčasně smlouvu u O2 v březnu a počítali nám jen 20% a O2 charita není.

Potvrzuje se tedy pověst T-debile jako nejhorší firmy ve vyčůrávání...

Teď jsem na to téma našel článek
Platí nižší smluvní pokuty u operátorů i pro firmy? Obecně ano, ale…
Ale čekal bych, že smlouva z 02/2013 nebude ještě takto vyčůraná.

Závěrem:
Je třeba nastudovat vaši smlouvu...
Suky.
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 17. 8. 2014 12:12

Jasně, kouknu na ni pořádně, jde totiž o to, jestli pro ni platí nové všeobecné podmínky (pro sml. významného zákazníka) nebo ty staré, za kterých byla uzavřena. Ona je totiž ta smlouva významného zákazníka tak "trochu" něco jiného, než klasika smlouva na paušál k telefonu, alespoň to jsem ze článků na netu pochopil.
Totiž, v nových všeobecných podmínkách je taky to, že SVZ jsou nově na dobu neurčitou, což by znamenalo, že můžeme vypovědět smlouvu prakticky hned (s výpovědní lhůtou třeba 2 měsíce), to je další věc, co mi vrtá hlavou.
Každopádně chci kontaktovat ještě známého, právníka, jak v tomhle postupovat a kterými podmínkami se řídí smlouva atd.

*BTW to je normální, že po tom, co tady člověk vznese dotaz nebo občas něco zmíní s paušály, tak mu najednou začnou chodit anonymní nabídky místních navštěvujících fóra?
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 17. 8. 2014 13:32

Anonymní "spameři" cití asi kšeft, když tvou firmu svým spamem přetáhnou k sobě.
Btw. Já tě také můžu nabídnout, a to tady veřejně, neomezené volání. A to zcela zdarma, a pro celou firmu!
Ode mne z okna :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hackoff 19. 8. 2014 16:57

dobry den, chci se zeptat jake je vlastne minimalni mesicni plneni pro tarif T-mobile S nami v siti+. zakladni stoji 499. Ptam se kvuli sve kamaradce, ktere uz dosla trpelivost s t-mobilem a chtela by ho opustit. duvod je ten, ze i pres sliby operatora, ktery ji v kvetnu vyrizoval prodlouzeni smlouvy a tarif ji zmenil z tarifu HIT 790 na S nami v siti+, tak mesice nyni plati v prumeru 200,- Kc vice. U telefonatu s operatorem jsem nebyl, ale tvrdi me, ze tohle neni to, co ji slibovali. bohuzel je uvazana na 24 mesicu a smlouva ji vyprsi az 25.8.2016.
pripadne je mozne si nechat vyzadat zaznam hovoru, ktery maji zcela jiste nahrany?. ptala se me jestli nelze vyuzit nejake klicky ve smlouve. ale k tomu jsem spise skepticky. jak jsem koukal do t-zones, tak oni ted posilaji smlouvy do nejakeho T-box a berou to jako doruceny. to je dost vychytraly. ja jen nevim z jake castky ji mam vypocitat minimalni mesicni plneni, vynasobit to defakto 23 a vydelit peti.

Jakto ze tohle neni na smlouve uvedene? ja myslel ze sankce musi byt jasne uvedeny na smlouvach jinak nejsou platne. oni se tam odkazuji na miliardu ruznych dokumentu.
ja mam vodafone, takze pripadne omluvte, jestli jsem prehlid neco zjevneho, ale proste na prvni )druhy) pohled to nebylo patrne.
hackoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 8. 2014 19:25

To je spíš dotaz na nějakého právníka. T-Mobile má ve VOP uvedeno, že při odstoupení od smlouvy bere 1/5 z plné ceníkové ceny. Pokud má kdokoliv slevu třeba 20-50%, tak T-Mobile počítá vždy součet plné ceníkové ceny paušálů do konce smlouvy a z toho se počítá 1/5.
Každopádně u O2 při migraci z NEONU na FREE to fungovalo tak, že nejprve volali a lanařili na Free telefonicky. Pokud jim to někdo potvrdil slovy ano, možná, většinou to brali jako souhlas se změnou tarifu a ten tarif aktivovali, i když neřekli, že se např. závazky kumulují.
Pokud jsem jim to ani na potřetí nepotvrdil a rovnou upozornil na možnost beztrestného odchodu, většinou zavěsili. Tato informace byla v následujícím elektronickém vyúčtování a písemném doporučenou poštou. U T-Mobile přesně nevím, jak to dělají. Každopádně na změnu tarifu nedobrovolně musejí upozornit min. 30 dní dopředu. V teto době lze odejít bez sankcí.
Takže za mě bacha na to, co jim kdo po telefonu odkývne. :pozor Podle nového občanského zákoníku se to bere za uzavřenou smlouvu. Lze jedině do 14 dní od převzetí služby (od aktivace nového tarifu) písemně nejlépe doporučeně s dodejkou od smlouvy odstoupit a pokud se nemýlím a byla uzavřená smlouva s T-Mobile již v minulosti, lze prodloužit smlouvu po telefonu nahráním souhlasu po telefonu a elektronickými cestami. Nový OP je pěkný paskvil a doufám, že to opraví novela.

Mrkněte na:

http://www.asociace-sos.cz/smlouvy-uzavirane-na-dalku/
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod jůzr 23. 8. 2014 12:35

Pokud ukončíte smlouvu u operátora ujistěte se zda nic nedlužíte.

Ujištění po telefonu může být, ale past.
Závislost na moderních technologiích, může být stejně příjemná i nepříjemná, jako závislost na sexu.
jůzr
Junior

Odeslat příspěvekod zagy 25. 8. 2014 14:41

Pánové, SVZ od T-Mobile jsem nedávno řešil s ČTÚ. Jejich názor je takový, že T-Mobile nemá právo zákazníkům doúčtovávat plnou výši závazků a měl by uplatňovat pouze 1/5.

Názor TM je takový, že SVZ není smlouva o poskytování telekomunikačních služeb a tak má na to nárok.

Celé to prý nejspíše skončí až u soudu a finální verdit padne v horizontu let.

Osobně mám rozpracováno hodně klientů, co chtějí od TM k Vodafonu, ale TM je takhle pěkně drží za kulky.

A pozor - nově začíná tuhle fintu zkoušet i O2. Vodafone je zatím jediný, kdo na tohle překrucování Husákovy novely nepřistoupil.
Pro vypracování nabídky O2 pro Vaši firmu nebo pro Vás jako živnostníka mě neváhejte kontaktovat do soukromé zprávy.
zagy
Junior

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 25. 8. 2014 15:15

MobilníRevoluce = SIPhone + inGenio jejich tarify jsou zajímavé, ale to je vše jinak firma je za trest, číslo mi pí. Ježková ukradla v evidenci T-Mobile nejsem přesto dlužím necelých 27 tisíc takový tarif jsem nasmlovaný neměl. Číslo je pod inGenio a přesto mám smlouvu se SIPhone je to dost zajímavý, ale se šedivkou nechci mít již nic společného, proto taky hledám řešení skrz kvalitního virtuála. Již jsem se obrátil na T-Mobile i ČTÚ.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Sunny4 25. 8. 2014 21:43

Zdravim pratele,
v pripade, ze nekdo z Vasi rodiny nanestesti odsouhlasi nejakou novou "supr" smlouvu po telefonu - lze ji uspesne vratit! (zafunfovalo u t-mobile) ... staci doporuceny dopis operatorovi ...
.... pokud by s tim delali problem / a cekejte ze budou mlzit, premlouvat a prepojovat na dalsi lidi / je jeste moznost bodu
2/ doporuceny dopis providerovi, s tim, ze dle obcanskeho zakoniku lze odstoupit od smlouvy do 14 dni, pokud byla smlouva sjednana elektronicky / tedy bez osobni pritomnosti s obchodnikem

Dopis by mel byt nejak jako
Takze nejak takhle ...

Vec: Zadost o odstoupeni zmen u stavajici smlouvy
Podle soucasneho obcanskeho zakoniku odstupuji od pokracovani smlouvy XXX u ktere mi nabidla Vase operatorka jeji pokracovani za nevyhodnych podminek.
Timto vyuzivam zakonne 14-ti denni moznosti odstoupeni od nabidnute prolongace u stavajici smlouvy. Smlouva tedy bude pokracovat bez zavazku.
Dekuji, A.B
(pridat rucni podpis, jinak ze zadost neplatna!)
Sunny4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 26. 8. 2014 00:07

Zdravím, pokud mě mají převádět u T-Mobile na nový tarif 6.10, do kdy musím podat výpověď?
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pobi-607 2. 9. 2014 15:33

Zdravím, řeším následující situace.

Jsme pod T.mobilem,přes jednoho známého.Ale on měl pod sebou více čísel a bohužel někteří neplatili.Tím pádem mu vypověděli smlouvu a mně zvedli paušál na 900 plus 150 za internet :D

Co mám dělat? Nejsem pod smlouvou, bylo to bez úvazku.

Zajít na TM a alespon prozatimně převést na jiný tarif? (v samoobsluze levnější není)
Převést jinam? To mám fakt posílat dopis na tmobile a čekat na to číslo?

Vůbec nevím, co s tím, už mi to běží dva týdny a budu platit nesmyslně hodně...navíc mně to zrušili úplně bez upozornění,rpsotě ráno přišla smska,že mi mění tarif a bylo :D
pobi-607
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 2. 9. 2014 16:31

Zavolal bych na infolinku s tím, že jim utíkáš jinam. Konkrétně můžeš zmínit ten tarif mbank viewtopic.php?f=1&t=1202309 , kde máš za 600 flat, tuším 4GB a 1000 minut do zahraničí. Na IČO možná nejde (pokud to teď u TM máš), ale to jim nemusíš povídat. :-)
Tak ať tě přepojí na retenční, jestli tě něčím zajímavým udrží u nich, nebo daj ČVOP. To by je mělo zlomit :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 5. 9. 2014 15:57

Zdravim,

rad bych se vas na neco zeptal. Mamka pred mesicem ukoncila, nebo lepe zrusila u vodafonu tarif moji kamaradi (ta blbost se kterou je az na 4 cisla volani a sms v cene pausalu). Momentalne chce prejit k virtualnimu operatorovi, ale jeji sim karta je furt brana jako tarifni. Dnes volala na operatora a chtela simku prevest na predplacenku a poslat CVOP kod. Na druhe strane byla s prominutim nejaka blbka, ktera ji nabizela nesmyslne veci (100 min + 100 sms za 300 kc) a stale ji rikala, ze predplacenka pro ni neni vyhodna apod... no jelikoz mamka je v tomto neznala, tak to ukoncila s tim, ze chce proste poslat CVOP kod a hotovo. Nato ji prisla sms, ze ji konci tarif 11ty mesic tento rok a CVOP kod ji prijde snad za 3 mesice. Chtel bych se tedy zeptat jak postupovat, aby byla karta brana jako predplacenka a CVOP kod prisel za do 4 dnu. Predem diky.
fajfka123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 5. 9. 2014 16:52

Nejak jsem se v tom ztratil, na tarifu byl nejaky zavazek MMP na smlouvu, je to tak? Tam je poak potreba poslat pisemnou vypoved a MMP castecne doplatit jako pokutu (20% za kazdy mesic do konce puvodni smlouvy).Po pisemne vypovedi bezi pak pristi jeden mesic vypovedni doba a i kdyz jsou schopni CVOP vystavit ihned tak nejblizsi datum prenosu tam nastavi stejne az po dni vypovedi po dobehnuti vypovedni doby, coz muze byt skutecne az za dva mesice (vypoved podana v zari = cely rijen vypovedni doba, a dle data uctovaciho obdobi bude nejblizsi datum prenosu nejaky den v listopadu).
Sorry pokud jsem to pochopil blbe a zavazek tam nema. Pak staci urgovat to CVOP a lze si datum preneseni stanovit drivejsi bez nutnosti cekat na vypovedni dobu.
Aktualne jsem vypovidal Red se smlouvou a do 29.9 mi bezi vypovedni doba, prenaset tak budu az v rijnu po ukonceni te doby i kdyz CVOP uz mam.

-- 5. 9. 2014 16:55 --

pobi-607 píše:Jsme pod T.mobilem,přes jednoho známého.Ale on měl pod sebou více čísel a bohužel někteří neplatili.Tím pádem mu vypověděli smlouvu a mně zvedli paušál na 900 plus 150 za internet :D

Dulezite je vedet kdo je pro TMO zakaznik a muze delat zmeny ve smlouve. Co rikali na infolince - kdo co muze delat a jak vysvetlili tu zmenu? Tam bych zacal.
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků