Výpověď smlouvy s operátorem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 24. 8. 2020 08:51

Změna opa je dána jen časem přenosu čísla. Žádná jiná lhůta tam není (u smluv na dobu neurčitou).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 5. 9. 2020 10:15

Prosím, jak je to s výpovědí smlouvy Internet bez kabelu Naplno u Vodafonu a požadavku na zrušení čísla? (uděláno na pobočce, potvrzeno PDF dokumentem v Můj Vodafone)
Jsem pár dní před koncem posledního zúčtovacího období, výpověď jsem podal ještě před koncem minulého.
V Můj Vodafone se mi změnila služba z dotované ceny na nedotovanou.
Je to normální průběh a číslo mi bude opravdu zrušeno?
Nerad bych platil platil za něco, co už nepoužívám.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 7. 9. 2020 18:55

Tak zrušení čísla proběhlo, 3 dny před koncem posledního zúčtovacího období.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod hamayaan 16. 9. 2020 13:23

Můžu bez sankce změnit operátora když mám na dvouletý tarif půl roční slevu?
Díky za odpověd.
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 9. 2020 15:42

Novela telco zákona od letošního apríla zrušila sankce za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou pokud od podpisu smlouvy uplynuly 3 měsíce. Platí pro smlouvy na RČ a podnikající fyzické osoby. Jen dotace na HW se musí při nedodržení závazku doplatit.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hamayaan 17. 9. 2020 07:10

Díky za reakci. O novém zákonu vím a o tom, že je možné bez pokut změnit opa po 3 měsících.
Pouze se musí doplatit slevy na zařízení. Ale nevěděl jsem jestli se to doplacení týká i slev na tarif. Jestli tedy platí, že ne tak fajn. Díky.
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod Mangalica 12. 10. 2020 23:15

Potřeboval bych krátkodobá neomezená data. Chtěl bych si objednat od TM "Můj svobodný tarif" a aktivovat si neomezená data na 30 dní. Jak to udělat, abych už se nedostal do dalšího období? Po aktivaci obratem poslat výpověď? Máte s tím někdo zkušenost?
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod suram 13. 10. 2020 02:15

Cca 4 pracovní dny před koncem podat žádost novému operátorovi o přenos tel. čísla přes OKU. Třeba k O2 http://simzdarma.cz.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 10. 2020 07:00

Akorát zúčtovací období není 30 dní ale ode dne který má operátor. Když si u T-mobile aktivuješ 1. tak zaplatíš od 1. do 5. poměrnou část a další období bude od 6. do přenesení čísla.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 13. 10. 2020 07:03

A téch 30 dnů neomezených dat dají mimo zúčtovací období?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 10. 2020 20:22

Já jen že mangalica se ptal "abych se nedostal do dalšího období", tak aby nebyl zaskočený, že i těch 30 dní bude mít rozdělené poměrově na 2 fakturách za 2 zúčtovací období. Přes výpověď je lhůta 30 dní, takže přenosem čísla na sim zdarma od konkurence pomocí OKU je určitě snadnější cesta.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mangalica 19. 11. 2020 18:25

Díky za rady, budu chtít "Můj svobodný tarif" ukončit převodem na Sim zdarma od O2 úplně mi není jasné, jak číslo T-M na O2 převést. Půjde to přes tuto stránku https://www.o2.cz/osobni/oku ?

Stačí když začnu tel. číslo, OKU a dlaší údaje zadávat do formuláře "Když už objednávku tarifu máte"? Ono je to tam napsaný tak, jakobych musel zároveň objednávat nějaký jejich tarif...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 19. 11. 2020 20:00

Rychlejší a pohodlnější forma: Žádost o přenos je možné zadat i formou SMS. Od stávajícího operátora zjistíte kód pro přenos (tzv. OKU) a z naší karty pak odešlete SMS ve tvaru PRENOS XXXXXXXXXXX YYYYYYYYY na číslo 999111, kde za X dosadíte OKU a za Y přenášené telefonní číslo.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 12. 2020 11:32

Mám OKU a chci prejit na predplacenku twist, kterou mám aktivní. Je možné někde online zadat OKU a číslo přenést? V můj T-Mobile nic takového nevidím.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monty66 5. 12. 2020 12:44

Jedině zavolat na 4603. Teď jsem takto převedl na dvě SIM Twist.
monty66
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků